Jump to content

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Dim_pas είπε:

Καλημέρα Μιχαήλ ,εσύ που βλέπεις καλύτερα απ όλους  τη "μεγάλη εικόνα" ,με το μελτέμι τι βλέπεις ? οι παράμετροι που το επηρεάζουν αν θυμάμαι καλά είναι Μάυρη θαλασσα και μέση ανατολή?

έχω την άισθηση ο,τί όλο αυτό το σκηνικό που στήθηκε τον Ιούνιο πήγε πιο πίσω την έναρξη του και γενικά το βλέπω πολύ μέχρι τώρα Light (επηρεάζει δλδ κυρίως κεντρικές Κυκλάδες ΝΑ Αιγαίο)

 

Κοίτα γενικά ήμασταν υπό την επήρεια αμηλών πιέσεων γενικά, απουσία βαροβαθμίδας όλον τον Ιούνιο, και έτσι δεν είχαμε μελτέμι. Και τα συστήματα όταν έφευγαν ανατολικά προκαλούσαν βόρειες ισοβαρείς με αποτέλεσμα επηρεασμό μόνο μέσα στο Αιγαίο και όχι στα αναοτλικά προσήνεμα.

Ενώ εδώ οι πολλές δροσιές και αυτές οι διατάξεις οδήγησαν σε ακατάλληλο ρεύμα, και μικρούς δείκτες αστάθειας, με αποτέλεσμα λίγες αστάθειες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 ώρες πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Δε θα έχει ιδιαίτερη ένταση. Φαίνεται ήδη δειλά δειλά. Απλά θα είμαστε σταθερά σε low volume καύσωνα. Εκτός αν γίνει καμιά ανατροπάρα στα μοντέλα. 

40+ για καμια εβδομαδα ειναι ισχυρος καυσωνας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

και μετά από την τελευταία αποτυχία, που πήραμε μια μικρή μόνο καταιγιδοτζούρα, έρχεται το σκότος... ¨οσο ξέρω ότι για 2 εβδομάδες δεν θα υπάρχει ίχνος αστάθειας τρελένομαι.. Και όλα αυτά με ήδη πολύ κακή σαιζόν....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βλέπω ένα τσακ πιο θερμός ο Ευρωπαίος στα πιο μακρινά 13-14 κτλ. Μου κάνει εντύπωση οτι το δίνει ο Ευρωπαίος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κλάμα αλλες 2 φορες σε χαρτη το χω δει γιατι στη πραγματικότητα δε το χω δει ποτέ αλλα με τέτοια ανοιξη και χειμωνα πλεον ισως το δούμε και στη πραγματικότητα...το βραδυ αν εβγαινε ουτε κατω απο 30 δε θα πεφτε στα ανατολικα 

 

336-7GR.gif

348-7GR.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντάξει δεν πρόκειται να βγει τέτοιο πράγμα, αλλά τέτοια αίσχη τα έδινε και το 2021 ήδη πολλές μέρες πριν... Δεν θα τον γλιτώσουμε το βαρβάτο καύσωνα, το θέμα είναι να δούμε πόσο θα κρατήσει μέχρι να έχει πάλι μια σχετική δροσιά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Χιών είπε:

Εντάξει δεν πρόκειται να βγει τέτοιο πράγμα, αλλά τέτοια αίσχη τα έδινε και το 2021 ήδη πολλές μέρες πριν... Δεν θα τον γλιτώσουμε το βαρβάτο καύσωνα, το θέμα είναι να δούμε πόσο θα κρατήσει μέχρι να έχει πάλι μια σχετική δροσιά.

48 βαθμοί στη Θεσσαλία...Χαχαχαχα

Modele GFS - Carte prévisions

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σενάρια τρελά από γεροτζίφο. Καλοκαιράκι με 35 βαθμούς Μαξ δεν μπορεί το σιχαμα να βγάλει. Πρέπει να πάμε στα 45 ή στα 25 μέσα στο καλοκαίρι. Μέση λύση δεν υπάρχει. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Χιών said:

48 βαθμοί στη Θεσσαλία...Χαχαχαχα

Modele GFS - Carte prévisions

Πρακτικά αυτό θα μεταφραζόταν εκτεταμένα 45άρια και τοπικά κάπου να έσπαγε το ρεκόρ των 48 σε κάποια από τις ευπαθείς στη ζέστη περιοχές. Σέρρες, Θεσσαλία, Φθιώτιδα, Δ.Αττική/Κεντρικό Λεκανοπέδιο, Αργολίδα, Λακωνία κτλ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Πρακτικά αυτό θα μεταφραζόταν εκτεταμένα 45άρια και τοπικά κάπου να έσπαγε το ρεκόρ των 48 σε κάποια από τις ευπαθείς στη ζέστη περιοχές. Σέρρες, Θεσσαλία, Φθιώτιδα, Δ.Αττική/Κεντρικό Λεκανοπέδιο, Αργολίδα, Λακωνία κτλ

Βλέποντας πώς πάει το πράγμα, δεν θα αργήσει ιδιαίτερα αυτή η μέρα. Αν όχι φέτος, σίγουρα μέσα στην τρέχουσα δεκαετία.

