Jump to content
sakis13

Αναφορές Οκτωβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Ναι σχεδόν κάθε μέρα, είναι μέρος της ρουτίνας και η μόνη γυμναστική που κάνω. Ειδικά τα καλοκαίρια κάνω ένα 15αρι χλμ κάθε μέρα από ευχαρίστηση και μόνο. Το περπάτημα δεν το πολύ μπορώ, δεν πάω και καθόλου μακριά ενώ με το ποδήλατο μπορώ να κάνω αποστάσεις, και ένα θετικό για τα δικά μου δεδομένα είναι ότι το ποδήλατο με βοηθάει στην μέση μου, ενώ το περπάτημα μου την καταπονεί.

Πάντως αύριο αν πάνε όλα καλά, μιας και γύρισε το φιλαράκι από την Κρήτη θα κάνουμε 40 χλμ + οπότε θα έχετε και φωτό!

Για αυτό ποτέ δεν γράφω σκέτο θα πάω, και γράφω αν πάνε όλα καλά.. Δυστυχώς ως γκαντεμόσαυρα που ξαναχτυπά, από την άλλη πλευρά τώρα, η μαμά του φίλου έχει κορωνοιό, οπότε πάει η βόλτα με το ποδήλατο... Κλαψ..

Κατά τα άλλα 26 βαθμοί εδώ, όχι τόσο ψηλά όσο εχθές. ¨Εχουμε και κάποιες αναπτύξεις μόνο στα βουνά.

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, teo_73 said:

Ρεεεε αει στο λυκο και εσεις🤬Βαλτοι ειναι ολοι ρε πστ μου...😎

1760786275_Screenshot_20231029_150512_OneUIHome.jpg.89d0796077097e4870328544ff6565d9.jpg

E μα έτσι. Στην Ελλάδα ζούμε. Αιώνιο καλοκαίρι 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Ρεεεε αει στο λυκο και εσεις🤬Βαλτοι ειναι ολοι ρε πστ μου...😎

1760786275_Screenshot_20231029_150512_OneUIHome.jpg.89d0796077097e4870328544ff6565d9.jpg

Ελάχιστα πράγματα μου δίνουν τόση ευχαρίστηση, όσο το να ακυρώνονται υπαίθριες εξωτερικές εκδηλώσεις εκτός εποχής (Νοε-Μαρ). Εύχομαι ολόψυχα καταρρακτώδεις βροχές και ανέμους εκείνη τη μέρα 🥰🥰

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν ειναι δυνατον...3η σερι μερα στους 29 βαθμους....

Εδω πλεον δεν νομιζω να περιμενουμε εξισσοροπηση....αν σκεφτουμε οτι τα τελευταια 4 χρονια δεν εχουμε δει νιφαδα....

Ειδος προς εξαφανιση ο χειμωνας ....

Screenshot_20231029_160626_Samsung Internet.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λογικο κ επομενο να εχει καποια φαινομενα Πεντελη Παρνηθα...οπως βλεπω απτο καλοκαιρινο εκπτωτικο χωριο στα Σπατα οπου πηγα μετα τη θαλασσα...

Τρομερες αναπτυξεις που θυμιζουν Μαιο σε Πεντελη ειδικα...

Σπατα 30 γραφει το αμαξι 27.5 ο σταθμος αλλα με τρομερη υγρασια κ ηλιοφανεια....ειναι κανονικος Αυγουστος, καλα μπανια παιδες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τόλμησα να κοιμηθώ με μια κοντομάνικη μπλούζα (χωρίς σεντόνι φυσικά) και ξύπνησα ιδρωμένος...απίστευτα πράγματα. 27,3 η Τ στα Πατήσια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μας επιασε μπορα λιγο μετα το Κρυονερι ερχομενοι απο Κοκκινο....Αλλα η χαρα μου μετριαστηκε απο ενα σοβαρο τροχαιο που εγινε μπροστα στα ματια μου στη Χαμοστερνας..

Ενας οδηγος μηχανης εχασε τον ελεγχο και εφυγε μπροστα μου για καμια 100στη μετρα...Αμεσως κατεβηκαμε να τον βοηθησουμε..Σ ολο το σωμα χτυπηματα αλλα δοξα το θεο ειναι καλα...Τον εσωσε ο θεος και το κρανος....Οσοι οδηγειτε μηχανες..Παντα κρανος ρε παιδια..Πηραμε τον πατερα του τηλεφωνο και μολις τον ειδε ξεσπασε σε λυγμους...Προσοχη ρε παιδια με τις μηχανες...

Παντως χαιρομαι γιατι αρκετος κοσμος εσπευσε να βοηθησει...Μεχρι να ερθει το Εκαβ....Ασχετο εν μερει αλλα παντα κρανος..Εαν δεν το φοραγε θα ειχε φυγει!!!!

