Jump to content
sakis13

Αναφορές Αυγούστου 2023..

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πανεμορφος ο νομος Ηλειας..Ειδικα απο Βαρθολομιο και πιο βορεια,παραλιες και ολοκληρες εκτασεις παρθενες..Ξαπλωστρες που με το ζορι καλυπτουν το 10% των εκτασεων και ειναι δωρεαν..Καφεδες με νερο 5€..Μπραβο τους!!!Εχουν ζητησει να αγορασουν τα μερη τους γνωστες αλυσιδες αλλα αρνουνται πεισματικα οι ντοπιοι..Δεν θελουν εκει που καποτε αυτοι εκαναν μπανιο ανεμελα,τα παιδια τους η τα εγγονια τους αυριο,να πρεπει να δινουν 50€ για δυο ξαπλωστρες!!

Βεβαια υπαρχουν και αρνητικα αλλα ειναι λιγα και ανευ σημασιας..Φοβαμαι ομως πως σε λιγα χρονια η περιοχη θα γινει σαν τη Γιαλοβα της Πυλου..Εκει παραθεριζα σχεδον 20 χρονια με τους γονεις μου και σημερα εαν κλ@σεις μονο πρεπει να σκασεις 50ευρω..Που να φας η να κοιμηθεις...??Οι καλυτεροι τουριστες ειναι οι Ελληνες..Ποτε επιτελους θα το καταλαβουν αυτο...??Τρωνε,πινουν,καφεδες,τσιγαρα,παγωτα,κρεπες και χιλια δυο αλλα..Εγω με την βιβη μεσο ορο χαλαμε φετος 200 ευρω την ημερα..Τι να μου πει ο Γερμαναρας με μια χωριατικη και τη φετα στη μεση??Ασε δε που αν του δωσεις τσιπουρο να πιει και του πεις τιμη,θα το παιξει Αδολφος!!!..Και στη τελικη αλλοι μισθοι παιζουν στην Ελλαδα..Αφηστε και τους Ελληνες να ανασανουν ρε μια βδομαδα..Μην τους πινετε το αιμα..Μια οικογενεια πως θα κανει διακοπες???

Βεβαια φταιμε και μεις οι Ελληνες που μαθαμε να ανεχομαστε την ακριβεια και την αισχροκερδεια αλλα δεν ειμαστε μιζεροι κεντροευρωπαιοι!!!

Μερα με τη νυχτα οι τιμες στη Μεσσηνια με την Ηλεια..Και εδω 100ευρω τη νυχτα πληρωνω αλλα τζαμπα ξαπλωστρες σχεδον παντου με εξαιρεση μεσα στο Αρκουδι και 20-22 ευρω το ατομο για καλο φαγητο..Και ποτο στα 7 ευρω..Μπουκαλι στα 90 ευρω..Τι να λεμε..Προχθες πηγα Γιαλοβα..13 ευρω ενα ποτηρι τσιπουρο...Αντε γεια..!! Και στη Μανη ειναι ακριβα στο χωριο του συγχωρεμενου του πατερα μου αλλα οχι κι ετσι...Λιμενι για παραδειγμα πιο λογικες τιμες ακομα κι αν επιλεξεις ψαρικα...

Συγχωρεστε με για το εκτος αλλα καιρικο ενδιαφερον δεν υφισταται..Και ειμαστε στο πικ του καλοκαιριου..Βασικα los poulos..13 και σημερα σιχαμα...Ελα το 2026 παλι..Δεν σε θελουμε ρε..Πως το λενε..

Καπως ετσι βασιλευει ο ηλιος στο Αρκουδι..Καθε μερα αυτη την θεα βλεπω..

1435930757_8926.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στα 1525μ. από Βοβούσα προς Γυφτοκαμπο λίγο πριν την δύση με θέα προς Σκαμνέλι και δυτική Τύμφη,20β.θερμ.

