Jump to content
Χιών

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, theodors3 είπε:

εαν ο γαλλος ειναι ιδιος με περσι κ προπερσι παιρνει την κακοκαιρια απο το χερι στις 100 ωρες κ δεν παραλλασετε ιδιαιτερα το ουκμο παλι οντας παντα χοντροκομμενο εκανε την δουλεια του! στις ωρες που φτασαμε  παιος κ γαλλος νομιζω οτι δεν θα εχουν πολυ διαφορετικο αποτελεσμα οταν ειμαστε στις 96 ωρες!

Θα δείξει μέχρι σήμερα το βράδυ...πρέπει να πάει λίγο πιο ανατολικά ο αζορικος ίσως να πιέσει τον Αυλώνα μπας και πάει έτσι πιο νότια..τέλος πάντων είναι πάρα πολύ δυνατός Αυλώνας και έρχεται με φόρα οπότε όλα παίζουν ,εγώ πιο πολύ χαλαστηκα για το μετά και την ψυχρομπαλλα που δεν την δείχνει το γιουκμο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, theodors3 είπε:

ιδιαιτερα το ουκμο παλι οντας παντα χοντροκομμενο εκανε την δουλεια του

Τι εννοεις χοντροκομμενο φιλε?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε κάθε περίπτωση για να μην μεμψιμοιρουμε είναι η τέλεια είσοδος σε χειμώνα και ασχολούμαστε με χάρτες αρκετά σπάνιους για την εποχή και μια πιθανή κυκλοφορία που έχουμε ξεχάσει πως είναι για είσοδο χειμωνα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

προσωπικά δε με χαλάνε τα παρακάτω διαγραμματα για τέλη Νοέμβρη και ξέρω ότι μπορεί να βελτιωθούν (ή και να χαλάσουν βεβαια) στα επόμενα τρεξίματα

ens_image.php?geoid=52508&var=201&run=0&date=2023-11-21&model=ecm&member=ENS&bw=1

ens_image.php?geoid=52690&var=201&run=0&date=2023-11-21&model=ecm&member=ENS&bw=1

ens_image.php?geoid=52806&var=201&run=0&date=2023-11-21&model=ecm&member=ENS&bw=1

Επεξεργάστηκε από DIMITRIS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάτι άλλο σημαντικό με εμπειρική παρατήρηση είναι ότι φαίνεται ότι θα έχουμε την δεύτερη διαταραχή στην σειρά που θα ακολουθεί σχεδόν ίδια τροχιά και θα καταλήξει μαύρη θάλασσα.Συνηθως εκεί που πάνε οι πρώτες διαταραχές του φθινοπώρου αυτό είναι το  πάτερν του χειμώνα ....μακάρι ειδικά για τους βόρειους και τους δυτικούς και αυτούς στο ανατολικό Αιγαίο όντος να ισχύει αυτός ο άτυπος κανόνας τουλάχιστον για το πρώτο κομμάτι του χειμωνα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η πλάκα είναι ότι επειδή κάθε χρόνο τρώω σκάλωμα με κάποιο μοντέλο ότι κι αν δείξουν μέχρι τα 12 άρια όλα τα μοντέλα περιμένω μόνο το γιουκμο που αυτή την στιγμή είναι το χειρότερο ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θελουμε σκανδιναβικο και να μείνει η μπάλα διπλα ολα αυτα τα σεναρια είναι για μας και ιταλια ..αν ενωθεί με τα χαμηλα δυσκολα τα πράγματα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

κακούλι το 6αρι αικον, χαλάει την αποκοπή.

τώρα όσο αφορά την μύτη του αυλώνα σε όλα τα μοντέλα ξεκινάει αππό κάπου, αλλά καταλήγει διαφορετικά. Είναι δύσκολο να καταλάβει κανείς ποιες είναι οι μεταβλητές που χρησιμεύουν εδώ

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, nikolasxm είπε:

Τα ενσεμπλς του παιου θερμαίνονται κάπως μετά τις 30/11 πάντως ... Καλημέρα

Ναι και του τζιφου , γιαυτό λέω ότι αρπάξουμε νωρίς, νωρίς γιατί μετά λογικά θα φύγει δυτική Ευρώπη το ψύχος και εδώ οι νοτιάδες θα ξανάμαλακώσουν τον καιρό. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Gary είπε:

Ότι και νΑ κάνει η Τ εγώ έχω υετό 

gens-51-2-120.png

Το ΠΑ εγώ...έτοιμος είσαι για ανάλυση Γκάρυ...δε με λες??εγώ θα χιονιστω?😋😋😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Το ΠΑ εγώ...έτοιμος είσαι για ανάλυση Γκάρυ...δε με λες??εγώ θα χιονιστω?😋😋😋

Εσύ πέτσα 2 εκατοστά και γω 15 πόντους. Για να μάθεις χαχαχ 😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Μιχαήλ εγώ πιστεύω ότι είναι καλύτερο το αικον ειδικά όσον αφορά το μετά την κάθοδο του Αυλώνα 

για πιο μετά ναι, αλλά εγώ κοιτάω και την μύτη που έγινε χειρότερη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Gary είπε:

Εσύ πέτσα 2 εκατοστά και γω 15 πόντους. Για να μάθεις χαχαχ 😋

Μην ξεθαρεύεις Γκάρυ 🤣αχαχχα , βάλε τα φασόλια να μουλιάζουν, δύσκολα τα πράγματα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κυριοι την προσοχη σας...Τον Βαγγελη τον εκτιμω απεριοριστα..Ομως δε μπορω να παραβλεψω και την δημοσιογραφικη ιδιοτητα που εχω στο weather club..Ταζει κεντροβορειους αλλα μεσα του αναζητα αλλα....

Πριβε συνατηση με χαμουτζιδες..Με george snowman,teo 73 και beach snow..Ειναι τυχαιο οποτε χιονιζει στην Αθηνα μου βολταρει εδω κατω...??Παμε για διασπαση κυριοι...Αποστασια..🤣

Δειτε την εκπληξη του Γιωργου,πρωτος αριστερα αλλα και το πονηρο βλεμμα του τεο,πρωτος απο δεξια..Κυριοι πρεπει να καταθεσουμε προταση καιρικης μομφης..Ενω ο Κωστακης δευτερος απο δεξια το παιζει,δεν ηξερα,δεν ακουσα...

20190717_232043.jpg.fbc1f99a82bcb52e0c0f7b73091028b8.jpg

Εχω κι αλλες αποδειξεις...Θα τις καταθεσω αναλογα με τις εξελιξεις...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο πρώτος χιονοστοχος της σεζόν με βάσιμες ελπίδες νωρίς νωρίς φέτος...28-29 Νοεμβρίου η αναδιπλούμενη ψυχρομπαλλα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...