Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Just now, Spyros Snowstorm said:

Σοβαρά τώρα? 

Με τόσες πολλές αλλαγές στην πρώτη του καρτέλα, έχεις το θάρρος να κοιτάς την δεύτερη? 🤣

Και τρίτη καρτελα να ειχε, ειμαι τοσο αρρωστος που θα καθομουν να τη βλεπω.. χαχα απλα φανταζομαι με λιγες αλλαγες αυτο το τερας στις 204 ωρες που εβγαλε να κατεβαινε κατω...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, athper είπε:

ρε παιδια,να ρωτησω κατι?πως γινεται καθε φορα που σκαει αυλωνας να εχει ΟΛΗ η Τουρκια υετο? Μιλαμε για εκταση σχεδον 5 Ελλαδες..εμεις κοιταμε αν θα πιασει βορεια,προσυνεμα κλπ και ειμαστε μια κουτσουλια και οι αλλοι χιονιζονται ολοι ανεξαιρετως..

Γιατί έχουν θάλασσες βόρεια και δυτικά, και επειδή τα κεντρικά τμήματα της χώρας είναι βουνά έχουν ορογραφικο υετο,όμως μην περιμένεις ότι έχουν θαψαρ,μόνο η περιοχή του Πόντου,της δυτικής Μικράς Ασίας και σε σπάνιες περιπτώσεις η Κιλικία 

Επεξεργάστηκε από snow_evia
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Dusterakos είπε:

Και τρίτη καρτελα να ειχε, ειμαι τοσο αρρωστος που θα καθομουν να τη βλεπω.. χαχα απλα φανταζομαι με λιγες αλλαγες αυτο το τερας στις 204 ωρες που εβγαλε να κατεβαινε κατω...

Με μια μόνο λέξη 

ΚΟΓΚΑΡΙΟΣ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το μέγιστο που μπορούμε να πάρουμε οι βόρειοι το έβγαλε ο τζούφιος... ένα μέτωπο ψιχάλες στα πεδινά και σε όποιον προλάβει να το γυρίσει θα δει 5 νιφάδες 

120-779GR.gif

120-7GR.gif

Επεξεργάστηκε από thanossnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πλέον ο σχολιασμός χαρτών δεν έχει καμμία σημασία πάνω από τις 48 ώρες ...οπότε σχολιασμός φαινομένων από εδώ και περα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Dusterakos είπε:

Το οτι παει να κατεβασει κογκα και δευτερη καρτελα το βλεπουμε ολοι; ή μονο εγω;

εδώ δεν μπορεί να πιάσει την πρώτη καρτέλα 😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαλιά το ράν για σχεδόν όλους...χαχα... βέβαια,για να μην αναιρώ τον εαυτό μου,δεν θυμάμαι χιόνια πού να μην χάλασε μοντελικα σε αυτές τις ώρες,ίσως εκτός από τη Μήδεια..

Επεξεργάστηκε από fufutos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Snow Junky said:

εδώ δεν μπορεί να πιάσει την πρώτη καρτέλα 😅

Ναι αλλα, ασε τη φαντασια σου εδω να κανει τα κολπα της:

gfseu-13-240.png?6

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, fufutos είπε:

Χαλιά το ράν για σχεδόν όλους...χαχα... βέβαια,για να μην αναιρώ τον εαυτό μου,δεν θυμάμαι χιόνια πού να μην χάλασε μοντελικα σε αυτές τις ώρες,ίσως εκτός από τη Μήδεια..

Η Μήδεια πήγαινε τραίνο όλη την εβδομάδα μέχρι όταν χάλασε λίγο πριν ερθει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εμενα παλι αρχισαν να με κουραζουν οι ταφοπλακες ή οι οπαδικοι πανηγυρισμοί για μια προοπτικη μιας εβδομαδας μπροστα.Καποιοι απλα δεν ξερουν να "διαβαζουν" χαρτες.Καποιοι ξερουν αλλα βλεπουν το modeling οπαδικα και θολωνει η κριση τους κυνηγωντας φαντασματα. 

Γραφω απο προχθες ποιος ειναι ο κινδυνος(μη καταβαση ή ανατολικισμα) και φτασαμε να διαβαζουμε οτι θα βρεξει αφου δηθεν ο αυλωνας θα φτασει στη μαγιορκα.Ξερετε γιατι;Για να "τρομοκρατηθουν" και να πικαριστουν οι προσηνεμοι.Οσο θα υπαρχουν τετοιες "αναλυσεις" τοσο θα δημιουργουνται ψευτικες προσδοκιες και η μοντελικη φαπα θα πεφτει συννεφο. 

Παμε παρακατω.Τα μοντελα προς το παρον εχουν παει προς ουκμο που ειναι βραχος.Δεν ειναι θεος.Και αυτο θα αλλαξει(ειτε θετικα ειτε αρνητικα).Νομιζω σημερα το βραδυ αν τα ens.του παιου κρατησουν και αν το ουκμο δειξει ελαχιστα καλυτερο ριτζαρισμα ειμαστε 100% μεσα στο παιχνιδι.Αν ανατολικισουν το παιχνιδι χανεται για την πρωτη φαση.Ολα ειναι ανοιχτα για μετα και για ολους.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ουκμό ο ****** των ονείρων 22 23. Χειμών... κατεβασιές αλλά ρηχές....  απάμε για μετέπειτα..... Με τετοιους ανέμους 4-6 Έρντογαν και αν....μετά έχει τα καλά.....όταν πέφτεις στο 10 και μετά μου πας στο 35 + σε DT  ΔΕΝ θα σε αφήσει Αζορ.....

