Jump to content
g_ar

Αναφορές Δεκεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, thesprotos είπε:

Το Εχεις φιλοσοφήσει αλλιώς.. Πράγμα το οποίο αδυνατωνα κατανοήσω πληρως😊

Έτσι είναι οι μεγάλοι φιλόσοφοι...ακατάληπτοι😛

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 ώρες πριν, airfathaaaaa είπε:

ξερω ειναι rant αλλα πρεπει σοβαρα να απαγορευσουν τα τζακια στα μεγαλα αστικα κεντρα 

αν ειναι δυνατον με τετοια ζεστη να τα αναβουν τα βραδια

2 μέρες έβαλα αέριο μέχρι τώρα από 3 ώρες ....η εσωτερική παίζει στους 19.7 - 20.2 .....ο κόσμος είναι βλαμμένος πραγματικά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 ώρες πριν, Snowparty είπε:

Ευτυχως ειναι μεγαλη η νυχτα  κραταει τα προσχηματα και δροσιζει λιγο......αλλα οσο περναει ο καιρος ολο και θα αυξανεται η θερμοκρασια....

Φανταστειτε τι εχει να γινει απο φλεβαρη......

Είπαμε να λέμε καμιά υπερβολή αλλά εσύ το ξεχειλωσες ......είναι δυνατόν να μιλάμε για  Φλεβάρη από το Δεκέμβρη και να προδικαζουμε ένα ολόκληρο χειμώνα  ????? 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τρομερή ομίχλη ήδη στα Δίδυμα Αργολίδας. Λίγο πιο πάνω στα 80 με 100 μόλις μέτρα ψηλότερα η θερμοκρασία από τους 6.0 στους 10.0!!! Και μια εικόνα με το χωριό χαμένο σαν την Γκόθαμ Σίτι

20231225_215918.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Είπαμε να λέμε καμιά υπερβολή αλλά εσύ το ξεχειλωσες ......είναι δυνατόν να μιλάμε για  Φλεβάρη από το Δεκέμβρη και να προδικαζουμε ένα ολόκληρο χειμώνα  ????? 

 

Βαση των τελευταιων χρονων και ετσι οπως βαδιζουμε τωρα.....δεν νομιζω οτι μπορω να ειμαι αισιοδοξος......δεν βλεπω και κατι πριν τις 380ωρες..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Διαβαζω καποιες αναρτησεις για β.π αττικης οτι εχει κανονικες και χειμωνιατικες θερμοκρασιες....

Εχτες κυριακη εγω και η παρεα μου γυρω στα 10 ατομα ηλικιας 30 μεχρι 70 χρονων κυνηγουσαμε στα 1000μ β.α. του βελουχιου...κατα τις 1 ωρα ολοι ημασταν με κοντομανικα και ψαχναμε ισκιο (χωρις υπερβολες)...

Μπορει να μου πει καποιος αν μπορουμε να ερθουμε να κυνηγησουμε στα β.π..το σκ...που εχει τις συνθηκες που θελουμε?????????

Επεξεργάστηκε από Snowparty
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, Snowparty είπε:

Βαση των τελευταιων χρονων και ετσι οπως βαδιζουμε τωρα.....δεν νομιζω οτι μπορω να ειμαι αισιοδοξος......δεν βλεπω και κατι πριν τις 380ωρες..

Κοίτα σε 3 χρόνια έχω συνολικά 103cm χιόνι ....οπότε γιατί να μην ελπίζω για το 4Χ4????

Άλλωστε τα τελευταία χρόνια πιο πιθανό είναι να κάνει ένα μεγάλο χιονιά και τέλος παρά ένα φυσιολογικό χειμώνα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Κοίτα σε 3 χρόνια έχω συνολικά 103cm χιόνι ....οπότε γιατί να μην ελπίζω για το 4Χ4????

Άλλωστε τα τελευταία χρόνια πιο πιθανό είναι να κάνει ένα μεγάλο χιονιά και τέλος παρά ένα φυσιολογικό χειμώνα 

Καλα κανεις και ελπιζεις ....

Εγω ομως στα 600μ αναμεσα σε βελουχι -οιτη-βαρδουσια εχω 10cm...