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Πανεμορφος ο νομος Ηλειας..Ειδικα απο Βαρθολομιο και πιο βορεια,παραλιες και ολοκληρες εκτασεις παρθενες..Ξαπλωστρες που με το ζορι καλυπτουν το 10% των εκτασεων και ειναι δωρεαν..Καφεδες με νερο 5€..Μπραβο τους!!!Εχουν ζητησει να αγορασουν τα μερη τους γνωστες αλυσιδες αλλα αρνουνται πεισματικα οι ντοπιοι..Δεν θελουν εκει που καποτε αυτοι εκαναν μπανιο ανεμελα,τα παιδια τους η τα εγγονια τους αυριο,να πρεπει να δινουν 50€ για δυο ξαπλωστρες!!

Βεβαια υπαρχουν και αρνητικα αλλα ειναι λιγα και ανευ σημασιας..Φοβαμαι ομως πως σε λιγα χρονια η περιοχη θα γινει σαν τη Γιαλοβα της Πυλου..Εκει παραθεριζα σχεδον 20 χρονια με τους γονεις μου και σημερα εαν κλ@σεις μονο πρεπει να σκασεις 50ευρω..Που να φας η να κοιμηθεις...??Οι καλυτεροι τουριστες ειναι οι Ελληνες..Ποτε επιτελους θα το καταλαβουν αυτο...??Τρωνε,πινουν,καφεδες,τσιγαρα,παγωτα,κρεπες και χιλια δυο αλλα..Εγω με την βιβη μεσο ορο χαλαμε φετος 200 ευρω την ημερα..Τι να μου πει ο Γερμαναρας με μια χωριατικη και τη φετα στη μεση??Ασε δε που αν του δωσεις τσιπουρο να πιει και του πεις τιμη,θα το παιξει Αδολφος!!!..Και στη τελικη αλλοι μισθοι παιζουν στην Ελλαδα..Αφηστε και τους Ελληνες να ανασανουν ρε μια βδομαδα..Μην τους πινετε το αιμα..Μια οικογενεια πως θα κανει διακοπες???

Βεβαια φταιμε και μεις οι Ελληνες που μαθαμε να ανεχομαστε την ακριβεια και την αισχροκερδεια αλλα δεν ειμαστε μιζεροι κεντροευρωπαιοι!!!

Μερα με τη νυχτα οι τιμες στη Μεσσηνια με την Ηλεια..Και εδω 100ευρω τη νυχτα πληρωνω αλλα τζαμπα ξαπλωστρες σχεδον παντου με εξαιρεση μεσα στο Αρκουδι και 20-22 ευρω το ατομο για καλο φαγητο..Και ποτο στα 7 ευρω..Μπουκαλι στα 90 ευρω..Τι να λεμε..Προχθες πηγα Γιαλοβα..13 ευρω ενα ποτηρι τσιπουρο...Αντε γεια..!! Και στη Μανη ειναι ακριβα στο χωριο του συγχωρεμενου του πατερα μου αλλα οχι κι ετσι...Λιμενι για παραδειγμα πιο λογικες τιμες ακομα κι αν επιλεξεις ψαρικα...

Συγχωρεστε με για το εκτος αλλα καιρικο ενδιαφερον δεν υφισταται..Και ειμαστε στο πικ του καλοκαιριου..Βασικα los poulos..13 και σημερα σιχαμα...Ελα το 2026 παλι..Δεν σε θελουμε ρε..Πως το λενε..

Καπως ετσι βασιλευει ο ηλιος στο Αρκουδι..Καθε μερα αυτη την θεα βλεπω..

1435930757_8926.jpg

Σε συγχωρουμε σακαρε....πες οτι θες αγορινα μου σε ακουμε....

Οσο για τα καιρικα μια χαρα πανε και ετσι θα ειναι ολο το χρονο.....ελλαδα ειμαστε μην ξεχνιομαστε....ενα τσιγαρο δρομο απ την αφρικη......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φοβερος κ αληθινος Σακαρε οπως τα λες ειναι δυστυχως...

Στα καιρικα.ζεστανε πολυ το ατιμο, το καταλαβαινες κ στη θαλασσα σημερα...τι πανεμορφο αλλα ΚΑΥΤΟ μερος τα Καμμενα Βουρλα ρε παιδια με.τρομερη υγρασια κ το βουνο απο πισω νιωθεις οτι θα παθεις αυγκοπη απτη δυσφορια...

