Jump to content
DIMITRIS

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

88noj8.jpg.e987a0d1af970657f9416efabe1e577c.jpg

Γεια σου φιλε μου..Καλα Χριστουγεννα!!Παμε για γατες???

BREED Hero Mobile_0140_chihuahua_smooth.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απ' της 120ωρες και μετά ο τζιφος εκεί που έχει χαμηλό στην Γροιλανδία τώρα βγάζει αντικυκλωνα.δυστυχως άκρη δεν βγαίνει ακόμα . βασικά άκυρο τον εμφανίζει ένα φρειμ αργότερα 

Επεξεργάστηκε από Snow Junky
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν και πήγε πολύ δυτικά τον αυλωνισκο φοβήθηκα ότι πλησίασε το χθεσινό 18αρι ευτυχώς δεν είναι έτσι. Εντονο το κύμα ζέστης εντωμεταξυ.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Snow Junky είπε:

Δύο είναι η προορισμοί Αγγλία η Τουρκία διαλέξτε χαχαχα 

Εγω το ειπα απο χθες οτι οι δυτικοι πανηγυριζουν για το μετα τις 20 γιατι υπαρχει υποψια να εχουμε ατλαντικο ριτζ εν τελη και γροιλανδικο βεβαια και αυτοι ανεβαζουν οτι τους συμφερει απο τρεξιματα πχ gem control σημερινο τζιφο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με τέτοιο αζορικο και δεν μπορεί να κατεβάσει τίποτα σε νορμάλ ώρες.Δςν υπάρχουν γεωδυναμικα στην Ρωσία για να κατέβει κάτι.μονο αν βγεί αναδίπλωση ίσως καταφέρει κάτι και πάλι μιλάμε για ώρες φαντασίας 

Επεξεργάστηκε από Snow Junky
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλά χιόνια στα Πυρηναία μας λέει ο τζίφος και θερμή εισβολή σε εμάς... Ενώ μέχρι προχτές έβγαζε τον αυλωνα Ιταλία, ελαττώνε τη θερμή εισβολή σε εμάς και όλοι χαιρόμασταν...και από χτες έχουν στραβώσει όλα και δεν ισιωνουν.. Μεράκι το έχω να βγάζουν το καλύτερο σενάριο όσο πλησιάζουν οι μέρες.. 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τεράστιες αλλαγές στην Αμερική, όπου πλέον κατεβαίνει όλος ο πολικός λοβός εκει. Να δούμε τι θα γίνει μετά τον κατάπιωνα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχώς θεριεύει η θερμή εισβολή στα μέσα του μήνα από όλα τα μοντέλα, και μάλιστα με κόκκινα γεωδυναμικά... Αν δεν έχουμε συννεφιές θα πάμε αρκετά ψηλά με βάση τα τωρινά δεδομένα. Βέβαια είμαστε μακριά ακόμη, αλλα΄στις ζέστες δύσκολα κάνουν εκπτώσεις εν τέλει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, athper είπε:

συνολικος υετος μεχρι 18/12 για Λαρισα 0mm..ο,τι και να πουμε θα ειναι λιγο

Αυτο που λες δεν ισχυει μονο χθες ειχανε 10 χιλιοστα και προχθες παλι ειχαμε χιλιοστα συνολο ειμαστε απο 25 εως 30 αναλογα τη περιοχη στην πολη

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, athper είπε:

συνολικος υετος μεχρι 18/12 για Λαρισα 0mm..ο,τι και να πουμε θα ειναι λιγο

Εδώ πέρσι καταφέραμε και είχαμε 2 χιλιοστά τον Φεβρουάριο, οπότε πλέον όλα είναι πιθανά... Παρόλα αυτά τα είχαμε τα χιλιοστά  μας μέχρι στιγμής τον Δεκέμβριο 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

περυσι γραψαμε δυο μερες με αρνητικη θερμοκρασια ολοκληρο το "χειμωνα" και μηδενικο υετο τον Φλεβαρη και νομιζαμε οτι πιασαμε πατο,αλλα δεν εχει πατο το βαρελι..

Επεξεργάστηκε από athper
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Αυτο που λες δεν ισχυει μονο χθες ειχανε 10 χιλιοστα και προχθες παλι ειχαμε χιλιοστα συνολο ειμαστε απο 25 εως 30 αναλογα τη περιοχη στην πολη

απο σημερα λεω μεχρι και 18,που και καλα θα ηταν περιοδος ενδιαφεροντος,μπας και βλεπαμε χειμωνα Κωστα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τι μαγικό έκανε πάλι ο τζιφ... Ένωσε αζορικο με υποτροπικο σε ένα μεγάλο ωμέγα μπλοκ στην Ευρώπη... Και ένα αποκομμένο χαμηλό στην Ιβηρική να φέρνει βόλτες.. Που τα βρίσκει ρε παίδες ο άτιμος? Έχει πολύ φαντασία! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραίο εν τέλη το 6αρι σαν λογική. Και γλυτώνουμε λίγη θέρμανση (πάλι το ξέρω θέλω ζεστα) και μετά κάνει αναδίπλωση ο αζορικος σε καλό σημείο. Βέβαια θα αλλάξει.

