Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

Ανάλυση χαρτών Σεπτεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχομαι αλλη μια φορα να ηταν το τελευταιο αυτο που χτυπησε Θεσσαλια και να συνελθουμε τουλαχιστον  καιρικα!!  δεν γινεται να βλεπω συννεφα και να σκιαζομαι .

επιτελους "οπως πρεπει".....γλυκα φθινοπωρινο το 00 του τζιφου .... καλημερα , καλο Σαββατοκυριακο !!

Επεξεργάστηκε από INUIT
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάτι φαίνεται για 25-28 του μηνός με τον τζίφο να φέρνει στην ουσία πιο ήπια πρωτοβροχια που θα αφορούν μεγαλύτερο μέρος της χώρας

Ο Ευρωπαίος δεν ξέρω ακριβώς τι θέλει να κάνει... Αυτό που βλέπω ωστόσο σε αυτόν θα το ονομάσω το φίδι της οργής😄

IMG_20230916_102843.png

gfs-0-258.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άσε φίλε.. Πέταξε χαρταετό ο παιος.. Μόνος του τελείως σε σχέση με τα άλλα μοντέλα... Περιμένω να τουμπαρει στο βραδινο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καταπληκτικό το αικον για Τετάρτη.. Μακάρι να βγει.. Θα είναι μόλις η 3 μέρα με φυσιολογική αστάθεια για εδώ, για όλο το καλοκαίρι! Όπου φυσιολογική σημαίνει ικανοποιητικό Cape και ρεύμα δυτικών διεθύνσεων.

 

Αυτή είναι η ιδανική ασταθειολίμνη για Λάρισα...

icon-0-102.png?6

 

ήλιος το πρωί, χαμός το απόγευμα.

 

ότι να ναι ο τζίφος,

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καταστροφικό το 6αρι.

Βρέθηκε τρόπος για να μην έρθει ποτέ λίμνη. 

Συμφωνία τζιφου με Ευρωπαίου. Τελειωσαμε.  Καύσωνας όλον τον Σεπτέμβριο  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Καταστροφικό το 6αρι.

Βρέθηκε τρόπος για να μην έρθει ποτέ λίμνη. 

Συμφωνία τζιφου με Ευρωπαίου. Τελειωσαμε.  Καύσωνας όλον τον Σεπτέμβριο  

Δεν θέλω να είσαι απαισιόδοξος😅

@#@@ το 6αρι και τον τζίφο!

gfs-0-216.png

gfs-1-216.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή η κλασσική Ιουνιάτικη αστάθεια που τόσο μας έλλειψε φέτος το καλοκαίρι από τζίφο.. Πολύ καλό για να είναι αληθινό...

Modele GFS - Carte prévisionsModele GFS - Carte prévisions

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

44 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή η κλασσική Ιουνιάτικη αστάθεια που τόσο μας έλλειψε φέτος το καλοκαίρι από τζίφο.. Πολύ καλό για να είναι αληθινό...

Modele GFS - Carte prévisionsModele GFS - Carte prévisions

Ήπειρος βλέπω εκτος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Ήπειρος βλέπω εκτος

Γενικά στις καλύτερες αστάθειας της Θεσσαλίας η Ήπειρος ή το μεγαλύτερο μέρος αυτής είναι εκτός, λόγω καθρά δυτικού ρεύματος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Γενικά στις καλύτερες αστάθειας της Θεσσαλίας η Ήπειρος ή το μεγαλύτερο μέρος αυτής είναι εκτός, λόγω καθρά δυτικού ρεύματος

Νομιζω δεν έχει ανάγκη τις καταιγίδες αυτό το διάστημα η Θεσσαλία... Καλύτερα να ήταν ανατολικό το ρεύμα... Όλα σε λάθος συγκυρία.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, billipiros12 είπε:

Καταστροφικό το 6αρι.

Βρέθηκε τρόπος για να μην έρθει ποτέ λίμνη. 

Συμφωνία τζιφου με Ευρωπαίου. Τελειωσαμε.  Καύσωνας όλον τον Σεπτέμβριο  

Που θα πάει θα περάσει και αυτός ο μήνας 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, thesprotos είπε:

Νομιζω δεν έχει ανάγκη τις καταιγίδες αυτό το διάστημα η Θεσσαλία... Καλύτερα να ήταν ανατολικό το ρεύμα... Όλα σε λάθος συγκυρία.. 

