Jump to content
sakis13

Αναφορές κακοκαιρίας ''Elias" - "Aγγελος'' 24-28/9/2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ομροφιες νυχτερινες..Και αυριο θα ειναι απολαυση...Ελπιζω χωρις πολλα προβληματα....Η Πατρα εσκισε...Και επεται και συνεχεια...Και οχι μονο εκει!!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ασταμάτητα Πάτρα,ξανά εντάθηκε η βροχή για τα καλά!! Εγλυκάδα είμαι εγώ.Υπερθεαμα.ηλεκτρικων,ανά 2 δευτερα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπραβο παλικαρια, χαρειτε το....

Κουλα σκανε ΑΠΑΝΩΤΑ.....τα 112, γελαει και το παρδαλο κατσικι, με ξαστερια, απιθανη δυσφορια και ζεστη.....

Ναι, εχουμε υπερθεαμα αστραπων και φωτορρυθμικων εδω και κανα 2ωρο προς τα Δυτικα - βαθια Νοτιοδυτικα μας....

Αλλα ουτε σημερα προβλεπεται να ριξει σταλα, τι στο καλο το χαραμιζουν ετσι το 112 ???? βεβαιως, ειναι επικινδυνο να κανεις διαφορες εργασιες, με τετοια ζεστη και υγρασια, σου ερχεται εγκεφαλικο

23 βαθμοι ακατεβατοι, 70-75% υγρασια και απνοια....

Αντε μπας και ριξει τιποτα αυριο, για να δουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, kouvanos είπε:

Μπραβο παλικαρια, χαρειτε το....

Κουλα σκανε ΑΠΑΝΩΤΑ.....τα 112, γελαει και το παρδαλο κατσικι, με ξαστερια, απιθανη δυσφορια και ζεστη.....

Ναι, εχουμε υπερθεαμα αστραπων και φωτορρυθμικων εδω και κανα 2ωρο προς τα Δυτικα - βαθια Νοτιοδυτικα μας....

Αλλα ουτε σημερα προβλεπεται να ριξει σταλα, τι στο καλο το χαραμιζουν ετσι το 112 ???? βεβαιως, ειναι επικινδυνο να κανεις διαφορες εργασιες, με τετοια ζεστη και υγρασια, σου ερχεται εγκεφαλικο

23 βαθμοι ακατεβατοι, 70-75% υγρασια και απνοια....

Αντε μπας και ριξει τιποτα αυριο, για να δουμε

Αύριο το λεκανοπέδιο ειδικά δυτικά και νότια τα έχουν 40-60 mm. βασικά θα ερχόμουν άμεσα αν υπήρχε το.. τρένο, αλλά ποιος ταξιδεύει 5 ώρες με την ψυχή στο στόμα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, galatsioths είπε:

Τερματισμένη ένταση πάλι. Κεραυνάρες! Χαμός στην Πάτρα για 36η φορά 

Έχει λίγο.ψωμι ακόμα.απο ότι βλέπω στη δορυφορική!Μας αποζημίωσε για τα καλά!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, kouvanos είπε:

Μπραβο παλικαρια, χαρειτε το....

Κουλα σκανε ΑΠΑΝΩΤΑ.....τα 112, γελαει και το παρδαλο κατσικι, με ξαστερια, απιθανη δυσφορια και ζεστη.....

Ναι, εχουμε υπερθεαμα αστραπων και φωτορρυθμικων εδω και κανα 2ωρο προς τα Δυτικα - βαθια Νοτιοδυτικα μας....

Αλλα ουτε σημερα προβλεπεται να ριξει σταλα, τι στο καλο το χαραμιζουν ετσι το 112 ???? βεβαιως, ειναι επικινδυνο να κανεις διαφορες εργασιες, με τετοια ζεστη και υγρασια, σου ερχεται εγκεφαλικο

23 βαθμοι ακατεβατοι, 70-75% υγρασια και απνοια....

Αντε μπας και ριξει τιποτα αυριο, για να δουμε

Για αύριο είναι το 112 όχι για σήμερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, airfathaaaaa είπε:

ειναι τοσο ηρεμα και ησυχα εξω.....

Πραγματικα...εαν δεν υπηρχαν τα.μοντελα.ποιος θα περιμενε αυριο τοσο νερο....

Ζωγραφου ΞΑΣΤΕΡΙΑ ρε αν ειναι δυνατον, τερματισε υγρασια.κ.δυσφορια....

