Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι δείκτες αυτή τη στιγμή είναι προσηνεμοι, δεν βλέπετε που στρώνεται η ακρόπολη αυτή την στιγμή?😍

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Filippos είπε:

μέχρι 12 του μήνα ναι μετά η άνοδος ψιθυρίζει προσήνεμα. Δεν ειναι σιγουρο αλλα ψιθυρίζει.

στην γκαμα Ιταλια -Ελλάδα- τουρκια δεν ανηκουν κ τα προσηνεμα? Νομιζω οτι οι χιονιαδες με διαφορους δεικτες ανα τα χρονια δειχνουν οτι ειναι μπουσουλας κ οχι κανονας!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ψιθυριζει κεντροβορειο με καταληξη προσηνεμο με μεγαλυτερη διαρκεια... σε λιγες μερες ο ψιθυρος θα γινει ουρλιαχτο... μακαρι ομως αυτο το ουρλιαχτο να εχει την εννοια του "αιρχαιτε" και οχι την εννοια του " παλι το χασαμε στις 100 ωρες"😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, Filippos είπε:

μέχρι 12 του μήνα ναι μετά η άνοδος ψιθυρίζει προσήνεμα. Δεν ειναι σιγουρο αλλα ψιθυρίζει.

δυτικά προσήνεμα ναι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Οι δείκτες αυτή τη στιγμή είναι προσηνεμοι, δεν βλέπετε που στρώνεται η ακρόπολη αυτή την στιγμή?😍

image.jpeg.e27900e251961c24cd3f89953d9fb47c.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νομίζω ότι δίνετε υπερβολική σημασία στους δείκτες. Αλήθεια στο σενάριο 8 που χιονίζει Αίγυπτο ο ΝΑΟ είναι η όχι αρνητικός; Οι δείκτες είναι μόνο ικανές συνθήκες για ψυχρή εισβολή σε μας  όχι όμως αναγκαίες!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προσωπικά αδιαφορώ την δεδομένη στιγμή αν θα χιονίσει προσήνεμα και κατ'επέκταση Αθήνα ή κεντροβόρεια. Αρκεί να δει επιτέλους η χώρα σοβαρό ψύχος και χιόνια στα πεδινά και ας τρώω βροχές. Νισάφι πια με τα 20αρια και το αντηλιακό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θεωρώ πως τίποτα δεν «ψιθυρίζεται» ακόμα από κανένα μοντέλο, πάλι θα φάμε τα μούτρα μας μου φαίνεται. Ασχολούμαστε πάλι με σενάρια ενός «καιρικου-μοντελικου» αιώνα μπροστά… Τίποτα δεν μάθαμε από τον Δεκέμβριο που πέρασε; 
Πρεπει οπωσδήποτε να πέσουν οι ώρες για να μιλάμε σοβαρά. Το να σχολιάζουμε τους δείκτες και τους χάρτες τόσο εις βάθος νομίζω είναι λιγάκιιιι ανούσιο αυτή τη στιγμή… καλά-καλά δεν έχει σχηματιστεί κάποια τάση ακόμα! Υπομονή και όλα θα γίνουν (ευελπιστω!)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Δυστυχώς ο χειμώνας στην ελλαδα εδω και 10 15 χρόνια ξεκιναει απο 1/1 και τελειώνει 31/3 άρα ακομα δε ξεκίνησε χαχαχαχα...Ένα σχόλιο που βλέπει Σωτος και τον κανω εικόνα να φριττει χαχαχαχ

Βάλε και τον Απρίλη μέσα.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, icestorm είπε:

Νομίζω ότι δίνετε υπερβολική σημασία στους δείκτες. Αλήθεια στο σενάριο 8 που χιονίζει Αίγυπτο ο ΝΑΟ είναι η όχι αρνητικός; Οι δείκτες είναι μόνο ικανές συνθήκες για ψυχρή εισβολή σε μας  όχι όμως αναγκαίες!

Ακριβώς το παράδειγμα που έθεσα και εγώ πριν! Παρόλα αυτά όντως είναι λίγο πιο εξαίρεση από την νόρμα των χιονιών της Αττικής.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Προτεραιοτητα για μενα ηταν μια επιστροφη στην "κανονικοτητα" ας πουμε για φετος.Πολλα χαμηλα απο δυτικα,πολλα νερα,πολλά χιονια στα βουνα και τουλαχιστον ενας μεγαλος κεντροβορειος.Ολα αυτα πηγαν για βρουβες δυστυχως.Τα 2/5 του χειμωνα καηκαν.Οποτε τωρα κυνηγαω την "ανωμαλια" απο την αναποδη.Ειτε αυτο ειναι ενα τεραστιο χιονι εδω,ειτε αλλεπαλληλα χαμηλα με αφθονα νερα,ωσπου να βγαλουν βλαστηση και οι τοιχοι.

