Jump to content
g_ar

Αναφορές Δεκεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, ηλιοφάνεια για άλλη μια μέρα στον Βόλο, η θερμοκρασία από 14 έως 15 βαθμούς σήμερα… Δεν έβρεξε καθόλου μέσα στην νύχτα εδώ, όχι ότι αναμενόταν αλλά υπήρχε μια πολύ μικρή πιθανότητα νομίζω…

Αντίθετα, στον Αλμυρό μου είπαν οι γονείς μου ότι έβρεξε για κάποια ώρα νωρίς το πρωί. 
 

Γενικά, πάντως επικρατεί βαρετοκαιρια και θα συνεχίσει να επικρατεί μέχρι το τέλος του έτους…
 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36 λεπτά πριν, galatsioths είπε:

Πολύωρη βροχή στα Δίδυμα Αργολίδας και 40μμ στο γειτονικό Κρανίδι Η γιαγιά στο τηλέφωνο ενθουσιασμενη αφου και ο υπολοιπος μηνας πηγε παρα πολυ καλα με 100+μμ. Εχει βγει χορταρι και γλίτσα στην άκρη στον δρόμο λέει χαχαχχαα

Καιρόφιλη και αυτή; χαχαχα

Κουβαλάει την καιρο - τρέλα μας;;🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, Berdon είπε:

Καιρόφιλη και αυτή; χαχαχα

Κουβαλάει την καιρο - τρέλα μας;;🤣

Κυρίως για τις ελιές! Να ποτιστουν οι ελιές να κάνουμε λάδι χαχαχχα

Αλλά ναι πιστεύω πως έχει λίγο στο dna. Με κάθε βροχή/ψιχάλα/κρύο κτλ εννοείται χτυπαει τηλέφωνο!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κυπρος τωρα.. πλησιαζει τερας

Webcam preview

Πωω το ονειρο καθε καταιγιδοφιλου...

 

Screenshot_20231221-175654.png

Επεξεργάστηκε από Berdon
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20-25 μμ κλεινει η ημερα εδω στη γειτονια, 30-35 mm στορμ τοταλ με τα χθεσινα και 65-70 mm ο Δεκεμβρης !!!!!!!!!

Φυσιολογικοτητα, κανονικοτητα, παλιακοτητα....

Ειδικα χθες το βραδυ, τα μεταμεσονυκτια φαινομενα, ξυπνησαν αναμνησεις παιδικων χρονων, που "το χειμωνα βρεχει και κανει κρυο"

Πολυ νορμαλ και διακυμανση αρκουντως χειμωνιατικη 10-14 χοντρικα.....ηδη 10,3 στο μπαλκονι και πεφτει, ξαστερωσε και παμε φουλ για μονοψηφια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, kouvanos είπε:

20-25 μμ κλεινει η ημερα εδω στη γειτονια, 30-35 mm στορμ τοταλ με τα χθεσινα και 65-70 mm ο Δεκεμβρης !!!!!!!!!

Φυσιολογικοτητα, κανονικοτητα, παλιακοτητα....

Ειδικα χθες το βραδυ, τα μεταμεσονυκτια φαινομενα, ξυπνησαν αναμνησεις παιδικων χρονων, που "το χειμωνα βρεχει και κανει κρυο"

Πολυ νορμαλ και διακυμανση αρκουντως χειμωνιατικη 10-14 χοντρικα.....ηδη 10,3 στο μπαλκονι και πεφτει, ξαστερωσε και παμε φουλ για μονοψηφια

Πριν καμιά ώρα που ήμουν Αμπελόκηπους είχε αρκετή ψύχρα όπως χθες και προχθές. 

Το περίεργο είναι πως οι θερμοκρασίες που αναφέρονται είναι 16-17 βαθμοί οι ανώτερες.

Αίσθηση βέβαια για λιγότερο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19,6mm σήμερα και 9,2mm χθες οπότε συνολικά 28,8mm! Καθόλου άσχημα θα έλεγα.

Προφανώς βέβαια προτιμώ την κακοκαιρία του προηγούμενου Σαββάτου που παρόλο που είχε λιγότερη βροχή (20mm συνολικά), είχε άπειρα αστραπο-βροντο κεραυνίδια! 

