Jump to content
Χιών

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

 

Το τζεμ από την άλλλη έχει τέτοια σάπια διάταξη που άετα καίεει τον μισό Νοέμβρη, φέρνοντας όμως ένα σύντομο καλό πέρασμα την Πέμπτη.

Καλύτερα! Με τόσα που μας έχουν κάνει τελευταία σχετικά με τα μακροπροθεσμα... Ας βελτιώνονται τα περασματάκια κάτω από τις 140h και ειλικρινά ας δείξει ότι θέλει στα μακρινά. Στόχος η βελτίωση των κοντινών ωρών και ας δείχνει και 40άρια στις 300+

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτο που θα ζησουμε φετος δεν θα χει προηγουμενο.....

Ωρα να παμε σε κανα δημητρακη να φαμε τπτ....χρονια πολλα στους εορταζοντες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λογω υποχρεωσεων μολις ειδα τα 12αρια...Καταλαβα βεβαια για να εχουν ωρα οι συνδαιτημονες να γραψουν οτι κατι κακο εδειξαν και παλι η αλλιως,μια απο τα ιδια...Σκεφτηκα βεβαια οτι εχουμε και κοσμο που γιορταζει,εχουμε και ποδοσφαιρο,αρκετα παιχνιδια σε εξελιξη...Αλλα κακα τα ψεμματα και η Ερανη Φιλιατρων να επαιζε κοντρα στη Δοξα Κακοτοπιας,πιο ενδιαφερον θα ειχε απο τους χαρτες..

Υπομονη....Δεν εχω να γραψω κατι αλλο...Αλλα ακομα και η δικια αρχιζει να εξαντλειται...Εαν δεν αλλαξει κατι αμεσα...Ας ευχηθουμε καλη χρονια κι ας ανοιξουμε σχολιασμο χαρτων Γεναρη...🤣

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υποχώρηση ευτυχώς του ευρωπαϊκού στην Αμερική. Τζεμ μάλλον τελείως άκυρο. Άρα βρέθηκε μάλλον μια μέση λύση, με μεγαλύτερη κίνηση του τζιφου προς τα άλλα αυτή την φορά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και κάπου εδώ εμφανίζομαι εγώ που είμαι αρκετά αισιόδοξος.

1ον: Αυτήν την Κυριακή αλλάζει η ώρα άρα αυτό σημαίνει ότι ερχόμαστε πιο κοντά στην αγαπημένη εποχή όλων... Σωστα;

2ον: Το καλό είναι πως ο Νοέμβρης δεν μπορεί να βγει χειρότερος από αυτόν τον μήνα γιατί δεν θα υπάρχει λέξη στο ελληνικό λεξιλόγιο που θα μπορούσε να τον περιγράψει...

3ον: Η κυκλοφορία πρόκειται να αλλάξει, πρέπει να αλλάξει... Προβλέπεται παρέλαση χαμηλών με πρώτη και καλύτερη αυτή της 28ης...

4ον: Σκεφτείτε να κάθεστε στην αναπαυτική πολυθρόνα σας και δίπλα να βρίσκεται αναμμένο το τζάκι. Να πίνετε ζεστή σοκολάτα ή το ποτό σας και έξω να ρίχνει στουπες στα μέσα του Νοέμβρη.. Σκεφτείτε το δεν σημαίνει ότι θα γίνει και πράξη... 

5ον: Δεν θα κάψετε πετρέλαιο. Εξάλλου έχει ήδη καεί ο εγκέφαλος μας με αυτούς τους χάρτες που βλέπουμε.

6ον: Χαρείτε ακόμα και το παραμικρό που σας προσφέρει ο καιρός. Πόσοι από εσάς ευχαριστηθήκατε το σημερινό; Ρωτάω πόσοι; Ναι μιλάω και σε εσάς που είχατε ντάλα ήλιο όλη την ημέρα.

7ον: Η στέρηση βροχών σου βελτίωνει τα όνειρα με τα σελφ κλαουντ που καταπίνουν τη γειτονιά σου και τα άλλα ανώμαλα που βλέπει συνήθως ένας καιροφιλος στον ύπνο του... Τη σημερινή εποχή δεν λέγονται αυτά..

8ον: Το 65% του φόρουμ γίνανε καυσωνακιδες. Θα ευχαριστηθουν τον Δεκέμβριο και το έτος 2024 που θα ακολουθήσει... Σάκη και Μιχαήλ μην κρύβεστε σας έχουμε καταλάβει...

