Jump to content
Χιών

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρονια πολλα στα φιλαρακια του φορουμ και σε οσους εχετε που γιορταζουν...Εννοειται οτι πρωτα απ ολα να σας εχει ο θεος καλα!!!Αμα εχετε την υγεια σας μπορειτε τα παντα....Ολα τα αλλα ειναι ασημαντα...

Καιρικα ευχομαι να ζησετε εναν ομορφο παλιακο χειμωνα...Και ελπιζω οπως σκανε τα ιστορικα ρεκορ απο την αναποδη,να σκασουν φετος και απο την καλη...

Καθε υγεια λοιπον σε ολους τους Δημητρηδεςκαι σε ολες τις Δημητρουλες...Θα μου επιτρεψετε να να ευχηθω ξεχωριστα στον Μητσακο απο το Κρυονερι και στον Δημητρη απο την Χαλκιδα...Να στε παντα καλα λεβεντες μου με τα παιδακια και τις οικογενειες σας...Καθε καλο σε ολους σας...

Στα καιρικα μας τωρα..Ο τζιφος οπως εδειξε και ο Χρησταρας παει να κανει το κολπο γκροσο...

gfs-0-240.png

Βαθυ Φθινοπωρο και ραγδαια αλλαγη!!!

gfs-0-258.png

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Χρονια πολλα στα φιλαρακια του φορουμ και σε οσους εχετε που γιορταζουν...Εννοειται οτι πρωτα απ ολα να σας εχει ο θεος καλα!!!Αμα εχετε την υγεια σας μπορειτε τα παντα....Ολα τα αλλα ειναι ασημαντα...

Καιρικα ευχομαι να ζησετε εναν ομορφο παλιακο χειμωνα...Και ελπιζω οπως σκανε τα ιστορικα ρεκορ απο την αναποδη,να σκασουν φετος και απο την καλη...

Καθε υγεια λοιπον σε ολους τους Δημητρηδεςκαι σε ολες τις Δημητρουλες...Θα μου επιτρεψετε να να ευχηθω ξεχωριστα στον Μητσακο απο το Κρυονερι και στον Δημητρη απο την Χαλκιδα...Να στε παντα καλα λεβεντες μου με τα παιδακια και τις οικογενειες σας...Καθε καλο σε ολους σας...

Στα καιρικα μας τωρα..Ο τζιφος οπως εδειξε και ο Χρησταρας παει να κανει το κολπο γκροσο...

gfs-0-240.png

Βαθυ Φθινοπωρο και ραγδαια αλλαγη!!!

gfs-0-258.png

....το κανε φιλε...στις 150 ωριτσες ξεκινησε η αλλαγη  κι εφτιαξε το καλυτερο ραν της σεζον 🙂!!!! αντε να δουμε....η ψυχολογια αλλαζει κι αυτη !!! 

υ.γ. καποια στιγμη η Αγγλια πρεπει να ανεβει πανω απ τα κλιματικα της και να μειενει εκει !!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα σε ολους...χρονια πολλα στα παιδια που γιορταζουν...  

Στα καιρικα εγω εχω να πω οτι χωρις γροιλανδικο δεν γινεται τπτ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα και χρόνια πολλά στους εορτάζοντες! Ελπίζω κάποια στιγμή να αλλάξει αυτό το σιχαμα σύντομα και να μην φτάσουμε  Γενάρη.6 μήνες ζέστη μην πω και παραπάνω νομίζω ότι φτάνουν και περισσεύουν .από δω και πέρα βροχές χιόνια και κρύο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα,

Χρόνια Πολλά και από εμένα σε όλους τους συνονόματους εορτάζοντες!

Στα του καιρού αρχίζει να φαίνετα φως στο βάθος του τουνελ.

image.png.a84ab41d5704eb291ec87bfd2ed93143.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά μην ασχοληστε με τα φωλομοντελα... Εδώ για σήμερα δεν πιάσανε τον καιρό.. Που τα, φαινόμενα πήγαν αλλού για αλλού... Κοιτάτε για 5 μέρες μπροστά??? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χρόνια πολλά και από εμένα!

Όσο αφορά τα τρεξιματα μόνο ο τζιφος και κάπως το αικον είναι καλά, που και ι τζιφος άλλαξε σημαντικά. Τα υπόλοιπα χάλια.

