Jump to content
sakis13

Αναφορές ισχυρής κακοκαιρίας ''DANIEL'' 4-7/09/2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ ακόμα σπάω το κεφάλι μου να καταλάβω γιατί η estofex δεν έδωσε μέγιστο συναγερμό για υετό όταν βλέπει τοπικά 700 με 1000μμ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Τώρα κατάλαβα τι γίνεται και δεν βρεχει.Η Κούλα βρίσκεται στην απόκλιση της συγκλίνουσας αποσύγκλισης με κινηση νεφων 2 Κ-Ρ σε τριγνωμικο ραντάρ κάτω απο πυλωτική διάβαση. 

Αχ Κούλαααα

Για να περάσει καταιγίδα πρέπει να πάει στο 215 με κόμβο 3 προς 4 προς θαλασσωση 216 στο ναυσταθμο Σαλαμίνας...πήγαινε λίγο στο vhf να δω τι σου βγάζει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ειμαι βαθυτατα συγκινημενος..Το κινημα της "φολας"παιρνει παγκοσμιες διαστασεις..Μηνυματα συμπαραστασης απ ολες τις γωνιες του κοσμου για την Κουλα...Η Γλυφαδα Ζει...!!!

pexels-photo-3775135.jpeg

pinko-pasmina-acronis-20232-ppre-101954-a15y-mauro-8057769074669.jpg

guess-pasmina-h3yz12-z38b0-roz-0000303047085.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Χαχαχχαα...ελεος ρε συ.Παρε ενα αναλογικο βροχομετρο που μετρας τη βροχη με τον τσιγκο

Πρωτόγονες κατάστασεις.  Χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Τώρα κατάλαβα τι γίνεται και δεν βρεχει.Η Κούλα βρίσκεται στην απόκλιση της συγκλίνουσας αποσύγκλισης με κινηση νεφων 2 Κ-Ρ σε τριγνωμικο ραντάρ κάτω απο πυλωτική διάβαση. 

Αχ Κούλαααα

Κούλα με ακούς? Πολύ κολ#παιδο ο Κυρίακ....ο Ντάνιελ!!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, menidi είπε:

Νίκο Κορομπο;; Εσύ;;;

Η Αττική έχει μπλέξει σε σπείρα με σπουργίτια...

Κλάμαααα ρεεεεε.Νίκος Κούκος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έβρεξε σήμερα στη Μύρινα παροδικά, σύνολο υετού τα 7,3mm μόλις.

Μετά από σκληρή, απόλυτη ξηρασία μηνών, είναι ένα μικρό, σχεδόν ανεπαίσθητο διάλλειμα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Κώστας. είπε:

Ο Βόλος πόσα χιλιοστά έχει πιάσει προς το παρόν;

κοντα στα 290 πιστευω θα ναι ο επισημος, ενας ιδιωτικος που ειχαν μεχρι τις 12 το μεσημερι 7 χιλιοστα διαφορα (243-250) μολις 300αρισε!!!!

Πρεπει να ενταθηκε εντωμεταξυ μολις η βροχη παλι

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Χαχαχχαα...ελεος ρε συ.Παρε ενα αναλογικο βροχομετρο που μετρας τη βροχη με τον τσιγκο

Μάλλον πρέπει χαχαχα. Γλάστρα είναι 😛

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έναρξη ποτιστικής στην Πάτρα. Το μυαλό μου βέβαια είναι κολλημένο στην Μαγνησία. Ιστορική μέρα υετικά για την Ελλάδα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, galatsioths είπε:

Εγώ ακόμα σπάω το κεφάλι μου να καταλάβω γιατί η estofex δεν έδωσε μέγιστο συναγερμό για υετό όταν βλέπει τοπικά 700 με 1000μμ

Έλα μου ντε. Μέχρι και Γάλλος μετεωρολόγος βγήκε και έλεγε ότι δεν έχει ξαναδεί τέτοιο πράγμα. Πλέον όχι μόνο η Ζαγορά αλλά και η Πορταριά απειλούν το πανευρωπαϊκό ρεκόρ βροχόπτωσης! Δηλαδή πότε δίνουν επίπεδο 3;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

κοντα στα 290 πιστευω θα ναι ο επισημος, ενας ιδιωτικος που ειχαν μεχρι τις 12 το μεσημερι 7 χιλιοστα διαφορα (243-250) μολις 300αρισε!!!!

Πρεπει να ενταθηκε εντωμεταξυ μολις η βροχη παλι

Πρέπει να είναι ρεκόρ ολων των εποχών για μεγάλη πόλη στην Ελλάδα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Χιών είπε:

Έλα μου ντε. Μέχρι και Γάλλος μετεωρολόγος βγήκε και έλεγε ότι δεν έχει ξαναδεί τέτοιο πράγμα. Πλέον όχι μόνο η Ζαγορά αλλά και η Πορταριά απειλούν το πανευρωπαϊκό ρεκόρ βροχόπτωσης! Δηλαδή πότε δίνουν επίπεδο 3;;

Και με 300-500μμ σε κεντροδυτικη Ευρώπη σε μορφη συγκλίσεων όπως αυτή έχει δώσει λεβελ 3. Δεν ξέρω πραγματικά τι τους εμπόδισε για σήμερα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Χιονοσκεπής είπε:

Πρέπει να είναι ρεκόρ ολων των εποχών για μεγάλη πόλη στην Ελλάδα

Δεν ξερω σιγουρα η αληθεια ειναι, γενικα πρεπει να ναι πολυ κοντα παντως και η μερα εχει ακομα 8,5 ωρες!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ούτε αυτές οι καταστασεις είναι καλές. Ή δεν θα βρέχει πλέον (Αττική και κεντρονοτις Εύβοια) ή θα κάνει την απόλυτη καταστροφή (Μαγνησία). 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, KapelosG είπε:

Δεν ξερω σιγουρα η αληθεια ειναι, γενικα πρεπει να ναι πολυ κοντα παντως και η μερα εχει ακομα 8,5 ωρες!

Ίσως η πόλη της Κέρκυρας ή τα Χανιά να έχουν δει παραπάνω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Χιονοσκεπής είπε:

Ίσως η πόλη της Κέρκυρας ή τα Χανιά να έχουν δει παραπάνω

Για κερκυρα απο 1955-2004 ειναι 239,2μμ, το χει διαλυσει, οταν τελειωσει η μερα πρεπει να το ψαξουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1.4 mm και 25.2 μέγιστη από τον Ντέιβις του χαροκοπειου στη Γλυφάδα. 

Βαρης Κορωπίου που ήμουν πριν 2 ώρες έχω την εντύπωση έπεσαν πολλά περισσότερα, δεν ξέρω αν υπάρχει σταθμός!

Φαίνονται και κάτι αναπτυξουλες από νότια τώρα για να δούμε 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ήμουν Βόλο σημερα....πραγματικά πολύ δύσκολη η κατάσταση ..  ο πιο κοντινός μας σταθμός (Στεφανοβίκειο) έχει ήδη γράψει 230mm το τελευταίο 24ωρο......

https://temperature.gr/details/Στεφανοβίκειο

Επεξεργάστηκε από Zisis
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...