Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά, ηρεμήστε. Σε κάθε χιονιά τα νεύρα είναι τεντωμένα, ξέρετε και ξέρω πως είναι να περιμένεις κάτι τόσο σπάνιο. Καλύτερα μικρό καλάθι και ο καιρός να μας εκπλήξει. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

Είδες ότι το 18αρι δίνει μισό μέτρο Βόλο μέχρι την άλλη Πέμπτη ενώ δίνει σχεδόν 60ωρες συνεχόμενη χιονοπτώση ? Αχαχαχαχα 

Εδώ αλλάζει σε κάθε ραν και εσύ πιστεύεις σε μισόμέτρα στις 100 και 130 ώρες?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Χιών είπε:

Βγαίνουν όντως τα χιλιοστά που δίνει ο τζίφος με τέτοια διάταξη; Γιατί πραγματικά σας θάβει!

Ναι βγαίνουν θέμα συγκλισεων είναι...αν και δεν έχω βρει παρόμοια περίπτωση νομίζω...όλα τα μεγάλα χιόνια του Βόλου ήταν με το κλασικό χαμηλό τύπου 2014......ίσως μόνο Φεβρουάριο του 1991 που είχε ρίξει 30εκ+ με μια πιο παράξενη διάταξη......το κακό είναι ότι αν γίνει εγώ θα είμαι Γιάννενα οπότε θα το χάσω αχαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, giorgoscorfu είπε:

Κάποιος που δεν ξέρει βλέποντας αυτούς τους χάρτες θα αναρωτιέται για ποια κακοκαιρία μιλάνε που τις έδωσαν και όνομα?? Ούτε το 1/100 της χώρας δεν πιάνει. 

Το θέμα είναι ότι σε αυτό το εκατοστό μένει ο μισός πληθυσμός της χώρας.

 

Το Σκ επόμενο τελειώνει η Μπάρμπαρα.....

138-102GR.GIF

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λοιπον ενα ειναι το βεβαιο, Κυριακη πρωι προς μεσημερι με το -5,5 στα 850 και ΒΔ επιφανειας παρουσια χαμηλου σε καλη θεση και καλων 500, θα κανει μπουκα που θα χιονιζει ως και τα 100 μετρα!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Seth13 είπε:

Παιδιά, ηρεμήστε. Σε κάθε χιονιά τα νεύρα είναι τεντωμένα, ξέρετε και ξέρω πως είναι να περιμένεις κάτι τόσο σπάνιο. Καλύτερα μικρό καλάθι και ο καιρός να μας εκπλήξει. 

Τι να πουμε και εμεις δηλαδη στα δυτικα προαστια ρε φιλε?

Που παιζουμε ξανα στα ορια και ειμαστε ακομα εδω μεσα και περιμενουμε με αναμονη οτι μας φερει αυτη η  χιονοεισβολη

Ουτε μιζεριαζουμε αλλα ουτε και παραπληροφορουμε 

Αλλα να  εισαι τωρα στον νεο βουτσα με 250 μετρα υψομετρο, και να φοβασαι  αν θα το στρωσει.?

Captain America Lol GIF by mtv

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

Είδες ότι το 18αρι δίνει μισό μέτρο Βόλο μέχρι την άλλη Πέμπτη ενώ δίνει σχεδόν 60ωρες συνεχόμενη χιονοπτώση ? Αχαχαχαχα 

Υπαρχει υποψια θερμου μετωπου δεν βοηθα ο Α να πλησιασει σε σειρα καλυτερη διαταξη εχουν jma gem τα ενς του gfs ενω και ουκμο  ειναι σχετικα με jma κοντα

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Boliotis είπε:

Εδώ αλλάζει σε κάθε ραν και εσύ πιστεύεις σε μισόμέτρα στις 100 και 130 ώρες?

Προφανώς δεν το πιστεύω αλλά αυτή την σύγκλιση την δίνουν όλα λίγο πολύ ...αλλά λιγότερο αλλά περισσότερο.....εγώ πιστεύω Βόλο θα έχει πασπαλισει τουλάχιστον μέχρι την Πέμπτη αλλά όχι τρελες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Γιάννης μασ είπε:

Ναι βγαίνουν θέμα συγκλισεων είναι...αν και δεν έχω βρει παρόμοια περίπτωση νομίζω...όλα τα μεγάλα χιόνια του Βόλου ήταν με το κλασικό χαμηλό τύπου 2014......ίσως μόνο Φεβρουάριο του 1991 που είχε ρίξει 30εκ+ με μια πιο παράξενη διάταξη......το κακό είναι ότι αν γίνει εγώ θα είμαι Γιάννενα οπότε θα το χάσω αχαχαχαχα

Ε αν το δίνει μέχρι λίγες ώρες πριν, ΚΤΕΛ και πίσω. Εκτός αν δίνεις εξεταστική/δουλεύεις...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, Χιών είπε:

Στο μεταξύ, ενώ εμείς εδώ ψειρίζουμε τα -7.3, στις ΒΑ ΗΠΑ και στο Κεμπέκ:

