Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Αν δεν υπήρχε η λίμνη θα είχαμε ίσως ένα νέο 88, αν και θα ήταν πιο βδ πάλι ο αυλώνας. Θα ήταν ίσως τεράστιο για Ήπειρο./

archives-1988-12-14-12-0.pngUW96-21.GIF?21-17

Δεν φταιει  η λιμνη ας ειχες και τωρα 1040 στο κεντρο η πιο ανατολικα λιγο το κεντρο του Α και θα θα σου λεγα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Που είναι οι αισιόδοξοι να μας πούνε ότι σώσαμε το διάστημα 26 με 2 Μαρτίου? Και ότι θα γυρίσει? Και ότι θα Ανατολικευσει? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Τα απογευματινά τρεξίματα τώρα όχι απλά δεν μας αφήνουν περιθώρια εμάς εδώ στα βόρεια αλλά κόβουν και τις όποιες ελπίδες για πάρα πολλές περιοχές των Βαλκανίων!! μόνο η βορειοδυτική Βαλκανική μέσα στο παιχνίδι...Σκόπια Σερβία κεντρική και νότια όλη η  Βουλγαρία και νότια και ανατολική σίγουρα Ρουμανία εκτός των χιονοπτώσεων..... χιονιάς καθαρά βόρειας Ιταλίας και κεντρικής ευρώπης μόνο....

Αμ Πεστα Χρυσόστομε. Το φωνάζω μερες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

gfs-0-240.png?12

 

 

άντε να δούμε

Περιμενε να πέσει σε πιο μικρές ώρες και να το δείξουν τα άλλα μοντέλα και το κυνηγάμε.Εχει δυναμική να χιονίσει τους πάντες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Που είναι οι αισιόδοξοι να μας πούνε ότι σώσαμε το διάστημα 26 με 2 Μαρτίου? Και ότι θα γυρίσει? Και ότι θα Ανατολικευσει? 

Και τι θες ρε φιλε να σου πουν; Το άθλημα λεει οτι κυνηγάς κατι που θα γινει μια φορα το χρονο και αν...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, snow_evia είπε:

Περιμενε να πέσει σε πιο μικρές ώρες και να το δείξουν τα άλλα μοντέλα και το κυνηγάμε.Εχει δυναμική να χιονίσει τους πάντες 

Καλά ναι, απλά μου αρέσει πεερισσότερο από πριν😅

Και το τζεμ σε καλό δρόμο είναι, αλλά τις τελευταίες μέρες βγάζει ότι θέλει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Καλά ναι, απλά μου αρέσει πεερισσότερο από πριν😅

Και το τζεμ σε καλό δρόμο είναι, αλλά τις τελευταίες μέρες βγάζει ότι θέλει.

Μετα μιχαηλ πιο πιθανο ειναι το easterlies παρα να δεις κατι σε πρωτο χρονο παντα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σορρυ που υπαρχει και αισιοδοξία... Ελεος

 

Επεξεργάστηκε από baristrs
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Μετα μιχαηλ πιο πιθανο ειναι το easterlies παρα να δεις κατι σε πρωτο χρονο παντα...

λες εχουμε καμια ελπιδα με την κηδεια που μας καναν τα 12αρια?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, theodors3 είπε:

λες εχουμε καμια ελπιδα με την κηδεια που μας καναν τα 12αρια?

Νομιζω τα περθωρια στενευουν αρκετα. θεωρω δεδομενο βεβαια οτι ουτε αυτο που βλεπουμε σημερα θα γινει κυριακη δευτερα σαν γενικη εικονα χαρτων .παντως δυσκολα μπορουμε να ξαναδουμε τετοια εικονα στις 96 ωρες ταμαμ για εμας ...γενικα οσα περιθωρια εχει να παει ανατολικα τα μισα περιθωρια εχει να παει δυτικοτερα ακομα..

