Jump to content
sakis13

Αναφορές ισχυρής κακοκαιρίας ''DANIEL'' 4-7/09/2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισης βλεπω οτι δυο γειτονικοι ιδιωτικοι στα κατω λεχωνια και στα πλατανιδια εχουν 425μμ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η Μαγνησία θα εχει απίστευτες καταστροφες. Ισως και ολοκληρωτικές κατα τοπους. 

Δεν ξερω αν μπορουσαν να προετοιμαστουν καλύτερα. Μονο ιδιωτικα γυρω απο τα σπιτια μηπως περιοριστει ελάχιστα η ζημια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Μεσσήνιος είπε:

Με τις τρελές ραγδαιότητες της Πορταριάς τί παίζει? Υπάρχει περίπτωση να τα έχει παίξει ο σταθμός?

στα μμ καλα γραφει, εχει θεματακι στις ραγδαιοτητες απλα...στο δεκαλεπτο εβαλε 10μμ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Frostfang8 είπε:

Η Μαγνησία θα εχει απίστευτες καταστροφες. Ισως και ολοκληρωτικές κατα τοπους. 

Δεν ξερω αν μπορουσαν να προετοιμαστουν καλύτερα. Μονο ιδιωτικα γυρω απο τα σπιτια μηπως περιοριστει ελάχιστα η ζημια...

θα μπορουσε ο $#$^%$%$ ο μπεος να κυρηξει αργια σημερα και αυριο αλλα δεν οχι προτιμησε να βγει στα καναλια να φανει πως κατι εκανε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εισχωρει εκ νέου η σύγκλιση. Εδώ σπίτι έχω σοβαρό πρόβλημα, τελικά ο γενικός μυρησε καμμένο επειδή μπήκε νερό μέσα. Θα μείνω 3 μέρες χωρίς ρεύμα λοιπόν. Δεν φταίει η κακοκαιρία, αλλά το γεγονός ότι αγνοήσαμε το πρόβλημα ενώ υπήρχε. 

Ευτυχώς ο όροφος της γιαγιάς έχει ρεύμα. Πάντως άνετα παραλίγο να βρεθώ στο νοσοκομείο, αφού έπρεπε να κλείσω το γενικό λίγο πριν γίνει το μεγάλο βραχυκύκλωμα. Ευτυχώς το πήρα χαμπάρι, και δεν έγινε τεράστια ζημιά όπως τον Δεκέμβριο του 21 που χάλασαν τόσες συσκευές ..

Νότια τώρα.

 

 

IMG_20230905_163837.jpg

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, airfathaaaaa είπε:

θα μπορουσε ο $#$^%$%$ ο μπεος να κυρηξει αργια σημερα και αυριο αλλα δεν οχι προτιμησε να βγει στα καναλια να φανει πως κατι εκανε

Επειδή έχω μείνει στο Βόλο 9 χρόνια, να ξέρεις οτι ο Μπέος είναι δημαρχάρα!!! Κι ας είναι οτι έιναι....

Εννοώ με αυτά που λένε για παρανομίες κτλ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως ακόμα και βόρειο να ήταν το stream, λόγω μεσολάβησης της Εύβοιας, η Αττική και η Βοιωτία και πάλι δεν θα δεχόταν τα 300-500mm της Μαγνησίας. Κάπου στα 100-150mm, όσα ακριβώς χρειαζόμαστε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πω ρε σεις τι γίνεται...απιστευτη ενταση...

Εχω ξενερώσει απιστευτα με αυτά που έχουν γίνει, ενώ περίμενα τόσο πολύ την εναρξη του φθινοπωρου

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, yiannis_volos είπε:

πω ρε σεις τι γίνεται...απιστευτη ενταση...

Νομίζω πιάνει τιμές σαν το πρωινό πικ τώρα, δράμα ατελείωτο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βολος πριν 5 λεπτα..Σιγουρα για μεγαλη πολη τα χιλιοστα του Βολου αποτελουν ρεκορ..Και μαλιστα το μεγαλυτερο ολων των εποχων για τη χωρα..

1644318237 (1).jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κρίμα για το Βόλο και την ευρύτερη περιοχή της Μαγνησίας και του Πηλίου… τεράστιος καταστροφή. Δυστυχώς μίλησα με φίλους τρικαλινούς που είτε μένουν είτε έχουν εξοχικό στην περιοχή και ζουν ένα δράμα…. Φοβάμαι ότι θα περάσει πολύς καιρός μέχρι να ξανά δούμε το Βόλο όπως τον θυμόμαστε..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, teo_73 είπε:

,καλή η εικόνα του Σαρωνικού...

...για ψιχαλισματακι την επομενη ωριτσα... Ε ΑΙ ΣΙΧΤΙΡ. Ειπαμε δεν εισαι για εμας αλλα μη μας φτυνεις τελειως.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεος οι αναπτυξεις στη νοτια ευβοια. Η σύγκλιση εχει πιασει ολη την Εύβοια και βλεπω κορυφες πολυ ψηλα απο νεα Μάκρη. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τι θα γινονται αν αυτη η κακοκαιρια χτυπουσε εκει αναμεσα στους δυο καυσωνες που ειχαμε που η θαλασσα εβραζε στους +26+27?

Επεξεργάστηκε από airfathaaaaa
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

πω ρε σεις τι γίνεται...απιστευτη ενταση...

Εχω ξενερώσει απιστευτα με αυτά που έχουν γίνει, ενώ περίμενα τόσο πολύ την εναρξη του φθινοπωρου

Εγώ ζητάω τα ακραία, εσύ τα φθινοπωρινά και γίνεται το αντίθετο, ειλικρινά θα μείνω χωρίς ρεύμα 3 μέρες και είναι σε φάση δώσε και άλλο. Βεβαια εμείς έχουμε ούτε το 1/3 από εσάς.!

Οι κεραυνοι γενικεύονται πάντως.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν το Πήλιο δεν είχε τα πυκνά δάση που το καλύπτουν τώρα, ο Βόλος νομίζω δεν θα υπήρχε πλέον. Ο Θεός να βάλει το χέρι του και κάπως να μετατοπιστεί η σύγκλιση

Αν συνέβαινε κάτι αντίστοιχο στην Αθήνα, πχ Πάρνηθα 700 χιλιοστά, Πεντέλη 550 και το Κέντρο 350+, θα μιλούσαμε ίσως για εκατοντάδες νεκρούς.

Επεξεργάστηκε από Χιών
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...