Jump to content
g_ar

Αναφορές Δεκεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

On 23/12/2023 at 3:49 ΜΜ, Harris είπε:

Χιονοδρομικο πισοδερι σημερα, ισως το μοναδικό με τόσο χιονι στη χωρα 

καλες γιορτες !!

IMG_2858.jpeg

IMG_2835.jpeg

IMG_2793.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Στη νότια χώρα από Αττική και νοτιότερα πόσο υψηλότερα θα είναι τα 850 αύριο σε σχέση με σήμερα?

σημερα

6-7GR.GIF?

 

 

αυριο

24-7GR.GIF?24-12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 minutes ago, heavy snow said:

Παραδειγμα για ολους μας ο καυσωνακιας που απο το καλοκαιρι μεχρι και σημερα μονο χαρουμενα ποστ εχει χωρις καμια γκρινια. 

Για μένα το καλοκαίρι του 2022 ήταν τα πέτρινα μου χρόνια.

Κυνηγαγες το 40άρι με το δίκανο. Άσε ούτε στον εχθρό μου το εύχομαι 😂

Και ο Δροσοπηγιώτης με δούλευε αβέρτα όλο το καλοκαίρι.

Πάντως βλέπω στις ειδήσεις στον ALPHA φουλ κόσμος στις παραλίες της Αθήνας σήμερα. Πανικός και μιλάμε κόσμος φουλ μέσα στη θάλασσα να κάνουν μπάνιο άνετα. Ήμουν σπίτι όλη μέρα σήμερα με το παιδί οπότε δεν είχα προσέξει τι έπαιξε. Αύριο όμως θα πάω για μπάνιο μάλλον και θα σας κάνω απευθείας αναμετάδοση από το μέτωπο 😂

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα παίδες! Πλησιάσαμε πολύ κοντά στο 20άρι και σήμερα ,,19,6 η μέγιστη εδώ στο καλοκαιρινό Μακροχώρι...πλέον η χώρα μας δεν έχει να ζηλεψει σε τίποτα τα Χριστούγεννα της Αυστραλίας.....

κι εν το μεταξύ τα καλοκαιρινά -πασχούγεννα Χριστούγεννα έχουν γίνει το πιο προβλέψιμο καιρικό γεγονός της χρονιάς.... όχι 15 μέρες ή ένα μήνα πριν αλλά από φέτος αν κάποιος προβλέψει τον καιρό των επόμενων Χριστουγέννων του 2024 εννοώ κατά 99% θα πέσει μέσα αν προβλέψει πάλι Πασχούγεννα..και όχι τίποτα επιστήμονες ή γνώστες αλλά και η ...κουτση Μαρία......🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Για μένα το καλοκαίρι του 2022 ήταν τα πέτρινα μου χρόνια.

Κυνηγαγες το 40άρι με το δίκανο. Άσε ούτε στον εχθρό μου το εύχομαι 😂

Και ο Δροσοπηγιώτης με δούλευε αβέρτα όλο το καλοκαίρι.

Πάντως βλέπω στις ειδήσεις στον ALPHA φουλ κόσμος στις παραλίες της Αθήνας σήμερα. Πανικός και μιλάμε κόσμος φουλ μέσα στη θάλασσα να κάνουν μπάνιο άνετα. Ήμουν σπίτι όλη μέρα σήμερα με το παιδί οπότε δεν είχα προσέξει τι έπαιξε. Αύριο όμως θα πάω για μπάνιο μάλλον και θα σας κάνω απευθείας αναμετάδοση από το μέτωπο 😂

Μετά το καλοκαιρι με τους ατελείωτους καυσωνες και μετά από τόσες ατελειωτες θερμές εισβολες που συνέχισαν αμειωτες και το φθινοπωρο ήρθε και η ώρα να επιστρέψουν και τα μπάνια στην θαλασσα οι ρακετες και οι ηλιοθεραπείες στις παραλιες τον Δεκέμβριο με ιστορικές θερμές εισβολες. Αν ήταν καλοκαίρι θα είχαν λιώσει και τα σίδερα. 

