Jump to content
billipiros12

Ανάλυση χαρτών Απριλίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισης για τους λατρεις της στατιστικης στην περιοχη μου στην Χαλκιδικη ( Ν.Ποτιδαια ) περσι το καλοκαιρι επεσαν περισσοτερα χιλιοστα ( 182μμ ) απο οτι επεσαν σε ολη την Ανοιξη και το Φθινοπωρο μαζι !! ( 103μμ )

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, baristrs said:

Επισης για τους λατρεις της στατιστικης στην περιοχη μου στην Χαλκιδικη ( Ν.Ποτιδαια ) περσι το καλοκαιρι επεσαν περισσοτερα χιλιοστα ( 182μμ ) απο οτι επεσαν σε ολη την Ανοιξη και το Φθινοπωρο μαζι !! ( 103μμ )

Αυτα τα νουμερα θυμιζουν περιοχες αν. Ασιας με καλοκαιρινους μουσωνες κ ξηρους χειμωνες! Στο θεμα των στατιστικων ψαχνουμε να βρουμε τις περιοχες με στεπικα κλιματα στην κεντροβορια ελλαδα αν καποιος εχει καπου τους μο υετου κ Τ απο τις γυρω περιοχες ας τους ποσταρει εκει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Την άλλη βδομάδα πιστεύω ότι έτσι όπως το πάει θα βγάλει μεγάλη κακοκαιρία φθινοπωρινού τύπου πάλι με κλειστό χαμηλό....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η λίμνη του ευρωπαϊκού μάλιστα καλή φαίνεται, αφού προηγείται καλή ζεστουλα.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάλι τα ίδια με τον τζίφο να έχει το πιο υετοφόρο σενάριο για την Τετάρτη, και να είναι μόνος.. κρίμα.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΑΠΙΘΑΝΗ εξελιξη 00 και 18αρι τζιφου, ουτε ο πιο καιροτρελαμενος απο εμας να τα εβγαζε !!!!

Παμε για Πεμπτο-Παρασκευο-ΣΚ πτωσαρα με μονοψηφιες και να δουμε ποση βροχουλα και που και μετα μικρο διαλειμμα και εισοδος ΜΑΙΟΥ πλεον με 5ημερο βροχων - καταιγιδων και πολυ κατω των κλιματικων θερμοκρασιων....

Αληθεια ρε παιδια, χαιρεται η ψυχη σου με τετοιους χαρτες, εμενα στο μυαλο μου ο Μαιος ισουται με καλοκαιρι πλεον, οποτε και ενα 10ημερο καλοκαιρινο να χαθει ειναι μια μεγαλη πολυ καλη αρχη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, kouvanos είπε:

Αληθεια ρε παιδια, χαιρεται η ψυχη σου με τετοιους χαρτες, εμενα στο μυαλο μου ο Μαιος ισουται με καλοκαιρι πλεον, οποτε και ενα 10ημερο καλοκαιρινο να χαθει ειναι μια μεγαλη πολυ καλη αρχη

Μαζι σου ειμαι αλλα πιστευω οτι θα τα πληρωσουμε παρακατω ολα αυτα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Μαζι σου ειμαι αλλα πιστευω οτι θα τα πληρωσουμε παρακατω ολα αυτα.

Θα έρθει η Ισπανία στην Ελλάδα;; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πετσοκομα ο τζιφος. Κλασσικά.. μακάρι να κρατηθούν οι ζέστες, κουράστηκα να βγαίνω έξω το βράδυ με χειμερινό ντύσιμο. Και εκτός αυτού, χάνονται μέρες καιρικου ενδιαφέροντος για πλάκα. Δεν θέλω η πιο άχρηστη καιρικά εποχή του χρόνου εδώ να επεκταθεί μέσα σε εποχή που μπορεί να δώσει καιρικό ενδιαφέρον.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Πετσοκομα ο τζιφος. Κλασσικά.. μακάρι να κρατηθούν οι ζέστες, κουράστηκα να βγαίνω έξω το βράδυ με χειμερινό ντύσιμο. Και εκτός αυτού, χάνονται μέρες καιρικου ενδιαφέροντος για πλάκα. Δεν θέλω η πιο άχρηστη καιρικά εποχή του χρόνου εδώ να επεκταθεί μέσα σε εποχή που μπορεί να δώσει καιρικό ενδιαφέρον.

