Jump to content
sakis13

Αναφορες Ιουνιου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια μικρη γευση Πρεβεζας η Αττικη σημερα με πολυ ψηλες υγρασιες αλλα σχετικα χαμηλες Τ (εκει συνδυαζονται τα 32αρια με 75 υγρασια)...παροτι εχουμε 26 εξω με 66 υγρασια, μεσα στο σπιτι ανεβηκε η υγρασια στο 55% και υπαρχει μια αισθηση να κολλας 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ακριβως....θεωρουσα οτι θα ειναι ενα 2-3ημερο ψιλοδροσιας, αλλα σαν αισθηση ισως ειναι η χειροτερη ημερα, ξυπνησαν μνημες ΠΥΡΓΑΡΟΥ που ειχα γινει βδελλα πριν 2 καλοκαιρια....χαχαχαχα

27,1 νωρις νωρις κι εδω, αλλα με σχεδον απνοια και 65++αρια υγρασια δεν ειναι καθολου μα καθολου ομορφα....εαν πεσει 20-21 εκει ναι, αλλαζει το πραγμα...

Υπομονη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μελίσσια 22,2-30,8οC σήμερα αλλά ενώ ήταν ίδια θερμοκρασιακά με χθες, είχαμε περισσότερη υγρασία....λογικό!! Ο ΒΑ κυριάρχησε σήμερα....δροσιά σχετική τώρα με 24,6οC στα Ανω Μελίσσια και 25οC σε μας....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35.0 μέγιστη Αττικής σήμερα Βλυχάδα ΕΑΑ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καταιγιδούλα αυτη την ωρα στον Βόρειο Ευβοϊκό, στα σύνορα Φθιώτιδας-Βοιωτίας.

21 βαθμοι στο Κρυονέρι αλλα 80% υγρασία. 

SmartSelect_20230629_205606_Chrome.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

26.9 βαθμους ειναι η θερμοκρασια με παει ομως αιμα με 63 υγρασια...

Με κοντομανικα και σαγιοναρες καθομαι στο μπαλκονι,δροσιζομαι για τα καλα με πρασινο πεπονι...

Φυσαει που και που γλυκο το βοριαδακι αλλα χρειαζομαι ξανα το δροσερο ντουζακι...

Παντρευτηκα το κλιματιστικο δε σβηνει ολη νυχτα και η δεη θα λεει κοροιδο που βρηκα..

200 μου ρθε ο λογαριασμος και η ευδαπ στα υψη αρε χειμωνα μαγκα ποσο μου εχεις λειψει...

Βρωμαει η μασχαλη μου συνεχεια ιδρωνει δε πα να γ...θει θα πιω ενα μπιρονι...

Ιουλιος μεθαυριο θα μπει και ισως μας σοκαρει μεχρι να παω διακοπες θα με χετε μπαναρει...

Τον ποιητη  Φανφαρα δε προκειται να φτασω εκτος αν ερθουν 40αρια και το μυαλο μου χασω...!!

φανφαρας.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αρκετά δύσκολα σήμερα στην Αττική με αρκετή δυσφορία απόψε κάποια λίγα σύννεφα ίσως στα υπερβόρεια έχουμε κάποια έκπληξη σύμφωνα με τον τζίφο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από εδώ καί πέρα Αττική μπαίνοντας στον Ιούλιο καί σύννεφο ☁️☁️☁️ να βλέπουμε θα σταυροκοπιομαστε..

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τι εγινε ρε παιδες..τι βροχη ειναι αυτη?..μουσκεμα ολα και ριχνει ποτιστικα χαιδαρι...

Επεξεργάστηκε από Tolisk20
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ξαφνική μπόρα και στη Χρυσούπολη Περιστερίου.... what?? Κι εγώ που νόμιζα πως τελειώσαμε με τις βροχές χαχα ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24.7 ο σταθμός μου στην ταράτσα αυτήν την ώρα και 66% υγρασία ....μια χαρά ...για την ιστορία 30.9 μέγιστη ....υπέροχα πάμε ....και πως να μην είναι υπέροχα όταν μπαίνει Ιούλιος με μέγιστη έτους μόλις 31.9 !!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γράψαμε 0.6 mm απόψε.. έτσι απλά! Θα μου πεις σιγά τα χιλιοστά, αλλά ήταν δωράκιι! Κάθομαι έξω τώρα και απολαμβάνω τη δροσιά!

