Jump to content
sakis13

Αναφορές Οκτωβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ κρύο σήμερα το πρωί, μόλις 13 βαθμοί μέσα στην πόλη της Λάρισας η ελάχιστη.. πρρρ

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Πολύ κρύο σήμερα το πρωί, μόλις 13 βαθμοί μέσα στην πόλη της ΛΚάρισας η ελάχιστη.. πρρρ

Με 13βαθμους το πρωί.. Εγώ με κοντομάνικο ακόμη θα κυκλοφορούσα.. Η αίσθηση είναι καλοκαιρινή ακόμη... Άλλαξε χόμπι δεν κάνεις για καιροφιλος-χειμωνοφιλος😃

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

54 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Με 13βαθμους το πρωί.. Εγώ με κοντομάνικο ακόμη θα κυκλοφορούσα.. Η αίσθηση είναι καλοκαιρινή ακόμη... Άλλαξε χόμπι δεν κάνεις για καιροφιλος-χειμωνοφιλος😃

 

 

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

Πολύ κρύο σήμερα το πρωί, μόλις 13 βαθμοί μέσα στην πόλη της ΛΚάρισας η ελάχιστη.. πρρρ

Μήπως έχει αρχίσει μια ανεπίσημη κόντρα μεταξύ σας; 🤣 Πάμε για μετακομίσεις σε άλλες περιοχές;;;

Μιχαήλ Έλα άμα θέλεις Αθήνα έχω ένα καταπληκτικό σπιτάκι... Και εσύ Θεσπρωτέ.... Σε εσένα έχω ένα εξωχικό κρατημένο στο πανέμορφο Καρπενήσι.. μήπως δούμε μια άσπρη μερα😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

Πολύ κρύο σήμερα το πρωί, μόλις 13 βαθμοί μέσα στην πόλη της ΛΚάρισας η ελάχιστη.. πρρρ

Θα ήταν πολύ κρύο για Λάρισα, αν είχαμε 25 Ιουνίου. Τόσο πολύ έχουν ανέβει οι ελάχιστες της Λάρισας τα τελευταία χρόνια; χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, thesprotos είπε:

Με 13βαθμους το πρωί.. Εγώ με κοντομάνικο ακόμη θα κυκλοφορούσα.. Η αίσθηση είναι καλοκαιρινή ακόμη... Άλλαξε χόμπι δεν κάνεις για καιροφιλος-χειμωνοφιλος😃

 

για κοντομάνικο έξω το βράδυ μόνο όταν η  ελάχιστη είναι πάνω από 21.. Καταιγιδόφιλος είμαι, και χιονόφιλος, τον χειμώνα τον σιχαίνομαι πλέον. Μακάρι να χιόνιζε με 40 βαθμούς

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Χιονοσκεπής είπε:

Θα ήταν πολύ κρύο για Λάρισα, αν είχαμε 25 Ιουνίου. Τόσο πολύ έχουν ανέβει οι ελάχιστες της Λάρισας τα τελευταία χρόνια; χαχα

Μέσα στην πόλη το τριμήνο Ιουνίου-Αυγούστου δεν πέφτει κάτω από 20 πλέον, μόνο σε εξαιρέσεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Μέσα στην πόλη το τριμήνο Ιουνίου-Αυγούστου δεν πέφτει κάτω από 20 πλέον, μόνο σε εξαιρέσεις

Ούτε τον Ιούνιο; Εδώ στο Κέντρο της Αθήνας είχαμε αρκετές φορές κάτω από 20 ελάχιστη φέτος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, Χιονοσκεπής είπε:

Ούτε τον Ιούνιο; Εδώ στο Κέντρο της Αθήνας είχαμε αρκετές φορές κάτω από 20 ελάχιστη φέτος.

ε φέτος ήταν η εξαίρεση. Πάντως γενικά δεν είναι όπως παλιά. Βέβαια προφανώς στα περίχωρα και μέσα στην πεδιάδα πέφτει κάτω από 20 τον Ιούνιο εύκολα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ ευχάριστες συνθήκες στην Πάτρα. Ακόμα και το μεσημέρι ένιωθα άνθρωπος ειδικά υπό σκιά. 17 ελάχιστη. 27.8 τώρα που είναι και μέγιστη αλλά με 32% υγρασία και αεράκι είναι μαγεία. ΣΔ 9.6 

Το πρωί όλοι είχαν ζακέτα.  

Επεξεργάστηκε από galatsioths
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 23,6β τώρα μια χαρά δρόσισε με ένα ελαφρύ αεράκι.

Το πρωί ακόμα και τις επόμενες ώρες δεν άντεχες χωρίς ζακέτα ειδικά κάτω από το την σκιά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το εκανε τελικα το 15αρακι του χεχε.....υπεροχο πρωινο, με 15-16αρια φουλ ακομα και μες στα μπετα....

16,2 στο μπαλκονι στον 6ο οροφο.....15,8 ο γειτονικος Βυρωνας.....14αρι ο Παπαγος....δεν ηταν για σκετο κοντομανικο, τουλαχιστον εως τις 10.00 - 10.30 που ανεβηκε ο ηλιος....

Βεβαια τα μεσημερια μας παραμενουν αρκουντως καλοκαιρινα, αλλα που θα παει, θα αλλαξει κι αυτο....ευτυχως εχει μικρυνει η ημερα !!!!!

25,1 μεγιστη κατεγραψα, και 24,5 - 25,5 οι περιξ περιοχες, νομιζω max 26αρι στα δυτικα και νοτια του Νομου.....ε, στον ηλιο ειναι ακομα καλοκαιρινη η αισθηση....

