Jump to content
DIMITRIS

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ευρωπαϊκό κάτι πάει να κάνει... Αλλά βγάζει μπαστακα στη Ρωσία που είπε και ο Αντουάν... Δηλαδή την πρωτοχρονιά αν βγει κάτι... Θα είναι καθαρά νοεμβρατικη κακοκαιρία... 😃😂😊😊😡😡😡😈

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Το Ελληνικό καλοκαίρι φέτος ξεκιναει πιο γρήγορα. Και να μην δούμε 30αρια + μέσα στον Γενάρη οι ρακετες και οι ηλιοθεραπείες στις παραλίες θα καλυψουν αυτη την έλλειψη σε μεγάλο βαθμό.

Γιατί, πότε τελείωσε; Στην Αθήνα την βγάλαμε με Ιάπωνα ως αρχές Νοεμβρίου και ακόμα τα σπίτια βράζουν. Ούτε λεπτό θέρμανσης, πέρα από την κινέζικη σόμπα. Τα περισσότερα μεσημέρια, αλλά και απογεύματα, μια χαρά κυκλοφορείς με μια ελαφριά ζακέτα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Χιονοσκεπής said:

Γιατί, πότε τελείωσε; Στην Αθήνα την βγάλαμε με Ιάπωνα ως αρχές Νοεμβρίου και ακόμα τα σπίτια βράζουν. Ούτε λεπτό θέρμανσης, πέρα από την κινέζικη σόμπα. Τα περισσότερα μεσημέρια, αλλά και απογεύματα, μια χαρά κυκλοφορείς με μια ελαφριά ζακέτα.

Την Κυριακή πάντως βάζω στοίχημα θα γίνεται της πόπης εδώ δίπλα στις παραλίες. Στανταράκι θα παίξουν τα κανάλια ρεπορτάζ από ρακέτες και καλοκαιρινά Χριστούγεννα. Στάνταρ όμως. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, South καυσωνάκιας said:

Την Κυριακή πάντως βάζω στοίχημα θα γίνεται της πόπης εδώ δίπλα στις παραλίες. Στανταράκι θα παίξουν τα κανάλια ρεπορτάζ από ρακέτες και καλοκαιρινά Χριστούγεννα. Στάνταρ όμως. 

Ε καλα σε μια πολη 5 εκατομμυριων ολο και καποιοι ανωμαλοι θα βρεθουν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντάξει ο βασιλιάς θα διορθώσει είναι σίγουρο ...το κύριο έχει ξεφύγει.... 

Ο παιος βολεύει σε σχέση με τα αλλά και σίγουρα δεν μας στέλνει παραλίες.  Αν και κάτι μου λέει ότι θα έχει καλά ενς . 

Περί ζωνικης που λέει ο δάσκαλος τα μάκρο την τοποθετούν μετά τις 15 Ιανουαρίου αλλά μέχρι τότε ζήσε Μάη μου 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, korfalonas said:

Ε καλα σε μια πολη 5 εκατομμυριων ολο και καποιοι ανωμαλοι θα βρεθουν.

Καλά 20 βαθμούς θα έχει κιόλας. Οπότε και χειμερινός κολυμβητής να μην είναι ο άλλος άνετα πάει μια παραλία ή ακόμα και μπάνιο. Οι θάλασσες δεν πρέπει να έχουν κρυώσει ιδιαίτερα. Αν κρίνω δλδ από τις βουτιές που έριξα αρχές Νοεμβρίου στο Καβούρι. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 minutes ago, South καυσωνάκιας said:

Παιδιά αν μπορείτε μην με ενοχλείτε για οτιδήποτε κάτω από 30.4 βαθμούς τον Ιανουάριο 😂

Ήδη έχουμε το ρεκόρ Ευρώπης Ιανουαρίου. 

 

Εγω παντως να ξερεις θα σε ενοχλησω αν γινει το αναποδο χαχα ομως πχ -30.4 στο Νεο Καυκασο αν και με χαντικαπ θα γινει κι αυτο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, korfalonas said:

Εγω παντως να ξερεις θα σε ενοχλησω αν γινει το αναποδο χαχα ομως πχ -30.4 στο Νεο Καυκασο αν και με χαντικαπ θα γινει κι αυτο.