Πιστευω εχω το δικαιωμα να μην ελπιζω οπως μου δειχνει η καιρικη δραστηριοτητα τα τελευταια χρονια.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 ώρες πριν, airfathaaaaa είπε:

ξερω ειναι rant αλλα πρεπει σοβαρα να απαγορευσουν τα τζακια στα μεγαλα αστικα κεντρα 

αν ειναι δυνατον με τετοια ζεστη να τα αναβουν τα βραδια

Ανάλογα και τι μόνωση έχεις.. Αν δεν έχεις καλή μόνωση κρυωνει το σπίτι εύκολα.. Ε δεν θα απαγορέυσουμε στον κόσμο να ζεσταίνεται!

36 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

2 μέρες έβαλα αέριο μέχρι τώρα από 3 ώρες ....η εσωτερική παίζει στους 19.7 - 20.2 .....ο κόσμος είναι βλαμμένος πραγματικά 

Το ίδιο που έγραψα παραπάνω. Αλλά και πάλι αν κάποιος κρυώνει και δεν έχει άλλο μέσο θέρμανσης τι να κάνει να τον βάλουμε σοι και καλά να ψοφήσει από το κρύο? 😞

Και εδώ πολύ έντονη τζακίλα, έκανα ποδήλατο μετά από καιρό και βρωμούσα καπνίλα. Βέβαια εδώ έχει και αρκετά περισσότερο κρύο τα πρωινά. Κάτω από 7 βαθμοί τώρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χρονια πολλα σε ολα τα παιδια......ζηστε την καθε στιγμη......καλοκαιρακιδες χειμωνακιδες ενωθητε.....ο καιρος δεν χωριζει αλλα ενωνει......παμε γερα Αττικαρα για το 4 στα 4...αν και δυσκολο το βλεπω.......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μερικοί επειδή ζείτε στην Αθήνα και ενδεχομένως είστε και μικρή στην ηλικία γράφετε κάτι υπερβολές του τύπου έχει το σπίτι μου 20 βαθμούς κοιμάμαι με ανοιχτά παράθυρα ή δεν έχω ανάψει ακόμη θέρμανση κτλ. 

Πχ στην Λάρισα τον τελευταίο μήνα περίπου η θερμοκρασία το πρωί και το βράδυ φλερτάρει κοντά στο μηδέν άσχετα εάν ανεβαίνει το μεσημέρι. Έτσι το βράδυ η εσωτερική πέφτει αν δεν ανάψεις όλη μέρα θέρμανση 17 με 18, ανάλογα με τη μόνωση που έχει ο καθένας. Τουτέστιν δεν ζεις χωρίς να ανάψεις τζάκι, καλοριφέρ ή οτιδήποτε έχει ο άλλος για να ζεσταθεί. 

Οπότε μη γράφετε υπερβολές γιατί μας διαβάζει πολύς κόσμος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πλημμυρες στο Κοκκινο...Εδω και 36 ωρες δεν εχει σταματησει....Αλλα οχι απο νερο....Φυσαει...Και ολα γυριζουν....🤣Χρονια Καλα σε ολους σας!!!

20231226_102659.jpg

Το Νυμφαιο παντως λευκες γιορτες εκανε.

414460700_2752827544868260_6445362442890381278_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Giorgos-Larissa είπε:

Μερικοί επειδή ζείτε στην Αθήνα και ενδεχομένως είστε και μικρή στην ηλικία γράφετε κάτι υπερβολές του τύπου έχει το σπίτι μου 20 βαθμούς κοιμάμαι με ανοιχτά παράθυρα ή δεν έχω ανάψει ακόμη θέρμανση κτλ. 

Πχ στην Λάρισα τον τελευταίο μήνα περίπου η θερμοκρασία το πρωί και το βράδυ φλερτάρει κοντά στο μηδέν άσχετα εάν ανεβαίνει το μεσημέρι. Έτσι το βράδυ η εσωτερική πέφτει αν δεν ανάψεις όλη μέρα θέρμανση 17 με 18, ανάλογα με τη μόνωση που έχει ο καθένας. Τουτέστιν δεν ζεις χωρίς να ανάψεις τζάκι, καλοριφέρ ή οτιδήποτε έχει ο άλλος για να ζεσταθεί. 

Οπότε μη γράφετε υπερβολές γιατί μας διαβάζει πολύς κόσμος 

Καλά, ανοησίες και υπερβολές είναι αυτά που γράφουν ορισμένοι για δήθεν ανοιχτά παράθυρα και κοντομανικα στην Αθήνα.

Δεν υπάρχει αυτό και φυσικά ούτε στις  παραλίες πήγε ο κόσμος ούτε ζέστη είχε η Αθήνα αυτές τις μέρες.

