Jump to content
sakis13

Αναφορές ισχυρής κακοκαιρίας ''DANIEL'' 4-7/09/2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα από Αμπελόκηπους με χαλαρή ωραία βροχούλα. Θα κινηθώ προς Πέραμα να δω τι παίζει και εκεί. 

Γλυφαδάρα είμαι σίγουρος ότι βρέχει καλά από αυτά που ακούω!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Για να καταλάβετε πόσο γελοίοι είναι, είμαστε λέει σε "κατάσταση ειδικής κινητοποίησης της πολιτικής προστασίας". Τι λέτε ρε; Επειδή το έκτακτης ανάγκης ακούγεται πιο βαρύ; Άκου ρε τι άλλο θα ακούσουμε. Φυσικά δεν έχω δει οχήματα και εξοπλισμό εκτός από αυτά του δήμου και της ΠΣ. Κανονικά πρέπει το "Κράτος των Αθηνών" να στείλει τόνους εξοπλισμού και υλικών όχι μόνο στο Βόλο αλλά γενικά στη Θεσσαλία.

Η κατάσταση έκτακτης ανάγκης αφορά μετά την καταστροφή όποια είναι και έχει σχέση με γραφειοκρατικά θέματα η κατάσταση κινητοποιησης πολιτικής προστασιας αφορά μέτρα ενώ είναι σε εξέλιξη η κατάσταση. 

 

https://www.taxheaven.gr/circulars/44681/515-5-9-2023

 

katast2.jpg.68f40113c045242e8b9ab5771a9e4b23.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 minutes ago, snowjohn said:

Έχει πιάσει μέτρια βροχή πάντως πάνω σε εμάς 

ναι φαίνεται να ανεβαίνει προς τα πάνω ,εδώ ήδη έκανε παύση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, galatsioths είπε:

Πωπω με πήρε η γιαγιά μου πάλι και μου λέει φορτώνει πολύ Δίδυμα και μάλλον ξεκινάει νέα γύρα. Όχι σαν αυτό που έγινε το ξημέρωμα αλλά και πάλι. Απο το σοι μόνο δικό μας σπίτι είχε νερά τελικά στο υπόγειο αλλά όχι κάτι σοβαρό. Βέβαια ότι πολύμπριζα υπήρχαν στο πάτωμα γιοκ. Γενικά μικροπράγματα ευτυχώς. Θα πάει σε λίγο κάποιος ειδικος μπάρμπας της γειτονιάς να βοηθήσει στανταρακι χαχαχχαα.

Εδω δεν έχει σταματήσει να βρέχει βέβαια από τις 5 και μετά ποτιστικη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, dpress said:

Η κατάσταση έκτακτης ανάγκης αφορά μετά την καταστροφή όποια είναι και έχει σχέση με γραφειοκρατικά θέματα η κατάσταση κινητοποιησης πολιτικής προστασιας αφορά μέτρα ενώ είναι σε εξέλιξη η κατάσταση. 

 

https://www.taxheaven.gr/circulars/44681/515-5-9-2023

 

katast2.jpg.68f40113c045242e8b9ab5771a9e4b23.jpg

Το εκτακτης αναγκης βγαινει σαφως και κατα τη διαρκεια μιας κρισης και ειναι ο μονος τροπος να ξεκλειδώσουν λεφτα και ποροι που κανονικα δεν θα ειχε προσβαση σε αυτα ο εκαστοτε δημος. Πχ Σε κατασταση εκτακτης ακαγκης μπορεις να χρησιμοποιήσεις τα μηχανηματα του γειτονικού νομού που διαφορετικά θα μπορούσαν να στο αρνηθούν. Μου αρεσει που αναστέλλουν τις δημοσιες υπηρεσιες για σημερα τεταρτη εκτος απο σωματα ασφαλειας και δομες υγειας. Οταν ελεγα πως αυτο επρεπε να ειχε γινει απο δευτερα βραδυ εαν θελουμε να λεγομαστε κρατος....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μαγούλα/Ασπρόπυργος έχουν ανοίξει οι ουρανοί.

Δέντρα δεν υπάρχουν πια στα βουνά οπότε δε ξέρω αν θέλουμε να συνεχίσει μέσα στη μέρα όλη αυτή η ραγδαιότητα. Θα κατέβουν όλα τα Δερβενοχώρια στην θάλασσα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 hours ago, KapelosG said:

Εχω φτιαξει αυτο για Μικρα, εννοειται οποιος το θελει το κατεβαζει

ΜΙΚΡΑ ΥΕΤΟΣ.xlsx 39.05 kB · 0 downloads

Αν θες τωρα για περισσοτερο κοντα στο κεντρο μπορεις να βρεις ημερησια στοιχεια του σταθμου στο ΑΠΘ απο εδω

https://meteo3.geo.auth.gr/stations/clim_data_2020.htm

Ρε εσύ είσαι άρχοντας!!! Όταν προσπαθησα εγώ πέρσι να μπω δεν με άφηνε

Χρόνια έψαχνα παλιά δεδομένα θεσσαλονικης

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μεγάλες αναπτύξεις βγαίνουν από Νότιο Ευβοϊκό με κατεύθυνση Χαλκίδα -Βοιωτία. Ήδη στα 47mm η Τανάγρα. Στο χωριό βλέπω πλέον από τον σταθμό άρχισε να χτυπάει κάτι 50αρες ραγδαιότητες,έφτασε τα 11mm για σήμερα.

Επέστρεψα Κρυονέρι , κάποια 2ευρα νωρίτερα . Τώρα σταμάτησε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 

IMG-91cad72c87efab2eb642c6738da66d16-V.jpg.e1e6089b48811159a19fba4ad5f47ec0.jpg

Μεγάλες καταστροφές και στο Νότιο Πήλιο. Αυτη ειναι η γέφυρα μετα τα Καλά Νερά. Θα στειλω και βιντεακι απο Μηλιές.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θεα απο Ταυρο..Θα σας ερθει αδερφια..Το βροχομετρο μου Ασπροπυργο 22mm..!!Ο σταθμος εδω πολυ λιγοτερα αλλα δεν ειναι παραλιακα..Προς Νατο δεν εβρεξε το ιδιο..Εδω κατω βαρεσα 200αρα ραγδαιοτητα..

tavros.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Α καλααααααα

Κρανίδι 180mm

Σπέτσες 127mm

Ζωγράφου 0.8 και σύνολο 2mm.....ξεφτιλα

Σας περάσαμε κι εμείς (Μύρινα Λήμνου) με total storm 7,6mm...!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λακωνία Μεσσηνία πλησιάζει πράμα από ΝΑ βάση δορυφορικής και το καλό είναι ότι αυξάνει και το cape στην περιοχή.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...