Το μόνο που θα άλλαζα στο 6αρι είναι η θέση της λιμναρας της Ισπανίας.. την θέλουμε πιο ανατολικά.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, athper είπε:

απο σημερα λεω μεχρι και 18,που και καλα θα ηταν περιοδος ενδιαφεροντος,μπας και βλεπαμε χειμωνα Κωστα

Στο 15-17 και υετος υπαρχει και χειμωνας στα ενς προς το παρον ολων των μοντελων

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ωραίο εν τέλη το 6αρι σαν λογική. Και γλυτώνουμε λίγη θέρμανση (πάλι το ξέρω θέλω ζεστα) και μετά κάνει αναδίπλωση ο αζορικος σε καλό σημείο. Βέβαια θα αλλάξει.

Ε τι θα έλεγες εσυ😃

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Στο 15-17 και υετος υπαρχει και χειμωνας στα ενς προς το παρον ολων των μοντελων

εγω βλεπω οτι τα τελευταια χρονια,εχουμε μια εφαρμογη του νομου του Μερφι για τα κβ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ωραίο εν τέλη το 6αρι σαν λογική. Και γλυτώνουμε λίγη θέρμανση (πάλι το ξέρω θέλω ζεστα) και μετά κάνει αναδίπλωση ο αζορικος σε καλό σημείο. Βέβαια θα αλλάξει.

Το μόνο που θα άλλαζα στο 6αρι είναι η θέση της λιμναρας της Ισπανίας.. την θέλουμε πιο ανατολικά.

Εαν κατσεις να ψαξεις ολους τους χιοναδες εδω πανω απο το 80τις εκατο μετα απο ζεστη εχουν ερθει η μετα απο δευτερη ψυχρη εισβολη μια λαιτ πρωτα και μετα η καλη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38 λεπτά πριν, Kibo είπε:

πανηγυρίζουμε για τις δυο πετσες τις Φλωρινας και ακομα και αυτο ειναι καλυτερο απο οτι εχουμε δει τα τελευταία χρονια !! 

Ακριβως αυτο που ειχα γραψει πριν καιρο.Εστω και πετσα να ριξει στην φλωρινα θα γινοταν πολυ μεγαλος χαμος σε καιρικα sites και fb απο αναφορες - βιντεο - ρεπορταζ και εκτακτες καιρικες ειδησεις και πανηγιρισμοι.

Τωρα ομως πετσα δεν πρεπει να το λεμε γιατι ακομα και με 2+ εκατοστα θα θεωρειται καλος χιονιας εδω που εχουμε φτασει.

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, athper είπε:

εγω βλεπω οτι τα τελευταια χρονια,εχουμε μια εφαρμογη του νομου του Μερφι για τα κβ

Αυτο ειναι δεδομενο οποιος αγνοει οτι εχουν αλλαξει καποια πραγματα  ανεβασε και μια ωραια αναλυση ενα παιδι δεν θυμαμαι ποιος με την μειωση ημερων χιονιου κλπ πουωτο ξεραμε ουτως η αλλος και με αυτο πρεπει να ζουμε απο εδω και περα το φωναζω χρονια τωρα τα κβ πρεπει να αλλαξουν στανταρ και να μην ζουν με το παρελθον 90 80 κλπ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

To πρώτο τρέξιμο που μπορεί να πει κανείς ότι είναι καλό για βόρεια ελλάδα. Φυσικά στις μακρινές ώρες, αφού μέχρι τις 20 το ξέρουμε (άσχετα αν κάποιοι δεν θέλουν να το δουν και να το αποδεχθούν για ψυχολογικούς λόγους) ότι δεν έχει τίποτα

gfs-0-282.png?6

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παραυτα με βαση τι ζουσαμε τα τελευταια χρονια  φετος προσπαθει μια χαρα 25νοεμβρη χιονια μεχρι χαμηλα σημερα το ιδιο ωραιες εικονες απο τα ημιορεινα πχ αρναια χαλκιδικη σοχο κλπ  ειμαστε σε πιο καλη φαση ..δυστυχως υπαρχει και ελλειψη υετου ομως σε καποιες περιοχες που πρεπει και αυτη να σταματησει καποια στιγμη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απολύτως λογικό μετά από μία τρομερή μοντελικά ημέρα, να χαλάσουν τα σημερινά... όμως εγώ δε θα τα βάψω μαύρα ακόμη.. θα περιμένω...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...