 

gfsna-1-9-3h.png?18

Ναι αλλά εμείς παλεύουμε 20ποντα και αυτοί ζήτημα αν θα έχουν πέντε πόντους 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, snow_evia είπε:

Ναι αλλά εμείς παλεύουμε 20ποντα και αυτοί ζήτημα αν θα έχουν πέντε πόντους 

Θεοςςςςςςςςςςςςςςςςςςς🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

Προφανώς δεν το πιστεύω αλλά αυτή την σύγκλιση την δίνουν όλα λίγο πολύ ...αλλά λιγότερο αλλά περισσότερο.....εγώ πιστεύω Βόλο θα έχει πασπαλισει τουλάχιστον μέχρι την Πέμπτη αλλά όχι τρελες

Κράτα πολύ μικρό καλάθι. Είναι νωρίς. Φοβάμαι πολύ τις Τ.   Κυριακή θα ξέρουμε για τρίτη τετ και πεμπτη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Υπαρχει υποψια θερμου μετωπου δεν βοηθα ο Α να πλησιασει σε σειρα καλυτερη διαταξη εχουν jma gem τα ενς του gfs ενω και ουκμο  ειναι σχετικα με jma κοντα

Μας παίρνει δυτική θεσσαλία βασικα γενικότερα θεσσαλία για κάτι τέτοιο?? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πάντως θα υπάρξει κάποιο μέρος (λογικά ορεινό) στα Ανατολικά Προσηνεμα που θα πάρει το μέγιστο από συγκλίσεις και διάρκεια της κατάστασης. Είμαι περίεργος να δω ποσά εκ/μέτρα θα στρώσει οποίο και να είναι αυτό το μέρος 

 

που ποντάρετε? 

Επεξεργάστηκε από LosAlimos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Boliotis είπε:

Κράτα πολύ μικρό καλάθι. Είναι νωρίς. Φοβάμαι πολύ τις Τ.   Κυριακή θα ξέρουμε για τρίτη τετ και πεμπτη

Δεν κρατάω καν κάλαθι δεν μπορώ να είμαι Βόλο αυτές τις μέρες, εύχομαι να μην γίνει 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 

https://www.meteociel.fr/tendances/54180/karditsa.htm

 

κατι μας δινει απο τεταρτη μεσημερι μεχρι παρασκευη πρωι...τουλαχιστον να μην φαμε τελειως τζαμπα το κρυο!!!

 

Επεξεργάστηκε από poseidonas
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, LosAlimos είπε:

πάντως θα υπάρξει κάποιο μέρος (λογικά ορεινό) στα Ανατολικά Προσηνεμα που θα πάρει το μέγιστο από συγκλίσεις και διάρκεια της κατάστασης. Είμαι περίεργος να δω ποσά εκ/μέτρα θα στρώσει οποίο και να είναι αυτό το μέρος 

 

που ποντάρετε? 

Ε που αλλου φιλε εκτος απο το Σαπορρο της ευρωπης?Καπου στην Ευβοια θα φτασει 1,5m.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Ε που αλλου φιλε εκτος απο το Σαπορρο της ευρωπης?Καπου στην Ευβοια θα φτασει 1,5m.

Να το παρακολουθουμε για τα στατς

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ε που αλλου φιλε εκτος απο το Σαπορρο της ευρωπης?Καπου στην Ευβοια θα φτασει 1,5m.

Ειλικρινη αποψη για τις Τ; 

Μονο εγω θεωρω οτι χαθηκε το στρωσιμο στο συνολο του λεκανοπεδίου; 

Ισως Κηφισιά μαρουσι κτλ να ειναι οκ δεν ξερω τις περιοχές αλλα οι υπόλοιποι νομιζω δεν εχουμε ελπιδες; 

Δεν μιλαει η μιρλα μου αλλα το -6 με -7 με το ζορι πλεον

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ερώτηση προς γνώστες : Μοιάζουν καθόλου τα ποιοτικά χαρακτηριστικά της επικείμενης κακοκαιρίας με εκείνα του περιβόητου "θερμού" χιονιά του 1983; Γενικώς ποια είναι η πιο θερμή κατάβαση που έστρωσε ολικώς το Κέντρο;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

Γερακα ενα συννεφο να το δω απο τωρα, εχω αρνητικο dp, δεν μπορω να περιμενω ρεεε😂

image.png.fc2f7fa6288883ca06ca9e82a9201959.png

Εγώ έχω αρνητική θερμοκρασία χαχαχα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

Ειλικρινη αποψη για τις Τ; 

Μονο εγω θεωρω οτι χαθηκε το στρωσιμο στο συνολο του λεκανοπεδίου; 

Ισως Κηφισιά μαρουσι κτλ να ειναι οκ δεν ξερω τις περιοχές αλλα οι υπόλοιποι νομιζω δεν εχουμε ελπιδες; 

Δεν μιλαει η μιρλα μου αλλα το -6 με -7 με το ζορι πλεον

Καλα εσυ τα ιδια ελεγες και περυσι, και σε ψαχνανε με τα ελικοπτερα μετα, στην ηλιουπολη

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...