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η ανωμαλία του κλίματος έπιασε ταβάνι με το να μιλάμε για θερμά ρεκόρ όλων των εποχών ανήμερα Χριστούγεννα😡😡😡😡

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 hours ago, South καυσωνάκιας said:

Παραμονή Χριστουγέννων και η Αττικάρα πρωταθλήτρια στη ζέστη.

Επόμενο στοίχημα αύριο ανήμερα Χριστούγεννα να βαρέσουμε κανένα 25άρι να γουστάρουμε 😂

Πάμε Αττικάριοι να το φέρουμε!!!! 😇🤣😈

1495523893_Screenshot2023-12-24at4_52_08PM.png.b5889b08c54a0709be472fee624074a4.png

Επίσης 23.7 ο Davis του Αυλώνα σήμερα...

Τα έσπασε πραγματικά η Αττική.

1887744817_Screenshot2023-12-24at8_35_05PM.png.c4e63f9a846e738aa42c19c848a780d7.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, South καυσωνάκιας είπε:

Επίσης 23.7 ο Davis του Αυλώνα σήμερα...

Τα έσπασε πραγματικά η Αττική.

1887744817_Screenshot2023-12-24at8_35_05PM.png.c4e63f9a846e738aa42c19c848a780d7.png

Ξεπέρασε και το Κάιρο - Αφρικη. Όσοι ξεκινάνε αυτές τις μέρες από την βόρεια Αφρική με προορισμό την Αττικη θα φεύγουν από εκει με μπλούζα και μπουφανακι και μολις φτάνουν Αθήνα θα βγάζουν μπουφανακι και μπλούζα και θα μένουν με το κοντομάνικο μέχρι να φτάσουν στις παραλίες τις Αττικής όπου θα βάζουν τα μαγιό. Τι να πεις. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και εγώ εχθές το ανοιξιάτικο μεσημεράκι  είπα να φάω ένα κομματάκι μαύρης σοκολάτας υγείας στη βεράντα μου' το είχα αφήσει για λίγο δίπλα στο καφεδάκι μου και αυτό όμως......μαντέψτε βρε παιδιά!!Είχε αρχισει να ....λιώνει ΔΕΝ ΚΆΝΩ ΠΛΆΚΑ!!

Κάποιος ...καυσωνάκιας ίσως και να τα φταίει που βολοδέρνει εδώ Weather-Club !!ΕΕ ΚΑΥΣΩΝΆΚΙΑ;;!! Υπαγε οπίσω μας  τρομερέ και φοβερέ καλοκαιράκια!!! Εσύ......τρομάζεις τους χειμώνες μας' χειμωνοδιώκτη;;; 😁

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, South καυσωνάκιας είπε:

 

Πάντως βλέπω στις ειδήσεις στον ALPHA φουλ κόσμος στις παραλίες της Αθήνας σήμερα. Πανικός και μιλάμε κόσμος φουλ μέσα στη θάλασσα να κάνουν μπάνιο άνετα. 

Πολύ αμφιβάλλω ότι πήγαν κάποιοι για μπάνιο.

Καταρχήν, η Αθήνα έχει αρχίσει να αδειάζει από προχθές και όσοι έχουν μείνει πίσω κυκλοφορούν με μπουφάν και κανονικό χειμερινό ντύσιμο, πράγμα που εντυπωσιάζει αν σκεφτείς ότι οι θερμοκρασίες στο κέντρο είναι γύρω στους 18 βαθμούς.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, agnostos said:

Πολύ αμφιβάλλω ότι πήγαν κάποιοι για μπάνιο.

Καταρχήν, η Αθήνα έχει αρχίσει να αδειάζει από προχθές και όσοι έχουν μείνει πίσω κυκλοφορούν με μπουφάν και κανονικό χειμερινό ντύσιμο, πράγμα που εντυπωσιάζει αν σκεφτείς ότι οι θερμοκρασίες στο κέντρο είναι γύρω στους 18 βαθμούς.