Επιστροφη στο ησυχαστηριο στα 400 μ.οπου βρηκα μεγιστη 34.3 στις 17.20 παρακαλω....φοβερο....36αρισε.κ παλι η Μακρακωμη βλεπω κ βαραει αλυπητα ακομη κι αν ειναι τελος.Αυγουστου πια...

22.9 τωρα κ ισως το πιο ζεστο.βραδυ αποταν ηρθα....καθεσαι εξω ανετα αλλα.θελει 2-3 βαθμους ακομα.για να πεις κοιμαμαι.ανθρωπινα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Πανεμορφος ο νομος Ηλειας..Ειδικα απο Βαρθολομιο και πιο βορεια,παραλιες και ολοκληρες εκτασεις παρθενες..Ξαπλωστρες που με το ζορι καλυπτουν το 10% των εκτασεων και ειναι δωρεαν..Καφεδες με νερο 5€..Μπραβο τους!!!Εχουν ζητησει να αγορασουν τα μερη τους γνωστες αλυσιδες αλλα αρνουνται πεισματικα οι ντοπιοι..Δεν θελουν εκει που καποτε αυτοι εκαναν μπανιο ανεμελα,τα παιδια τους η τα εγγονια τους αυριο,να πρεπει να δινουν 50€ για δυο ξαπλωστρες!!

Βεβαια υπαρχουν και αρνητικα αλλα ειναι λιγα και ανευ σημασιας..Φοβαμαι ομως πως σε λιγα χρονια η περιοχη θα γινει σαν τη Γιαλοβα της Πυλου..Εκει παραθεριζα σχεδον 20 χρονια με τους γονεις μου και σημερα εαν κλ@σεις μονο πρεπει να σκασεις 50ευρω..Που να φας η να κοιμηθεις...??Οι καλυτεροι τουριστες ειναι οι Ελληνες..Ποτε επιτελους θα το καταλαβουν αυτο...??Τρωνε,πινουν,καφεδες,τσιγαρα,παγωτα,κρεπες και χιλια δυο αλλα..Εγω με την βιβη μεσο ορο χαλαμε φετος 200 ευρω την ημερα..Τι να μου πει ο Γερμαναρας με μια χωριατικη και τη φετα στη μεση??Ασε δε που αν του δωσεις τσιπουρο να πιει και του πεις τιμη,θα το παιξει Αδολφος!!!..Και στη τελικη αλλοι μισθοι παιζουν στην Ελλαδα..Αφηστε και τους Ελληνες να ανασανουν ρε μια βδομαδα..Μην τους πινετε το αιμα..Μια οικογενεια πως θα κανει διακοπες???

Βεβαια φταιμε και μεις οι Ελληνες που μαθαμε να ανεχομαστε την ακριβεια και την αισχροκερδεια αλλα δεν ειμαστε μιζεροι κεντροευρωπαιοι!!!

Μερα με τη νυχτα οι τιμες στη Μεσσηνια με την Ηλεια..Και εδω 100ευρω τη νυχτα πληρωνω αλλα τζαμπα ξαπλωστρες σχεδον παντου με εξαιρεση μεσα στο Αρκουδι και 20-22 ευρω το ατομο για καλο φαγητο..Και ποτο στα 7 ευρω..Μπουκαλι στα 90 ευρω..Τι να λεμε..Προχθες πηγα Γιαλοβα..13 ευρω ενα ποτηρι τσιπουρο...Αντε γεια..!! Και στη Μανη ειναι ακριβα στο χωριο του συγχωρεμενου του πατερα μου αλλα οχι κι ετσι...Λιμενι για παραδειγμα πιο λογικες τιμες ακομα κι αν επιλεξεις ψαρικα...

Συγχωρεστε με για το εκτος αλλα καιρικο ενδιαφερον δεν υφισταται..Και ειμαστε στο πικ του καλοκαιριου..Βασικα los poulos..13 και σημερα σιχαμα...Ελα το 2026 παλι..Δεν σε θελουμε ρε..Πως το λενε..

Καπως ετσι βασιλευει ο ηλιος στο Αρκουδι..Καθε μερα αυτη την θεα βλεπω..

