Jump to content
sakis13

Αναφορές Αυγούστου 2023..

Προτεινόμενες αναρτήσεις

40.6 Σουφλί χθεσινή μέγιστη Ελλάδας από ΕΜΥ

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6.3 ελαχιστη ο Ομαλος σημερα ,ο σταθμος ειναι και σε ταρατσα εκει που ειναι και η καμερα. ποσο χαμηλα αραγε να κατεβαινουν οι απειρες δολινες στα αλπικα των Λευκων ορεων... https://neos-omalos.gr/el/camera/

Επεξεργάστηκε από korfalonas
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι μέρες από Τρίτη έως Παρασκευή θα μας φανούν πολική εισβολή για τα φετινά καλοκαιρινά δεδομένα εδώ στα Αθηναϊκά εδάφη. Πόσο καιρό είχαμε να δούμε κίτρινα χρώματα στους χάρτες θερμοκρασιών ακόμα και μεσημέρι...

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Mολις με πηρε η βιβη για να μου πει τα νεα 380 η ΔΕΗ μπηκε στο κ....λο ωραια...

Μου ηθελα και διακοπες στ' Αρκουδι της Ηλειας καλυτερα να πηγαινα Παρισι της Γαλλιας..

Πληρωσα νοικι,Ευδαπ,τον οδοντριατρο μου και χω ακομα  ραντεβου με τον τρελογιατρο μου...

Εξι και σημερα μου μεινανε να φυγω διακοπες,θ αρχισω διαιτα αυστηρη μα και περικοπες..

Ψωμι κι ελια θα τρωμε αντε και μια ντοματα χιλιες φορες να εκλεινα δωματιο στη Σταματα..

Ο Αυγουστος ξεκινησε και ειναι στις αρχες το πορτοφολι αδειασε πως παω διακοπες??

Εχουμε τα προβληματα τα οικονομικα μας στο πικ βρεθηκανε ξανα και τα κλιματικα μας...

Βαραει η ζεστη δυνατα πρωι και μεσημερι αναθεμα τους καυσωνες μα και το καλοκαιρι..

85 ευρω χρειαζομαι στο φορντ για τη βενζινη δεν επαιρνα αεροπλανο να καιω κηροζινη...

Το καλοκαιρι σαν θα ερθει κοντα μας σαν ζυγωσει, τη τσεπη θα αδειασει κι ο κ.. λος θα ιδρωσει.. 

Το τι τραβω αδερφια μου ενας θεος το ξερει μα παντα θα το τραγουδω γ...μω το καλοκαιρι...

Αλλοι Αθηνα βρισκονται μ ελαχιστη 26 κι αλλοι στη Μεγαλοπολη με 13 ονειρο υπνο κανουνε ο ηλιος πριν να φεξει..!!!

Αλλοι στη Καλλιθεα βρισκονται και τους βαραει η τρελα κι αλλοι παρεα με κρασι και διπλα τους η Μπελα...(Το σκυλι του Δροσοπηγιωτη,το ενα...φωτο απο πανω..)🤣

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ ζέστη στα ΒΑ για την Ξάνθη πρόκειται για την δεύτερη πιο ζεστή μέρα για φέτος με 37c τώρα. Νωρίτερα έπιασε 38c και ισοφάρισε το φετινό ρεκόρ. Εν αναμονή των αυριανών καταιγίδων και της δροσερής εβδομάδας που έρχεται. 

Για τον Ιούλιο έπεσαν στο σταθμό του ΕΑΑ έξω από την πόλη περί τα 36μμ σε δύο μέρες. Για να δούμε αύριο πόσα θα γράψει. 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυσκολη μερα..Μολις 36.5 σημερα μεγιστη αλλα η υγρασια στο θεο. Τωρα 33.3 με 61% υγρασια...Πηρα και την γυναικα μου να ετοιμασει ενα ποτηρι παγωμενη σαγκρια...🤣Ε δεν ειμαι και fan του αλκοολ...Εχει και ζεστη..Ισα ισα ενα ποτηρακι..

inna-drinking-wine.gif

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ είμαστε καλύτερα σε σχέση με εχθές, 38.7 μέγιστη και αρκετός αέρας που δροσίζει.. χωρίς υγρασίες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μας έκαψε… μας τσουρουφλισε… να πάει κ να μην ξαναγυρίσει Θεέ μου! 
 

37c εχθές… 37c σήμερα… 

36c προχθές… κ όλα αυτά ενώ προηγήθηκε ένας Ιούλιος κόλαση…! Η προοπτική… ουδέν σχόλιο! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 36,2 η μέγιστη στα Πατήσια. Η μέση ημερήσια θερμοκρασία εδώ και πολλές εβδομάδες άνω των 31-32 βαθμών, αφού ζορίζεται να πέσει κάτω από 29 - 30 πριν τις πρώτες πρωινές ώρες. Κατ' ουσίαν ημικαύσωνας συνεχόμενος και μετά τον Κλέωνα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο Έβρος όπως και χθες έτσι και σήμερα τσουρουφλίζεται με τα 40άρια.