UW96-21.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, larissa_mare είπε:

Και τι θες ρε φιλε να σου πουν; Το άθλημα λεει οτι κυνηγάς κατι που θα γινει μια φορα το χρονο και αν...

Εγώ αν δε δω κάτι χειροπιαστό δεν κυνηγάω τίποτα. Ούτε σχολιάζω.. Κάθομαι στο καβούκι μου.. Ρεαλισμός πάνω από όλα... Όχι τι θα θελαμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Νομιζω τα περθωρια στενευουν αρκετα. θεωρω δεδομενο βεβαια οτι ουτε αυτο που βλεπουμε σημερα θα γινει κυριακη δευτερα σαν γενικη εικονα χαρτων .παντως δυσκολα μπορουμε να ξαναδουμε τετοια εικονα στις 96 ωρες ταμαμ για εμας ...γενικα οσα περιθωρια εχει να παει ανατολικα τα μισα περιθωρια εχει να παει δυτικοτερα ακομα..

UW96-21.gif

πραγματικα με τετοιες 96ωρες οταν ειδα την συνεχεια απλα μουδιασα! μακαρι να εχει καμια αλλη 'ιδεα' ο παιος στο 12αρι και να μας αφησει περισσοτερες ελπιδες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

@ICELARISSA είδες Κώστα πως πάνε περίπατο οι δείκτες όταν είναι να χιονιστουμε στα ΚΒ; Ενώ την άλλη φορά που το έδειχνε πάνω μας στις 144 και έλεγες να ηρεμήσουμε γιατί οι δείκτες ήταν κακοι, πήγαν όλα βάσει λογικής και δεικτων και μας άφησε με την χαρά. Γενικά η φάση είναι "τι δεν βολεύει τους ΚΒ". 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν μου πέφτει λόγος, αλλά τη γνώμη μου θα την πω. Αν ήμουν admin θα είχε μερικά Μπαν απόψε....  Σόρρυ για το οφφ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, athper είπε:

@ICELARISSA είδες Κώστα πως πάνε περίπατο οι δείκτες όταν είναι να χιονιστουμε στα ΚΒ; Ενώ την άλλη φορά που το έδειχνε πάνω μας στις 144 και έλεγες να ηρεμήσουμε γιατί οι δείκτες ήταν κακοι, πήγαν όλα βάσει λογικής και δεικτων και μας άφησε με την χαρά. Γενικά η φάση είναι "τι δεν βολεύει τους ΚΒ". 

Δεν παει κατι λαθος οι διαταξεις που βγαινουν στα ορια των δεικτων ειναι και πανω κατω αυτο που περιμεναμε...η γενικοτερη εικονα ηταν ευνοικη για κ.ευρωπη βαλκανια ιταλια ελλαδα...λιγα χιλιομετρα καποιον θα βγαζανε εκτος..μην ξεχνας οτι για να χιονοστει η ελλαδα γενικα ειναι οτι πιο δυσκολο υπαρχει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα και παλι..Ο τζιφος και στο 12αρι του κατεβαζει ψυχος ισχυροτατο στην Ευρωπη...Προφανως ειναι παρα πολυ νωρις για να πουμε πως θα επηρεασει την χωρα μας και ποσο...

Εμπειρικα και μονο το παχος και το ευρος του αυλωνα ειναι τετοιο που καθιστουν κατεμε πολυ δυσκολη την καταβαση του μεχρι την χωρα μας..Αυτο εχει δειξει η προσφατη αλλα και η μακρυνη καιρικη ιστορια...

