Jump to content
g_ar

Αναφορές Δεκεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 minutes ago, Χιονοσκεπής said:

Αν βγουν οι ζέστες που φαίνονται για το δεύτερο δεκαήμερο, πάμε για 4ο μήνα - ρεκόρ μέσα στο 2023 ή 5ο...έχω χάσει το μέτρημα. Και κάποτε μας φαινόταν θερμό το 2007.

Αν βγει θερμός Δεκέμβριος από άποψη μέσων ετήσιων Τ κάποιες περιοχές ενδεχομένως να βγάλουν το θερμότερο έτος από τους σταθμούς τους. Είναι στα όρια με άλλα έτη. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 βαθμοί πάνω σε σχέση με εχθες τέτοια ώρα εδώ, βέβαια αυτό είναι επειδή έχουμε ήλιο, δεν περιμένω να φτάσουμε τους 27 εννοείται. χαχαχα 21.6 βαθμοί τώρα!!!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κέντρο Αθήνας τώρα έχει 21 βαθμούς με αραιή συννεφιά.

Ό,τι και να λένε διάφοροι, ιδιαίτερη αίσθηση ζέστης δεν έχει.

Μαλακός καιρός με θερμοκρασία τουλάχιστον 6 βαθμούς πάνω από τα φυσιολογικά όρια της εποχής αλλά τίποτα το πολύ ιδιαίτερο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και η Ελευσίνα ΕΑΑ ισοφάρισε το ρεκόρ απόλυτα μέγιστης για Δεκέμβριο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25.1 Στυλίδα μέγιστη Ελλάδας ως τώρα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τοπικες νεφωσεις σημερα,πιο πυκνες το πρωι αλλα και αρκετη ζεστη...Για λιγο βγηκα εξω σημερα και ιδρωσα...Ευτυχως απο αυριο θα καταλαβουμε Φθινοπωρο αφου για Χειμωνα ουτε λογος ακομα...

Ολυμπος 2/12!!

405384187_6996305603749104_8227062022133322064_n.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 η μέγιστη σήμερα, επειδή έχουμε σαφώς λιγότερη νεφοκάλυψη. 10,5 η ελάχιστη. Διακύμανση Οκτώβρη θα έλεγε κανείς…

Όλα τα παράθυρα ανοιχτά να ζεσταθούν τα σπίτια πριν έρθει η πολική ψυχρή εισβολή την περίοδο των εορτών χεχε…

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

45 λεπτά πριν, agnostos είπε:

Κέντρο Αθήνας τώρα έχει 21 βαθμούς με αραιή συννεφιά.

Ό,τι και να λένε διάφοροι, ιδιαίτερη αίσθηση ζέστης δεν έχει.

Μαλακός καιρός με θερμοκρασία τουλάχιστον 6 βαθμούς πάνω από τα φυσιολογικά όρια της εποχής αλλά τίποτα το πολύ ιδιαίτερο.

Φίλε μου το ρεκόρ όλων των εποχών στο Θησείο Δεκέμβριο είναι με το ζόρι 23, είναι σαν να μου λες ότι έπιασε σήμερα το πρωί στο κέντρο -2 Δεκέμβριο και επειδή δεν ηταν -4 που είναι το ρεκόρ δεν είναι κάτι ιδιαίτερο. Οι τυπικές τιμές Δεκεμβρίου είναι 14.5-8.5 στο κέντρο της Αθήνας 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

51 λεπτά πριν, agnostos είπε:

Ό,τι και να λένε διάφοροι, ιδιαίτερη αίσθηση ζέστης δεν έχει.

E αυτο ελειπε βρε παιδια να σκανε απο την ζεστη στο κεντρο της Αθηνας τον Δεκεμβριο χαχαχα.

Μονο το καλοκαιρι εχει τετοια δυναμικη εκει που βραζουν και τα μπετα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 C σταμάτησε το κοντέρ στην σκεπή του σπιτιού μου ... Εντάξει παίζει να ήταν κάνα 0,5 με 1 βαθμό χαμηλότερη μιας και δεν είναι τοποθετημένος ο σταθμός με χώμα κάτω για χαμηλότερη ακτινοβολία αλλά έχει ανεμηστηρι  .... Και βγήκε και ο ήλιος την χειρότερη ώρα για να απογειώσει την θερμοκρασία.... Αλλά δεν παύει σήμερα να ήταν μια μέρα βγαλμένη από Μάιο μιας και η ατμόσφαιρα μύριζε άνοιξη .... Από την στιγμή που άλλαξε ο αέρας από ΝΑ σε ΒΔ έχουμε και θεαματική πτώση που φαίνεται στο διάγραμμα 