9ον: Τα κουνούπια πλέον σε βοηθάνε ακόμα και στις δουλειές του σπιτιού. Και το βράδυ όταν ζεστενεσαι σου βγάζουν απαλα απαλά το σεντονακι και σε κάνουν σαν σουρωτήρι.

Υπομονή παιδιά! Την ξεσκισαμε τη λέξη αλλα τι να κάνουμε;;;

Επεξεργάστηκε από Berdon
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προτιμώ το ευρωπαϊκό από το πρωινό του. Την Πέμπτη την βελτίωσε πολύ ενώ και μετά βγάζει τα περάσματα του! Βέβαια στεναχωριέμαι που το 20αρακι στα 850 έγινε 14αρακι. Αλλά εντάξει, γλυτωσα 2 μήνες μπουφάν χεχε βασικά όχι ξέχασα άναβα θέρμανση μέχρι 10 μαϊου οπότε νοπε!

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 minutes ago, Berdon said:

Και κάπου εδώ εμφανίζομαι εγώ που είμαι αρκετά αισιόδοξος.

1ον: Αυτήν την Κυριακή αλλάζει η ώρα άρα αυτό σημαίνει ότι ερχόμαστε πιο κοντά στην αγαπημένη εποχή όλων... Σωστα;

 

Ξέρεις τι χτύπημα είναι να ακούω 15χρονο παιδί να είναι ψυχρόφιλος? Που πάμε? Που βαδίζουμε φίλτατοι συμφορουμίτες?

Οι νέες γενιές καυσωνάκηδων πρέπει να ξυπνήσουν. Είσαι μικρός δεν είναι ποτέ νωρίς να αρχίσεις να γουστάρεις ζέστες. Στη τελική πες σε κανένα συμμαθητή σου να γραφτεί στο φόρουμ και να με διαβάζει 1 ώρα τη μέρα. Με λίγη τύχη θα τον κάνουμε καυσωνάκια. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Ξέρεις τι χτύπημα είναι να ακούω 15χρονο παιδί να είναι ψυχρόφιλος? Που πάμε? Που βαδίζουμε φίλτατοι συμφορουμίτες?

Οι νέες γενιές καυσωνάκηδων πρέπει να ξυπνήσουν. Είσαι μικρός δεν είναι ποτέ νωρίς να αρχίσεις να γουστάρεις ζέστες. Στη τελική πες σε κανένα συμμαθητή σου να γραφτεί στο φόρουμ και να με διαβάζει 1 ώρα τη μέρα. Με λίγη τύχη θα τον κάνουμε καυσωνάκια. 

Άμα θέλεις θα σου φέρω όλη την τάξη μου... Και τους καθηγητές μου χεχεχε Αλλά εμένα δεν θα με κερδίσεις έτσι εύκολα...

Θέλω απλώς μια διευκόλυνση 🤑

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, Berdon said:

Άμα θέλεις θα σου φέρω όλη την τάξη μου... Και τους καθηγητές μου χεχεχε Αλλά εμένα δεν θα με κερδίσεις έτσι εύκολα...

Θέλω απλώς μια διευκόλυνση 🤑

Τους καθηγητές σου ιδιαίτερα. Απλά πρώτα προειδοποίησε τους οτι είμαι άθεος, ανοιχτά γκέι, αριστερός και καυσωνάκιας. Μη τους έρθει απότομα. 😇

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και μόνο που δεν μπαίνει ο πιο αισιόδοξος άνθρωπος να σχολιάσει ..αυτό τα λέει όλα...... χαχαχα.....

πολύ χάλια προοτικη αλλά θα το ξαναπώ.. ότι προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα ίσα ίσα... μέχρι τις 15 βαριά 20 Νοέμβρη μετά ναι θα με χαλάσει πολύ ψυχολογικά.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχως βαση ενσεμπλς παει να καει και η πρωτη εβδομαδα του νοεμβριου

Δεν ξερω αν θα δουμε αλλαγη τις επομενες ημερες,αλλα η βαρετοκαιρια με τον πολυ ζεστο καιρο συνεχιζεται

Χρονια πολλα στους σημερινους εορταζοντες!!!!

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, Spyros Snowstorm είπε:

Δυστυχως βαση ενσεμπλς παει να καει και η πρωτη εβδομαδα του νοεμβριου

Δεν ξερω αν θα δουμε αλλαγη τις επομενες ημερες,αλλα η βαρετοκαιρια με τον πολυ ζεστο καιρο συνεχιζεται

Χρονια πολλα στους σημερινους εορταζοντες!!!!