Μέγιστες Αττικής ως τώρα 39.1 σε Φιλοθέη και Αυλώνα από τους Davis της WeatherLink

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα, δυτικά δεν καταλάβαμε τίποτα από αυτό το θερμό κύμα... Ακούω κάτι για 37 και 38 στα ανατολικά... Δεν παίζει εδώ αυτό... Το πολύ 32 βαθμοί μέγιστη Ηγουμενίτσα!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

45 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Βλεπω καμερες απο Εμιλια Ρομανα,απο Ριμινι,απο Σλοβενια..Χαμος...Τεραστιο shelf cloud καταπινει τα παντα..Και ασυλληπτες ποσοτητες νερου με χιλιαδες κεραυνους!!!Τρομερο συστημα..Ενδεικτικα Σλοβενια...Πανω απο 200mm τοπικα..!!Για τα υπολοιπα στις αναφορες εξωτερικου..

Να δω ποτε θα δω το δικο μου τ αμαξι σε μια τετοια κατασταση...🤣

363339970_771624618301706_3602571243059892028_n.jpg

Συνεεελθεεεε... Για τέτοια είμαστε? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά να αλλάξει ο καιρός ναι… αλλά όχι ακραία φαινόμενα τον Αύγουστο… που πάμπολλες φορές έχουμε θρηνήσει θύματα… όλοι είναι έξω…

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

45 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Συνεεελθεεεε... Για τέτοια είμαστε? 

Πλακιτσα κανω ρε Γιανναρε..Ασχετα αν μεσα μου ενδεχομενως να ηθελα κατι αναλογο..Ειμαι λατρης των ακραιων...Αλλα γεκινως περισσοτερο ισχυει το γνωστο"ο πεινασμενος καρβελια ονειρευεται"

Δυστυχως η βαρετοκαιρια εδω κατω και οχι μονο στην Αττικη δε λεει να τελειωσει.. Με εξαιρεση τη Μηδεια,την Ελπιδα,τον Μπαλο,τον Μαρτη του 22 με τις πολλες ημερες χιονοπτωσης  και την τελευταια εβδομαδα του Αυγουστου του 2022 με τις ασταθειες,σε σχεδον 3 χρονια δεν εχουμε κατι αλλο να θυμομαστε..

Το φθινοπωρο αφανιζεται κυριολεκτικα..Τα χαμηλα ειναι ειδος προς εξαφανιση..Και οταν εμφανιζονται εχουν την διαρκεια ενος μετωπου..Λιγες ωρες...Οι αστεθειες εδω κατω ειδικα πολυ περιορισμενες..Για γενικευμενες βροχες ουτε λογος...Τρεις καταιγιδες απο τον Σεπτεμβρη στα μερη μου..Αυτη ειναι η πικρη νεα αληθεια..Και γω που ειμαι πρωτιστως καταιγιδακιας ποναω πολυ!!!

Ο Οκτωβρης τεινει να γινει καλοκαιρινος..Ο Σεπτεμβρης εδω και χρονια εχει ντυθει Αυγουστος ενω ο Νοεμβρης μας παει κατευθειαν στον χειμωνα συνηθως...Το Φθινοπωρο δεν υφισταται πλεον...Οι μερες βροχοπτωσης εχουν μειωθει κατα 20-30%..Ο ετησιος παραμενει σχεδον στα κανονικα και αυτο οφειλεται οτι εχουν αυξηθει οι ραγδαιοτητες..Αντι να πεσουν π.χ 300mm σε  100 μερες βροχης πεφτουν σε 70...Δεν ειναι normal να πεφτει ο υετος ενος μηνα σε δυο μερες...Τιποτα δεν παει καλα καιρικα. Δεν μου λειπουν τα ακραια..Η κανονικοτητα μου λειπει...Και αυτο ισχυει για ολη σχεδον τη χωρα..Οσα νερα λειπουν σε μας αλλα τοσα χιονια λειπουν στους φιλους απο τα κεντροβορεια και οχι μονο...

Ενα shelf cloud ρεεεεεεεεεεεεεε...Η προσμονη της καταιγιδας που ερχεται δεν το αλλαζω ως συναισθημα ουτε με το ευρωπαικο του Βερολινου!!!!😜Αυτα μου λειπουν αδερφε!!!Δες εδω καυ...ααααα!!!!

shelf-cloud-attiki-1.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Συνεεελθεεεε... Για τέτοια είμαστε? 

όχι για τέτοια είμαστε

Twister Tornado GIF - Twister Tornado Disaster - Discover ...

1 λεπτό πριν, Άγγελος είπε:

Παιδιά να αλλάξει ο καιρός ναι… αλλά όχι ακραία φαινόμενα τον Αύγουστο… που πάμπολλες φορές έχουμε θρηνήσει θύματα… όλοι είναι έξω…

να πάνε να κρυφτούν. Δεν θα αντέξουν για μια μέρα μέσα τα καημένα μου??

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...