Jump to content

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6αρι ευρωπαικου..  μακάρι απλά

ecmwfgr-2-57.png?0

 

εγώ:

Thumbs Up Kid Meme GIFs | Tenor

 

 

μόνο τους είναι ο τζιφούλιακας...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12αρια αικον, προς τζίφο. πφφφ... αναμονή για τζίφο..

 

 

την τύχη μου μέσα.. ακόμα χειρότερος ο βρωμοτζίφος.. ρε μια μέρα αστάθειας έμεινε ρε, μην την χαλάσεις και αυτή!! Τι σάπιο καλοκαίρι διάγουμε!! θα μου πεις, ναι βγάζει αστάθεια, αλλά με διάταξη του τζίφου, εδώ χάνουμε το ρεύμα..

πρεπει να πάμε πολύ πίσω για να βρούμε ιουνιο στην  λαρισα με μηδεν απογευματινές καταιγιδες....

 

ούκμο τζεμ, οκ.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντωμεταξύ τα μοντέλα φέρνουν όλο και πιο κοντά την θερμή εισβολή, σε λίγο θα ξεκινήσει την Κυριακή όπως πάει

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Εντωμεταξύ τα μοντέλα φέρνουν όλο και πιο κοντά την θερμή εισβολή, σε λίγο θα ξεκινήσει την Κυριακή όπως πάει

Εξαφάνισε σχεδόν την πτώση της Κυριακής κ καπάκι… 

CBA48523-8524-4BEE-B10F-FE878F11EC5D.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Άγγελος είπε:

Εξαφάνισε σχεδόν την πτώση της Κυριακής κ καπάκι… 

CBA48523-8524-4BEE-B10F-FE878F11EC5D.gif

Ναι. λογικά από Δευτέρα βράδυ το αργότερο ξεινάει θερμή εισβολή, με το λιγότερο 22 στα 850 όπως φαίνεται και διάρκεια ίσως 5 ημερών και πάνω Είναι διάταξη που μοιάζει πολύ με fire dome που σπάει πολύ δύσκολα γενικά...

άουτσ.

Modele GFS - Carte prévisions

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Ναι. λογικά από Δευτέρα βράδυ το αργότερο ξεινάει θερμή εισβολή, με το λιγότερο 22 στα 850 όπως φαίνεται και διάρκεια ίσως 5 ημερών και πάνω Είναι διάταξη που μοιάζει πολύ με fire dome που σπάει πολύ δύσκολα γενικά...

Κάποια στιγμή όμως θα πρέπει να ξεκινήσει κ το μελτέμι στα ανατολικά, που φέτος μέχρι στιγμής τουλάχιστον στην Εύβοια είναι άγνωστο! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Άγγελος είπε:

Κάποια στιγμή όμως θα πρέπει να ξεκινήσει κ το μελτέμι στα ανατολικά, που φέτος μέχρι στιγμής τουλάχιστον στην Εύβοια είναι άγνωστο! 

Και εδώ οι αστάθειες που επίσης λείπουν πολύ φέτος.. Ούτε τις μισές μέρες αστάθειας δεν έχουμε εδώ σε σχέση με τον περσινό Ιούνιο, και του 21 είχε επίσης πολλές παραπάνω μέρες από ότι φέτος...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Άγγελος είπε:

Τρομακτικό 

0D137B54-EAB4-443D-8A9B-D58B68D2F00D.gif

την επόμενη βάζει τοπικά 30αρια!

Modele GFS - Carte prévisions+

καταβατικός

Modele GFS - Carte prévisions

 

άνετο 45αρι εδώ

 

Μάλλον έφτασε η ώρα για μπάνια στην θάλασσα, δεν γίνεται αλλιώς με αυτό το τέρας.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μεγάλη ανηφόρα φαίνεται μπροστά μας, καιρός ήταν. Υπομονή 2 μήνες για να φύγει το "κυρίως πιάτο", έχουμε φάει ήδη τον πρώτο ενάμιση μήνα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ϊδιος ο ευρωπαίος για την τετάρτη εδώ, καλό. Για την συνέχεια και ο ευρωπαίος θερμάνθηκε

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τελικά δε κρατιέμαι... συγγνώμη...