υετοφόρο το κύριο του ευρωπαικού για Αττική πάντως, σε αντίθεση με το 00ζ  . Εδώ δεν δίνει τόσα, αλλά προσωπικά με την διάταξη αυτή μια χαρά φαινόμενα θα έβγαζε πιστεύω την Πέμπτη. Μια μικρή βελτίωση υπάρχει πάντως

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

υετοφόρο το κύριο του ευρωπαικού για Αττική πάντως, σε αντίθεση με το 00ζ  . Εδώ δεν δίνει τόσα, αλλά προσωπικά με την διάταξη αυτή μια χαρά φαινόμενα θα έβγαζε πιστεύω την Πέμπτη. Μια μικρή βελτίωση υπάρχει πάντως

Για τα ενσεμπλς του αμερικανου μιλαω,τωρα τοσο αναφορα το ευρωπαικο,αν δεν δω και εκει  ουσιαστικη αλλαγη στα ενσεμπλς  του,δεν μπορω να δινω μονο βαση στο κυριο του μακροπροθεσμα

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

καλό καλοκαίρι με αγάπη τζίφος μας λέει το 12αρι. Βέβαια φέρνει βαθύ φθινόπωρο-χειμώνα στην Ευρώπη

 

gfs-13-246.png?12

 

 

Το τζεμ από την άλλλη έχει τέτοια σάπια διάταξη που άετα καίεει τον μισό Νοέμβρη, φέρνοντας όμως ένα σύντομο καλό πέρασμα την Πέμπτη.

Αυτη η εικονα μονο ενθαρυντικη ειναι για μενα..και δεν το λεω σαν αισιοδοξος..καπου κοντα μας θα κανει κατι που να μας θυμιζει την εποχη που βρισκομαστε..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άρχισε και το νέο ραν του τζίφου. Αλλά όπως απαιτεί το έθιμο θα πάω για ύπνο και δεν θα το δω... Αύριο πάλι. Εσείς ξέρετε όμως, στις επάλξεις... Μόνο σε περίπτωση χιονοκακοκαιριας θα μείνω ξύπνιος. 

Καληνύχτα παιδιά!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τι να σχολιάσουμε? Ένα τέρας χαμηλό  θα εισέλθει στην Ευρώπη από τον Ατλαντικό... Αλλά δε φαίνεται να επηρεάζεται και πολύ η Ελλάδα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Καλημερες.Τραγικη η προοπτικη.Πηγα τρελο κουβα προσωπικα.

Μέχρι τις 12 Νοεμβρίου έχει ακόμα χρόνο παντως😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα από την όμορφη Θεσσαλονίκη που βρίσκομαι για τριήμερο,

Δεν θα σχολιάσω κάτι για τα πρωϊνά διότι δεν υπάρχει τίποτα άξιο σχολιασμού σε λογικές ώρες απλά να αναφέρω, και εγώ με τη σειρά μου, ότι η προοπτική είναι τραγική αλλά ελπίζω ότι όλο αυτό θα αλλάξει μετά τα μέσα Νοεμβρίου και το μεγάλο διάστημα καιρικής απραξίας θα διαδεχτεί διάστημα μεγάλου καιρικού ενδιαφέροντος για την χώρα μας. Μέχρι τότε υπομονή.

Τα λέμε στις αναφορές αργότερα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 Χρονια Πολλα...( δεν ξερω τα αλλα μοντελα ) αλλα δεν θα τον ελεγα τραγικο αυτο το χαρτη....μπορουσε πολυ χειροτερα !!!

gfs-0-180.png?0

αν τσιμπησουμε και 2...3 βαθμους με καποιο τροπο μεχρι κουκλα γινεται !! 190 ωρες ρε γα@@το ας βελτιωθει  μια φορα, δεν θα παθει τιποτα !!! 

αντε καλημερα !

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πιστεύω ότι κάπου εκει στις 150 ώρες, κάπως συμφωνούν Ευρωπαίος και τζίφος για ένα καλό αλλά σύντομο περασματακι. Πολύ μακρια όμως...ας βελτιωθεί όμως μια φορά και ας κάνει την αρχή να δούμε έστω λίγο νερό. Για κρυο δεν το συζητάω, αφού η σκατοζεστη φαίνεται θα μας βασανίζει για αρκετές μέρες ακόμη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

νεα κινηση τζίφου προς ευρωπαίο.

δυνατότερα περάσματα βροχών. Να είχε και λίγο cape!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...