συμφωνω στο οτι δεν βγαινεισ εξω τα βραδια σαν ανθρωπος ακομα .. και κοντευει μαης.
 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Frostfang8 είπε:

συμφωνω στο οτι δεν βγαινεισ εξω τα βραδια σαν ανθρωπος ακομα .. και κοντευει μαης.
 

Πριν 1 εβδομάδα, βραδινή βόλτα με το ποδήλατο, συνοδεύτηκε από τρεις μπλούζες, χειμερινό μπουφάν, και κασκόλ.. Ειδικά εδώ που πέφτει και πιο εύκολα η θερμοκρασία τα βράδια έκανε κρύο όχι αστεία. Τις τελευταίες 2 μέρες βέβαια είναι καλά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα σας...Δεν βλεπω να αλλαζει το καιρικο μοτιβο...Βροχες και καταιγιδες και το πρωτο δεκαημερο του Μαιου...Η κυκλοφορια λες και κολλησε..Με απιστευτη ευκολια σχεδον ολα τα μοντελα κατεβαζουν λιμνες στην περιοχη μας...

Μπορει η περιοχη μου να εχει μεινει σχετικα εκτος αλλα καποια στιγμη θα παρει την σκυταλη...Ευεργετικα αυτα τα νερα ιδιως για τις δασικες εκτασεις...Υπαρχει βεβαια και το χαλαζι που κανει ζημιες αλλα ειναι αναποφευκτο για την εποχη...

Παντως ειναι αποριας αξιο πως τοσο ευκολα εχουμε κατεβασιες προς την χωρα μας ακομα και χαμηλα οταν χειμωνα και φθινοπωρο οι χαρτες ειναι οπως ειμαι εγω μετα απο 1 λιτρο τσιπουρο...🤣

Ελπιζω να ξυπνησει ο καιρος στην Αθηνα...Γιατι αλλιως..

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Πετσοκομα ο τζιφος. Κλασσικά.. μακάρι να κρατηθούν οι ζέστες, κουράστηκα να βγαίνω έξω το βράδυ με χειμερινό ντύσιμο. Και εκτός αυτού, χάνονται μέρες καιρικου ενδιαφέροντος για πλάκα. Δεν θέλω η πιο άχρηστη καιρικά εποχή του χρόνου εδώ να επεκταθεί μέσα σε εποχή που μπορεί να δώσει καιρικό ενδιαφέρον.

Κρύο μεχρι τελικής πτωσεως

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

53 minutes ago, Χιών said:

Πάει για 38αρια+ από αύριο η Σεβίλλη και γενικά η Ανδαλουσία.

Για να δούμε τι μας περιμένει αν αλλάξει η κυκλοφορία.

37.5 είναι το ρεκόρ Ευρώπης Απριλίου και το έχουμε εμείς στο Ηράκλειο. Να δούμε αν σπάσει τοπικά από κάποιο σταθμό στην Ισπανία.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, thesprotos είπε:

Κρύο μεχρι τελικής πτωσεως

Και ζέστη ελπίζω από Δεκέμβριο και μετά

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧ

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 hours ago, [weathermaniac] said:

Και ζέστη ελπίζω από Δεκέμβριο και μετά

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧ

Χριστούγεννα 2023 ρεπορτάζ από όλα τα κανάλια στην ΤV λένε:

''Ξεχύθηκαν  στις παραλίες οι Αθήναιοι που έμειναν στην Αθήνα. Τους 35 βαθμούς έφτασε η θερμοκρασία στο Θησείο, Τους 33 στα νότια προάστια ενώ στη Σαλαμίνα ο σταθμός του ΕΑΑ κατέγραψε την τιμή ρεκόρ 38 βαθμών για μήνα Δεκέμβριο.