Μακαρι να λυτρωθουμε απο αυριο, για μενα προηγειται ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ πτωση της Τ κ για χιλιοστα.βλεπουμε...εξαλλου μετα το Daniel εχουμε πιασει το στοχο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όντως είναι τόσο ήρεμα έξω... θα ήθελα σήμερα χωρίς πλάκα να κοιμηθώ στην ταράτσα και το πρωϊ να ξυπνήσω βρεγμένος!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 ώρες πριν, Spyros Snowstorm είπε:

Ρε συ Θανάση θα βρέξει, ποπό ανυπόμονοι είστε  μερικοί ρε παιδάκι μου 

Αυριο τα καλά πιστεύω για αττικη 

Και αν δεν έρθουν δεν πειράζει 

Πάμε για άλλα 

Ισχύει!!! Το παραδέχομαι!!! Αλλά εγώ πηγαίνω βάσει ΕΜΥ 

Και για εχθές και σήμερα έλεγε βροχές και πιθανές καταιγίδες. Είχε λιακάδα ΣΚΑΣΤΗ! Επίσημος φορέας είναι. Κρατικός. Με επαγγελματίες. Λογικό είναι να περιμένω έστω να βρέξει. Έστω να συννεφιασει. Έστω!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυτικη Αττικη νωριτερα..Διακρινονται οριακα και οι αναπτυξεις που ξεπεταχτηκαν ειδικα στη δευτερη και τριτη φωτο.

380065031_24696346316631095_2741372588894116121_n.jpg

384333936_24696345559964504_5140896424548800058_n.jpg

380058043_24696338379965222_2980477781830359440_n.jpg

380100849_24696335453298848_5148866704750622302_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

@αμωτο αύριο σκέφτομαι να κάνω κοπάνα από το σχολείο πιστεύω θα είναι ενδιαφέρουσα μέρα... και στον Μπάλλο έξω γινόταν χαμός και εγώ έβριζα από μέσα μου που κάναμε μάθημα... είχε κοπεί το ρεύμα πλημμυρίσει ο μίσος διάδρομος αλλά τι να κάνουμε τα αρχαία είναι αρχαια😪 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτή η τάνα η ζέστη δεν λέει να ξεκουμπιστεί με τίποτα ρε φίλε. Σχεδόν 25 βαθμοί τέτοια ώρα εντός λεκανοπεδίου και οριακά σκέφτομαι να ξανανοίξω Ιάπωνα για να σπάσει λίγο η μπίχλα πριν πέσω για ύπνο

Επεξεργάστηκε από Χιονοσκεπής
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για Αττική εγω βλέπω καμια βροχούλα ίσα να βραχούμε  απο τις νεφώσεις που ανεβαίνουν μέχρι το ξημέρωμα αλλά ΟΚ αμα το έδειξαν τα μοντέλα πάω να γεμίσω σακια με άμμο.

Μπαίνουμε στο πιο δυνατό 24ωρο αυτής της κακοκαιρίας αφού την Πέμπτη θεωρώ ότι ισχυρά φαινόμενα θα βγάλει μόνο η Εύβοια.  

Καλά φαινόμενα ,προσοχή στις περιοχές της  Κεντρικης και Ανατολικής Στερεάς και καλό βράδυ σε όλους !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται.. κυριολεκτικά..πλήρης ξαστεριά Αγία Παρασκευή .

για να δούμε το ξημέρωμα αν θα έχουμε τίποτα άξιο αναφοράς 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38 λεπτά πριν, Berdon είπε:

@αμωτο αύριο σκέφτομαι να κάνω κοπάνα από το σχολείο πιστεύω θα είναι ενδιαφέρουσα μέρα... και στον Μπάλλο έξω γινόταν χαμός και εγώ έβριζα από μέσα μου που κάναμε μάθημα... είχε κοπεί το ρεύμα πλημμυρίσει ο μίσος διάδρομος αλλά τι να κάνουμε τα αρχαία είναι αρχαια😪 

Δικος μας είσαι ρε φίλε ... κι εγώ έτσι σκεφτόμουν ....

