Jump to content
Χιών

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, heavy snow είπε:

Σαν την σειρα - Η Λαμψη - του σεναριογραφου Νικου Φωσκολου με τιτλο τωρα

- Ο κεντροβορειος χιονιας - του σεναριογραφου GFS

Για σιγουρη συγκινηση - χαρα - λυπη και ο χειμωνας θα περασει καλυτερα.

Για μας τους κβ εχει τελειωσει το θεμα..

Πιο ευκολα θα δει η κρητη και η ροδος χιονια παρα εμεις...

Καλα ειμαστε με τις παγωνιες ηλιοφανεια και μας μενουν τα υψομετρα που εχουμε....

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Snowparty είπε:

Για μας τους κβ εχει τελειωσει το θεμα..

Πιο ευκολα θα δει η κρητη και η ροδος χιονια παρα εμεις...

Καλα ειμαστε με τις παγωνιες ηλιοφανεια και μας μενουν τα υψομετρα που εχουμε....

 

Αττική, Κρήτη κλπ. πάνε για 20αρια και 25αρια αρχές του μήνα. Βγάλαμε λίγες μέρες τα κοντομάνικα και κάτι έγινε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Snowparty είπε:

Για μας τους κβ εχει τελειωσει το θεμα..

Πιο ευκολα θα δει η κρητη και η ροδος χιονια παρα εμεις...

Καλα ειμαστε με τις παγωνιες ηλιοφανεια και μας μενουν τα υψομετρα που εχουμε....

 

τωρα αρχιζουμε ....μια χαρα ντορος καιρικος θα γινει αυτες τις μερες ,και οτι δωσει κερδος ειναι.........τα καλυτερα ας περιμενουν λιγακι !!!!!

Polar Express, τρένο, Χριστουγεννιάτικο τρένο, Μικρό κορίτσι, Χριστούγεννα,  πολικός, χειμώνας, αργία, Μεταφορά, Χριστούγεννα φόντο, Χριστουγεννιάτικο  σκηνικό | Pikist

για να μην ξεχνιομαστε.....φουλαρουμε !!!!!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Snowparty είπε:

Για μας τους κβ εχει τελειωσει το θεμα..

Πιο ευκολα θα δει η κρητη και η ροδος χιονια παρα εμεις...

Καλα ειμαστε με τις παγωνιες ηλιοφανεια και μας μενουν τα υψομετρα που εχουμε....

 

Ο ηλιος με δοντια ναι καθε χειμωνα δεν χανεται με τιποτα στα ΚΒ.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μη μου πειτε οτι παμε για φολα.......Χειροτεροι απο τα μοντελα εχουμε γινει..Πιο ευκολα κ@λοτουμπιαζουμε εμεις παρα αυτα. Τη καλησπερα μου...Γλυφαδα δεν θα χιονισει πριν το 2028.....Εριξε αρκετα,φτανει...

1978273510_20220319_212457.thumb.jpg.ab1216783055210f612dbd664c8b2ba1.jpg.9578f6247d87dc2440ed9205a3010608(1).jpg.4d67eab361d8259d7229bf325a6a1a1a.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, sakis13 said:

Μη μου πειτε οτι παμε για φολα.......Χειροτεροι απο τα μοντελα εχουμε γινει..Πιο ευκολα κ@λοτουμπιαζουμε εμεις παρα αυτα. Τη καλησπερα μου...Γλυφαδα δεν θα χιονισει πριν το 2028.....Εριξε αρκετα,φτανει...

1978273510_20220319_212457.thumb.jpg.ab1216783055210f612dbd664c8b2ba1.jpg.9578f6247d87dc2440ed9205a3010608(1).jpg.4d67eab361d8259d7229bf325a6a1a1a.jpg

Eεεεπ, αυτα στον καυσωνακια μονο, οχι αλλου!  Μια ειναι η χιονομανα της νοτιας Αττικης!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Πω πω μιρλα εκατέρωθεν έχει πέσει... Από βόρειους και νότιους..

Μέχρι αύριο το πρωί το πολύ που θα βγουν άλλα τρεξίματα και θα αρχίσει πάλι ο αγώνας.

Προς το παρόν έχουμε μπροστά ένα 2ημερο με βροχές και νότια, καθαρά φθινοπωρινό, και μετά ένα 2ημερο με αρκετό κρύο.