Στη Κρήτη 10 άτομα μεταφέρθηκαν με θερμοπληξία στο νοσοκομείο καθώς 40.2 βαθμοί σημειώθηκαν τοπικά στα Χανιά σύμφωνα με τους σταθμούς του ΕΑΑ. 🤣 '''

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Χριστούγεννα 2023 ρεπορτάζ από όλα τα κανάλια στην ΤV λένε:

''Ξεχύθηκαν  στις παραλίες οι Αθήναιοι που έμειναν στην Αθήνα. Τους 35 βαθμούς έφτασε η θερμοκρασία στο Θησείο, Τους 33 στα νότια προάστια ενώ στη Σαλαμίνα ο σταθμός του ΕΑΑ κατέγραψε την τιμή ρεκόρ 38 βαθμών για μήνα Δεκέμβριο.

Στη Κρήτη 10 άτομα μεταφέρθηκαν με θερμοπληξία στο νοσοκομείο καθώς 40.2 βαθμοί σημειώθηκαν τοπικά στα Χανιά σύμφωνα με τους σταθμούς του ΕΑΑ. 🤣 '''

Ανταλλαζες αυτή την καυσωνικη σου ονείρωξη με καταιγίδες το καλοκαίρι, 28αρια μέση μέγιστη στην Γλυφάδα Ιούλιο -αυγουστο και ετήσιο που να φτάνει τα 900mm χαλωντας τα στατιστικά για θερμή στέπα για 3-4 χρόνια;😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, KapelosG said:

Ανταλλαζες αυτή την καυσωνικη σου ονείρωξη με καταιγίδες το καλοκαίρι, 28αρια μέση μέγιστη στην Γλυφάδα Ιούλιο -αυγουστο και ετήσιο που να φτάνει τα 900mm χαλωντας τα στατιστικά για θερμή στέπα για 3-4 χρόνια;😂

Για 40άρι τον Δεκέμβριο στην Ελλάδα πουλάω και την ψυχή μου.

Από μένα είναι ναι και ας χαθεί η θερμή στέπα!!! Δεν πάει να γίνει και Θεοδώριανα η Γλυφάδα κλάιν 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 ώρες πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Χριστούγεννα 2023 ρεπορτάζ από όλα τα κανάλια στην ΤV λένε:

''Ξεχύθηκαν  στις παραλίες οι Αθήναιοι που έμειναν στην Αθήνα. Τους 35 βαθμούς έφτασε η θερμοκρασία στο Θησείο, Τους 33 στα νότια προάστια ενώ στη Σαλαμίνα ο σταθμός του ΕΑΑ κατέγραψε την τιμή ρεκόρ 38 βαθμών για μήνα Δεκέμβριο.

Στη Κρήτη 10 άτομα μεταφέρθηκαν με θερμοπληξία στο νοσοκομείο καθώς 40.2 βαθμοί σημειώθηκαν τοπικά στα Χανιά σύμφωνα με τους σταθμούς του ΕΑΑ. 🤣 '''

το 38c στη Σαλαμίνα παραπέμπει σε μελτεμοκαύσωνα άρα και τα ΝΠ θα χτύπαγαν 38άρια...😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παντως επειδη παιζει σε πολλα σιτε και θα τη διαβασετε, δειτε τι λενε Λαγουβαρδος, Λεκκας, και λοιποι ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ για συνεχη ανοδο της Τ, καλοκαιρια με 48-50 βαθμους, κλπ, κλπ....ζουμε τον ορισμο της υπερθερμανσης, δυστυχως, αυτες οι υπεροχες ημερες και εβδομαδες ειναι η τρανη εξαιρεση, και καλο ειναι να τις απολαμβανουμε

Στα κοντινα, φαινονται να εχουν κλειδωσει για αυριο-μεθαυριο-αντιμεθαυριο πτωσαρα, βοριαδες και βροχουλες ακομα και Κουλα....αντε με το καλο

Στα πιο μακρινα δειτε 00 τζιφου για 1-10 Μαιου......σαν 1-10 Μαρτιου, διαταραχη με Νοτια, μετα βορισμα, μετα διαλειμμα και καπακια ψυχρη εισβολη.....ετσι ετσι, μεχρι Ιουλιο φετος να παει η "Ανοιξη"

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...