23.8°C γράφει τώρα ο σταθμός μου με υγρασία 70%...

23.4 - 33.3°C η σημερινή διακύμανση της θερμοκρασίας εδώ ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρεεεεεεεεεεε εβρεξε και βρεχει κατα τοπους στα Δυτικα προαστεια, τωρα ειδα τις αναφορες των παιδιων !!!!!!

Μεχρι και Αιγαλεω - Περιστερι μου ειπνα για ποτιστικη, ομορφη νυχτα αρχιζει, φαινονται πυκνες οι νεφωσεις, αντε μπας και δωσει και σε εμας τους ανατολικους γιατι σκασαμε με την υγρασια !!!!!!

24,2 ηδη νωρις νωρις, αλλα με 70% υγρασια, βρεξε μωρε να δροσισει λιγακι !!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ δροσερή βραδιά εδώ, χωρίς κλιματισμό, αφού έπεσε τους 21 βαθμούς η θερμοκρασία. Φυσικά μη καταγράφεις υετός αφού χωρίς καταιγίδες δεν πέφτει σοβαρό νερό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και στην Χαλκίδα έριξε κάτι ψιχαλες από ένα περαστικό σύννεφο, θερμοκρασία στους 24β αν είναι δυνατόν πριν δύο μέρες είχαμε 17 ελάχιστη 

Επεξεργάστηκε από snow_evia
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Το βοριαδακι και οι νεφωσεις προσπαθουν να μας δροσισουν αλλα και παλι η ελαχιστη στην Καλλιθεα ανηλθε σε υψηλα επιπεδα..Στους 24.3!!Τα τσιμεντα πλεον εδω κατω εχουν θερμανθει πολυ...Οι εσωτερικες σταθερα γυρω στους 26!!!

Υπομονη...Καπως ετσι θα ναι η φατσα μου μεχρι να μπει Οκτωβριος..

18IH.gif

Ιασμος Ροδοπης..

347251817_24211008611831809_879220878966652638_n.jpg

347387879_24211008345165169_5810105539197335219_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υπέροχος δροσιστικός ύπνος, θαυμάσιο πρωινό, με 20,7οC ελάχιστη Τ (20,3 στα Ανω) κι ένας ευεργετικός ΒΑ άνεμος που δένει το γλυκό.....Το καλοκαίρι των 50β και των ξηραμένων ανοησιών, εξελίσσεται σ ενα από τα καλύτερα όλων των εποχών που ζήσαμε!!!

Αυτό το καλοκαιράκι ΝΑΙ το σγαπάμε και δίνουμε ψήφο εμπιστοσύνης ανεπιφύλακτα!!!

FB_IMG_1688106735674.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

🤣Ο Κωτσος πηγε διακοπες μας δειχνει παραλια,ομπρελες και ξαπλωστρες μαζι κι η θεια Λια..

Εσυ δεν ησουνα που λατρευες τα χιονια τις βροχες,τα πουλησες μπαγασα μου για κανα δυο βουτιες...

Καιροφιλος γεννηθηκες και λατρευες τα χιονια αλλα καταλαβα καλα ποιος εισαι με τα χρονια..

Κρυφοκαλοκαιρακηδες στο φορουμ ερχονται μαζικα,μυριζουνε καρυδα απ τα αντιηλιακα...

Εχει ο καιρος γυρισματα ποτε μη το ξεχνατε οτι σας λεει ο Σακαρος παντα να το θυμαστε..

Θα ρθει κι η ωρα η δικια μου που θα με λετε γιαμπανακια και στης Ηλειας τα νερα θα βαλω τα μπρατσακια..

Καλα να περνατε ρε οσοι διακοπαρετε!!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Στους 30.2 η Καλλιθεα.Εφτασε και 30.7 πριν λιγο...Ζεστη αλλα σε απολυτως ανεκτα επιπεδα...

Καλες βουτιες σε ολους το σκ...!!😜Αφηστε τις λεζαντες στα πιπινια γιατι ο διαολος εχει πολλα ποδαρια!!

s-74b43c12865b380c3f2b0dc3c314234da0b3c42e.gif

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22.3 ελάχιστη στην ταράτσα μου 

Μόλις 28.3 μέγιστη νωρίτερα με 35αρες ριπές ΒΔ μια μέρα πριν μπει ο Ιούλιος 

Το φετινό είναι απλά έπος....μπαίνει ο Ιούλιος με μέγιστη έτους 31.9 και ελάχιστες μέρες πάνω από 30 με πολλά νερά συννεφιές και δροσιες .....ούτε τζιτζίκι δεν έχω ακούσει ακόμα .