Το μόνο αληθές είναι πως ελάχιστα ανάψαμε θέρμανση τον Δεκέμβριο.

Κάνει ένα 4ημερο ηλιοφάνειας η οποία ανέβασε τη θερμοκρασία πάνω από τα φυσιολογικά και κάποιοι βρήκαν ευκαιρία να γράψουν τέτοιες εξυπνάδες για εντυπωσιασμό και τίποτα παραπάνω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τι και αν έχουμε 26 Δεκέμβρη με ξαστεριά και άπνοια? Η θερμοκρασία δεν κατάφερε να πέσει κάτω από 10. Ακόμα και η δορυφορική δείχνει μια αρρωστημένη στάσιμη συννεφιά, εικόνα κάπως ασυνήθιστη της εποχής που διανύουμε που σε φυσιολογικές συνθήκες υπάρχει κινητικότητα στην ατμόσφαιρα. Καλημέρα.

https://penteli.meteo.gr/stations/chaidari/

https://www.sat24.com/en-gb/country/gr#lightning=on

Επεξεργάστηκε από Μεσσήνιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λαϊλιάς Σερρών, παραμονή Χριστουγέννων 24/12/2023.....μου τις έστειλε φίλος, που επισκέφτηκε τα μέρη....Έτη πολλά κι ευτυχισμένα, με την βοήθειά μας ακόμη και σ εκείνους τους ψυχικά ασθενούντες αδελφούς μας, που τους βλέπουμε καθημερινά να χάνουν τον κόσμο γύρω τους!!

FB_IMG_1703581431852.jpg

FB_IMG_1703581436851.jpg

FB_IMG_1703581428785.jpg

FB_IMG_1703581446972.jpg

FB_IMG_1703581462155.jpg

FB_IMG_1703581458653.jpg

FB_IMG_1703581453069.jpg

FB_IMG_1703581442035.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

58 λεπτά πριν, Μεσσήνιος είπε:

Τι και αν έχουμε 26 Δεκέμβρη με ξαστεριά και άπνοια? Η θερμοκρασία δεν κατάφερε να πέσει κάτω από 10. Ακόμα και η δορυφορική δείχνει μια αρρωστημένη στάσιμη συννεφιά, εικόνα κάπως ασυνήθιστη της εποχής που διανύουμε που σε φυσιολογικές συνθήκες υπάρχει κινητικότητα στην ατμόσφαιρα. Καλημέρα.

https://penteli.meteo.gr/stations/chaidari/

https://www.sat24.com/en-gb/country/gr#lightning=on

Καλημέρα Μεσσήνιε, όντως δεν έχω ξαναδεί τόσο παράξενη δορυφορική, πραγματικά τα νέφη μοιάζουν λες και δεν είναι από νερό ! Αλήθεια τι ύψος έχουν?

image.png.a546b6f73efaf8f2cfd7f2711050a5c2.png

 

3.1 η ελάχιστη εδώ

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Καλημέρα Μεσσήνιε, όντως δεν έχω ξαναδεί τόσο παράξενη δορυφορική, πραγματικά τα νέφη μοιάζουν λες και δεν είναι από νερό ! Αλήθεια τι ύψος έχουν?

image.png.a546b6f73efaf8f2cfd7f2711050a5c2.png

 

3.1 η ελάχιστη εδώ

Από ότι δείχνει εδώ οι κορυφές τους έχουν πολύ μικρό ύψος εκτός και αν εννοείς τις βάσεις των νεφών που δεν γνωρίζω...

 

CTTH_GR.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Καλημέρα Μεσσήνιε, όντως δεν έχω ξαναδεί τόσο παράξενη δορυφορική, πραγματικά τα νέφη μοιάζουν λες και δεν είναι από νερό ! Αλήθεια τι ύψος έχουν?

image.png.a546b6f73efaf8f2cfd7f2711050a5c2.png

 

3.1 η ελάχιστη εδώ

Δεν είμαι κάτω και δεν έχω άμεση εικόνα, αλλά λογικά θα έχουν χαμηλή βάση.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πρωινός Χελμός

Χτυπάνε το κεφάλι τους στο χκ μετα την επένδυση εκατομμυρίων που έγινε φέτος και το χιόνι δεν φτάνει ούτε για χιονανθρωπο

index2.php (16).jpg

cameralaka (44).jpg

cameraartemis (5).jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...