Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

33 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Ο βαγγελης ειδε ενς τζιφου και δεν σχολιαζει?χαχα

Όχι απλά λίγο σπαστικα όχι με τους προσηνεμους μην παρεξηγηθω...αλλά τι να μου λέτε εν χορό μην χερεσαι που σου βγαίναν ωραία Ραν είναι κάπως ρε παιδιά...άντε να σταματήσουμε να σχολιάζουμε και να αραξουμε σε μια γωνιά γιατί ?γιατί όλα θα πάνε ανατολικά γιατί πάντα έτσι γίνεται...ΜΑ ΤΟ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΟΑΡΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ!!!!,ΜΑ ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ ΧΙΟΝΙΑ ΕΣΤΩ ΙΤΑΛΙΑΣ ΣΤΙΣ 168 ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ ΜΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥ ΦΕΡΑΜΕ ΑΠΟ ΑΝΑΤΟΛΙΚΑ...τέλος παντων

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

210-240 ωρες ευρωπαιου, αμερικανου, καναδου, η επιτομη του Αζορικου αντικυκλωνα!

κι ομως καποια πραγματα ειναι και θεμα timing, συγχρονισμου ή συγκυριων και τυχης αν θελετε, καθως τα κυρια τμηματα του διασπωμενου PV εκεινες τις ωρες βρισκονται πανω απο  Αμερικη κ Απω Ανατολη.

βεβαια για να τα λεμε κ ολα, αυτά τα μικρα διαθεσιμα αποθεματα ψυχους που κατεβαζει ειναι υπεραρκετα για τα 2/3 του Ηπειρωτικου κορμου της χωρας!

Ητοι, διανυουμε περιοδο καιρικου ενδιαφεροντος το διχως άλλο, και αν με το καλο απαλλαγουμε απο τους βαρβαρους (Δυτικες Ευρωπες, βαθη Μ. Ασιας κτλ) παμε για τις προσφιλεις εμφυλιες -καιρικες- διαμαχες! 😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Όχι απλά λίγο σπαστικα όχι με τους προσηνεμους μην παρεξηγηθω...αλλά τι να μου λέτε εν χορό μην χερεσαι που σου βγαίναν ωραία Ραν είναι κάπως ρε παιδιά...άντε να σταματήσουμε να σχολιάζουμε και να αραξουμε σε μια γωνιά γιατί ?γιατί όλα θα πάνε ανατολικά γιατί πάντα έτσι γίνεται...ΜΑ ΤΟ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΟΑΡΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ!!!!,ΜΑ ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ ΧΙΟΝΙΑ ΕΣΤΩ ΙΤΑΛΙΑΣ ΣΤΙΣ 168 ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ ΜΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥ ΦΕΡΑΜΕ ΑΠΟ ΑΝΑΤΟΛΙΚΑ...τέλος παντων

Βαγγελη ρεαλιστικα εντελως δεν ειναι κατι που να εχουμε απτο που να μας συμφερει..τα προσηνεμα ψιλοεχουν γενικα δυσκολα για ολους τα πραγματα χαχαχ σε ενα ανυπαρκτο χειμωνα..συνηθεια ειναι η φολα μας αλλωστε χαχα

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, bill24 είπε:

στους hopecasters πρεπει να βαλουμε τοτε και τα ενς του ευρωπαικου...που νομιζω εδιναν μεσο ορο 15-20μμ χιονουετου για τα γιαννενα.ποτε δεν πιστεψα πως τα γιαννενα θα δουν ουτε νιφαδα οταν η τ ηταν 10 βαθμοι χτες το μεσημερι σε συνδυασμο με την ανυπαρξια δυναμικου αιτιου[αυλωνα] που θα προκαλουσε ραγδαια πτωση της τ.

Και σου ξαναεξηγω οτι αλλο να βγαζεις προγνωση αλλο να κοιτας διαγραμματα...τα γιαννενα το μεγιστο που μπορουσαν να παρουν βαση ευρωπαικου στο καλυτερο σεναριο ηταν προσκαιρη χιονοπτωση...αν ηταν ολοι θα βγαζανε προγνωση θα κοιτουσαν δυο διαγραμματα και τελος...θελω να σου εξηγησω επειδη λογικα εισαι νεος και ενθουσιαζεσαι οτι το χιονι εχει ποσες παραμετρους που τα γιαννενα δεν ειχαν..ειναι παγκοσμιο μοντελο..να σου δειξω υετο που βγαζει το ευρωπαικο για λαρισα με βα ανεμο προφανως δεν πεφτει ποτε ο υετος εκει μετα κανει την διαφορα ο προγνωστης..ελα αυριο για τσιπουρακι να πουμε για την ανοιξη που ερχεται χαχαχχα

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Την ησυχία αυτή με αυτά τα τρεξίματα. Μέχρι 10.2 τα ΒΠ τουλάχιστον θα έχουν ασπρίσει. Και εδώ ησυχία λες και έρχονται 20αρια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έχει καμια 25 αρια δυτικα σεναρια ο ευρωπαιος ...οταν λεω δυτικα εννοω μεχρι ιταλια οποτε ας το παλεψουμε για χάρη του Βαγγέλη χαχαα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα μελλουμενα θελουν πολυ υπομονη καθως υπαρχουν παρα πολλα σεναρια στα ενς αρα θα δουμε και πολλα διαφορετικα τρεξιματα απο τα κυρια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, bill24 είπε:

