Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Χιονιάς_Αττική είπε:

αρκετος υετος - ψυχος και χιονια η ανανεωση του κλιματικου..

cfs-0-150 (1).png

Screenshot - 2023-02-01T200702.513.png

Αν υπήρχε περίπτωση να βγει αυτό το σενάριο που δεν υπάρχει απο την χαρά μου θα είχα πέσει απο το μπαλκόνι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

3/3 νομιζω θα ηταν ενα 10ποντο ολικη.

Οι πλησιον ορεινων ογκων μπορουμε να το δουμε. Οι Τ θα δυσκολεψουν τους 100μ και κατω πολυ.

 

 

Το κυριο ζητημα ομως ειναι ο υετος...

 

Ας ελπίσουμε να βρεθεί υετός για μια καλή μπούκα σε βόρεια και ανατολικά. Λέγοντας 3/3 μιλάω για το ιστορικό κέντρο. 10ποντα, αν δεν κάνω λάθος, έχουν δει και άλλα οι παρυμήττειες περιοχές κατά την μαύρη 13ετία.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για τα μακρινά μια νότια πορεία του χαμηλού είναι πιθανή με βάση τον Τζιφο με επανατροφοδότηση του ψύχους. Τουλάχιστον πιθανότερη σε σύγκριση με αυτά που έδινε το πρωί. Υπάρχει και κάτι που δεν έχει αναφερθεί-αν και αναφέραμε το 2006 με τον @GEORGE SNOWMAN. Το 2006 χιόνισε αρκετά στα 150+ μέτρα λόγω επιφανειακού ψύχους με 500αρια ανύπαρκτα. Ένα τέτοιο σενάριο είναι αρκετά πιθανό και συνήθως δεν ευνοεί τα παραθαλάσσια αλλά μέρη με κάποιο υψόμετρο μακριά από θάλασσα με αρκετά ανοίγματα μεταξύ των "ντου". Απλώς το καταθέτω ως μια πιθανότητα για το πολύ μετά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Χιονοσκεπής είπε:

Ας ελπίσουμε να βρεθεί υετός για μια καλή μπούκα σε βόρεια και ανατολικά. Λέγοντας 3/3 μιλάω για το ιστορικό κέντρο. 10ποντα, αν δεν κάνω λάθος, έχουν δει και άλλα οι παρυμήττειες περιοχές κατά την μαύρη 13ετία.

Όχι. Μόνο τον Τηλέμαχο είχανε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, weatherforattica είπε:

Αλίμονο, καθόλου αλάνθαστο. Όλα κρίνονται μετά την κάθε κακοκαιρία αλλά και πάλι, αυτό που θέλω να πω είναι πως δεν είναι σωστό να φανατιζόμαστε (μεταφορικά η λέξη) με ένα μοντέλο αγνοώντας τα υπόλοιπα, είτε τα σενάρια είναι υπέρ μας είτε κατά.

Ακριβώς πολύ σωστά τα λες ούτε η ΕΜΥ είναι αλάνθαστη είναι πάρα πολλές οι περιπτώσεις που το συμβούλιο ης έπεσε παντελώς έξω στις προβλέψεις 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Snow sick είπε:

Όχι. Μόνο τον Τηλέμαχο είχανε 

Δικό μου λάθος τότε. Φαντάστηκα ότι πήγαν καλύτερα από εμάς στην Αριάδνη ή το '15.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Vamos!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Την Κυριακή το βράδυ η Χαλκίδα θα είναι λευκη και εγώ θα γυρίζω από Στενή που θα έχει μισό μέτρο χιόνι!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, DIMITRIS είπε:

Vamos!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Την Κυριακή το βράδυ η Χαλκίδα θα είναι λευκη και εγώ θα γυρίζω από Στενή που θα έχει μισό μέτρο χιόνι!

Παπατζες. Μόνο στα νησιά θα έχει χιόνι. Α, σόρρυ. Νησί είμαστε και εμείς. 

Άντε γεια!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έβγαλε πιο μπομπατο σενάριο. Δεν υπάρχουν αυτά που ζούμε με τον Τζιφο κλειδωμένο αλλού.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μανιτάρι πυρηνικό με ψύχος αυθεντικό. Τι όνειρο είδε και ο Παιος;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΆΡΙΣΤΟΣ ο Ευρωπαίος.... Προχωράμε παρακάτω.. ίσως και να έχει αρχίσει να φαίνεται το πράγμα σιγά σιγά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...