21,1 τωρα βεβαια και πεφτει ταχυτατα μετα τη Δυση.....μπαινουμε στο καλο διαστημα του 24ωρου το δροσερο !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στο μπαλκόνι στο σπίτι μου στην Πάτρα γράφω 20.5 βαθμούς με μόλις 51% υγρασία. Είναι φοβερή η αίσθηση της δροσιάς και δεν είναι ακόμα 10:45. Πάμε για ωραίο 15-16άρι το πρωί 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18αρι απο νωρις σημερα, 17,5 ο Βυρωνας, 15αρι επισης νωρις ο Παπαγος....παμε για ακομα πιο δροσερο πρωινο, τι υπεροχα που ειναι εξω.....ας κανει οσα 25-26++αρια θελει, με λιακαδες, για λιγες ωρες τα μεσημερια....αν απο τη Δυση του Βρωμιαρη μεχρι αργα τα πρωινα 10.00 - 10.30 εχει ετσι ομορφες συνθηκες, ουτε που θα το καταλαβουμε....σιγα σιγα και με υπομονη πεφτουν και οι εσωτερικες και δροσιζουν και τα σπιτια ακομα κι εδω στην τσιμεντουπολη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα σας..Στους 15.8 η ελαχιστη στην Καλλιθεα....Καθε μερα ολο και πιο χαμηλα οι ελαχιστες...Πολυ ομορφες νυχτες πλεον...Θα ζεστανει βεβαια τις επομενες μερες αλλα το σιχαμα τελειωνει...

Γκαμηλα...01/10/2023.

386086875_24705151925750862_1019178457228423140_n.jpg

382097554_24705153635750691_7121039954954224119_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα! Εδω και μέρες Λάρισα όσο και να ανεβαίνει μεσημέρι, μεσημέρι και μετά με κλειστές πόρτες και ανάκλιση, η δε θερμοκρασία 23 εντός..τι να φοβηθείς και ποσο να ζεσταθούν τα μπετά; τελος αυτά του χρόνου, τωρα παμεγερα για νεες χιονοκαιριες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανεβασμένη η θερμοκρασία σε σχέση με εχθές ήλιος με υψισυννεφα και κίτρινος ουρανός... Αηδία.

Τώρα που βλέπω δορυφορική μου έρχονται στο μυαλό μέσα από αυτά τα αθώα συννεφάκια, οι μέρες του φετινού καλοκαιριού και πιο συγκεκριμένα η λαίλαπα που κατέκαψε τον Έβρο... Φρικτές αναμνήσεις που ωστόσο δεν θα πρέπει να ξεχαστούν... Ήμουν τότε στην ξανθη. Με την στροφή των ανέμων μέσα σε 30 λεπτά έβρεχε στάχτη... Δεν μπορούσες να αναπνεύσεις από τη βρώμα, φαντάζομαι αυτούς τους ανθρώπους...Με την ελπίδα πως η φύση θα ανακάμψει... 

 

Screenshot_2023-10-05-14-00-38-099_com.android.chrome.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 βαθμοί έξω και ηλιοφάνεια, ζεστούλα σε σύγκριση με το περασμένο 2ημερο.

Στους 14 ακριβώς η ελάχιστη στο αεροδρόμιο, ενώ στους 12,2 φαίνεται να έπεσε στον Αλμυρό…

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το πρωί φαίνεται η ανάσα μου με 10 βαθμούς το μεσημέρι αναβω ερκοντισιον στο αμάξι με 28 βαθμους... Κοντομανικα ακόμα φοράμε η ζακέτα στην αποθήκη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καταπληκτικα και ολοενα πιο δροσερα βραδια και πρωινα, ακομα και μες στα μπετα πλεον, με τον Οκτωβριο και το φθινοπωρο να προελαυνει.....

Τα μεσημερια μονο, εκει στο 12.00 - 17.00 μας το χαλαει, με νταλα λιακαδα, ανεβασμενες Τ, αλλα καθως μειωνεται συνεχεια η διαρκεια ημερας, αυτο θα γινεται ολο και λιγοτερο....

15,9 η ελαχιστη σε μη αναστροφικο μπαλκονι 6ου οροφου και το πιο δροσερο πρωινο ολου του φθινοπωρου.....

25,2 ομως η μεγιστη και 24,5 - 26,0 μια ματια που εριξα σε σταθμους στη γειτονια στα περιξ......κοντομανικο, καλοκαιρι και νταλα ηλιος το μεσημερι

Ηδη ομως 20,3 και πεφτει ταχυτατα μετα τη Δυση του Βρωμιαρη, και αρχιζει το ομορφο διαστημα του 24ωρου.....

Οι εσωτερικες θελουν ακομα δουλιτσα, δυσκολο να γινουν θαυματα με τοση ηλιοφανεια, αλλα με μερακι και υπομονη θα τα καταφερουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14.4 -27.3 η διακύμανση εδώ, το μεσημέρι ήταν πολύ ευχάριστη η θερμοκρασία πραγματικά. Σε αναμονή των όποιων φαινομένων αύριο εδώ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

14.4 -27.3 η διακύμανση εδώ, το μεσημέρι ήταν πολύ ευχάριστη η θερμοκρασία πραγματικά. Σε αναμονή των όποιων φαινομένων αύριο εδώ.

Τι πιστεύεις πως θα γίνει αύριο από πλευρά αστάθειας;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...