Το αστειο ειναι οτι περναγε και ο αδερφος μου απο το σημειο και νομιζε οτι εχω εμπλακει σε τροχαιο..Εχω δυστυχως βαρυ παρελθον...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Μας επιασε μπορα λιγο μετα το Κρυονερι ερχομενοι απο Κοκκινο....Αλλα η χαρα μου μετριαστηκε απο ενα σοβαρο τροχαιο που εγινε μπροστα στα ματια μου στη Χαμοστερνας..

Ενας οδηγος μηχανης εχασε τον ελεγχο και εφυγε μπροστα μου για καμια 100στη μετρα...Αμεσως κατεβηκαμε να τον βοηθησουμε..Σ ολο το σωμα χτυπηματα αλλα δοξα το θεο ειναι καλα...Τον εσωσε ο θεος και το κρανος....Οσοι οδηγειτε μηχανες..Παντα κρανος ρε παιδια..Πηραμε τον πατερα του τηλεφωνο και μολις τον ειδε ξεσπασε σε λυγμους...Προσοχη ρε παιδια με τις μηχανες...

Παντως χαιρομαι γιατι αρκετος κοσμος εσπευσε να βοηθησει...Μεχρι να ερθει το Εκαβ....Ασχετο εν μερει αλλα παντα κρανος..Εαν δεν το φοραγε θα ειχε φυγει!!!!

Το αστειο ειναι οτι περναγε και ο αδερφος μου απο το σημειο και νομιζε οτι εχω εμπλακει σε τροχαιο..Εχω δυστυχως βαρυ παρελθον...

Και φυσικά οι πρώτες βοήθειες σώζουν ζωές.. Ευτυχώς σε αυτή τη περίπτωση δεν χρειάστηκαν. Μάθημα το οποίο θα έπρεπε να ήταν υποχρεωτικό για τα σχολεία. Εγώ παραδείγματος χάριν που θα ήθελα να μάθω θα πρέπει για να πάρω αυτές τις γνώσεις να παρακολουθήσω σεμινάρια. Κάτι το οποίο λογικό είναι πολλοί άνθρωποι να μην το θέλουν...

Λίγες ώρες από τον χρόνο σου είναι αρκετές να σώσουν μια ζωή! 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΦΟΥΛ του 26 - 26,5 - 27,0 για αλλη μια ημερα η Κουλα μας....καλοκαιρακι, βραδινο μπανακι....

Ισως τελειωσει το μαρτυριο απο 5.11 και μετα σταδιακα, με νοτιαδες και καμια βροχα, οχι τιποτα τρελο, τα φυσιολογικα για αρχες Σεπτεμβρη 2 ΜΗΝΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΑ...

21,0 και απιθανη υγρασια βρηκα Ζωγραφου....ασχημη αισθηση και ατμοσφαιρα εξω, για ακομη ενα βραδυ

ΥΓ: Εσωτερικη στο ολοκλειστο σπιτι 26,2 !!!!!!!!!!!!!!!!!!! δεν υπαρχει σωτηρια....το καλο ειναι οτι πριν την Πρωτοχρονια δεν παιζει δευτερολεπτο θερμανση, ουτε καν τζακι, για θαλπωρη βρε αδερφε, εκτος εαν ερθει η Εποχη των Παγετωνων απο 1.11 που δεν φαινεται....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25.4 μέγιστη Ηλιούπολη..... σήμερα στα ψηλά τής Παιανίας Αγία Τριάδα δυστυχώς δεν πρόλαβα την ομίχλη 

IMG-0fd2686683a3c7279fcb686b3e045020-V.jpg

Επεξεργάστηκε από tendcol
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Μας επιασε μπορα λιγο μετα το Κρυονερι ερχομενοι απο Κοκκινο....Αλλα η χαρα μου μετριαστηκε απο ενα σοβαρο τροχαιο που εγινε μπροστα στα ματια μου στη Χαμοστερνας..

Ενας οδηγος μηχανης εχασε τον ελεγχο και εφυγε μπροστα μου για καμια 100στη μετρα...Αμεσως κατεβηκαμε να τον βοηθησουμε..Σ ολο το σωμα χτυπηματα αλλα δοξα το θεο ειναι καλα...Τον εσωσε ο θεος και το κρανος....Οσοι οδηγειτε μηχανες..Παντα κρανος ρε παιδια..Πηραμε τον πατερα του τηλεφωνο και μολις τον ειδε ξεσπασε σε λυγμους...Προσοχη ρε παιδια με τις μηχανες...

Παντως χαιρομαι γιατι αρκετος κοσμος εσπευσε να βοηθησει...Μεχρι να ερθει το Εκαβ....Ασχετο εν μερει αλλα παντα κρανος..Εαν δεν το φοραγε θα ειχε φυγει!!!!

Το αστειο ειναι οτι περναγε και ο αδερφος μου απο το σημειο και νομιζε οτι εχω εμπλακει σε τροχαιο..Εχω δυστυχως βαρυ παρελθον...