1435930757_8926.jpg

Άνοιξες πολλα θέματα που πονάνε αλλά όντως τείνουν ολα τα μέρη να γίνουν απλησίαστα ειδικά για τον μεσο θνητο Έλληνα, ευτυχώς εδώ παράλια Λαρίσης μπορεί να μην ειναι φαντεζι, αλλα ειναι τίμια, τιμές αναλογικά καλές μπορεί οικογένεια να πλησιάσει. Διότι οικογένεια τετραμελής να πάει μακριά εκτός απο τα σίγουρα βενζίνες -ακτοπλοικα - διαμονή βαλε 1000+ κατ'ελαχιστο, βαλε τροφη καφε παιδικά τζιτζιρα , εξόδους,καθε ημέρα, αν μπουν και η ενοικίαση ομπρελας και φεσια τέτοια, μιλάμε για 3κ+. Μια σεζόν εδώ=με μια εβδομάδα νησιού. Κανει μπαμ οτι οι διακοπές τουλάχιστον σε αρκετά μέρη θα καταστούν premium επιλογή. Δεν λεω συμβάλει στο ΑΕΠ αλλα εχει κι αλλη οψη. Σορρυ για το οφ κι εγω σε μια.κατα τα άλλα δροσερή νύχτα 

Επεξεργάστηκε από larissa_mare
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα παιδες μετα απο αρκετες μερες.Μια βδομαδα αναγκαστικων διακοπων κοντα στη θαλασσα,αλλα κυριως η στεναχωρια απο την δολοφονια του αδερφου μας του Μάικ,απο τους κροατες και τους ελληνες βαζελοναζι με κρατησαν μακρια απο το φορουμ.

Ηπιος ο καιρος στη β.δ αχαΐα μεχρι προχθες.Απο χθες αλλα κυριως σημερα η υγρασια ανεβηκε πολυ.Φυγαμε ομως σημερα και ηρθαμε για αποτοξινωση και θεραπεια απο την βρωμοεποχη,σε ενα μαγικο μερος στα 1150μ. του Μεναλου,στην πανεμορφη Αλωνίσταινα.Ενα μαγικο χωριουδακι μεσα στα ελατα με φιλοξενους κατοικους,πραγματικος παραδεισος.Μονο το βραδυ μας χαλασε τα τσιπουρα στο καφενειο,λογω επιδρομης μυγακιων.Εκατομυρια εντομα για καποιο λογο εκαναν επιδρομη στο χωριο και στα πιατα και ποτα μας.Παρακατω 2 φωτο απο το μεσημερι και λιγο μετα που σκοτεινιασε και 1 βιντεο απο την επιδρομη.Καλη ξεκουραση σε ολους οσους διακοπαρουν.Καλη δυναμη στους υπολοιπους. 

(Mike ζεις για πάντα αεκτζης)

(Η πραγματικη ζωη ειναι μονο στα βουνα.Μακρια απο εκει ειναι απλα επιβιωση.)

20230817_150852.jpg.32a36a239126c27f6a628cd7424c840f.jpg

20230817_172444.jpg.5e62f09dd0e348ea8eba83daed16c481.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φρικτή αίσθηση ζέστης ακόμα και τώρα στην πόλη της Κέρκυρας που βρίσκομαι .....μετά από 2 πιτογυρα και 2 μπύρες νομίζεις ότι θα πεθάνεις αν περπατήσεις 100μετρα μ αυτήν την υγρασία ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 βαθμοί και 55% υγρασία στα Πατήσια και φυσικά ούτε χαραμάδα ανοιχτή να μην μπει μέσα η μπίχλα. Το τζαπάνι δίνει πόνο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πωπω φιλε Χιων εριξα μια ματια σε σταθμους στο λεκανοπεδιο κ με.επιασε.η ψυχη μου....η αστικη παλιοθερμονησιδα στα χειροτερα της, δεν δικαιολογουνται αλλιως τετοια ωρα φουλ 26.5-27.5αρια (Ζωγραφου κ περιξ) με.μεγιστες μολις 35-35.5....αλλα ειναι το βρασιμο των μπετων τι να κανουμε.θα το λουστουμε...