Το τέλειο σενάριο κόλασης βγάζει για μετά τις 12-13 του μήνα ο ευρωπαίος! Η τέλεια διάταξη για καύσωνα με ένταση και διάρκεια!!! Κανένα ελπιδοφόρο πισωγυρισμα και σήμερα ως προς δεύτερο 2007, δύο μόλις χρόνια μετά το τελευταίο!! Συνεχίζουν να υπάρχουν σενάρια και να γυροφερνει το κακό σε όλα τα κύρια τρεξίματα των μοντέλων, με τον ένα η με τον άλλο τρόπο!

Έχει έρθει λίγο πιο κοντά μάλιστα το επίμαχο διάστημα! Θέλω να πιστεύω πως μέσα στο ΣΚ, εφόσον πάμε προς τα εκεί, θα μπορούμε να μιλάμε άφοβα. Εγώ εάν τραβήξουν την ανηφόρα και οι υπόλοιπες γραμμούλες, δε πάω πουθενά! Μια φορά τη πάτησα! Αθηνούλα και παρέα με το φιλαράκι μου τον ιαπωνα.. και μπάνιο μπανιερούλα Χρυσουπόλεως! Μια χαρούλα!

gem-prgos-gr-375n-215e.jpeg.e4bb252b15c1481d3be68972560249c5.jpeg

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άμα βλεπεις τον ευρωαπιο που συνήθως είναι πολύ μαζεμένος σε καύσωνες να δειχνει καύσωνα απλα κλαίτε τα απο τωρα ....Η εποχή του ανθρώπου που άνοιξε το θέμα ξεκιναει...Πάμε για τα ρεκόρ τωρ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πρεπει πασει θυσια να μη βγουν αυτα τα τρομακτικα σεναρια.Θα ψοφησουμε οσοι εχουμε δυσκολες δουλειες και δεν ....βαραμε κατω απο τον ιαπωνα και φυσικα θα καουν πολλες δασικες εκτασεις.Εχω φρικαρει πραγματικα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

54 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Άμα βλεπεις τον ευρωαπιο που συνήθως είναι πολύ μαζεμένος σε καύσωνες να δειχνει καύσωνα απλα κλαίτε τα απο τωρα ....Η εποχή του ανθρώπου που άνοιξε το θέμα ξεκιναει...Πάμε για τα ρεκόρ τωρ

Μακάρι να ήμασταν τόσο τυχεροί όσοι ανοίγαμε τα θέματα. Ο καυσωνάκιας το άνοιξε και κατευθείαν θα βγει η ευχή του.! Το 28 στα 850 φαντάζει πιθανό, εκτός αν αλλάξει κάτι δραματικά. Αν είχαμε την ίδια τύχη, θα είχαν βγει δυτικοί, χιονιάδες, ιστορικοί κεντροβόρειοι, φοβερά βροχοσυστήματα.. αλλά μόνο καυσωνικά θα βγουν τελικά.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

διάγραμμα ευρωπαίου για Ήπειρο.. Ένα νέο 2021 προ των πυλών

grapheens0_0001_0_0_20.8490566038_39.6356275304_.gif

 

 

 

Αττική, που αντίθετα με την Ήπειρο, θα έχει μια μικρή ανάσα δροσιάς πριν την κόλαση

grapheens0_0001_0_0_23.679245283_37.8542510121_.gif

 

 

 

 

Κάπως έτσι ξεκίνηε το 2021

gfs-0-6.png?12

 

 

κάπως έτσι πάει και τώρα, απλά όλα λίγο δυτικότερα

ECM1-144.GIF?03-0\

 

ενώ θα έχουμε και ανατολικά την ψυχή μάζα η οποία στην αρχή μπορεί να μας δροσίσει, η να καθυστερήσει λίγο τον καύσωνα, αλλά μετά μπορεί να ενωθούν με τον ατλαντικό αυλώνα και εκεί καληνύχτα...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

θέλω να πιστεύω πως ο τι φαίνεται θα μετριαστει. Είναι σχεδόν απίθανο να βγουν ατόφια αυτά που φαίνονται. Ακομη και να έρθουν αυτά τα δήθεν 28άρια είναι πολλές οι ελπίδες να κρατήσουν μια δυο μέρες με ακόλουθη πτώση μετα. 

Πρέπει να πάνε πάρα πολλά πράγματα λάθος για να επαναληφθεί ο προπέρσινος εφιάλτης.

