Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

Αναφορές Σεπτεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παίδες! Ζέστη σήμερα εδώ στη  περιοχή και πλέον σε πειράζει στα νέυρα αφού μπήκαμε στον Σεπτέμβρη .... αλλά ευτυχώς άλλη μία μέρα υπομονή από Δευτέρα αλλάζει η κατάσταση και για αρκετές ημέρες.... στους 32,8 η μέγιστη με το heat index στους 34,8 από την  υγρασία... αν και η ελάχιστη είχε πέσει το ξημέρωμα στους 17,3 ... τωρα έτοιμος να δύση ο ήλιος με λίγες αραιές νεφώσεις με τη θερμορκασία στους 30,7 βαθμούς....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Orinos είπε:

Νέα έκτακτη ανάγκη στον εβρο

δεν ξέρουν αν το νεο Μέτωπο είναι αναζωπύρωση ή νέα εστία 

απειλει στρατοπεδο

ξερει Κανείς τι σημαίνει υβριδική επίθεση; 

 

Κρατιέμαι με το ζόρι να μη εκφραστώ(την άποψή μου) για το τι συμβαίνει στον Έβρο εδώ και 15 μέρες.....το μόνο που θα πω είναι ότι είναι αν μη τι άλλο άξιο απορίας το γιατί ενώ στη χώρα δεν υπάρχει κανένα άλλο σοβαρό μέτωπο πλέον, γιατί δεν πετάνε στην περιοχή όλα τα εναέρια μέσα που υπάρχουν στη χώρα να τη σβήσουν επιτέλους αυτη τη φωτιά.....

τέλος πάντων να μην ξεφύγουμε από το θέμα.... 

μακάρι να βάλει ο θεός το χέρι του που λένε να ρίξει αξιόλογες βροχές (που δυστυχώς κάτι τέτοιο δεν φαίνεται) στην περιοχή μπας και τη σβήσει την φωτιά η φύση με την μεθαυριανή κακοκαιρία και μετά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είμαι όλη μέρα στο Λαύριο για μπάνιο με τρομερό αέρα και απιθανή δροσιά ....αμφιβάλλω να περασε η μεγιστη θερμοκρασία τους 27 εδώ ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Είμαι όλη μέρα στο Λαύριο για μπάνιο με τρομερό αέρα και απιθανή δροσιά ....αμφιβάλλω να περασε η μεγιστη θερμοκρασία τους 27 εδώ ....

30.5°C max

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φέτος χάσαμε πολλά...ο άνθρωπος δυστυχώς ξεχνά πολλές φορές καί δεν μαθαίνει..... φαίνονται αρκετές βροχές στον ορίζοντα μετά από πολύ καιρό...για να δούμε προσοχή στις πλημμύρες....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Ζερίκιος είπε:

30.5°C max

Είμαι 2-3 χλμ έξω από την πόλη λίγο μετά τη ΔΕΗ .....στις 13:00 στην παραλία το αυτοκίνητο έγραφε 26 και στη σκιά δε στεκοσουνα ειδικά μόλις έβγαινες από το νερό ...επειδή επί πολλά έτη είχα εκει εξοχικό αποκλείεται να είχα με μελτέμι την ίδια θερμοκρασία με Ζωγράφου (30.9 έγραψε ο σταθμός μου μέγιστη και 30.4 ο δεύτερος αισθητήρας μου) 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Είμαι 2-3 χλμ έξω από την πόλη λίγο μετά τη ΔΕΗ .....στις 13:00 στην παραλία το αυτοκίνητο έγραφε 26 και στη σκιά δε στεκοσουνα ειδικά μόλις έβγαινες από το νερό ...επειδή επί πολλά έτη είχα εκει εξοχικό αποκλείεται να είχα με μελτέμι την ίδια θερμοκρασία με Ζωγράφου (30.9 έγραψε ο σταθμός μου μέγιστη και 30.4 ο δεύτερος αισθητήρας μου) 

Και γω προσπαθώ να αποδείξω ότι τα Πατήσια με ΒΑ είναι πιο δροσερά από το Γκάζι δεδομένου ότι είναι βορειότερα και ελαφρώς ψηλότερα αλλά ο σταθμός ΕΑΑ μας λέει το αντίθετο αφού όποτε φυσά ΒΑ δείχνει στα Πατήσια μέγιστες 1.5-2°C υψηλότερες απ το Γκάζι. Το αδιανόητο δλδ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32 minutes ago, Ζερίκιος said:

Και γω προσπαθώ να αποδείξω ότι τα Πατήσια με ΒΑ είναι πιο δροσερά από το Γκάζι δεδομένου ότι είναι βορειότερα και ελαφρώς ψηλότερα αλλά ο σταθμός ΕΑΑ μας λέει το αντίθετο αφού όποτε φυσά ΒΑ δείχνει στα Πατήσια μέγιστες 1.5-2°C υψηλότερες απ το Γκάζι. Το αδιανόητο δλδ.

Μια χαρά πάει ρε συ. Εξάλλου είναι αρκετά πάνω στα Πατήσια, πιο εσωτερικά. 2 τσακ και μετά Φιλαδέλφεια. Επόμενο είναι να είναι τόσο ζεστός στις καλοκαιρινές μέγιστες. Το ΕΑΑ στις βλάβες δεν έχει δώσει ποτέ πρόβλημα. Τζιτζί είναι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

53 λεπτά πριν, Ζερίκιος είπε:

Και γω προσπαθώ να αποδείξω ότι τα Πατήσια με ΒΑ είναι πιο δροσερά από το Γκάζι δεδομένου ότι είναι βορειότερα και ελαφρώς ψηλότερα αλλά ο σταθμός ΕΑΑ μας λέει το αντίθετο αφού όποτε φυσά ΒΑ δείχνει στα Πατήσια μέγιστες 1.5-2°C υψηλότερες απ το Γκάζι. Το αδιανόητο δλδ.

