Jump to content
menidi

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΧΙΟΝΟ-ΚΑΙΡΙΑΣ "BARBARΑ"- ΑΡΧΙΔΑΜΟΣ 4-10/2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Just now, CATHA said:

Δεν νομίζω οτι είναι real time...  γενικά μιλώντας δεν νομίζω οτι υπάρχει real time μετρηση των 850... μόνο ραδιοβόλιση με μπαλόνι κάποιες ώρες της ημέρας. 

επειδη καποτε το 19 ετυχε να κανω εγω μια ραβδιολογιση οταν εκανα πρακτικη στην εμυ γινεται κατα τις 12 το μεσημερι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ουτε στις Αφίδνες αλλά και στον Αγιο Στεφανο είναι σοβαρά χιόνια μέχρι στιγμής (για τα δεδομένα τους πάντα). 5-10 πόντους βλέπω. Λογικά όμως αυτοί θα βάλουν καλά και αργότερα αλλά και αύριο. 

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, KapelosG said:

http://weather.uwyo.edu/upperair/sounding.html

Στον κωδικό θέλει 16716 και ώρα 5/2 12ζ ως 5/2 12ζ παλι

Αυτό είχα και εγώ αλλά πατούσα στον χάρτη και δεν είχε ανανεώσει. Με το κωδικό δούλεψε ευχαριστώ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ταμείο Τρίτη πρωί, παιδιά. Προφανώς αντιλαμβάνομαι την απογοήτευση παιδιών από ΒΠ και γενικώς περιοχές με μεγάλα υψόμετρα που έχουν υψηλότερα στάνταρ. Εμείς στο Κέντρο το είδαμε να πέφτει για αρκετή ώρα και είμαστε υπερευχαριστημένοι μέχρι στιγμής. Ας συνδυαστεί η ισχυρή μπούκα με την καλύτερη δυνατή υποστήριξη και με νυχτερινή ώρα. Από την στιγμή που είναι αισιόδοξος ο πάντα μετρημένος Ζιακό, δύσκολο να δούμε την απόλυτη μούφα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, snowjohn είπε:

δασκαλε για εμας κοντα στον υμμητο πως τα βλεπεις?

Όχι και δάσκαλος, απλός ερασιτεχνης όπως τα υπόλοιπα παιδιά, ο υμμητος συνήθως ευνοείται από τέτοιου τύπου καταστάσεις καθώς οι συγκλισεις ευνοούν πιο εύκολα περιοχές πλησίον των ορεινών όγκων...βέβαια μπορεί να κάτσει δυτικό τοξο καλύτερα, θα έλεγα ότι οι χιονοπτώσεις είναι δεδομένες σε σένα αλλά και παλι στρωσιματα εξαρτώνται καθαρά από ραγδαιοτητες...ο Τζιφός τα περάσματα τα δείχνει μεταξύ 1 και 7 το πρωί (δυτικότερα αρχικά και όσο περνάει η νύχτα ανατολικότερα), εκεί πρέπει όλοι να είμαστε σε επαγρύπνηση 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, Marios είπε:

Τα Βπ του Πειραιά είσαι ! Καμία σχέση με εδώ!

Και ο Πειραιας θα δει το χιονι του Μαριε.Απεχει απο τη καθαρη χιονοπτωση πολυ λιγο. : )

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Χιονοσκεπής said:

Ταμείο Τρίτη πρωί, παιδιά. Προφανώς αντιλαμβάνομαι την απογοήτευση παιδιών από ΒΠ και γενικώς περιοχές με μεγάλα υψόμετρα που έχουν υψηλότερα στάνταρ. Εμείς στο Κέντρο το είδαμε να πέφτει για αρκετή ώρα και είμαστε υπερευχαριστημένοι μέχρι στιγμής. Ας συνδυαστεί η ισχυρή μπούκα με την καλύτερη δυνατή υποστήριξη και με νυχτερινή ώρα. Από την στιγμή που είναι αισιόδοξος ο πάντα μετρημένος Ζιακό, δύσκολο να δούμε την απόλυτη μούφα.

Νομίζω οτι ο Ζιακό απλώς ανέβασε την προειδοποίηση της ΕΜΥ... (χωρίς αυτό να σημαίνει οτι δεν συμφωνεί)... ασε που μιλάει για μεσημέρι - απόγευμα που δεν κάνει και τίποτα το τρομερό. Εκτίμηση του για το ξημέρωμα δεν έχω βρεί... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 minutes ago, teo_73 said:

Πλεον στρωμενες ολες οι ευκολες λογω της μεγαλης ραγδαιοτητας. 1c και 0.3c dp

 

Πολύ εντυπωσιακό! Σε τι υψόμετρο είσαι Τέο? Φαίνεσαι πανοραμικά πρέπει να είσαι πάνω από 100 μέτρα 

Στα χαμηλά του Περάματος , στο ύψος της θάλασσας έκανε τίποτα;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μαρούσι στους 3 και με ελάχιστα φαινόμενα πλέον. Εκανε μερικά 5 λεπτά ξεσπάσματα με έντονο ρυζοχιονο αλλά μέχρι εκεί. έχω τον ΟΤΕ απέναντι και οπότε βλέπω "χιονοκουρτινες" καταλαβαίνω ότι μπαίνουμε σε έξαρση:-)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, teo_73 said:

Και ο Πειραιας θα δει το χιονι του Μαριε.Απεχει απο τη καθαρη χιονοπτωση πολυ λιγο. : )

Κάνει κάτι 5 λεπτά με καθαρό παχύ χιονάκι και μετά ξανά μανα βροχη . Ολα οκ άμα έρθει ήρθε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχώς επανήλθαμε στα πλέον συνηθισμένα ξινά σταφύλια. Αυτά που ενώ Θήβα και πέριξ βάζουν πόντους, δυτικότερα της Αλιάρτου δεν περνάει καρφίτσα από υετό. Σκέτη απογοήτευση.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Πολύ εντυπωσιακό! Σε τι υψόμετρο είσαι Τέο? Φαίνεσαι πανοραμικά πρέπει να είσαι πάνω από 100 μέτρα 

Στα χαμηλά του Περάματος , στο ύψος της θάλασσας έκανε τίποτα;

Στα 102μ ειμαι.Ναι χιονιζει πολυ πυκνα εως το κυμα απ οτι βλεπω απο εδω. Αλλα δεν εχω παει να δω αν εχει στρωσει τις ευκολες εκει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...