Προσπαθω να σκέφτομαι θετικά κ εγώ γιατί αν είναι να ζήσω αυτή την αηδία τουλάχιστον ας είμαι καλά πριν τον ερχομό της. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μη τρελαίνεστε παιδιά. Είναι πολύ νωρίς να βγουν. Εγώ καρακαυσωνάκιας και δε τα πιστεύω μια αυτά.

Θα εκφυλιστούν λέει η λογική αν μιλάμε για τόσο μακριά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18αρια για Τετάρτη, βελτιωμένο αικον. Τζίφος ελάχιστη βελτίωση και παραμένει το χειρότερο σενάριο για εδώ.

 

εδώ και οι διαφορές..

gfs-13-48.png?18icon-6-48.png?18

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Μη τρελαίνεστε παιδιά. Είναι πολύ νωρίς να βγουν. Εγώ καρακαυσωνάκιας και δε τα πιστεύω μια αυτά.

Θα εκφυλιστούν λέει η λογική αν μιλάμε για τόσο μακριά. 

ΑΠΌ ΤΟ ΣΤΌΜΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟΥ ΘΕΟΎ ΤΟ ΑΥΤΊ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, galatsioths είπε:

θέλω να πιστεύω πως ο τι φαίνεται θα μετριαστει. Είναι σχεδόν απίθανο να βγουν ατόφια αυτά που φαίνονται. Ακομη και να έρθουν αυτά τα δήθεν 28άρια είναι πολλές οι ελπίδες να κρατήσουν μια δυο μέρες με ακόλουθη πτώση μετα. 

Πρέπει να πάνε πάρα πολλά πράγματα λάθος για να επαναληφθεί ο προπέρσινος εφιάλτης.

Προσπαθω να σκέφτομαι θετικά κ εγώ γιατί αν είναι να ζήσω αυτή την αηδία τουλάχιστον ας είμαι καλά πριν τον ερχομό της. 

Τουλάχιστον η πτώση στις 8-10/7 να κρατήσει 2-3 μέρες ακόμη να πιάσει 12-13 και ότι είναι να έρθει να είναι μετά τις 16-17 και προς τις 20-25 τουλάχιστον. Μια φορά 17-23 δεν είχαμε καύσωνα τα τελευταία πολλά χρόνια. Ή έχουμε καύσωνα το μαρτυρικό 10-16/17 που είναι ότι χειρότερο (είχε και το 2021 προτελευταία φορά) ή μετά τις 23/24 που είναι τέλος Ιούλη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα! Έχουμε τα πρώτα πισωγυρίσματα σήμερα όσο αφορά τη τάση που είχε διαμορφωθεί τις τελευταίες ημέρες! Το μόνο που φαίνεται ας πούμε δεδομένο, είναι η έντονη ζέστη που θα κάνει για μερικές ημέρες, στα όρια ίσως του καύσωνα! Ο Αζορικός αντικυκλώνας, εφόσον τελικά καταφέρει τελικά να εισχωρήσει στην Ευρώπη ανατολικότερα, θα μπλοκάρει στην ουσία τις εξαιρετικά θερμές αέριες μάζες της ΒΔ Αφρικής να επεκταθούν αυτούσιες βορειοανατολικά. Μόνο ένας Αζορικός μας σώσει κάπως σε αυτή τη περίπτωση, εάν μεσολαβήσει μεταξύ της Αφρικής και του αυλώνα στη βόρεια - βορειοδυτική Ευρώπη! Το έχουμε ξαναδεί αυτό το έργο κι άλλες φορές λόγω των ωρών! Είπαμε.. σύμμαχός μας ο χρόνος σε αυτές τις περιπτώσεις!

Αμερικάνος 12αρι χθες, στις 204h...

2025504707_gfs-0-204(1).png.6241307c5b6f419ff885d206129c1eca.png

Aμερικάνος σήμερα το πρωί στις ίδιες ώρες:

gfs-0-204.png.30e8ac2a9bec2f20e83d01656e1e4a69.png

 

Να δούμε βέβαια και το ρόλο της Γροιλανδίας σε όλο αυτό ...

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν πρέπει σε καμία περίπτωση να βγουν τα τρελά σενάρια με +28 στα 850. Δεν γίνεται χρονιά παρά χρονιά να έχουμε τα ίδια, έλεος δηλαδή. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...