Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως αύριο Αττική είναι πολύ πιθανό να ευνοηθεί το δυτικό τόξο με ΒΔ επιφάνεια φαίνεται κάπως στους χάρτες, οπότε και σε υψόμετρα μπορεί να κατέβει πιο χαμηλά το χιόνι και σε ένταση όπου ευνοήσουν οι συγκλίσεις.

Στην καρδιά είμαι και πάντα θα είμαι δυτικός (μέρη καταγωγής μου), όμως τόσα χρόνια στην Αθήνα έχοντας ζήσει όλες τις συγκινήσεις από τους ιστορικούς χιονιάδες της προηγούμενης δεκαετίας μέχρι σήμερα, στηρίζω δυνατά και αυτό το χιονιά, από τη στιγμή που εξελίχθηκε προσήνεμος, με όσο μεγαλύτερο θάψιμο γίνεται, αναφορές από Χαϊδάρι (αδικημένο δυτικό τόξο!!) και την ευχή να βάλουν χιόνι σε πρώτη δεύτερη φάση κλπ όσες περισσότερες περιοχές της χώρας μπορούν!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, menidi said:

Βρε ναι!!! Απλά φάνηκε σίγουρος χαχα.

Κι εγώ φοβάμαι τις Τ . Και σε Χαλκίδα αλλά και σε μένα.

Εσυ τι φοβασαι ρε γατακι;Εισαι ο δημιουργός του ΑΡΧΙΔΑΜΟΥ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, menidi είπε:

Βρε ναι!!! Απλά φάνηκε σίγουρος χαχα.

Κι εγώ φοβάμαι τις Τ . Και σε Χαλκίδα αλλά και σε μένα.

Όχι σοβαρά το λέω. Αν και πολλοί ερασιτέχνες βλέπουν χιονόστρωση 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Όχι σοβαρά το λέω. Αν και πολλοί ερασιτέχνες βλέπουν χιονόστρωση 

Κοιτα την Κυριακή μέχρι το βράδυ όντως πολύ δύσκολα χιονοστρωνεται,από εκεί και πέρα μετά έχουμε καλές θερμοκρασίες για χιονόστρωση και βορειοδυτικο άνεμο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Μεσσήνιος είπε:

Πάντως αύριο Αττική είναι πολύ πιθανό να ευνοηθεί το δυτικό τόξο με ΒΔ επιφάνεια φαίνεται κάπως στους χάρτες, οπότε και σε υψόμετρα μπορεί να κατέβει πιο χαμηλά το χιόνι και σε ένταση όπου ευνοήσουν οι συγκλίσεις.

Στην καρδιά είμαι και πάντα θα είμαι δυτικός (μέρη καταγωγής μου), όμως τόσα χρόνια στην Αθήνα έχοντας ζήσει όλες τις συγκινήσεις από τους ιστορικούς χιονιάδες της προηγούμενης δεκαετίας μέχρι σήμερα, στηρίζω δυνατά και αυτό το χιονιά, από τη στιγμή που εξελίχθηκε προσήνεμος, με όσο μεγαλύτερο θάψιμο γίνεται, αναφορές από Χαϊδάρι (αδικημένο δυτικό τόξο!!) και την ευχή να βάλουν χιόνι σε πρώτη δεύτερη φάση κλπ όσες περισσότερες περιοχές της χώρας μπορούν!

Γειτωνα υπαρχει ερμηνεια κ σκεπτικο που μας δινει τα περισσοτερα φαινομενα οχι μονο στο λεκανοπεδιο αλλα και απο υπερβορεια..με επιμενων καταγαιδα στην περιοχη των νδ προαστειων αυριο το μεσημερι..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Χιών said:

Και το πανηγύρι στο ΦΒ συνεχίζεται:

Τι έβαλες την Barbra στο avatar σου. 

Το ξέρεις οτι στην αγαπημένη της πόλη δεν έχει χιονίσει ποτέ?

Άλλαξε το 😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΑΙΡΧΑΙΤΑΙ, ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ, ΕΙΣΧΩΡΕΙ ΜΕ ΠΑΘΟΣ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ ΤΟ ΒΑΘΥ ΜΠΛΕ ΓΕΩΔΥΝΑΜΙΚΟ!! ΝΑΙ!!! ΝΑΙ!!! ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΦΤΑΣΕΙ ΡΟΔΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΗΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ ΤΟ ΚΑΓΚΕΛΟ. 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Τι έβαλες την Barbra στο avatar σου. 

Το ξέρεις οτι στην αγαπημένη της πόλη δεν έχει χιονίσει ποτέ?

Άλλαξε το 😜

Ποια είναι η αγαπημένη της πόλη; Δεν έχω ιδέα χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Χιών said:

Ποια είναι η αγαπημένη της πόλη; Δεν έχω ιδέα χαχαχα

Το Καστελόριζο 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, south coast είπε:

Εσυ τι φοβασαι ρε γατακι;Εισαι ο δημιουργός του ΑΡΧΙΔΑΜΟΥ

Και ο Θεός ήταν δημιουργός του Αδάμ και της Ευας αλλά τον πρόδωσαν.... Κοτζάμ Πανάγαθο κιόλας!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Santa snow είπε:

Την -8 έβαλε το 18αρη μέσα στο νομό στις 22:00 αύριο.

Μολις είδα ανανέωση οτι έγραψε ο  santa είπα ΩΩΩΩΧΧ θα έβγαλε τίποτα  -4 στη μισή μοιρα! Αλλα ήταν για καλο!! Ουφ!! Καλό νέο αυτό!! Αυριο βράδυ έχουμε στρώσιμο

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όλα μας τα χαρτιά τα παίζουμε Κυριακή 22:00 - Δευτέρα 10:00 με -7,5/-8 στα 850 και freezing level 300-400m. Η σύγκλιση φαίνεται ότι θα δώσει 5-10mm σε όλο το νομό

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Αφηνω ενς τρικαλων γιατι μπορει απο αυριο να μπουμε σε συναγερμοens_image-38.png.5e4fdbcb5b7374d5d93ec7a38241631a.png

Mέχρι πότε μας παίρνει να έρθει κάτι απο δυτικά..εννοώ μέχρι πότε θα έχουμε τις κατάλληλες Τ για πεδινά λόγω εγκλωβισμού 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Santa snow είπε:

Όλα μας τα χαρτιά τα παίζουμε Κυριακή 22:00 - Δευτέρα 10:00 με -7,5/-8 στα 850 και freezing level 300-400m. Η σύγκλιση φαίνεται ότι θα δώσει 5-10mm σε όλο το νομό

Και υποτροπή πολύ δυνατή για Δευτερα απογευμα - βραδυ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Santa snow said:

@Seth13 θετικά τα νέα της τελευταίας στιγμής. Για να δούμε... 

Περιμένω να σε δω να γκρινιάζεις όταν θα στρώνονται πρώτα τα δυτικά. 😂

Πέρα από την πλάκα ασχέτως του πως ακριβώς θα κάτσουν χρονικά τα φαινόμενα φαίνεται ότι θα περάσουν από τα δυτικά προς τα ανατολικά. Με βάση τα τελευταία τρεξίματα θα έχουμε ολική κανονική στην Αγία Παρασκευή και αν επαληθευτούν πάμε για 10εκ minimum έστω κι αν τα ''σηκώσει'' το μεσημέρι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...