Απο κει και περα ομως θεωρω οτι με τετοιο ψυχος εστω και σε δευτερο χρονο μπορει η Ελλαδα να επηρεαστει απο περισσοτερες απο μια διαταραχες εστω κι αν αυτες ειναι βροχοχαμηλα με πιθανες κυκλογεννεσεις στη Μεσογειο...Επιμενω οτι ο Μαρτης θα εχει πολλα νερα και ισως και αρκετα χιονια αρχικα για τα ορεινα μας..Για πεδινα κρατω επιφυλαξεις...Το ιδανικο χωρις παντως να γνωριζει κανεις ακομα τι θα γινει,θα ηταν αυτος ο αυλωνας τερας να εσκαγε Ιονιο...Ειδωμεν...Αν μη τι αλλο ο Μαρτης για το συνολο της χωρας θα εχει μεγαλυτερο ενδιαφερον απο τον Φλεβαρη και απο εναν σχεδον αφαντο χειμωνα φετος...Στις επαλξεις λοιπον...

Και μη ξεχναμε..Η σιχαμενη περιοδος κοντοζυγωνει...Κερδος ειναι καθε διαταραχη που βγαινει απο δω και περα ακομα και αν μιλαμε για βροχοχαμηλο...Με συγχωρειτε εαν κουρασα...

gfs-0-318.png

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Καλησπερα και παλι..Ο τζιφος και στο 12αρι του κατεβαζει ψυχος ισχυροτατο στην Ευρωπη...Προφανως ειναι παρα πολυ νωρις για να πουμε πως θα επηρεασει την χωρα μας και ποσο...

Εμπειρικα και μονο το παχος και το ευρος του αυλωνα ειναι τετοιο που καθιστουν κατεμε πολυ δυσκολη την καταβαση του μεχρι την χωρα μας..Αυτο εχει δειξει η προσφατη αλλα και η μακρυνη καιρικη ιστορια...

Απο κει και περα ομως θεωρω οτι με τετοιο ψυχος εστω και σε δευτερο χρονο μπορει η Ελλαδα να επηρεαστει απο περισσοτερες απο μια διαταραχες εστω κι αν αυτες ειναι βροχοχαμηλα με πιθανες κυκλογεννεσεις στη Μεσογειο...Επιμενω οτι ο Μαρτης θα εχει πολλα νερα και ισως και αρκετα χιονια αρχικα για τα ορεινα μας..Για πεδινα κρατω επιφυλαξεις...Το ιδανικο χωρις παντως να γνωριζει κανεις ακομα τι θα γινει,θα ηταν αυτος ο αυλωνας τερας να εσκαγε Ιονιο...Ειδωμεν...Αν μη τι αλλο ο Μαρτης για το συνολο της χωρας θα εχει μεγαλυτερο ενδιαφερον απο τον Φλεβαρη και απο εναν σχεδον αφαντο χειμωνα φετος...Στις επαλξεις λοιπον...

Και μη ξεχναμε..Η σιχαμενη περιοδος κοντοζυγωνει...Κερδος ειναι καθε διαταραχη που βγαινει απο δω και περα ακομα και αν μιλαμε για βροχοχαμηλο...Με συγχωρειτε εαν κουρασα...

gfs-0-318.png

Εγώ νομίζω το πρόβλημα στο συγκεκριμένο Ραν είναι ο αντικυκλωνας που δεν υπάρχει σχεδόν και βρίσκεται πολύ βορεια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Δεν παει κατι λαθος οι διαταξεις που βγαινουν στα ορια των δεικτων ειναι και πανω κατω αυτο που περιμεναμε...η γενικοτερη εικονα ηταν ευνοικη για κ.ευρωπη βαλκανια ιταλια ελλαδα...λιγα χιλιομετρα καποιον θα βγαζανε εκτος..μην ξεχνας οτι για να χιονοστει η ελλαδα γενικα ειναι οτι πιο δυσκολο υπαρχει

Εννοείται ότι είναι δύσκολο να χιονιστουμε και εννοείται πως δεν σε κατηγορώ για κάτι προφανώς, άλλωστε εμείς τα λέμε και σε pm..Απλα δεν έχω που να γκρινιαξω και γκρινιάζω σε σένα.. Και νομίζω ότι όλοι οι ΚΒ θέλουμε να γκρινιάξουμε αυτή τη στιγμή για αυτά που μας συμβαίνουν τα τελευταία 3 χρόνια. 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...