Από Τρίτη και έπειτα προγνώσεις δεν υπάρχουν παρά μόνο πιθανά σενάρια ή φαντασιώσεις.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, Χιονοσκεπής είπε:

Αττική, Κρήτη κλπ. πάνε για 20αρια και 25αρια αρχές του μήνα. Βγάλαμε λίγες μέρες τα κοντομάνικα και κάτι έγινε

Ακομα δεν το ειδαμε γιαννη το βαφτισαμε τον καιρο

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, alkis91_2.0 said:

 Μια ειναι η χιονομανα της νοτιας Αττικης!

Για την Άνω Γλυφάδα λές? Γιατί εδώ στο κέντρο της Γλυφάδας χλωμό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 minutes ago, Χιονοσκεπής said:

Αττική, Κρήτη κλπ. πάνε για 20αρια και 25αρια αρχές του μήνα. Βγάλαμε λίγες μέρες τα κοντομάνικα και κάτι έγινε

Εμ, αυτά παθαίνουν οι φίλτατοι που δεν με αφήνουν να ανοίξω θέμα. Θα καθάριζαν όλοι με τα ντήλια που έχω τάξει. Και 35άρια τον Ιανουάριο και 2 μέτρα Λευκό Πύργο και Σύνταγμα έχω τάξει. Αλλά κανείς δε με ακούει. 😇

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, Spyros Snowstorm είπε:

Ακομα δεν το ειδαμε γιαννη το βαφτισαμε τον καιρο

 

 

Ο τζίφος επιμένει για ζέστες στα μακρινά εδώ στα νότια. Αυτό που βλέπω λέω. Η βόρεια Ελλάδα είναι αλλουνού παππά Ευαγγέλιο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απόγευμα Σαββάτου πριν τα φαινόμενα μας δίνει πολύ δυνατό βαρδάρη με σχετικά χαμηλές υγρασίες.

54-602GR.gif

54-600GR.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 minutes ago, sakis13 said:

Ακουσα οτι θα βγει snow pass...Και μαλιστα με δυνατοτητα να χιονιζει και πρωι και μεσημερι...Ξερετε κατι???🤣

Ναι άκουσα ότι ενδιάμεσα θα έχει καύσωνα pass. Πρωί χιόνι, μεσημέρι 40άρι, βράδυ χιονοθύελλες. Εγώ γράφτηκα ήδη. Έχω τσακάλι λογιστή. 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, Χιονοσκεπής είπε:

Ο τζίφος επιμένει για ζέστες στα μακρινά εδώ στα νότια. Αυτό που βλέπω λέω. Η βόρεια Ελλάδα είναι αλλουνού παππά Ευαγγέλιο.

Τα "μακρινά" μου θυμίζουν μερομήνια.

Και χιόνια έδινε ο τζιφος πριν λίγο καιρό στα μακρινά αλλά δεν....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, agnostos είπε:

Τα "μακρινά" μου θυμίζουν μερομήνια.

Και χιόνια έδινε ο τζιφος πριν λίγο καιρό στα μακρινά αλλά δεν....

Ε, καλά σίγουρα, αλλά δεν έχουμε και τίποτα άλλο να σχολιάσουμε εμείς. Δεν είμαστε από το Κιλκίς ή από τον Έβρο που θα έχουν καιρικό ενδιαφέρον σύντομα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Χιονοσκεπής είπε:

Ε, καλά σίγουρα, αλλά δεν έχουμε και τίποτα άλλο να σχολιάσουμε εμείς. Δεν είμαστε από το Κιλκίς ή από τον Έβρο που θα έχουν καιρικό ενδιαφέρον σύντομα.

Κάποια ενσαμπλς πρόσφατα, αν θυμάμαι καλά, έδειχναν για Αττική μικρή άνοδο στις 29 και 30 Νοεμβρίου και μικρή πτώση αρχές του άλλου μήνα.

Όχι τίποτα τρομερό αλλά δεν φαίνεται να πηγαίνει στους 20 και στα κοντομανικα.

Πιθανόν να συνεχιστεί λίγο το φθινοπωρινό μοτίβο στις πρώτες μέρες του Δεκεμβρίου.

Για πολλές περιοχές της νότιας κυρίως Κρήτης το να κάνει τέτοια εποχή 20+ δεν είναι κάτι αφύσικο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κλασσικά πράγματα, η το κρύο θα φύγει τέρμα ανατολικά, αλλά τόσο ώστε να έχουμε χιονοθερμοκρασιες χωρίς υετό, η θα φύγει τέρμα δυτικά, ώστε να μην μπει η 0 στα 850.. η μέση λύση της Ιταλίας αγνοείται τελευταία 4+ χρονια...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...