Κλείδωσε η μεσημβρινη κυκλοφορία διάρκειας η συνέχεια Σθ ...μάχες πολλές....

Σκουπίδαίος σε απόσυρση ...🆘☢️

epsmean10hPa60N(49).png

u10serie_cfsRawCorrGefs(22).png

32(52).png

Επεξεργάστηκε από Severe_Lover
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εκει που οι συνδαιτημονες τα παρατανε,υπαρχουν καποιοι που ακομα πιστευουν...Και εξακολουθουν να κατεβαινουν..Σιγουροι,αταραχοι και πιστοι!!!Οποιος θελει συστρατευεται!!!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα στην ομάδα.

Διαβάζοντας με ενδιαφέρον τις αναρτήσεις όλων και χωρίς να είμαι ειδικός, θέλω να επισημάνω ότι και πέρυσι πριν έρθει η Ελπίδα είχε προηγηθεί κύμα κακοκαιρίας στο οποίο, όπως και τώρα, πολλοί έλεγαν ότι θα χιονίσει στην Αθήνα αλλά τελικά έκανε μόνο κρύο.

Αφού πέρασε αυτό το πρώτο κύμα κρύου ακολούθησε η έντονη χιονόπτωση.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως η αλήθεια είναι ότι αν αυτό που δείχνει τώρα στις 200+ ώρες, το έδειχνε πριν ένα μήνα, θα πέφταμε με τα μουτρα να το φέρουμε..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, agnostos said:

Καλημέρα στην ομάδα.

Διαβάζοντας με ενδιαφέρον τις αναρτήσεις όλων και χωρίς να είμαι ειδικός, θέλω να επισημάνω ότι και πέρυσι πριν έρθει η Ελπίδα είχε προηγηθεί κύμα κακοκαιρίας στο οποίο, όπως και τώρα, πολλοί έλεγαν ότι θα χιονίσει στην Αθήνα αλλά τελικά έκανε μόνο κρύο.

Αφού πέρασε αυτό το πρώτο κύμα κρύου ακολούθησε η έντονη χιονόπτωση.

Συνηθως σε διαστηματα που υπαρχουν εντονες αντικυκλωνικες συνθηκες στην δυτικη ευρωπη και στον ατλαντικο (οπως τωρα) υπαρχουν παραπανω απο μια ευκαιριες πραγματι.. Τωρα στις λεπτομερειες κρυβεται το τι θα κατεβει.. Θεωρω οτι ολα ειναι θεμα τυχης παντα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Εκει που οι συνδαιτημονες τα παρατανε,υπαρχουν καποιοι που ακομα πιστευουν...Και εξακολουθουν να κατεβαινουν..Σιγουροι,αταραχοι και πιστοι!!!Οποιος θελει συστρατευεται!!!

giphy.gif

Μάλλον επιστρέφουν πίσω στις φωλιές τους.. 😁😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Εκει που οι συνδαιτημονες τα παρατανε,υπαρχουν καποιοι που ακομα πιστευουν...Και εξακολουθουν να κατεβαινουν..Σιγουροι,αταραχοι και πιστοι!!!Οποιος θελει συστρατευεται!!!

giphy.gif

Μαζί τους είμαι κι εγώ Σάκαρε.. θα παλέψουμε για το τέλειο μέχρι και τη τελευταία στιγμή! Η πραγματική μάχη έρχεται σε λίγο!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Εμενα παλι αρχισαν να με κουραζουν οι ταφοπλακες ή οι οπαδικοι πανηγυρισμοί για μια προοπτικη μιας εβδομαδας μπροστα.Καποιοι απλα δεν ξερουν να "διαβαζουν" χαρτες.Καποιοι ξερουν αλλα βλεπουν το modeling οπαδικα και θολωνει η κριση τους κυνηγωντας φαντασματα. 

Γραφω απο προχθες ποιος ειναι ο κινδυνος(μη καταβαση ή ανατολικισμα) και φτασαμε να διαβαζουμε οτι θα βρεξει αφου δηθεν ο αυλωνας θα φτασει στη μαγιορκα.Ξερετε γιατι;Για να "τρομοκρατηθουν" και να πικαριστουν οι προσηνεμοι.Οσο θα υπαρχουν τετοιες "αναλυσεις" τοσο θα δημιουργουνται ψευτικες προσδοκιες και η μοντελικη φαπα θα πεφτει συννεφο. 

Παμε παρακατω.Τα μοντελα προς το παρον εχουν παει προς ουκμο που ειναι βραχος.Δεν ειναι θεος.Και αυτο θα αλλαξει(ειτε θετικα ειτε αρνητικα).Νομιζω σημερα το βραδυ αν τα ens.του παιου κρατησουν και αν το ουκμο δειξει ελαχιστα καλυτερο ριτζαρισμα ειμαστε 100% μεσα στο παιχνιδι.Αν ανατολικισουν το παιχνιδι χανεται για την πρωτη φαση.Ολα ειναι ανοιχτα για μετα και για ολους.

Τα λέω από προχθές. Αλλά είμαι κακός

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...