Jump to content
DIMITRIS

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρειάστηκε πολύ τύχη για να βγει το τρέξιμο του τζιφου. Σε μια κακή λογική, έτυχε να βγάλει ένα καλό σενάριο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 λεπτά πριν, Kojak είπε:

Αυτή η φώτο είναι ακριβώς πάνω απο το Βέρμιο τώρα και αυτό το τόξο υπάρχει εδώ και μία ώρα.Η φώτο είναι απο κινητό υψηλής ανάλυσης.Μπορεί να υπάρξει ουράνιο τόξο το βράδυ?Ακούω γνώμες,ευχαριστώ.

IMG-eddf70e651f434e9d76b2fab003c15a5-V.jpg

Υποθέτω έχει έντονη φεγγαραδα! Καταπληκτική φωτό!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Υποθέτω έχει ισχυρή φεγγαραδα! Καταπληκτική φωτό!

Όχι φίλε μου δεν είναι το στεφάνι του φεγγαριού καθώς το τόξο είναι δυτικά κ το φεγγάρι είναι απο την άλλη μεριά καθώς είναι πολύ νωρίς.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δείτε σενάριο 12 τζίφου οι προσήνεμοι μεταξύ 288 - 324 ωρών ! 

Επεξεργάστηκε από Santa snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

44 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Μπορει ευκολα να φτιαξει.Αυτο κοιταω.Υπομονη,αυριο θα δειξει

Αντε ρε Τζορτζ, φέρε τον μεγάλο ΚΒ, κι εγώ να δεις μετα στο γάμο σου ... Θα κουβαλάω νερό με το κοσκινο ...😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, Kojak είπε:

Όχι φίλε μου δεν είναι το στεφάνι του φεγγαριού καθώς το τόξο είναι δυτικά κ το φεγγάρι είναι απο την άλλη μεριά καθώς είναι πολύ νωρίς.

Μα αυτό λέω, είναι το ουράνιο τόξο που προκαλεί το φεγγάρι, όχι όμως το άλως που γίνεται σαν στεφάνι γύρω από το φεγγάρι με θυσσανοστρωματα, αλλα όπως ακριβώς λειτουργεί με τον ήλιο την ημέρα. Δηλαδή το φως του φεγγαριού πέφτει πάνω στην βροχοκουρτινα που είναι στην αντίθετη πλευρά, και ως λευκό φως, αναλύεται σε ουράνιο τόξο! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Μα αυτό λέω, είναι το ουράνιο τόξο που προκαλεί το φεγγάρι, όχι όμως το άλως που γίνεται σαν στεφάνι γύρω από το φεγγάρι με θυσσανοστρωματα, αλλα όπως ακριβώς λειτουργεί με τον ήλιο την ημέρα. Δηλαδή το φως του φεγγαριού πέφτει πάνω στην βροχοκουρτινα που είναι στην αντίθετη πλευρά, και ως λευκό φως, αναλύεται σε ουράνιο τόξο! 

Ωραίος!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Υποπτα τα ενσ. αλλα θα μεινω ταγμενος στον στοχο.

αυτο βλεπω και εγω αλλα κανω υπομονη μην σιχτιρισω παλι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Υποπτα τα ενσ. αλλα θα μεινω ταγμενος στον στοχο.

Εδώ κοιτάξτε οι κβ ...να προσέχετε με ποιον συμμαχειτε ...ειδε 4 σενάρια στα 30 στις 250 ωρες και σχεδόν κύλησε , αν φτασει στις 160 θα φωνάζει κι αυτος σαν κάποιον άλλο εδω ..Ταίναρο  ρεεεεεεεε 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλύτερος ο Ευρωπαίος από το πρωινό. Βέβαια είμαστε τόσο μακριά που δεν μιλάμε ακόμα για συγκεκριμένο Αυλώνα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Εδώ κοιτάξτε οι κβ ...να προσέχετε με ποιον συμμαχειτε ...ειδε 4 σενάρια στα 30 στις 250 ωρες και σχεδόν κύλησε , αν φτασει στις 160 θα φωνάζει κι αυτος σαν κάποιον άλλο εδω ..Ταίναρο  ρεεεεεεεε 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Τι 4?Τα μεγαλυτερα κολπα ξεκινησαν απο ενα μονο..🤣🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωπα ισως κανει ωραιο τρεξιμο ο παιος

Τελικα δεν θα κανει αυτο που περιμενα... Να την χ@σω την  πτωση των ζωνικων ανεμων αν ειναι να βγαινουν τοσα χαμηλα στον ατλαντικο

Επεξεργάστηκε από baristrs
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για να πω και εγώ την άποψη μου, το επικρατέστερο σενάριο για μετά τις 5/12 είναι να πάμε σε 1-2 χειμερινές κακοκαιριές ορεινών και ημιορεινών με έμφαση σε θεσαλλία και προσήνεμα.

Γενικά τέτοιοι αχταρμάδες σε αυλώνες, αντικυκλώνες κλπ δεν ευνοούν το πεδινό χιόνι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...