Jump to content
Χιών

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επιτέλους σοβαρεύουν τα πράγματα για βόρεια Ελλάδα, ειδικά για τα ημιορεινά της. Για τα πεδινά έχει πολύ ψωμί ακόμα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα σε όλους. Από χτες έχω 200+ μηνύματα που δεν διάβασα αλλά θεωρώ ενδιαφέρον να ανεβάσω και κανέναν χάρτη ανάλυσης επιφανείας που έχουμε στο weatherlab μας. Οι χάρτες είναι ουσιαστικά οπτικοποίηση του ευρωπαϊκού και ανανεώνουν μια φορά την ημέρα σε κάθε 0z. Ακολουθεί μια γεύση για το Σκ...   rain_120.png?t=1700558189345

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λιγο τίποτα με μπόλικο καθόλου τελικά το αικον ....

Καλά ξεκινάει ο τζιφος. Βέβαια το 00αρι του ήταν ήδη από τα καλύτερα σήμερα.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Τι εννοεις χοντροκομμενο φιλε?

λογω της χαμηλης αναλυσης το 2,5 στις κοντινες ωρες (σε οτι εχει να κανει με τις λεπτομερειες της πρωτης κατεβασιας)  εχει πιο χοντροκομμενες τις διαταξεις, αλλα στις πιο μακρινες ωρες αποτυπωνει καλυτερα την ταση. ελπιζω να διευκρινισα τι εννοω 

Επεξεργάστηκε από theodors3
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Μην ξεθαρεύεις Γκάρυ 🤣αχαχχα , βάλε τα φασόλια να μουλιάζουν, δύσκολα τα πράγματα.

Το είπα. Φέτος δεν έχει φασόλια μόνο μπριζόλες στη σχάρα και τσίπουρο 😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, theodors3 είπε:

λογω της χαμηλης αναλυσης το 2,5 στις κοντινες ωρες εχει πιο χοντροκομμενες τις διαταξεις, αλλα στις πιο μακρινες ωρες αποτυπωνει καλυτερα την ταση. ελπιζω να διευκρινισα τι εννοω

Αφου υπαρχει το 0,1°.Μια χαρα αναλυση εχει στα 10χλμ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Gary είπε:

Το είπα. Φέτος δεν έχει φασόλια μόνο μπριζόλες στη σχάρα και τσίπουρο 😋

Γκαρυ..Θες να γινουμε φιλοι και να ανταλλαξουμε ιδεες...Εσυ τσιπουρο εγω κοκκινελι???Πινω και τσιοπουρο..Ο καλος ο μυλος...

20230102_114238.jpg.4d96ec5936964cc6076fc4852ea5d2f1.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Κυριοι την προσοχη σας...Τον Βαγγελη τον εκτιμω απεριοριστα..Ομως δε μπορω να παραβλεψω και την δημοσιογραφικη ιδιοτητα που εχω στο weather club..Ταζει κεντροβορειους αλλα μεσα του αναζητα αλλα....

Πριβε συνατηση με χαμουτζιδες..Με george snowman,teo 73 και beach snow..Ειναι τυχαιο οποτε χιονιζει στην Αθηνα μου βολταρει εδω κατω...??Παμε για διασπαση κυριοι...Αποστασια..🤣

Δειτε την εκπληξη του Γιωργου,πρωτος αριστερα αλλα και το πονηρο βλεμμα του τεο,πρωτος απο δεξια..Κυριοι πρεπει να καταθεσουμε προταση καιρικης μομφης..Ενω ο Κωστακης δευτερος απο δεξια το παιζει,δεν ηξερα,δεν ακουσα...

20190717_232043.jpg.fbc1f99a82bcb52e0c0f7b73091028b8.jpg

Εχω κι αλλες αποδειξεις...Θα τις καταθεσω αναλογα με τις εξελιξεις...

Βαγγελαρας νιατο... Ανάμεσα σε 3 πουρά!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Λίγο ενισχύθηκε ο αζορ και θα βγάλει καλύτερο σενάριο ο τζιφ

Όντως το βλέπω σχετικά πολύ πιο νότια το χαμηλό για να δούμε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sakis13 είπε:

Γκαρυ..Θες να γινουμε φιλοι και να ανταλλαξουμε ιδεες...Εσυ τσιπουρο εγω κοκκινελι???

20230102_114238.jpg.4d96ec5936964cc6076fc4852ea5d2f1.jpgσακαρε αν θες σου στέλνω 2 λίτρα τσίπουρο παραγωγής μου. Είμαστε φίλοι πάντα 👍🤗😉

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εχεις δικιο!!! παντα το ξεχναω κοιτωντας το 2,5 στις 6 το πρωι μεχρι να βγουν τα 10χλμ και μου εχει μεινει απο συνηθεια στα κοντινα να μην το εμπιστευομαι!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

λιγο ακομα θελει ο τζιφος, μοιαζει πολυ με τον γαλλο!

 εκεινη η λιμνη εκει στην ισλανδια πρεπει να εξαφανιστει  στις 126 θα κανει την ζημια στην αποκοπη.

Επεξεργάστηκε από theodors3
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, DIMITRIS είπε:

gfs-0-120.png?6

gfs-2-120.png?6

Ντάξει λίγο στα τελειώματα κάτι θα προλάβουμε. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δεν είναι άσχημο πέρασμα Σαββατο βραδυ - Κυριακη για αρκετές περιοχές της χώρας μας...και μπορεί να βελτιωθεί κι αλλο στα επόμενα τρεξίματα

gfs-2-126.png?6

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Χιονοσκεπής είπε:

Με 6αρι βγαίνει κάτι σαν 30/11/16 στα βόρεια, καθόλου άσχημα

Ναι 29-30 στις 29 είχα χιόνι για μισή ώρα το πρωί, μετά όλη μέρα ψιλόβροχο, ενώ το βράδυ ξαναγύρισε σε χιόνι και όλη νύχτα έστρωσε, βέβαια την επόμενη μέρα (30 του μήνα) έλιωσε πριν το μεσημέρι γιατί γύρισε σε νότιας και μαλάκωσε ο καιρός. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Ντάξει λίγο στα τελειώματα κάτι θα προλάβουμε. 

Το κρύο μπαίνει νύχτα, λογικά χιονίζει πρόσκαιρα και Κέντρο Θεσσαλονίκης

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...