Jump to content
Χιών

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Πάντως παίδες όλο λέμε ότι θα χειμωνιάσει αλλά ουσιαστικά μας βασανίζει ακόμη το καλοκαίρι. Τι και αν έβρεξε χτες εδώ.. Σήμερα με το που βγήκε ο ήλιος οδεύουμε προς 20αρι...καιει ο ήλιος... Μπουφάν αχρείαστο.. Καλά για θέρμανση Ηγουμενίτσα δεν το συζητώ.. Ούτε καν... Το σπίτι μου έχει 19βαθμους εσωτερική.. Δεν ξέρω τι θα γίνει.. Όλο μέλι και τηγανητά τιποτα

Μια χαρα που δεν καις. ;). Εγω ξεκίνησα απο 9/11

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, larissa_mare είπε:

Μια χαρα που δεν καις. ;). Εγω ξεκίνησα απο 9/11

Δε λέει και έτσι.. Είπαμε.. Μας έφαγαν οι νοτιάδες. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερες.Κατα σειρα,οι πραγματικες συνθηκες σημερα vs oυκμο και παιος πριν 7 μερες(168h) για σημερα.Νομιζω ελαφρα καλυτερα τα πηγε το ουκμο,αν και τα δυο εχουν αρκετες διαφορες με την πραγματικη κατασταση στον ατλαντικο.

 

ukmo-0-12 (3).png

ukmo-0-168 (4).png

ECM1-168 (4).gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βαρεθηκα τους υποτροπικους,βαρεθηκα τη ζεστη, εκδικηση ζητω και εχω μεγαλη ζεση...

Θελω να δω να θαβονται τα πεδινα στα βορεια κι ο καυσωνακιας να τραβα τα πιο μεγαλα ζορια..

Θελω να δω στους χαρτες μου πρασινα και μπλεδακια κι καυσωνακηδες να γινουν ωραια λαγουδακια...

Απ το πρωι νε τρεχουν κοιτωντας το 06αρι και μεχρι τα μεσανυχτα να τρωνε το π@παρι...

Να θαβεται η Λαρισα και η Θεσσαλονικη με ολικους τους παγετους να χανεται κι η Κρητη...

Γ...ω τα κοντομανικα και οσους τα φορανε,καιροφιλοι με τζαμπουκα παντα θα σας φιλανε..😘

Αντε σας χαιρετω και καντε το σταυρο σας,θελω να βλεπω διμετρα κοντα στο σπιτικο σας...

 

IMG-a739af70f91b38eef770bdf400a0cf8e-V.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μετά τη διήμερη ψυχρή εισβολή της πλάκας επανέρχονται βλέπω οι νοτιαδες και τα 18αρια στην Αθήνα την Τρίτη.

Το πότε θα αλλάξει αυτό το χάλι είναι άγνωστο. Μέχρι 4 Δεκεμβρίου τουλάχιστον δεν φαίνεται αλλαγή.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Βαρεθηκα τους υποτροπικους,βαρεθηκα τη ζεστη, εκδικηση ζητω και εχω μεγαλη ζεση...

Θελω να δω να θαβονται τα πεδινα στα βορεια κι ο καυσωνακιας να τραβα τα πιο μεγαλα ζορια..

Θελω να δω στους χαρτες μου πρασινα και μπλεδακια κι καυσωνακηδες να γινουν ωραια λαγουδακια...

Απ το πρωι νε τρεχουν κοιτωντας το 06αρι και μεχρι τα μεσανυχτα να τρωνε το π@παρι...

Να θαβεται η Λαρισα και η Θεσσαλονικη με ολικους τους παγετους να χανεται κι η Κρητη...

Γ...ω τα κοντομανικα και οσους τα φορανε,καιροφιλοι με τζαμπουκα παντα θα σας φιλανε..😘

Αντε σας χαιρετω και καντε το σταυρο σας,θελω να βλεπω διμετρα κοντα στο σπιτικο σας...

 

IMG-a739af70f91b38eef770bdf400a0cf8e-V.jpg

Αν θέλεις διμετρα... Πάμε μια βόλτα στα πονηρα😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ερε τον τζιφο κοίτα σκούρο μπλέ χρώμα, πόσο ψύχος κατεβάζει και έχει και υετό.

gfs-1-66.png

gfs-2-66.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αλλά δεν μπορεί να πέσει η επιφανειακή θερμοκρασία και πάλι  βροχή θα φάμε. 