Δες το κεντρικό δελτίο του ALPHA που έδινε σημερινές εικόνες από Αττικές παραλίες. Πανικός λέμε. Όταν ανέβει το δελτίο online θα ποστάρω το λινκ. Είχε πολύ πολύ κόσμο σύμφωνα με αυτά που έβλεπα και δεν ήταν εικόνες αρχείου. Το είπε ξεκάθαρα η παρουσιάστρια ότι ήταν σημερινές εικόνες. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Δες το κεντρικό δελτίο του ALPHA που έδινε σημερινές εικόνες από Αττικές παραλίες. Πανικός λέμε. Όταν ανέβει το δελτίο online θα ποστάρω το λινκ. Είχε πολύ πολύ κόσμο σύμφωνα με αυτά που έβλεπα και δεν ήταν εικόνες αρχείου. Το είπε ξεκάθαρα η παρουσιάστρια ότι ήταν σημερινές εικόνες. 

Καλά, ρεπορτάζ μουφα. Τίποτα εικόνες από άλλους μήνες θα προέβαλαν.

Κυκλοφορώ όλες αυτές τις μέρες έξω, κέντρο και νέα Σμύρνη, ούτε έναν δεν έχω δει με κοντομανικο με  τη συντριπτική πλειοψηφία φοράει ακόμα και χοντρά μπουφάν ή και κασκόλ. Περίεργο βέβαια το θέαμα αυτό δεν λέω.

 

Επεξεργάστηκε από agnostos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μετα το αρνακι εχει και φοντανακι και ξυδακι.....

Παμε για ρεκορ αυριο.....εχει και πολυ συνεχεια.....και ολο φτιαχνει το πραγμα....

Screenshot_20231218_132512_Samsung Internet.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 minutes ago, agnostos said:

Καλά, ρεπορτάζ μουφα. Τίποτα εικόνες από άλλους μήνες θα προέβαλαν.

Κυκλοφορώ όλες αυτές τις μέρες έξω, κέντρο και νέα Σμύρνη, ούτε έναν δεν έχω δει με κοντομανικο με  τη συντριπτική πλειοψηφία φοράει ακόμα και χοντρά μπουφάν ή και κασκόλ. Περίεργο βέβαια το θέαμα αυτό δεν λέω.

 

Πάντως αύριο θα παίζει φουλ του κοντομάνικου Αθήνα το μεσημέρι. Και στις παραλίες πιστεύω πολλοί που έμειναν (όπως εγώ) θα τις τιμήσουν. Προσωπικά ακόμα το σκέφτομαι το αν πάω αύριο. Γιατί αν παίζει να πέσουν ρεκόρ δε θέλω να τα χάσω 😂

Ίσως πάω μετά τις 3-4. Θα δω!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 1/12/2023 at 2:22 ΜΜ, heavy snow είπε:

Χιονοδρομικο ανηλιου ως τα 1850 μετρα υψομετρο και σημερα δεν εχει καμια διαφορα η εικονα του σε σχεση με τον Ιουλιο.

Μενει τωρα να λιωσουν και οσα χιονια εχουν απομεινει στα πιο ψηλα βουνα της ελλαδας μεχρι τα 2500 - 2600 μετρα υψομετρο και να γεμισουν σιγα σιγα οι παραλιες μεχρι τα Χριστουγεννα.

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Εγώ ήμουν προετοιμασμενος από 1η δεκεμβριου για το κλίμα των Χριστουγέννων με μεγάλη θερμή εισβολη χαχαχα. Όπως έγραψε και ο Σωτήρης από μακροχωρι μέχρι και η κουτσή Μαρία θα έπεφτε μέσα για τα πασχουγεννα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και για να είμαστε ετοιμοπόλεμοι το ρεκόρ όλων των εποχών για ολόκληρο τον Δεκέμβριο στην Αττική είναι το 25.8 του Αυλώνα από περσι.