Σκοτώστρα αυτός ο κωλόδρομος...μαζί με Κηφισό ό,τι χειρότερο στην Αθήνα. Έχω κοντέψει να φύγω άκλαυτος πάνω σε τύπο που αποφάσισε να παρκάρει (!!!) πάνω στην Χαμοστέρνας, λίγα μέτρα πριν την στροφή για Αργυρουπόλεως...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ενω το μεγαλυτερο μερος του λεκανοπεδιου ετοιμαζεται για ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ αλλαγη ημερας με 21-22αρια, η ευχη φαινεται οτι θα γινει πραγματικοτητα σε 10-15 ημερες....να εχουμε 21-22αρια ΜΕΓΙΣΤΕΣ και οχι στην αλλαγη της ημερας...

20,7 στο μπαλκονι Ζωγραφου, ο,τι δροσουλα εκτος εποχης μας χαρισε Μαιος - Ιουνιος φετος, μας την τσακισε ο ανυδρος και καυτος Οκτωβριος που φευγει σε λιγες ωρες....οπως σοφα εγραψε και ο φιλος oldboy χθες, να μην μας ξαναβρει τετοιο (καιρικο) κακο, σε λιγο θα στολισουμε για Χριστουγεννα, παλι με κοντομανικα και μαγιο οπως περυσι.....ΗΜΑΡΤΟΝ

Το μονο καλο, ξαναγραφω και επιμενω, ειναι οτι σε ενα ραλι ακριβειας των παντων, και των καυσιμων, κλπ, ο Ηλιος ο Ηλιατορας και ο Ιουλβριος η Αυγουβριος (Οκτωβριος) μας χαρισε εσωτερικες Τ κατακαλοκαιρου.....πολυ δυσκολα θα αναψει θερμανση πριν την Πρωτοχρονια....θυμαστε τα παιδικα μας χρονια οι μεγαλωμενοι 80ς, 90ς, που μεσα Οκτωβρη ΕΣΤΡΩΝΑΝ ΧΑΛΙΑ οι μαναδες ??? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αισθητή η ψύχρα εδώ, κατέβηκα κάτω με κοντομάνικο για να πάρω μια παραγγελία και έπαθα σοκ. Βέβαια μετά θυμήθηκα ότι μπαίνουμε στον Νοέμβριο.. 16.6 λέεει ο ΕΑΑ, όμως εδώ άνετα έχει 15αρι.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, kouvanos είπε:

Ενω το μεγαλυτερο μερος του λεκανοπεδιου ετοιμαζεται για ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ αλλαγη ημερας με 21-22αρια, η ευχη φαινεται οτι θα γινει πραγματικοτητα σε 10-15 ημερες....να εχουμε 21-22αρια ΜΕΓΙΣΤΕΣ και οχι στην αλλαγη της ημερας...

20,7 στο μπαλκονι Ζωγραφου, ο,τι δροσουλα εκτος εποχης μας χαρισε Μαιος - Ιουνιος φετος, μας την τσακισε ο ανυδρος και καυτος Οκτωβριος που φευγει σε λιγες ωρες....οπως σοφα εγραψε και ο φιλος oldboy χθες, να μην μας ξαναβρει τετοιο (καιρικο) κακο, σε λιγο θα στολισουμε για Χριστουγεννα, παλι με κοντομανικα και μαγιο οπως περυσι.....ΗΜΑΡΤΟΝ

Το μονο καλο, ξαναγραφω και επιμενω, ειναι οτι σε ενα ραλι ακριβειας των παντων, και των καυσιμων, κλπ, ο Ηλιος ο Ηλιατορας και ο Ιουλβριος η Αυγουβριος (Οκτωβριος) μας χαρισε εσωτερικες Τ κατακαλοκαιρου.....πολυ δυσκολα θα αναψει θερμανση πριν την Πρωτοχρονια....θυμαστε τα παιδικα μας χρονια οι μεγαλωμενοι 80ς, 90ς, που μεσα Οκτωβρη ΕΣΤΡΩΝΑΝ ΧΑΛΙΑ οι μαναδες ??? 

Στα μπετά του Κέντρου πλέον θέρμανση χρειάζεται 1,5 - 2 μήνες βαριά...από αρχές Ιανουαρίου μέχρι αρχές Μαρτίου. Η μόνη φορά που έκαψα τα κέρατά μου στην Αθήνα εκτός του διμήνου αυτού ήταν ο γνωστός Μάρτιος του 2022 που ήταν πάγος το σπίτι ως αρχές Απριλίου.

Επεξεργάστηκε από Χιονοσκεπής
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Απόψε Αθήνα, άλως....

Εικόνα

Αν δεν κάνω λάθος οι φωτογραφίες με την άλω είναι χθεσινές όπου και υπήρχαν και περισσότερα υψισυννεφα. Δεν είμαι και σίγουρος...

Καλό βράδυ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...