Βεβαια εγώ έχω χάσει κάτι πολύ χειρότερο..... τη supercellατη εκείνη ημέρα του Οκτώβρη του 2015!! Και μόλις γύρισα σταμάτησε χαχαχα .. ιστορική εκείνη η ημέρα για το λεκανοπέδιο.. λες και ειμασταν σε θύελλα ήταν έξω και μας κράτησαν και κάνα 10λεπτο παραπανω στο σχολασμα, λόγω τον ποταμιών που είχαν σχηματιστεί έξω.. είναι πλάγια το σημείο..... από πάνω είναι το Ποικίλο...

Τέλος πάντων ... για αύριο δε ξέρω τι θα κάνει, αν και παραμενω πολύ αισιόδοξος.....  εύχομαι να μη το μετανιώσω .... προς το παρόν μένουμε με τη χθεσινή ψιχαλα και το σόου των λάμψεων στα δυτικά μας...

Είχαμε και διακοπή ρεύματος απόψε εδώ.. πολύ τοπικά..... ήταν πολύ ατμοσφαιρικά με τις αστραπές και μόλις ήρθε το ρεύμα, βαρεσε και το 112🤣.. για τη διακοπή να ήταν ;;

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στην Πάτρα λήξαμε με 62.2μμ στα Προσφυγικά (τα 58 ΜΌΝΑ τους από την μεγάλη καταιγίδα). Η γειτονιά μου έπαιξε γύρω στα 50μμ ενώ ακόμη πιο έξω 30άρια. Κυριολεκτικά κέντραρε το κέντρο της πόλης (και πολύ καλα έκανε αφού μας έβγαλε την πίστη 2 μέρες). Από τις καλύτερες καταιγίδες όσο μένω Πάτρα. Στις τοπ 3 σίγουρα αν όχι η 1η... (μεμονωμένα ως καταιγίδα όχι στορμ τοταλ). Μιλάμε για διαρκή καταιγίδα (δυνατή, όχι τσιρ τσιρ) που είχα πολύυυ καιρό να δώ. Τον πρώτο λόγο εννοείται τον είχαν οι συνεχείς κεραυνοί οι οποίοι δεν έκοψαν καθόλου επί 3 ώρες. Πολλοί με τίναξαν στον αέρα. Άξιζε και το μπινελικι και η αναμονή και όλα μας αποζημίωσε με το παραπάνω. Μπράβο στον Ηλία η μάλλον στον Άγγελο την ψυχάρα που έβαλε σίγουρα το χεράκι του. 

Να δούμε την συνέχεια... φαίνεται να πλησιάζει νέα καταιγίδα

Με μια ματιά στα πρόχειρα φαίνεται μια φάση κατα 90% πέρασμα το πρωί στην Αττική (και Αθήνα μέσα) και κάτω από 50% για 2ο 3ο πέρασμα και πάει λέγοντας... τώρα αν κάτσει το 10% να μην κάνει τίποτα τι να πω... όλα είναι πιθανά. 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, Winterlove είπε:

Δικος μας είσαι ρε φίλε ... κι εγώ έτσι σκεφτόμουν ....

Βεβαια εγώ έχω χάσει κάτι πολύ χειρότερο..... τη supercellατη εκείνη ημέρα του Οκτώβρη του 2015 !! Και μόλις γύρισα σταμάτησε χαχαχα .. ιστορική εκείνη η ημέρα για το λεκανοπέδιο.. λες και ειμασταν σε θύελλα ήταν έξω και μας κράτησαν και κάνα 10λεπτο παραπανω στο σχολασμα, λόγω τον ποταμιών που είχαν σχηματιστεί έξω.. είναι πλάγια το σημείο εκει.....

Τέλος πάντων ... για αύριο δε ξέρω τι θα κάνει, αν και παραμενω πολύ αισιόδοξος.....  εύχομαι να μη το μετανιώσω .... προς το παρόν μένουμε με τη χθεσινή ψιχαλα και το σόου των λάμψεων στα δυτικά μας...

Άστο το σχολείο έχει καταστρέψει ζωές...

Θυμάμαι Μάρτη μήνα που κάναμε τηλεκπαίδευση η καθηγήτρια μας είχε νευριάσει και λεει: ησυχία μην μιλάτε για κάτι άσχετο με το μάθημα... τότε ένα παιδί πετάγεται και λέει κυρία έξω χιονίζει! Φυσικά και μου "έπεσε το ίντερνετ" και την έκανα σαν κύριος από το μαθημα... βγήκα στον δρόμο και μετά ποιος με πιάνει...

Υ.γ θέλω και εγώ να είμαι αισιόδοξος για αυριο

Επεξεργάστηκε από Berdon
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...