Καλάβρυτα 10.8 ελάχιστη και 27.3 τώρα 

Ποταμός Κέρκυρας 16.1 ελάχιστη και τώρα 31.1 με αίσθηση 34....ακόμα και εκεί μόλις 2 μέρες με αίσθηση πάνω από 40 βαθμούς όταν αυτό είναι σχεδόν κανόνας για όλο το μεγαλύτερο μέρος του καλοκαιριού 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λίγο ιδιατερη η χθεσινή κ σημερινή μέρα στην Χαλκίδα… με υγρασιες τα πρωινα στο 80-85%… 

Ακόμα κ καταμεσήμερο γύρω στο 50-60%… σπάνιο για Χαλκίδα! 
Εχθές το απόγευμα είχαμε συννεφιά & νοτιά… αλλά κόλλαγες ολόκληρος… δύσκολη κ η νύχτα… ενώ σμρ είχαμε σχεδόν συννεφιά το πρωί-άπνοια…

Στροφη των ανέμων σε νότιους τώρα κ η μέγιστη πλησιάζει τους 30c… 

29c εχθές… σπάνιες συνθήκες για τελη Ιουνίου! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Καλησπερα αδερφια μου απο την Καλλιθεα,δροσια εχει αρκετη με μπολικο αερα.. 

Παρα την τοση τη δροσια χαρα στο βοριαδακι και παλι εσταξε κορμι μαζι με το βρακακι...

Οσο και να φυσα και να λυσομανα και παλι ο αερας,το σωμα μου βρωμα αισθανομαι χολερας...

Δε την παλευω καστανο εγω το καλοκαιρι αντιστροφα μετρω να παω σ αλλα μερη..

Για να χαρω και γω την θαλασσα,τα ουζα τα χταποδια,στη θαλασσα να τα βουτω τα ερημα τα ποδια..

Μα περα απο την αδεια που θα κοντοζυγωσει,μυαλο και σκεψη τριγυρνουν στο πρωτο χαμηλο τη χωρα θα σαρωσει...

Θελω shelf cloud τρομερα το Ιονιο να βραζει και ο Μιχαηλ απο τη Λαρισα με δεος να κοιταζει..

Ο Θοδωρης να τρελαθει και ο Χελμος ακομα beach snow και ο Κουβανος και ο Σακης απο πιωμα...

Σας φιλω!!!!Καλο σκ..

Αρναια σημερα το πρωι..Με την ανατολη του ηλιου και με αρκετη ομιχλη!!

 

356261439_3868761273354727_6324674020226347709_n.jpg

356387245_3868761426688045_1693125179780496564_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Καλησπερα αδερφια μου απο την Καλλιθεα,δροσια εχει αρκετη με μπολικο αερα.. 

Παρα την τοση τη δροσια χαρα στο βοριαδακι και παλι εσταξε κορμι μαζι με το βρακακι...

Οσο και να φυσα και να λυσομανα και παλι ο αερας,το σωμα μου βρωμα αισθανομαι χολερας...

Δε την παλευω καστανο εγω το καλοκαιρι αντιστροφα μετρω να παω σ αλλα μερη..

Για να χαρω και γω την θαλασσα,τα ουζα τα χταποδια,στη θαλασσα να τα βουτω τα ερημα τα ποδια..

Μα περα απο την αδεια που θα κοντοζυγωσει,μυαλο και σκεψη τριγυρνουν στο πρωτο χαμηλο τη χωρα θα σαρωσει...

Θελω shelf cloud τρομερα το Ιονιο να βραζει και ο Μιχαηλ απο τη Λαρισα με δεος να κοιταζει..

Ο Θοδωρης να τρελαθει και ο Χελμος ακομα ο Γιωργος και ο Κουβανος και ο Σακης απο πιωμα...

Σας φιλω!!!!Καλο σκ..

 

Ρε μη το πεις πουθενά φέτος.. Απίθανο καλοκαίρι... 30το πολύ μέγιστη εδώ... Ιδρώτας μηδέν... Γιαπωνέζος μηδέν... Ύπνος φοβερός... Θάλασσα φοβερή... Μακάρι να πάει έτσι όλο το καλοκαιρι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...