χριστουγεννιάτικο θάψιμο από 12αρι cfs... οι χάρτες μετά στο ανάλογο θέμα.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο Ευρωπαίος στέλνει τις θερμές μάζες του υποτροπικού μέχρι τη Ρωσία στις 5 Νοέμβρη με +8/+10 στα 850 χαλαρά λες και δε συμβαίνει τίποτα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, DIMITRIS είπε:

Καλημέρα,

Χρόνια Πολλά και από εμένα σε όλους τους συνονόματους εορτάζοντες!

Στα του καιρού αρχίζει να φαίνετα φως στο βάθος του τουνελ.

image.png.a84ab41d5704eb291ec87bfd2ed93143.png

Χρόνια πολλά Δημήτρη! Κάτσε να εις και τι θα βγάλει το διάγραμμα του ευρωπαίου τώρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πρώτη φορά που τρώεει κατραπακιά ο τζίφος από ευρωπαικό στην Αμερική. 

καθαρά χειιμερινό το 6αρι τοιυ τζίφου για Ήπειρο, όμως τα πρώτα επικίνδυνα σημάδια για μούφα φάνηκαν.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

Πρώτη φορά που τρώεει κατραπακιά ο τζίφος από ευρωπαικό στην Αμερική. 

καθαρά χειιμερινό το 6αρι τοιυ τζίφου για Ήπειρο, όμως τα πρώτα επικίνδυνα σημάδια για μούφα φάνηκαν.

Άσε... Και σήμερα η Ήπειρος θα είχε χαμους.. Και είδες τι μουφα φαγαμε... Εκτός από Τσεπελοβα και Πληκατια... Ως την άλλη εβδομάδα βλέπουμε... 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, INUIT είπε:

σιγα, σιγα και σταδιακα .....παμε για κανονικοτητα και βλεπουμε !!! ( εναν κρυφο ενθουσιασμο τον εχω ....αλλα κρατιεμαι😂 )

Diagramme GEFS

κρατήσου, κρατήσου...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 

Χειρότερα τα ανσάμπλ του 6αριου σε σχέση με το πρωϊνό για τα μακρινά. 

 

 Diagramme GEFS

Ας πάμε θερμοκρασιακά σε νορμάλ επίπεδα μετά τις πρώτες μέρες του Νοεμβρίου και βλέπουμε για μετά.

Είπαμε στόχος να αλλάξει η κυκλοφορία από μέσα Νοεμβρίου...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Tolisk20 είπε:

Autumn is coming home..

 

 

Σαλαμ αλεκουμ Αλ Τολι Πανουργιακ...

Εκτακταρ,εμυ αρ αλ κουβαρ...Το εκτακτο της εμυ πηγε κουβα..Για να μαθαινουμε και αραβικα...🤣

IMG-4b49b153918a8d487e49b1213fb201f3-V.jpg

Τζιφακο βγαλε το ιδιο και στο 12αρι και θα παω στη μεση της Σαχαρας να σου φτιαξω ναο..Πυραμιδαρα οχι αστεια.Αν και κατι μου λεει οτι θα μεινουμε με τον Χεοπα στο χερι...

gfs-0-240.png

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και άλλη κίνηση τζιφου προς Ευρωπαίου. Τελείωσε το πανηγύρι του αμερικανικού και πάμε στα τυπικά λημέρια του τζιφου-σκουπιδιου.

Συνεχίζει έκτρωμα το Τζεμ, τζιφος κρατάει αλλά για πόσο?

Πάντως το Τζεμ βγάζει γερή κακοκαιρία τηΠ έμπτη, οπότε άκυρο!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλό καλοκαίρι με αγάπη τζίφος μας λέει το 12αρι. Βέβαια φέρνει βαθύ φθινόπωρο-χειμώνα στην Ευρώπη

 

gfs-13-246.png?12

 

 

Το τζεμ από την άλλλη έχει τέτοια σάπια διάταξη που άετα καίεει τον μισό Νοέμβρη, φέρνοντας όμως ένα σύντομο καλό πέρασμα την Πέμπτη.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το νέο ραν προς το παρόν κατώτερο από το προηγούμενο και πιο ζεστο αλλά υπάρχουν μεγάλα περιθώρια για αλλαγές...

1886536163_gfs-0-252(4).png.05f9a3ead8cd2f3076b6cb214079ecfd.png

Και πριν αρχίσετε οι υπόλοιποι να σχολιάζετε σας υπενθυμίζω ότι υπάρχει και ξεχωριστό τοπικ: βγάλτε τα εσωψυψά σας χαχαχα

JcKrmR.gif.b7b487bc3df75d055e97b35b1ad19512.gif

Επεξεργάστηκε από Berdon
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...