Δε θα με ενοχλήσεις. Πολύ πιθανόν να έχω δει πριν από σένα τα κρύα ρεκόρ 😜

Οτιδήποτε έχει στατιστικό ενδιαφέρον το παρακολουθώ. Απλά με τα θερμά ρεκόρ πορώνομαι παραπάνω. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Δε θα με ενοχλήσεις. Πολύ πιθανόν να έχω δει πριν από σένα τα κρύα ρεκόρ 😜

Οτιδήποτε έχει στατιστικό ενδιαφέρον το παρακολουθώ. Απλά με τα θερμά ρεκόρ πορώνομαι παραπάνω. 

Oλοι εχουμε ξεκινησει και πορωνομαστε με τα θερμα ρεκορ...

Ειναι το μελλον....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Snowparty said:

Oλοι εχουμε ξεκινησει και πορωνομαστε με τα θερμα ρεκορ...

Ειναι το μελλον....

Ο Σύλλογος Καυσωνάκηδων Ελλάδας νιώθει υπέροχα στην τοποθεσία Αθηναϊκή Ριβιέρα 😇

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Snowparty είπε:

Oλοι εχουμε ξεκινησει και πορωνομαστε με τα θερμα ρεκορ...

Ειναι το μελλον....

Ήθελες να σταματήσεις και να γράφεις κιόλας,,, από δω και πέρα θα γράφουμε πιο συχνά σε 6 μήνες ξεκινάει η εποχή μας 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, South καυσωνάκιας είπε:

Δε θα με ενοχλήσεις. Πολύ πιθανόν να έχω δει πριν από σένα τα κρύα ρεκόρ 😜

Οτιδήποτε έχει στατιστικό ενδιαφέρον το παρακολουθώ. Απλά με τα θερμά ρεκόρ πορώνομαι παραπάνω. 

Καλά έτσι όπως πάει βλέπω ο γάμος στην Σπάρτη να γίνεται σε κανενα τρίμηνο οπότε πρέπει να αρχίσεις να ψάχνεις  νύφη αν δεν βρήκες και να κλείσουμε το κτήμα που θα παρεβρεθεί συσσωμο το φόρουμ !!! 😁 να λειωσουμε τις σαγιονάρες στο 50αρι της κοιλάδας του Ευρώτα . 

 

2 λεπτά πριν, Snowparty είπε:

Oλοι εχουμε ξεκινησει και πορωνομαστε με τα θερμα ρεκορ...

Ειναι το μελλον....

Σάκη ...όταν η Μακρακώμη θα γίνει η Μέκκα της μπανανας και του μάνγκο θα το βλέπουμε αλλιώς ...!!!😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, freeze said:

Καλά έτσι όπως πάει βλέπω ο γάμος στην Σπάρτη να γίνεται σε κανενα τρίμηνο οπότε πρέπει να αρχίσεις να ψάχνεις  νύφη αν δεν βρήκες και να κλείσουμε το κτήμα που θα παρεβρεθεί συσσωμο το φόρουμ !!! 😁 να λειωσουμε τις σαγιονάρες στο 50αρι της κοιλάδας του Ευρώτα . 

50άρι στα βάθη της Κοιλάδας του Ευρώτα με γυναίκα μου την Κιμ Καρντάσιαν και κουμπάρους τους @vorios_polos και @GEORGE SNOWMAN. Με τον @sakis13 να απαγγέλει ποιήματα κάτω από τον καυτό Σπαρτιάτικο ήλιο και όλο το φόρουμ να χειροκροτά.

Το κάνω εικόνα τώρα 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Αυτό είναι που χρειαζόμαστε. ένα φρειμ να είχε ακόμα!!!

gens-24-1-384.pnggens-24-0-384.png

Ειναι και Χριστούγεννα με το παλιό εκεινη την ημέρα ταμάμ 😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35 λεπτά πριν, korfalonas είπε:

Ε καλα σε μια πολη 5 εκατομμυριων ολο και καποιοι ανωμαλοι θα βρεθουν.