19.8 εδω στα 400 μ της Δυτικης Φθιωτιδας κ παραφραζοντας λιγο το Γιωργο.Δροσοπηγιωτη στα βουνα αλλα κ στο υπαιθρο γενικα καταλαβαινεις ζωη κ καιρο στο μεγαλειο του...οση ζεστη κι αν κανει την.ημερα, υπενθυμιζω κι εμεις βαρεσαμε 34-34.5αρια εδω πανω, το βραδυ μπορει να ηρεμησει ο οργανισμος.κ να παρει βαθιες ανασες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, kouvanos είπε:

Πωπω φιλε Χιων εριξα μια ματια σε σταθμους στο λεκανοπεδιο κ με.επιασε.η ψυχη μου....η αστικη παλιοθερμονησιδα στα χειροτερα της, δεν δικαιολογουνται αλλιως τετοια ωρα φουλ 26.5-27.5αρια (Ζωγραφου κ περιξ) με.μεγιστες μολις 35-35.5....αλλα ειναι το βρασιμο των μπετων τι να κανουμε.θα το λουστουμε...

19.8 εδω στα 400 μ της Δυτικης Φθιωτιδας κ παραφραζοντας λιγο το Γιωργο.Δροσοπηγιωτη στα βουνα αλλα κ στο υπαιθρο γενικα καταλαβαινεις ζωη κ καιρο στο μεγαλειο του...οση ζεστη κι αν κανει την.ημερα, υπενθυμιζω κι εμεις βαρεσαμε 34-34.5αρια εδω πανω, το βραδυ μπορει να ηρεμησει ο οργανισμος.κ να παρει βαθιες ανασες...

Καλά είναι τα 27αρια που έχει η Αττική τέτοια ώρα, εγώ τι να πω που έχω 29β λόγω του βοριά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Πανεμορφος ο νομος Ηλειας..Ειδικα απο Βαρθολομιο και πιο βορεια,παραλιες και ολοκληρες εκτασεις παρθενες..Ξαπλωστρες που με το ζορι καλυπτουν το 10% των εκτασεων και ειναι δωρεαν..Καφεδες με νερο 5€..Μπραβο τους!!!Εχουν ζητησει να αγορασουν τα μερη τους γνωστες αλυσιδες αλλα αρνουνται πεισματικα οι ντοπιοι..Δεν θελουν εκει που καποτε αυτοι εκαναν μπανιο ανεμελα,τα παιδια τους η τα εγγονια τους αυριο,να πρεπει να δινουν 50€ για δυο ξαπλωστρες!!

Βεβαια υπαρχουν και αρνητικα αλλα ειναι λιγα και ανευ σημασιας..Φοβαμαι ομως πως σε λιγα χρονια η περιοχη θα γινει σαν τη Γιαλοβα της Πυλου..Εκει παραθεριζα σχεδον 20 χρονια με τους γονεις μου και σημερα εαν κλ@σεις μονο πρεπει να σκασεις 50ευρω..Που να φας η να κοιμηθεις...??Οι καλυτεροι τουριστες ειναι οι Ελληνες..Ποτε επιτελους θα το καταλαβουν αυτο...??Τρωνε,πινουν,καφεδες,τσιγαρα,παγωτα,κρεπες και χιλια δυο αλλα..Εγω με την βιβη μεσο ορο χαλαμε φετος 200 ευρω την ημερα..Τι να μου πει ο Γερμαναρας με μια χωριατικη και τη φετα στη μεση??Ασε δε που αν του δωσεις τσιπουρο να πιει και του πεις τιμη,θα το παιξει Αδολφος!!!..Και στη τελικη αλλοι μισθοι παιζουν στην Ελλαδα..Αφηστε και τους Ελληνες να ανασανουν ρε μια βδομαδα..Μην τους πινετε το αιμα..Μια οικογενεια πως θα κανει διακοπες???

Βεβαια φταιμε και μεις οι Ελληνες που μαθαμε να ανεχομαστε την ακριβεια και την αισχροκερδεια αλλα δεν ειμαστε μιζεροι κεντροευρωπαιοι!!!