χαχαχα θελω ψευτικο χιονι στην εισοδο αλλιως δεν ερχομαι...ξερω παντως εδω και χρονια την επιδραση βα στην λαρισα και ανατολικου βα στα γιαννενα.επισης το ξερω την περιοχη οριου χιονοπτωσης σε προσηνεμους χιοναδες στην μαγνησια χεχεχε.δεν πιστευα πως θα χιονισει οπως ειπα γιατι εμαθα κι εγω να διαβαζω χαρτες οχι να κανω copy paste.αλλά μου την σπαει φουλ να ταζουν παπαδες[μου καλλιεργουν υποσυνειδητα προσδοκιες χαχαχα].πες μια αποψη για αποψε.ελατη περτουλι γινεται εκ νεου χαμος...μπας και ειναι αποψε η κακοκαιρια?χαχαχ

Στο γαμο μου ειχα μηχανημα με τεχνιτο χιονι χαχαχα στο μαγαζι δυσκολα...ναι σημερα θα χιονιστεις χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, bill24 είπε:

ρε συ σοβαρα χαχαχα δες τι γινεται...δεν το εδινε αυτο καμια προγνωση

κ εδω φιλε μου απο το απογευμα δεν εχει σταματησει να βρεχει ενω θα επρεπε να εχει σταματησει αν δεν κανω λαθος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Έχει καμια 25 αρια δυτικα σεναρια ο ευρωπαιος ...οταν λεω δυτικα εννοω μεχρι ιταλια οποτε ας το παλεψουμε για χάρη του Βαγγέλη χαχαα

ασε τα φουστικα για χαρη του Βαγγελη .... ειδες ψωμι κ ορμηξες 😅😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντυπωσιακή ψαλίδα στα ανσάμπλ του ευρωπαίου στο 12άρι για μετά τις 5 του Φλεβάρη..... έχει σενάρια από το +15  στα 850 έως το -14,5....!!!!!!!! Χάος..........................

ens_image.php?geoid=52949&var=201&run=12&date=2023-01-26&model=ecm&member=ENS&bw=1

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Εντυπωσιακή ψαλίδα στα ανσάμπλ του ευρωπαίου στο 12άρι για μετά τις 5 του Φλεβάρη..... έχει σενάρια από το +15  στα 850 έως το -14,5....!!!!!!!! Χάος..........................

ens_image.php?geoid=52949&var=201&run=12&date=2023-01-26&model=ecm&member=ENS&bw=1

αρα παμε καλα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα χάλια που τα είδατε; Είναι τα καλύτερα που έχουν εμφανιστεί για Αθήνα φέτος από Ευρωπαίο, απλώς η φάση είναι αρκετά ρευστή και με θερμά σενάρια. 
ens_image.php?geoid=52690&var=201&run=12

Δείτε τι έδινε στο 00άρι

ens_image.php?geoid=52690&var=201&run=0&

Επεξεργάστηκε από Seth13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, PAIONAS είπε:

αρα παμε καλα

Είπαμε πέραν των 120-144 ωρών όλα είναι ανοιχτά.... δεν μπορούμε να πούμε από τώρα ότι πάμε καλά  ... πρέπει να επιβεβαιωθεί κάποια τάση πρώτα και μετά να που αν πάμε καλά ή όχι..... ποστάροντας την τεράστια αβεβαιότητα που υπάρχει αυτό λέω ουσιαστικά ότι δεν υπάρχει όχι τάση αλλά ούτε υποψία πιθανής τάσης,,,,, εγώ το μόνο ψιλοθετικό που βλέπω είναι ότι μέχρι τις 240 ώρες τουλάχιστον συμφωνεί και το κοντρόλ με το κύριο αλλά και αρκετά μέλη...δεν είναι μόνο του ολομόναχο.... σαν ιδέα... όχι σε λεπτομέρειες.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πριν μερικές μέρες ο Δημήτρης από Λαμία μας ποσταρε χάρτες σε μέσους όρους 10 μέρες πριν από τις πιο μεγάλες χιονοκαιριες των τελευταίων χρόνων...δεν υπήρχε ούτε ΜΙΑ!!!ΟΥΤΕ ΜΙΑ!!! που να ήταν δυτικά και να την φέραμε πάνω μας και όταν λέω δυτικά εννοώ μέχρι Ιταλία,όλες μα όλες ήταν από πάνω μας μέχρι και Κύπρο....αυτά από μένα και συνεχίζω το βιολί το 🎻 μου😎😎😋😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βλέπει ο άνθρωπος ένα καλό run μέσα σε έναν άθλιο χειμώνα και χαίρεται. Τι πιο φυσιολογικό; Δεν είπε ότι σίγουρα θα βγει έτσι. Είπε με επιχειρήματα που πιστεύει ότι πάμε καλά. Γιατί πέσατε να τον φάτε; Όχι, και δε θα βγει έτσι και θα παει στην Ανατολια κλπ. Ειδικα οι από πάνω.... 

 

ΥΓ Βαγγέλη η μίζα μου μετά ε; 😎😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, vorios_polos said:

Ο κίνδυνος με τα σημερινά είναι ο μη Αυλώνας...από την στιγμή που υπάρχει και το γιουκμο στη μέση...

Από τα σημερινά κρατάμε την υπογραφή σου. 😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...