Jump to content
DIMITRIS

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

απο που να πιαστω αυτη τη φορα.........αντε εκεινο το χαμηλο που ταξιδευει απο νοτο προς βορα 🤪ισως "σκονταψει" καπου , αντε να βαλει και ο γροιλανδικος πλατη.....παλευεται ρε,,,,εναν αυλωνα βολικο ζηταμε....τοσο δυσκολο ειναι?????????????????

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Ναι αλλά δε φαίνεται κάτι καλό για το διαστημα 15,16 για χιονοκαιρια... Πάλι Ιβηρική βγαίνουν οι χαμηλές πιέσεις... Και μετά έχουμε καταπιώνα

Ίσως και να μπορέσει να αλλάξει αυτό.. αν πχ η πράσινη γλίτσα από να έρθει λίγο δυτικότερα ένα χιονακι το βλέπουμε χαμηλά. Βέβαια δύσκολα για Ήπειρο.

Τα 12αρθα στις μακρινές ώρες μου άρεσαν πάντα σε εκείνο το διάστημα φαίνεται η πρώτη πιο αποτελεσματική αναδίπλωση.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο μέσος όρος του τζιφου κλείδωσε το 12αρι στα 850 στις 144 ώρες.

+16 στα 850 από ούκμο!

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, g_ar είπε:

Είτε για χιονιά Μαδρίτης το πάει, είτε Ιωαννίνων… Πιο ανατολικα δύσκολο χαχαχα

IMG_5683.png.522dcc3ec2265e640fd4cd62d3579389.png

Το δεύτερο μακάρι. Το πρωτο ευτυχώς είμαστε πολύ μακριά. Γιατί συνήθως σε αυτά τα οριακά κάνουμε γιορτές με καύσωνα για να χιονιστουν Σεβίλλη και Τολέδο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μαπα τα κυρια μετα τις 200 ωρες αλλα θα αλλαξουν.Με κοκκινη Λοντρα δεν χανουμε ποτε😎

Επεξεργάστηκε από south coast
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, g_ar είπε:

Είτε για χιονιά Μαδρίτης το πάει, είτε Ιωαννίνων… Πιο ανατολικα δύσκολο χαχαχα

IMG_5683.png.522dcc3ec2265e640fd4cd62d3579389.png

όλα γίνονται. Εξάλλου στα κεντρικά του τζίφου ως γνωστόν έχουν μεγάλη φαντασία😂Εχουν ας πούμε καλλιτεχνικό πνεύμα...

zografos.jpg.edc6046c123ea84904224a0f1d9a64f9.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νομίζω ότι το Τζεμ στο 12αρι είναι το καλύτερο που μπορεί να γίνει στον αντικυκλωνα. Είναι ουσιαστικά η βελτιωμένη έκδοση του ευρωπαϊκού 00ζ. Το λες και ενδιάμεσο σενάριο του τζιφου και του ευρωπαϊκού, που ο τζιφος έχει φοβερό Ριτζ, αλλά είπαμε μη φτάσει πιο κοντά στην Αμερική από ότι στην Ευρώπη. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Berdon είπε:

όλα γίνονται. Εξάλλου στα κεντρικά του τζίφου ως γνωστόν έχουν μεγάλη φαντασία😂Εχουν ας πούμε καλλιτεχνικό πνεύμα...

zografos.jpg.edc6046c123ea84904224a0f1d9a64f9.jpg

Πάντως με φαντασία του τζιφου λες, αλλά του ευρωπαϊκού το αρχείο έβαλες, χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

θα τσιμπησω παλι!!! θα τσιαμπαω μεχρι να πιαστω.....😂τι χαρτες βγαζει το προστυχο στις ωρες φευγα .....!!!!!!!! ας πεσουν και οι ωρες επιτελους !!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Nα το πω??? ετσι οπως παει να ριτζαρει ο αζορικος στις απειρες ωρες μονο με την βοηθεια γροιλανδικου μπορει να κατεβει η μαουνα.

υγ νομιζω καπου το τρενακι θα αφησει τον αζορ να παει πολυ βορεια αλλα αυτα οταν και εαν φτασουν πρωτη καρτελα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Πάντως με φαντασία του τζιφου λες, αλλά του ευρωπαϊκού το αρχείο έβαλες, χαχα

Χεχε έχει καλύτερη ανάλυση... ή ίσως και αυτός να έχει πέσει παλαιότερα θύμα του βασιλιά😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, south coast είπε:

Δεν ειναι για εμας αυτα,λαλακιες…

Το ξέρω αλλά προκειται για τεραστιους εμποδισμους που οπως και να το παρει κανεις ειναι εντυπωσιακοι... το αποτελεσμα ομως οχι το αναμενομενο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, Berdon said:

Το ξέρω αλλά προκειται για τεραστιους εμποδισμους που οπως και να το παρει κανεις ειναι εντυπωσιακοι... το αποτελεσμα ομως οχι το αναμενομενο...

Σαν εικονα ναι στο meteociel,κατα τ αλλα χιονια στην ιμπιζα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ειπα να πω μια καλησπερα...72 ωρες και βαλε καθαρος.....Αρχιζω και προβληματιζομαι..Οι ζαλαδες συνεχιζουν...Πηγα στο φαρμακειο μπας και εχουν βγει καραμελες σαν τις νικορετ για το τσιγαρο..Αλλα ο φαρμακοποιος μου ειπε οτι για τα μοντελα δεν εχει βρεθει κανενα υποκαταστατο...Η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα...Την αγαπη μου....

Μ αρεσουν τα χρωματακια που ανεβαζετε...Τη βρισκω...Παιρνω τζουρα...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

θα ήθελα τον αντικυκλώνα του 12αριου:

image.png.4233945b7437b7fc4ecdb6c819cd8bbf.png

με τον αυλώνα του 6αριου:

image.png.3e197b7a1f2154bc81011003fd0c8f6c.png

 

και μετά αυτή η μωβιά θα αποκοβόταν και θα έκανε βόλτες στην κεντριανατολική Μεσόγειο

gfs-13-384.png?6

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μεγάλη αλλαγή στον μ.ο. τγζίφου, μας λέει πάτε κατευθείαν στην δεύτερη αναδίπλωση όπως δηλαδή το κύριο ΧΟΝΔΡΙΚΑ:

animqte3.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 Hallo boys....οκ ο ταιναρος τσεκ!!,τσίμπησε...πρέπει να μπει στο παιχνίδι και ο Σαλιγκαρος για να μου το φέρουν με κορδελιτσα μια ώρα αρχητερα 😎😎😎😎😎😎😋😋😋😋😋...keep going!!! u doing well

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πλακωμα αντικυκλωνα μας λέει και ο μο του τζιφου.μεχρι τις 216ώρες σε κάνα 2,3 δεν μας πλακώνει . τζάμπα ο αζορικος δηλαδή.εγω το είπα και ας με διαψεύσει ο καιρός ότι αν έρθει κάτι θα είναι για ανατολικά προσηνεμα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...