Μερα με τη νυχτα οι τιμες στη Μεσσηνια με την Ηλεια..Και εδω 100ευρω τη νυχτα πληρωνω αλλα τζαμπα ξαπλωστρες σχεδον παντου με εξαιρεση μεσα στο Αρκουδι και 20-22 ευρω το ατομο για καλο φαγητο..Και ποτο στα 7 ευρω..Μπουκαλι στα 90 ευρω..Τι να λεμε..Προχθες πηγα Γιαλοβα..13 ευρω ενα ποτηρι τσιπουρο...Αντε γεια..!! Και στη Μανη ειναι ακριβα στο χωριο του συγχωρεμενου του πατερα μου αλλα οχι κι ετσι...Λιμενι για παραδειγμα πιο λογικες τιμες ακομα κι αν επιλεξεις ψαρικα...

Συγχωρεστε με για το εκτος αλλα καιρικο ενδιαφερον δεν υφισταται..Και ειμαστε στο πικ του καλοκαιριου..Βασικα los poulos..13 και σημερα σιχαμα...Ελα το 2026 παλι..Δεν σε θελουμε ρε..Πως το λενε..

Καπως ετσι βασιλευει ο ηλιος στο Αρκουδι..Καθε μερα αυτη την θεα βλεπω..

1435930757_8926.jpg

Τα παράλια της Ηλείας έχουν ίσως τα πιο συγκλονιστικά ηλιοβασιλέματα.  Η αίσθηση είναι σχεδόν καλιφορνέζικη και πραγματικά μεγαλειώδης με τον ήλιο να χάνεται στο απέραντο γαλάζιο (και το λεώ εγώ που έχω την ευτυχία να βλέπω ωραιότατα ηλιοβασιλέματα σχεδόν σε καθημερινή βάση από την Ιξιά και την Ψαροπούλα της Ρόδου).

Πάντως ταπεινή μου γνώμη Σάκη (και συγγνώμη για το off-topic) τα πραγματικά καλά του νομού Ηλείας νομίζω πως είναι μάλλον νοτιότερα προς Καιάφα.  Η συγκεκριμένη περιοχή είναι ένα από τα συγκλονιστικότερα τοπια που έχω δει στην Ελλάδα.  Η λίμνη (κάνουν και θαλάσσια σπορ), το δάσος που την περιτρυγυρίζει, μια λωρίδα γης που περνάει ο δρόμος για τη Μεσσηνία και δεξιά το απέραντο γαλάζιο του Ιονιου με μια απίστευτη φαρδιά αμμουδιά και ένα ήλιο να δύει μεγαλειωδώς ανεμπόδιστα στη θάλασσα (εκεί που βρίσκεσαι λίγο μου τα χαλάει στο ηλιβοασίλεμα το βουνό της Ζακύνθου😊).  Γενικά απίστευτα τοπία η ευρύτερη περιοχή Καιάφα-Ζαχάρως

Επεξεργάστηκε από brainstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ύπουλη ζέστη στην περιοχή της Βέροιας που ενώ ξεκινάμε με ελάχιστες πέριξ των 20β γρήγορα φτάνουμε στους 30 και τα μεσημέρια χτυπάμε 35αρια μέγιστες. Από τις 14/8 κάθε μέρα τσιμπαμε και 1-2 βαθμούς, αρκετά άσχημο αν αναλογιστεί κανείς το υπέροχο 15ημερο που πέρασε. Ήδη στους 29 με ηλιοφάνεια (τι αλλο;)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θάνατος η ζέστη από το πρωί εδώ στην Κέρκυρα .....η ελάχιστη ευτυχώς εδώ στη γούβα στους 17.9 με 95% υγρασία .....ήδη όμως 30 και αίσθηση 35.....το χειρότερο όλων είναι ότι χάλασε το μοναδικό κλιματιστικό του σπιτιού και είμαι ένα βήμα από το να κάτσω στη θάλασσα μέχρι το βράδυ αφού δεν βρίσκω ψυκτικό ούτε για αστείο .....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18.8 η υψηλοτερη ελαχιστη εδω στα 400 μ της Δυτικης Φθιωτιδας απο οταν ηρθα...κ κοπαναει αρκετα απο το πρωι 31.7 ολοκληρους βαθμους τωρα με.δυνατο ΒΒΑ ανεμο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τίποτα άξιο αναφοράς και από την Αργολίδα. Ενώ το πρωί στα Δίδυμα έχουμε κάτω από 24 σίγουρα (ο ΕΑΑ off) το μεσημέρι χτυπάει χαλαρά 37άρια αφού συνήθως παίζει 1 βαθμό χαμηλότερα από το γειτονικό Κρανίδι. Σήμερα επιστροφή στην Αθήνα που την άφησα με φοβερό καιρό τις προάλλες. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φωτιά προ λίγου στη Συντριάδα στο Πυργο... δίπλα μας κυριολεκτικα..