Καλά αυτό χλωμό να πέσει αλλά το ρεκόρ θερμότερων Χριστουγέννων εδώ και 120+ χρόνια ίσως καταρριφθεί.

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36 minutes ago, South καυσωνάκιας said:

Δες το κεντρικό δελτίο του ALPHA που έδινε σημερινές εικόνες από Αττικές παραλίες. Πανικός λέμε. Όταν ανέβει το δελτίο online θα ποστάρω το λινκ. Είχε πολύ πολύ κόσμο σύμφωνα με αυτά που έβλεπα και δεν ήταν εικόνες αρχείου. Το είπε ξεκάθαρα η παρουσιάστρια ότι ήταν σημερινές εικόνες. 

Και για του λόγου το αληθές το βίντεο παρακάτω...

https://www.alphatv.gr/news/koinonia/article/152579/hristougenna-me-thermokrasia-anoixis/

 

1149766692_Screenshot2023-12-24at9_46_07PM.png.98cf2f8582fbecbf58a33ac1569fefd5.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Και για του λόγου το αληθές το βίντεο παρακάτω...

https://www.alphatv.gr/news/koinonia/article/152579/hristougenna-me-thermokrasia-anoixis/

 

1149766692_Screenshot2023-12-24at9_46_07PM.png.98cf2f8582fbecbf58a33ac1569fefd5.png

Αυριο δεν θα πεφτει καρφιτσα στις παραλιες.....οι ξαπλωστρες εχουν εξαντλειθει....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωρε ρακεταδες και γιαμπανάκηδες στις παραλίες σήμερα παραμονή Χριστουγέννων. Περίμενα από 1η Δεκεμβρίου που είχα γράψει οτι θα γεμίσουν με κόσμο οι παραλίες τα χριστούγεννα αλλά όχι και τόσο πολύ λες και έχουμε καύσωνα χαχαχαχα.Απιστευτο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

48 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Και για του λόγου το αληθές το βίντεο παρακάτω...

https://www.alphatv.gr/news/koinonia/article/152579/hristougenna-me-thermokrasia-anoixis/

 

1149766692_Screenshot2023-12-24at9_46_07PM.png.98cf2f8582fbecbf58a33ac1569fefd5.png

Όλοι αυτοί ούτε ταξί δεν γεμίζουν. Αν τους μετρήσεις πάνω κάτω καμία 25αροα είναι.

Οι συνηθισμένοι μπαρμπάδες χειμερινοι κολυμβητές τους οποίους βλέπεις ακόμα και με κρύο ή και χιόνι.

Γι'αυτό φυσικά τέτοια ψευτορεπορταζ δεν έπαιξαν πουθενά πλην Alpha.

Η συντριπτική πλειοψηφία όσων απέμειναν στην Αθήνα, και δεν δούλευαν σήμερα,έβαλαν τα μπουφάν τους και πήγαν προς Ερμού.

Για να βάλουμε τα πράγματα στη θέση τους, αυτά τα 20αρια καταγράφονται κάποια στιγμή μέσα στη μέρα σε κάποιο συγκεκριμένο μέρος για λίγο φυσικά και αναφέρονται απλά για στατιστικούς λόγους. Η υπόλοιπη μέρα φυσικά δεν έχει τέτοιες θερμοκρασίες. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

53 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Ωρε ρακεταδες και γιαμπανάκηδες στις παραλίες σήμερα παραμονή Χριστουγέννων. Περίμενα από 1η Δεκεμβρίου που είχα γράψει οτι θα γεμίσουν με κόσμο οι παραλίες τα χριστούγεννα αλλά όχι και τόσο πολύ λες και έχουμε καύσωνα χαχαχαχα.Απιστευτο. 

Δεν γέμισε καμία παραλία φυσικά......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...