Jump to content
freeze

Ανάλυση Χαρτών Μαρτίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Just now, menidi said:

Η Αττική δεν έχει καλλιέργειες. Κάτι κουνουπίδια μόνο στο Μαραθώνα. Εύχομαι ολόψυχα να έρθει εδώ ο χιονιάς, ώστε οι συνεπείς να είναι οι λιγότερες δυνατές για την υπόλοιπη χώρα που παράγει αγροτικά προϊόντα. Ο παγετός κάνει ζημιές, αλλά αν υπάρχει και χιονοκαλυψη, είναι ακόμα χειρότερα. Θυσιαζομαστε λοιπόν για να σώσουμε τους υπόλοιπους!! Ααααχχχ λαμπάδα να μας ανάψετε!!

Εισαι μεγάλη πσυχούλα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, menidi είπε:

Η Αττική δεν έχει καλλιέργειες. Κάτι κουνουπίδια μόνο στο Μαραθώνα. Εύχομαι ολόψυχα να έρθει εδώ ο χιονιάς, ώστε οι συνεπείς να είναι οι λιγότερες δυνατές για την υπόλοιπη χώρα που παράγει αγροτικά προϊόντα. Ο παγετός κάνει ζημιές, αλλά αν υπάρχει και χιονοκαλυψη, είναι ακόμα χειρότερα. Θυσιαζομαστε λοιπόν για να σώσουμε τους υπόλοιπους!! Ααααχχχ λαμπάδα να μας ανάψετε!!

Όχι μωρέ καλύτερα 200 μμ ατελείωτης βροχας να ξεδιψάσει η Αττική γη...πάνω σας το χαμηλό με άγκυρα...😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

Όχι μωρέ καλύτερα 200 μμ ατελείωτης βροχας να ξεδιψάσει η Αττική γη...πάνω σας το χαμηλό με άγκυρα...😋

χίλιες φορές καλύτερο απο 15 ποντους χιόνι. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Jimmys-snow είπε:

Θα το πω με ολη την ευγένεια που με διακατέχει. 

Καποτε οταν χιονιζε στους κλασικους 3 νομους και απλα ειχε κρυο με λιακαδα στην υπόλοιπη Ελλαδα γινοταν ο κακος χαμος 

Αν ειναι λοιπον για να χιονισει στα κβ-δβ  κτλ, οι υπόλοιποι θα πρεπει να ρισκαρουμε με υποτροπικους, νοτιαδες, αφρικανικες σκονες κτλ

Να μου λειπει! 

Προσωπική γνωμη μου

Σιγά το ρίσκο 😄😄😄😄😄

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

Όχι μωρέ καλύτερα 200 μμ ατελείωτης βροχας να ξεδιψάσει η Αττική γη...πάνω σας το χαμηλό με άγκυρα...😋

Μακαρι,θυσιαζω μεχρι 40ποντο για 200μμ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Jimmys-snow είπε:

Θα το πω με ολη την ευγένεια που με διακατέχει. 

Καποτε οταν χιονιζε στους κλασικους 3 νομους και απλα ειχε κρυο με λιακαδα στην υπόλοιπη Ελλαδα γινοταν ο κακος χαμος 

Αν ειναι λοιπον για να χιονισει στα κβ-δβ  κτλ, οι υπόλοιποι θα πρεπει να ρισκαρουμε με υποτροπικους, νοτιαδες, αφρικανικες σκονες κτλ

Να μου λειπει! 

Προσωπική γνωμη μου

Επίτρεψέ μου να σου πω ότι το μήνυμα δεν διακατέχεται και από πολύ ευγένεια. Ευγένεια και αλληλεγγύη πχ ήταν όταν κάποιοι είχαμε πει τότε που ακόμη το παλεύαμε εδώ πάνω με τον Αρχιδαμο ότι αν είναι να χιονίσει πολύ κάτω, χαλάλι να φάμε  καμιά βδομάδα με ξεροκρυα και -12

Φιλικά 😀

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, menidi είπε:

Η Αττική δεν έχει καλλιέργειες. Κάτι κουνουπίδια μόνο στο Μαραθώνα. Εύχομαι ολόψυχα να έρθει εδώ ο χιονιάς, ώστε οι συνεπείς να είναι οι λιγότερες δυνατές για την υπόλοιπη χώρα που παράγει αγροτικά προϊόντα. Ο παγετός κάνει ζημιές, αλλά αν υπάρχει και χιονοκαλυψη, είναι ακόμα χειρότερα. Θυσιαζομαστε λοιπόν για να σώσουμε τους υπόλοιπους!! Ααααχχχ λαμπάδα να μας ανάψετε!!