20230818_124004.jpg.dd1c528530eace31a33259f9b927d4c4.jpg

Ρεύμα δεν έχουμε αλλά τη φωτιά τη σβήσανε ευτυχώς! Έχουν ερθει τουλάχιστον τρία πυροσβεστικά.

20230818_124006.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα από Βήσσανη με αρκετή ζέστη αλλά και συννεφιά..... μια φωτό από το χωριό προς οροσειρά Τύμφης......!!!!!!.....

IMG_20230818_125043.jpg.2f38805cf7e263ae77c38f4831989a8a.jpg

 

 

 

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στο θέμα τώρα, έχει ζεστάνει λίγο σήμερα, με τη θερμοκρασία στο Πύργο αυτή την ώρα 33.7°C με 47% υγρασία! Το πρωί 19.8°C στο Τραγανό!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα σας..Το πρωτο μερος των διακοπων μας ελαβε τελος..Μια βδομαδα στη πανεμορφη Ηλεια...

Εχει μελλον το καλοκαιρι οπως και οι διακοπες αρκετων...Ευχομαι σε ολους να περασουν ομορφα,να γεμισουν μπαταριες και να γυρισουν ολοι σωοι!!!

Εγω εχω ακομα μια βδομαδα διακοπων τον Σεπτεμβρη αλλα δε μπορω παρα να δωσω εστω και απο τωρα την πιο ομορφη ευχη!!!!Τουλαχιστον για οσους οι διακοπες τους ελαβαν οριστικα τελος!!!Ερχεται η εποχη μας αδερφια!!!Αργα η γρηγορα θα ρθει..Αντιστροφα μετραμε..Και ζεστες θα εχουμε και καυσωνες ενδεχομενως..Αλλα οχι μιρλα..Δεν ειμαστε τελη Μαη...Η ουρα μας εμεινε...

0002-25.jpg

Ζω και αναπνεω για τα πρωτα χαμηλα που θα φερουν καταιγιδες,πτωση της Τ και τα πρωτα χιονια στις κορφες..Ευελπιστω απο Οκτωβρη!!!Γι αυτα ζουμε!!

kairos_main12_2.jpg

Ετσι θα πρεπε να μπει το φθινοπωρο..Βροχες στα χαμηλα,τα πρωτα χθονια στις κορφες μας..

viber_image_2022-03-01_12-50-34-913.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάρα πολύ ζέστη σήμερα στην Κέρκυρα ....στους 34.7 αυτήν την ώρα στον Ποταμό με αίσθηση 40 ......η κανονικότητα επέστρεψε .....ευτυχώς σε 48 ώρες φεύγω γιατί βλέπω στα μοντέλα κάψιμο με μεγάλη διάρκεια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βράσιμο και αηδια.Μόνο 2 λέξεις αρκούν για την αναφορά μέσα στο βρωμερο σιχαμερο Ελληνικό καλοκαίρι που δεν λέει να φύγει ακόμα το σίχαμα.

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θανατωθηκα.....ευτυχώς το κλιματιστικό δουλεύει έστω και λίγο(εσωτερική 27.5) ......με φόβο βέβαια  να το κάψω τελείως.....  και δεν έχω πάρει το καράβι να φύγω. Φοβερή ζέστη λέμε ....41.5 η αίσθηση έξω με τη θερμοκρασία 36.5 ... Το αυτοκίνητο στην επιστροφή από το μπάνιο στο λιβάδι του Ρώπα έγραψε 39 και κοντά στο νοσοκομείο 38

Ζέστη και στα Καλάβρυτα με 32 βαθμούς στα 730μ αλλά και στου Ζωγράφου με 35 βαθμούς αλλά και ριπές ανέμου στα 60χλμ/ώρα 

IMG_20230818_155453.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...