IMG_20231203_154009.jpg.e67922182b27ec8695053eaa1f1ed733.jpg

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Είμαι άθεος ρε συ. Δε το έχω με αυτά 😇

Δε με πιάνετε από πουθενά λολ

Η μόνη λύση για να γίνω χιονάκιας είναι να δω 50άρι κάπου στην Ελλάδα. Μετά όχι μόνο πιστός αλλά και στρέητ γίνομαι. 🤣

Κλαίω bro ... Δεν αργεί έτσι όπως πάει ... Αρχησε να ψάχνεις για νυφη ....  Σε βλέπω θρησκευτικό γάμο στην Σπάρτη με τα κερια να λιώνουν πριν ανάψουν  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 minutes ago, freeze said:

Κλαίω bro ... Δεν αργεί έτσι όπως πάει ... Αρχησε να ψάχνεις για νυφη ....  Σε βλέπω θρησκευτικό γάμο στην Σπάρτη με τα κερια να λιώνουν πριν ανάψουν  

Σπαρτάρα λέμε!!! 

Εκεί στα βάθη της κοιλάδας του Ευρώτα θα κάνουμε γλέντι.

Καλεσμένο όλο το φόρουμ. Έξω στο λιοπύρι με το 50άρι. Απαγορεύονται βεντάλιες, ανεμιστηράκια χειρός και όλα τα συναφή. Να το καταλάβουμε 😇

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, theodors3 είπε:

ποτιστικη βροχουλα Γιαννιτσα! ωραια φθινοπωρινη μερα με 15 βαθμους!

Πως και έτσι? Περιεργα πραγματα😃

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Διαβάζω όλα αυτά τα "περίεργα" τις 2 τελευταίες ημέρες ειδικά και νομίζω ότι βρίσκομαι σε άλλο ημισφαίριο ή στον πλανήτη ΑΡΗ, αν και Αρειανός μπασκετικά.....Οκ έκαστος βλεπέτω πως εποικοδομεί και αισθάνεται....Έρχεται αυτό που έρχεται και δεν θα κρατήσει λίγο, θα μας πάει μακρινό και όμορφο ταξίδι!!!

Μελίσσια 13,5-19,5οC....Χόχλια 11-16οC....

Καλό κατευόδιο από αύριο....ή μάλλον λίγο μετά τα μεσάνυχτα!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάμερες τοποθετήθηκαν σχεδόν σε όλη τη βόρεια Εύβοια από το Δήμο Ιστιαιας - Αιδηψού , και σύντομα θα είναι όλες online! Μακάρι να έμπαιναν και αντίστοιχοι μετεωρολογικοί σταθμοί…

Ανεβάζω ενδεικτικά μερικες από τις νέες κάμερες!

 

IMG_6498.png

IMG_6522.jpeg

IMG_6521.jpeg

IMG_6520.jpeg

IMG_6523.jpeg

IMG_6524.jpeg

IMG_6525.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

@sakis13...εδω σ  εχω αδερφε μου....πορτρετο.....

Σταγια δ..φθιωτιδας 950μ...

Screenshot_20231203_192729_Facebook.jpg

Επεξεργάστηκε από Snowparty
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 hours ago, South καυσωνάκιας said:

Αν βγει θερμός Δεκέμβριος από άποψη μέσων ετήσιων Τ κάποιες περιοχές ενδεχομένως να βγάλουν το θερμότερο έτος από τους σταθμούς τους. Είναι στα όρια με άλλα έτη. 

Αν??😂😂😂Άμα δεν κατέβει ο βόρειος πόλος για καμιά βδομάδα ήδη έχουμε εξασφαλίσει το +από τα κλιματικά! η απόδοση είναι στο 1.30!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 minutes ago, marios_angelos said:

Κάμερες τοποθετήθηκαν σχεδόν σε όλη τη βόρεια Εύβοια από το Δήμο Ιστιαιας - Αιδηψού , και σύντομα θα είναι όλες online! Μακάρι να έμπαιναν και αντίστοιχοι μετεωρολογικοί σταθμοί…

Ανεβάζω ενδεικτικά μερικες από τις νέες κάμερες!

 

IMG_6498.png

IMG_6522.jpeg

IMG_6521.jpeg

IMG_6520.jpeg

IMG_6523.jpeg

IMG_6524.jpeg

IMG_6525.jpeg

Έχει και μερικές πολύ δυνατές χιονοκαμερες! Πιο δυνατές από Στενή . Πχ Κοκκινομηλια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...