Στην πραγματικότητα η χιονοκάλυψη προστατεύει από τον παγετό τις καλλιέργειες.. Οπότε μακάρι να χιονίσει εδώ Θανάση😝

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, nikolasxm είπε:

Επίτρεψέ μου να σου πω ότι το μήνυμα δεν διακατέχεται και από πολύ ευγένεια. Ευγένεια και αλληλεγγύη πχ ήταν όταν κάποιοι είχαμε πει τότε που ακόμη το παλεύαμε εδώ πάνω με τον Αρχιδαμο ότι αν είναι να χιονίσει πολύ κάτω, χαλάλι να φάμε  καμιά βδομάδα με ξεροκρυα και -12

Φιλικά 😀

 

Αν ειναι να μας κατσει κανα χαμηλο πανω απο το κεφαλι και ριχνει βροχη αλλα απο λαμια και πανω να θαβονται, μακαρι να το κανει

Τους υποτροπικους και τους νοτιαδες δεν γουστάρω

*δεν λεω οτι δεν θελω να χιονισει στα βορεια*

Για να μην παρεξηγηθω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, menidi είπε:

Η Αττική δεν έχει καλλιέργειες. Κάτι κουνουπίδια μόνο στο Μαραθώνα. Εύχομαι ολόψυχα να έρθει εδώ ο χιονιάς, ώστε οι συνεπείς να είναι οι λιγότερες δυνατές για την υπόλοιπη χώρα που παράγει αγροτικά προϊόντα. Ο παγετός κάνει ζημιές, αλλά αν υπάρχει και χιονοκαλυψη, είναι ακόμα χειρότερα. Θυσιαζομαστε λοιπόν για να σώσουμε τους υπόλοιπους!! Ααααχχχ λαμπάδα να μας ανάψετε!!

Φιλε Θαναση και εμεις εχουμε καλλιέργειες εχουμε, και εγω προσωπικα. Οι πρωιμες ζεστες μονο κακο κανουν ακριβως οπως και τα οψιμα κρυα. 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

κακό το ευρωπαικό με έλλειψη Αζορικού. Θέλουμε συνεργασία Αζορικού Γριλανδικού. Αν δεν έχουμε και τα 2 χιόνι δεν έχει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

κακό το ευρωπαικό με έλλειψη Αζορικού. Θέλουμε συνεργασία Αζορικού Γριλανδικού. Αν δεν έχουμε και τα 2 χιόνι δεν έχει.

Ναι κερδίσαμε το βόρειο μέρος τώρα πρέπει να παλέψουμε για το νότιο του εμποδισμου...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχώς θα έχουμε επανάληψη του φετινού Δεκέμβρη με την ανάπτυξη γροιλανδικόυ, την έλλειψη αζορικου και με το κρύο να τραβιέται Δυτικη Ευρώπη. Νομίζω πρέπει να σφυριξουμε λήξη για χιόνια στα πεδινά 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Χιονιάς_Αττική είπε:

ψυχος υπαρχει θα δουμε αν κανει αναδιπλωση και κατεβασει ψυχος.

ECM0-192.gif

ΑΤΤΙΚΑΡΙΕ Μπες στα κεντρικά και βγάλε ένα ΣΚΑΝΔΙΝΑΒΊΚΌ ❗🙏➡️🥶

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thesprotos είπε:

Δυστυχώς θα έχουμε επανάληψη του φετινού Δεκέμβρη με την ανάπτυξη γροιλανδικόυ, την έλλειψη αζορικου και με το κρύο να τραβιέται Δυτικη Ευρώπη. Νομίζω πρέπει να σφυριξουμε λήξη για χιόνια στα πεδινά 

 

Εσύ άσε τα χιόνια, δεν έχεις χαμό να πλησιάζει εκεί που είσαι???

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, thesprotos said:

Δυστυχώς θα έχουμε επανάληψη του φετινού Δεκέμβρη με την ανάπτυξη γροιλανδικόυ, την έλλειψη αζορικου και με το κρύο να τραβιέται Δυτικη Ευρώπη. Νομίζω πρέπει να σφυριξουμε λήξη για χιόνια στα πεδινά 

 

Δεκεμβριανά καρμπόν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βροχές και χιόνια στα ορεινά γιατί θα πούμε το νερό νεράκι τα δυτικά θα κλείσουν με 0 χιλιοστά το Φλεβάρη πράγμα που δεν έχει ξαναγίνει όσο θυμάμαι. Τραγική κατάσταση.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, black snow είπε:

Βροχές και χιόνια στα ορεινά γιατί θα πούμε το νερό νεράκι τα δυτικά θα κλείσουν με 0 χιλιοστά το Φλεβάρη πράγμα που δεν έχει ξαναγίνει όσο θυμάμαι. Τραγική κατάσταση.

Ολα θεμα συνηθειαs ειναι πλεον οπωs η αχιονια στα κεντροβορεια.

Και στην Φλωρινα να μην καταφερει να στρωσει χιονι για τα επομενα 5 χρονια δεν θα μου κανει εντυπωση.Αλλαζουν τα καιρικα στανταρ και απ οτι φαινεται πανε προs το χειροτερο.

Φετοs παντωs εγινε και η Φλωρινα μουφοπολη στο θεμα του χιονιου.

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είναι σχεδόν βέβαιο κατά τεράστια πιθανότητα ότι αν βγει Γροιλανδικός με το χαμηλό του Ατλαντικού στο ύψος των Αζόρων  το όποιο ψύχος θα καταλήξει δυτική ευρώπη και μάλιστα στην πολύ βορειοδυτική ούτε καν Ιβηρική....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...