Άντε και με τον νέο χρόνο τώρα να δούμε και τον λευκό επισκέπτη!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πρέπει να είναι η πρώτη χρονιά που ΚΑΝΕΝΑ χιονοδρομικό δεν θα είναι ανοιχτό μέσα στις γιορτές τουλάχιστον μέχρι την Πρωτοχρονιά όπως δείχνουν τα μοντέλα....βασικά όχι μόνο δεν θα είναι ανοιχτά αλλά θα λιώσει και ότι χιονο έχει απομείνει .....τραγικό ....και το χειρότερο ότι αυτό το φαινόμενο με την αχιονιά στα χκ επαναλαμβάνεται τα τελευταία χρόνια με ανησυχητική συχνότητα ...  Και όλα αυτά όταν στο μεγαλύτερο μέρος της Ευρώπης μεχρι και τη γειτονική Βουλγαρία τα βουνά είναι θαμμένα κάτω από μέτρα χιόνι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Πρέπει να είναι η πρώτη χρονιά που ΚΑΝΕΝΑ χιονοδρομικό δεν θα είναι ανοιχτό μέσα στις γιορτές τουλάχιστον μέχρι την Πρωτοχρονιά όπως δείχνουν τα μοντέλα....βασικά όχι μόνο δεν θα είναι ανοιχτά αλλά θα λιώσει και ότι χιονο έχει απομείνει .....τραγικό ....και το χειρότερο ότι αυτό το φαινόμενο με την αχιονιά στα χκ επαναλαμβάνεται τα τελευταία χρόνια με ανησυχητική συχνότητα ...  Και όλα αυτά όταν στο μεγαλύτερο μέρος της Ευρώπης μεχρι και τη γειτονική Βουλγαρία τα βουνά είναι θαμμένα κάτω από μέτρα χιόνι 

Τώρα τελευταία δυστυχώς έτσι πηγαίνει και θα πηγαίνει. Ακόμα και τις χρονιές που έχουν χιόνι Χριστούγεννα (και θα έχουν) λίγο πολύ γίνεται από τύχη. Ακόμα και χειρότερες χρονιές από την φετινή έτυχε και εβαλαν λιγο χιονακι παραμονές (με μια εισβολή π⁰ρδη που λέμε)... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραίος ο Δεκέμβρης για την Αττική... χαμηλά με την τροχιά καί κίνηση όπως το σημερινό πάντα ευνοούν την Αττική....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Tρίκορφο Γρεβενών....140 μέτρα πιο ψηλά (1050μ)από μένα 4,5 χιλιόμετρα απόσταση από το χωριό μου......με το που μπήκα στην είσοδο....17-12-2022.Μισόμετρο....εγώ στα 840 μ είχα....20 με 25

412119000_772869224678595_1061974155260024116_n.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημεραααα...ειπα να κοιταξω το σταθμο να δω τι θα φορεσω.....

Και 7 το πρωι βλεπω αυτο.....

Τετοιες θερμοκρασιες εχω και τα πρωινα του αυγουστου......

Screenshot_20231222_071803_Samsung Internet.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, Snowparty είπε:

Καλημεραααα...ειπα να κοιταξω το σταθμο να δω τι θα φορεσω.....

Και 7 το πρωι βλεπω αυτο.....

Τετοιες θερμοκρασιες εχω και τα πρωινα του αυγουστου......

Screenshot_20231222_071803_Samsung Internet.jpg

Ελααααα βρε παραπονιέσαι κιόλας..ζεστούλα και βλέπω επίσης οτι είχατε τις βροχούλες σας...τι να πούμε και εμείς εδώ ανομβρία και 3 βαθμούς...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 

1 ώρα πριν, Snowparty είπε:

Καλημεραααα...ειπα να κοιταξω το σταθμο να δω τι θα φορεσω.....

Και 7 το πρωι βλεπω αυτο.....

Τετοιες θερμοκρασιες εχω και τα πρωινα του αυγουστου......

Screenshot_20231222_071803_Samsung Internet.jpg

Φορά το άρωμα σου Σάκη μόνο  και βγες ..χαχα...

Εδώ παραδόξως έχει συννεφιά ... Στους 2 η ελάχιστη και τώρα είμαστε κάπως έτσι

929126528_image1(1).jpg.d40391f9d66ca20017dce44c06b4e6fd.jpg

 

Επεξεργάστηκε από freeze
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα! Καιρος με κρυουλακι και συννεφιά που αρμόζει στην εποχή στο κεντρο της Αθήνας. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βρέχει αυτήν την ώρα στα Καλάβρυτα με 8.8 βαθμούς ....βροχή μέχρι τα 1900+ στο Χελμό...

Στην ταράτσα μου 10.1 ελάχιστη και 14 μέγιστη με συννεφιά όλη μέρα ....

Ανοιξη στον Ποταμό Κέρκυρας με 17.7 βαθμούς αυτήν την ώρα και λιακάδα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Γιορτινή Ναύπακτος χθες βράδυ, βροχερή σήμερα!!!

FB_IMG_1703243769632.jpg

FB_IMG_1703243763465.jpg

FB_IMG_1703243752031.jpg

FB_IMG_1703243757281.jpg

FB_IMG_1703243747247.jpg

Από τις ομορφότερες πόλεις της Ελλάδος (κατά τη γνώμη μου βέβαια.)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...