Εντάξει τα έχω πει και τα έχω ξαναπεί για τους σταθμούς στις πόλεις ....δεν θα ξαναμπώ σ αυτήν τη διαδικασία ....απλά όσο υπάρχουν επίσημοι σταθμοί σε ταράτσες εγώ θα γελάω με τα αστεία δεδομένα που δινουν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Μια χαρά πάει ρε συ. Εξάλλου είναι αρκετά πάνω στα Πατήσια, πιο εσωτερικά. 2 τσακ και μετά Φιλαδέλφεια. Επόμενο είναι να είναι τόσο ζεστός στις καλοκαιρινές μέγιστες. Το ΕΑΑ στις βλάβες δεν έχει δώσει ποτέ πρόβλημα. Τζιτζί είναι 

Άρα η επιστημονική σου εξήγηση για το γεγονός ότι σε ημέρες με ΒΑ άνεμο ο εαα Πατήσια δείχνει μέγιστες έως και 2 βαθμούς πιο πάνω από το εαα Γκάζι, είναι επειδή βρίσκεται κοντά στη Νέα Φιλαδέλφεια? Αυτή είναι η μετεωρολογική εξήγηση που δίνεις?

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 26 βαθμούς τώρα το Κορωπι με υπέροχη δροσια και συνεχίζει να πέφτει !!!!

https://www.newsit.gr/kosmos/oi-foties-stin-ellada-metaksy-ton-6-akraion-kairikon-fainomenon-pou-xtypisan-to-kalokairi-ton-planiti/3849977/

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 hours ago, Ζερίκιος said:

Άρα η επιστημονική σου εξήγηση για το γεγονός ότι σε ημέρες με ΒΑ άνεμο ο εαα Πατήσια δείχνει μέγιστες έως και 2 βαθμούς πιο πάνω από το εαα Γκάζι, είναι επειδή βρίσκεται κοντά στη Νέα Φιλαδέλφεια? Αυτή είναι η μετεωρολογική εξήγηση που δίνεις?

Ναι είναι θερμή η περιοχή στις καλοκαιρινές μέγιστες. Βορειοανατολικός ξεβορειοανατολικός το ζουμί είναι το ίδιο.

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ακομα ενα φανταστικο δροσερο πρωινο στα 400 μ της Δυτικης Φθιωτιδας.....

15,4 η ελαχιστη και πραγματικα τα πρωινα ειναι οαση πλεον, δυσκολα πρωινος καφες στην αυλη μονο με κοντομανικο....

Εχω ΚΑΡΑκακομαθει, στα μπετα εαν βγω για πρωινο καφε στη ""Δροσουλα"" των 25-26 μπορει και να φουνταρω απτον 6ο κατευθειαν χαχαχαχα

Παρολαυτα με λιακαδα εφθασε παλι 29,0 αρι το ατιμο...

Αλλα απο Δευτερα απογευμα ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ.....1,5 ημερα εμεινε ΣΙΧΑΜΑ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29.5 στη Ναουσα αυτη τη στιγμη, να δουμε αν σημερα φτασουμε το τελευταιο 30ρι της χρονιας...Αυριο τετοια ωρα θα εχουμε καμια 15αρια βαθμους λιγοτερους!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τυπικό γαϊδουροκαλόκαιρο στα Πατήσια με 33,1 μέγιστη, αλλά ο σχετικά ευχάριστος αέρας σπάει την μπίχλα. Από αύριο ο δαίμονας πάει στα αποδυτήρια για ξεκούραση, 2 μήνες γονάτισε ο κακομοίρης. Καλή απόλαυση στους κεντροελλαδίτες!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Χιονοσκεπής είπε:

Τυπικό γαϊδουροκαλόκαιρο στα Πατήσια με 33,1 μέγιστη, αλλά ο σχετικά ευχάριστος αέρας σπάει την μπίχλα. Από αύριο ο δαίμονας πάει στα αποδυτήρια για ξεκούραση, 2 μήνες γονάτισε ο κακομοίρης. Καλή απόλαυση στους κεντροελλαδίτες!

Ο αισθητήρας θερμοκρασίας που βρίσκεται στα Πατήσια ρε παιδιά ??? Δίπλα σε  φουγάρο από σουβλατζίδικο ????? Χαχαχαχαχαχα.....αστειοι σταθμοί πραγματικά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για οσους τυχων δεν εχουν καταλαβει τι εχει χαθει σε Δαδια και Φυλη ακολουθουν 2 βιντεο.

Πηγες: XanthiNea.gr και up Stories.

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μετά λένε μην πιστεύεις σε θαύματα. Το θαύμα που αναμενεται για την Ελλάδα πρέπει να παίζει σε όλο τον πλανήτη σήμερα σαν πρώτη είδηση όταν οι θερμοκρασίες των βασανισμων που ξεκίνησαν να πεφτουν τις τελευταίες μέρες από αύριο θα αποτελούν και παρελθον σε όλη την Ελλάδα και η φρικτή κόλαση του ελληνικου καλοκαιρου γυρίζει από εκεί που ειρθε.Καμπανες της νίκης πρέπει να χτυπούν από αύριο σε όλη την Ελλάδα για αυτό το γεγονός.Σαν παραμύθι ξεκινάει ο Σεπτέμβριος. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...