Επεξεργάστηκε από thanossnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Αλλά δεν μπορεί να πέσει η επιφανειακή θερμοκρασία και πάλι  βροχή θα φάμε. 

Επόμενη στάση Πλατύ Ημαθίας 

UdZk.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, θωμας είπε:

Επόμενη στάση Πλατύ Ημαθίας 

UdZk.gif

Με τίποτα.... βροχή με 5 βαθμούς δίνουν όλα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, snow_evia είπε:

εμφανίστηκαν τα πρώτα σενάρια που χιονιζουν πεδινά προσήνεμα στο 00 του Ευρωπαίου στις άπειρες ώρες,είναι 3-4

gens-33-1-330.png

gens-33-0-348.png

papakaliatis-opa.gif.7c6d6c2e211fd750362da6ba28ec80d1.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά έβαλα τα φασόλια στο μουσκιό και οι παρατηρήσεις μου έδειξαν τα εξής: 

1. Αν δεν ανέβουν πολλά στην επιφάνεια έρχεται σαλίγκαρος. 

2. Αν ανεβουν αρκετά έρχεται μούφα. 

Συνέβη το πρώτο, άρα ΑΙΡΧΑΙΤΕ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

βρε το 6αρακι.......λιγο υετο παραπανω ζηταμε το πρωι της κυριακης , τα δυτικα τον εχουν, τα βορειοανατολικα τον εχουν ( θα τον βρουμε και οι υπολοιποι σε κανενα σκαλωμα ).

..στρωνει και για τη συνεχεια αφου μας κραταει σε χειμωνιατικα επιπεδα !!!

Επεξεργάστηκε από INUIT
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Εγώ κάτι έγραψα πιο πριν. Τα Νικολοβάρβαρα έρχεται σαλίγκαρος πρώιμος. 

Δεν χρειαζονται σαλιγκαροι απο τωρα.Να μεινουμε προσηλωμενοι στον στοχο.Σπασιμο της ανομβριας εδω και μεγαλο χιονι κ.β.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά φως φανάρι η ψυχρομπαλλα δεν είναι για δυτική Ευρώπη ,η κυκλοφορία που πάει να στηθεί είναι παράξενη και τα μοντέλα στα παράξενα βαρανε Ι 5....όλο το μυστικό στην ιβηρική και στον υποτροπικό που τον θέλουμε βάρβαρο...προφανος και καμία ελπίδα δεν χάθηκε έτσι για την ψυχρομπαλλα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το επόμενο στοίχημα,και φαίνεται στα ασαμπλς του Αμερικάνου, αλλά και του Ευρωπαίου είναι για 30 του μηνός..Θα ξεκαθαρίσει μετά το ΣΚ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Παιδιά φως φανάρι η ψυχρομπαλλα δεν είναι για δυτική Ευρώπη ,η κυκλοφορία που πάει να στηθεί είναι παράξενη και τα μοντέλα στα παράξενα βαρανε Ι 5....όλο το μυστικό στην ιβηρική και στον υποτροπικό που τον θέλουμε βάρβαρο...προφανος και καμία ελπίδα δεν χάθηκε έτσι για την ψυχρομπαλλα...

Οι προυποθεσεις υπαρχουν σε ολα τα επιπεδα βαγγελη για ενα πρωτο χιονιστερο 15νθημερο δεκεμβρη απλα θελει παντα και τυχη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχως παντως για δυτικη και βορεια ελλαδα ο τζιφος ακολουθησε τους αλλους με πιο βορειοανατολικη τροχια, θελαμε μετατοπιση 200 χιλιομετρα ΝΔ και εκανε ΒΑ

χθεσινο 18z, το 985 πιεση ακουμπαει χαλκιδικη, η ισουψης των 524dam στα 500hpa φτανει ως την λαρισα

gfs-0-78.png?18

σημερινο 06z 985 ανατολικα εβρου, η 524dam ως την θεσσαλονικη

gfs-0-66.png?6

αποτελεσμα μετατατοπιση υετου 150 χιλιομετρα ΒΑ

Modele GFS - Carte prévisions

Modele GFS - Carte prévisions

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...