Jump to content
menidi

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΧΙΟΝΟ-ΚΑΙΡΙΑΣ "BARBARΑ"- ΑΡΧΙΔΑΜΟΣ 4-10/2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Είναι το κλασσικό απόλυτο όριο χιονοστρωσεων θα έλεγα. Υπάρχει ξεκάθαρη σύγκλιση το βράδυ, και θα έχουμε σχεδόν -8. 

Μπορεί τις επόμενες ώρες να υπάρξει ύφεση των φαινομένων και άνοδος της τ, αλλά το βράδυ καθώς θα περνάει η σύγκλιση ανατολικοτερα θα το γυρίσει σε χιόνι μέχρι την θάλασσα πιστεύω. Η φάση θα είναι ανατολική πλευρά. Της σύγκλισης πιο πάνω τα υψόμετρα, δυτική μέχρι κάτω. Άρα αφού σταδιακά θα κινείται ανατολικοτερα λίγο πολύ όλοι θα δούνε χιόνι. Εγώ για την άνω Κυψέλη ευελπιστώ για χιονοστρωση 10-20 πόντων. Μέχρι αύριο το πρωί αυτό.

Μακαρι αποκλεισμο σου ευχομαι ρε φιλε

Να το ζησεις και να το χορτασεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Να εισαι καλα! Μην νομίζεις το έχω το νερντουλο μέσα μου χαχα.

Εδώ που είμαι δυστυχώς δεν ρίχνει καλά μετά το τελευταίο ποστ, περιμένω το βράδυ αργά όμως για τα περισσότερα.

Μιχάλη άσε το κεντρικό λεκανοπέδιο κι έλα αύριο πρωί εδώ στο Μπάφαλο των νοτίων προαστίων να χορτάσεις χιόνι 😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Είναι το κλασσικό απόλυτο όριο χιονοστρωσεων θα έλεγα. Υπάρχει ξεκάθαρη σύγκλιση το βράδυ, και θα έχουμε σχεδόν -8. 

Μπορεί τις επόμενες ώρες να υπάρξει ύφεση των φαινομένων και άνοδος της τ, αλλά το βράδυ καθώς θα περνάει η σύγκλιση ανατολικοτερα θα το γυρίσει σε χιόνι μέχρι την θάλασσα πιστεύω. Η φάση θα είναι ανατολική πλευρά. Της σύγκλισης πιο πάνω τα υψόμετρα, δυτική μέχρι κάτω. Άρα αφού σταδιακά θα κινείται ανατολικοτερα λίγο πολύ όλοι θα δούνε χιόνι. Εγώ για την άνω Κυψέλη ευελπιστώ για χιονοστρωση 10-20 πόντων. Μέχρι αύριο το πρωί αυτό.

Μιχαήλ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επιστροφή στη βάση. Κηφισιά ξεκίνησε να το στρώνει στα στενά. Εδώ Άνω Αμπελόκηποι- Γηροκομείο χιονόνερο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παντως το μεγαλυτερο μερος των προαστειων εχει δει ηδη 4-5ΩΡΗ ΧΙΟΝΟΠΤΩΣΗ ποιοτικη, στουπατη, εναλλαγη κοκοροχιονο, και ξανα μανα και κοβει και δυναμωνει...

ΜΑΓΕΙΑ ηδη Ζωγραφου εχω κανει 3-4 χλμ με τα ποδια, να σε χορευουν οι νιφαδες....

Στρωσιμο κατω απο τα 200 μ πολυ δυσκολο, στις καλυτερες εξαρσεις να πιασει λιγο σε μεταλλικες επιφανειες....

Θερμοκρασια δεν εχουμε ακομα, ουτε στα 850 ουτε στην επιφανεια, ΑΛΛΑ υετος με το ΤΣΟΥΒΑΛΙ, ριχνει ασταματητα απο τις 10.00 ουσιαστικα περαν των 7 mm βραδινης βροχουλας καθαρα....

Θυμαστε που ελεγα για πλακα στην ανομβρια μας, δεν πειραζει, ας ριξει 200 mm μαζεμενα χιονουετο....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντωμεταξυ πρεπει να εχει γυρισει ηδη σε ΒΒΑ, 3 σταθμοι Ζωγραφου, ο Παπαγου, η Αγια ψηλα, ο Βυρωνας και 2 στην Ηλιουπολη γραφουν ξεκαθαρα ανεμο ΑΒΑ, ΒΒΑ, Β-ΑΒΑ....

Παρολαυτα δεν χαμπαριαζει, ουτε κοβει, ουτε αλλαζει η υφη, ριχνει ακοπα υπεροχο χιονακι....

Εως 1,0 εδω στα 180 μετρα στην καλυτερη εξαρση, 1,4 τωρα......0,6-0,7 παιζει ο σταθμος στα 235 μετρα......0,1 - 0,4 ο Παπαγου στα 300 μετρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Mαννα Κορινθιας..Της Ρουλας Βαρβιτσιωτη.

329353296_964362221219444_515065016978959850_n.jpg

Στενη Ευβοιας πριν λιγο..

328994520_1212944399656315_6431853208113047343_n.jpg

328860511_1746629159087463_8847492464132183914_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 minutes ago, Χιών said:

Μιχάλη άσε το κεντρικό λεκανοπέδιο κι έλα αύριο πρωί εδώ στο Μπάφαλο των νοτίων προαστίων να χορτάσεις χιόνι 😅

Μη τον ακούς Μιχάλη, πήγαινε λιμάνι Πειραιά. Σε θέλουμε για γούρι 😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, CATHA είπε:

Αυτή την στιγμή λίγα πράγματα, wintry mix που λέμε και στο Rhode Island... Εάν αντιλαμβάνομαι σωστά θα πάμε σε κάποια ύφεση μετά τις 6-7 και τα καλά μετά τις 4-5 και κατά την διάρκεια της Δευτέρας.

βασικα 1 το ξημερωμα και μετα . οπως και να εχει μακαρι να γινει καμια θετικη εκπληξη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έχουμε πέσει κάτω από 1C εδώ. Θέλουμε ακόμα 1 βαθμό κάτω και στρωνόμαστε. Αν η μπούκα το βράδυ βγει όπως την δίνει το gfs θα στρωθούμε αλά Τηλέμαχος.

0,9 νομισματοκοπείο - 0,6 το γαλλικό - 0,3 deree.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Frostfang8 said:

βασικα 1 το ξημερωμα και μετα . οπως και να εχει μακαρι να γινει καμια θετικη εκπληξη

ευχαριστώ... παύση αυτή την στιγμή εδώ με μικρή άνοδο στον 1 βαθμό... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...