Εν τω μεταξύ, οι θερμοκρασίες που δίνει η ΕΜΥ για Αττική γενικά το επόμενο 4ημερο είναι αυξημένες για 3-4 ώρες το μεσημέρι λόγω ηλίου (17-18 βαθμούς) και η υπόλοιπη μέρα με βοριάδες και πτωτικές τάσεις. Και αυτό κυρίως για κέντρο, ΝΠ και Πειραιά. 

Μου αρέσει που κάποιοι πιστεύουν ότι ο κόσμος και καλά θα ξεχυθεί σε παραλίες και θα πίνει μοχίτο σε beach bars.

Πέρυσι με παρόμοιες ή λίγο υψηλότερες όλον τον μήνα δεν είδαμε τέτοια πράγματα.

Επεξεργάστηκε από agnostos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έχω πει ότι οι αυλωνες που μα αρέσουν ξεκινανε απο ανατολικα ,, μπορεί αν ξεκινήσουν πολυ ανατολικα να τους χάσουμε στα κεντροβορεια αλλα αν βγουν σωστοί έχουν χειμωνας διάρκειας ,  οπότε δεν έχουμε τίποτα να χάσουμε το πολυ πολυ να συνεχίσει ετσξ ο καιρός 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τέλεια!!!πραγματικά πάμε καλά...την άλλη εβδομάδα τέτοια ώρα θα μάστε με τα κινητά; στο χερι.Τελος τα ψέματα Αντουάν στην βάση σου ώρα να αναλάβω σοβαρά...😋😋😋😎😎😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 minutes ago, agnostos said:

Πέρυσι με παρόμοιες ή λίγο υψηλότερες όλον τον μήνα δεν είδαμε τέτοια πράγματα.

Να δούμε πάντως αν οι μέσες μέγιστες φέτος τον Δεκέμβριο είναι τελικά χαμηλότερες από περσι...

Αυτή τη στιγμή στη Νότια Κρήτη έχουμε σχεδόν 21 βαθμούς μέση μέγιστη με την Ψαρή Φοράδα να δίνει 20.9 και τον Λέντα ΕΑΑ 20.8...

Το εθνικό ρεκόρ όλων των εποχών μέσης μέγιστης Δεκεμβρίου είναι 20.3 στο Λιμάνι του Ηρακλείου τον Δεκέμβριο του 2010. Μπορεί οριακά να απειληθεί. Πρέπει να το παρακολουθούμε.  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Να δούμε πάντως αν οι μέσες μέγιστες φέτος τον Δεκέμβριο είναι τελικά χαμηλότερες από περσι...

Αυτή τη στιγμή στη Νότια Κρήτη έχουμε σχεδόν 21 βαθμούς μέση μέγιστη με την Ψαρή Φοράδα να δίνει 20.9 και τον Λέντα ΕΑΑ 20.8...

Το εθνικό ρεκόρ όλων των εποχών μέσης μέγιστης Δεκεμβρίου είναι 20.3 στο Λιμάνι του Ηρακλείου τον Δεκέμβριο του 2010. Μπορεί οριακά να απειληθεί. Πρέπει να το παρακολουθούμε.  

Εσύ ετοιμάσου άσε τα θερμά ρεκόρ και έλα πίστεψε στον μεγάλο ΚΒ και να σε δίπλα μας στου χάρτες...15 μέρες θα τον τραβάω...θα τον τερματίσω..😋😋.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μου αρέσει που όσοι μιλάνε για ρεκόρ θερμοκρασίας χειμερινούς μήνες πάντα γυρίζουν στο παράδειγμα της...... Κρήτης.

Χαίρω πολύ παιδιά, εκεί και ειδικά στο νότιο πεδινό τμήμα οι θερμοκρασίες αυτές και τα ρεκόρ είναι συνηθισμένα. Το ίδιο περίπου σε περιοχές της Ρόδου και στο Καστελόριζο.

Αλήθεια, γιατί δεν φέρνετε ως παράδειγμα την Φλώρινα ή την Κοζάνη πχ;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...