Τώρα σε 20-30 χρόνια μπορεί τέτοιες θερμοκρασίες να σημειώνονται σχεδόν κάθε χρόνο,

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντάξει δε θα βγουν αυτά παιδια κλάιν.

Απλά για να σοκαριζόμαστε ιντερνετικά είναι αυτά τα σενάρια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Εντάξει δε θα βγουν αυτά παιδια κλάιν.

Απλά για να σοκαριζόμαστε ιντερνετικά είναι αυτά τα σενάρια.

«....είπε ενώ έκανε βουντού να βγει αυτούσιο»  🤣

Επεξεργάστηκε από Χιών
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στα τελευταία τρεξίματα, μας γυροφερνει ξανά ο ισχυρός καύσωνας! Καλό είναι να παραμένουμε αισιόδοξοι, αλλά όσο περνούν οι ημέρες δυστυχώς στενεύουν τα όρια της αισιοδοξίας! Πολύ δύσκολη προμηνύεται η κατάσταση! Το καλοκαίρι τύπου 2012, που αναφέρθηκε και σε προηγούμενα ποστ, είναι πλέον κατ' εμέ ένα από τα πιο αισιόδοξα σενάρια!

Οι δικοί μου θέλουν απεγνωσμένα να πάμε Πύργο εκείνες τις ημέρες και ειδικά η αδερφή μου, που είναι γιαμπανακιας κι ο πατέρας μου! Το θέμα είναι πως κλιματισμός εκεί δε ..... δεν αντιλαμβάνονται την επικινδυνότητα της κατάστασης!!!

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Χιών said:

«....είπε ενώ έκανε βουντού να βγει αυτούσιο»  🤣

Είναι πολύ μακριά για να ασχοληθώ σοβαρά. Αν είμασταν 3 μέρες πριν ναι οκ θα είχα αρχίσει μαύρη μαγεία φάση χεχε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, Kilkis1989 said:

Εγώ θα περιμένω βιντεάκι με Σάκη να τηγανίζει αυγά στην Θησέως....

@sakis13 αν βγουν αυτά θέλω και εγώ οπωσδήποτε βιντεάκια, φώτο γενικά το αστείρευτο χιούμορ του Σάκη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μου θυμίζει κάτι σενάρια με -25 που βγάζει τον χειμώνα... Όσο περνούν οι μέρες θεωρώ θα δροσίζουν τα μοντέλα δεν πρόκειται να βγει αυτή η κόλαση 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Galanto είπε:

Κλάμα αλλες 2 φορες σε χαρτη το χω δει γιατι στη πραγματικότητα δε το χω δει ποτέ αλλα με τέτοια ανοιξη και χειμωνα πλεον ισως το δούμε και στη πραγματικότητα...το βραδυ αν εβγαινε ουτε κατω απο 30 δε θα πεφτε στα ανατολικα 

 

336-7GR.gif

348-7GR.gif

Τρομακτικοί χάρτες...μπρρρρ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

Τρομακτικοί χάρτες...μπρρρρ

Το μπρρρρ είναι για το κρύο, εμείς θα κάνουμε τσσσσσσσσσσσ, όπως τα αυγά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και σημερα ο ηλιος κρατησε τα ηνια κι η Καλλιθεα θερμοκρασιακα επηρε τα πρωτεια...

Τα 40 αρια ερχονται θα μπλεξω σε καβγα και στη θησεως θα βρεθω να τηγανιζω αυγα...

Θα σας τραβηξω φωτο αρκετες και βιντεο με απ ολα και θα σας γνεφω φιλοι μου απ τη Γλυφαδα φολα...

Ολη η χωρα θα ψηθει στο φουρνο σαν κατσικι,χιλιες φορες χειμωνας με χιονια στο Γαρδικι...

Εριξα μια κλεφτη ματια σ ολα τα μοντελακια,τσιρακια εκαταντησαν κι αυτα του καυσωνακια..

Θελω να φυγω διακοπες να παω παραλια,36 μερες μεινανε και φευγω για Ηλεια...

Εχει ζεστουλα αρκετη και ερχεται ο καυσωνας θα μου τα παρει ολα τα λεφτα ο φιλος ο Ιαπωνας..

200 εσκασα τον Μαη αλλα 200 τωρα με βλεπω να χρεοκοπω ωσπου να ερθει μπορα...

Μιχαηλ σε πηρα ρε τηλεφωνο τα 12ρια τα ειδες κοντοζυγωνει κολαση μου ρχονται αιμορροιδες...

 

 

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες θέλουν τον Σάκη ως νέο John Spartan να μπαίνει σε κατάψυξη για να τον ξυπνήσουμε στις 13 του Γενάρη του 2025!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...