Δεν έχει, όχι. Εγώ τις έχω😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μετα το γερο χαστουκι και τις σφαλιαρες στον σβερκο που φαγαμε παλι φετος απο το ελληνικο καλοκαιρι τωρα εδω ο στοχος πλεον ειναι μονο οι μερες με μεγιστες θερμοκρασιες ως 25 βαθμους το πολυ.

Με βροχες η χωρις δεν εχει καμια σημασια εδω αρκει να πεσουν και οι μεγιστες.Οι ελαχιστες ευτυχως ειναι τελειες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 ώρες πριν, thesprotos είπε:

Άσε φίλε.. Πέταξε χαρταετό ο παιος.. Μόνος του τελείως σε σχέση με τα άλλα μοντέλα... Περιμένω να τουμπαρει στο βραδινο

Στον μέσο όρο του ο ευρωπαίος αρκετά καλύτερος. Μάλιστα στο 6αρι, έκανε κινήσεις που ενισχύουν πολύ το σενάριο γερής λίμνης. Πάντως επειδή και πάλι όλα εξαρτώνται από την κίνηση ενός τυφώνα, και το πως αυτός θα ενωθεί με τον αυλώνα στην Αμερική, θα έχουμε πολύ πίσω μπρος τις επόμενες μέρες, όπως στον daniel.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναμενόμενη αλλαγή από τζιφο, έτσι και αλλιώς την Τετάρτη κοιτούσα. Αν βγει έτσι πάμε για την καλύτερη καταιγίδα της φετινής ήπιας σαιζόν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

41 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Αναμενόμενη αλλαγή από τζιφο, έτσι και αλλιώς την Τετάρτη κοιτούσα. Αν βγει έτσι πάμε για την καλύτερη καταιγίδα της φετινής ήπιας σαιζόν.

Περιμένουμε φωτογραφίες!😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προς τα τελη του μηνα,θα βγει κακοκαιρια...Δεν εχω δει 12αρια...Ακουστε τον παππου...Φετος το Φθινοπωρο θα χει πολλα νερα!!!Αλλα οχι ακροτητες...200mm σ ενα μηνα οχι σε μια μερα...Εχουμε αναγκη το νερο...Οταν ομως πεφτει σαν τον Daniel καλο δε κανει πουθενα...Αντε μονο σε κατι ψυχακια καταιγιδακηδες σαν τον Μιχαηλ και σαν του λογου μου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Προς τα τελη του μηνα,θα βγει κακοκαιρια...Δεν εχω δει 12αρια...Ακουστε τον παππου...Φετος το Φθινοπωρο θα χει πολλα νερα!!!Αλλα οχι ακροτητες...200mm σ ενα μηνα οχι σε μια μερα...Εχουμε αναγκη το νερο...Οταν ομως πεφτει σαν τον Daniel καλο δε κανει πουθενα...Αντε μονο σε κατι ψυχακια καταιγιδακηδες σαν τον Μιχαηλ και σαν του λογου μου.

Βάλε και εμένα σε αυτόν τον κατάλογο..🤣 Ελπίζω όχι σε ακρότητες....μαλλον

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Berdon είπε:

Περιμένουμε φωτογραφίες!😎

Το μόνο σίγουρο φίλε μου, εφόσον αξίζει φυσικά😝

 

Βελτιωμένος ο ευρωπάιος.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, Berdon είπε:

Βάλε και εμένα σε αυτόν τον κατάλογο..🤣 Ελπίζω όχι σε ακρότητες....μαλλον

Χα! καλώς ήρθες στο κλαμπ "ακραίων καταιγιδάκιδων, μέχρι να μας πάρει τα σπίτια"😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συνεχίζει ο Ευρωπαίος να δυσκολεύεται να βγάλει την δεύτερη λιμνη, αν και καλύτερος από το 00αρι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

51 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Χα! καλώς ήρθες στο κλαμπ "ακραίων καταιγιδάκιδων, μέχρι να μας πάρει τα σπίτια"😀

Καλώς σας βρήκα! Πάμε να φέρουμε πράματα και θαύματα! Δυστυχώς ούτε εγώ μπορώ να φρενάρω τον εαυτό μου... Είμαι ένα αδηφάγο τέρας που στις καταιγίδες βγαίνει στον δρόμο μέχρι να βραχεί ως το κόκκαλο🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...