Για εμένα έχει χαθεί εδώ και τουλάχιστον 8 χρόνια όσο θυμάμαι τον εαυτό μου... το διάστημα φθινόπωρο 2015 - άνοιξη του 2016, ήταν το σημείο που άρχισα να προβληματίζομαι προσωπικά..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Δυστυχώς ο χειμώνας στην ελλαδα εδω και 10 15 χρόνια ξεκιναει απο 1/1 και τελειώνει 31/3 άρα ακομα δε ξεκίνησε χαχαχαχα...Ένα σχόλιο που βλέπει Σωτος και τον κανω εικόνα να φριττει χαχαχαχ

Και για τα κβ συγκεκριμένα ξεκινάει Μάρτιο και τελειώνει αρχές Απριλίου 😆 τα περισσότερα απ' τα τελευταία χρονια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, g_ar είπε:

Θεωρώ πως τίποτα δεν «ψιθυρίζεται» ακόμα από κανένα μοντέλο, πάλι θα φάμε τα μούτρα μας μου φαίνεται. Ασχολούμαστε πάλι με σενάρια ενός «καιρικου-μοντελικου» αιώνα μπροστά… Τίποτα δεν μάθαμε από τον Δεκέμβριο που πέρασε; 
Πρεπει οπωσδήποτε να πέσουν οι ώρες για να μιλάμε σοβαρά. Το να σχολιάζουμε τους δείκτες και τους χάρτες τόσο εις βάθος νομίζω είναι λιγάκιιιι ανούσιο αυτή τη στιγμή… καλά-καλά δεν έχει σχηματιστεί κάποια τάση ακόμα! Υπομονή και όλα θα γίνουν (ευελπιστω!)

Ετσι ειναι αλλα τι αλλο να κανουμε.Μετεο καφενες ειμαστε οποτε ολα αποδεκτα,εντος καποιων οριων παντα.Ασφαλως δεν υπαρχει ουτε καν ταση αυτη τη στιγμη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Οι δείκτες αυτή τη στιγμή είναι προσηνεμοι, δεν βλέπετε που στρώνεται η ακρόπολη αυτή την στιγμή?😍

Ρε παιδια...Δεν μαθαίνετε με τίποτα...Είναι σα να έχετε χάσει και τις 10 προηγούμενες σαιζόν με 5-0 και να μπαινετε στο γήπεδο με τουπε φαβορί και οι άλλοι να μπαίνουν συγκρατημένοι.Ε τη συνέχεια τη φαντάζεστε. Πάλι 5-0 θα χάσετε...:):):)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Ρε παιδια...Δεν μαθαίνετε με τίποτα...Είναι σα να έχετε χάσει και τις 10 προηγούμενες σαιζόν με 5-0 και να μπαινετε στο γήπεδο με τουπε φαβορί και οι άλλοι να μπαίνουν συγκρατημένοι.Ε τη συνέχεια τη φαντάζεστε. Πάλι 5-0 θα χάσετε...:):):)

Ε όχι και 0 υπάρχουν παραδείγματα από την άλλη. Βέβαια η αλήθεια είναι πως δεν είχαν σε καμία περίπτωση ιατορικα αποτέλεσματα αλλά απλά στρωσιματα που δεν τα θυμάται κανείς πχ Ωκεανίδα, και την κακοκαιρία στις 8-9/2/2015. Αλλά πέτσα καλύτερη είναι από αστεράκια !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

λεω ψυθιριζεται απο τα μοντελα διοτι επιτελους η βαρετοκαιρια τελειωσε, ο αντικυκλωνας σηκωνεται σε σωστο σημειο και υπαρχουν πολλα σεναρια που κατεβαζουν κρυο στη χωρα μας. Σιγουρα δεν χτυπαω καμπανες και κραταω μικρο καλαθι αλλα δεν βλεπω λογο απαισιοδοξιας😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Ρε παιδια...Δεν μαθαίνετε με τίποτα...Είναι σα να έχετε χάσει και τις 10 προηγούμενες σαιζόν με 5-0 και να μπαινετε στο γήπεδο με τουπε φαβορί και οι άλλοι να μπαίνουν συγκρατημένοι.Ε τη συνέχεια τη φαντάζεστε. Πάλι 5-0 θα χάσετε...:):):)

Όλο εξυπνάδες 🤣🤣🤣..Και γω αν ήμουν Λεττονια τα ίδια θα λεγα 🤣🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Soto Weather είπε:

λεω ψυθιριζεται απο τα μοντελα διοτι επιτελους η βαρετοκαιρια τελειωσε, ο αντικυκλωνας σηκωνεται σε σωστο σημειο και υπαρχουν πολλα σεναρια που κατεβαζουν κρυο στη χωρα μας. Σιγουρα δεν χτυπαω καμπανες και κραταω μικρο καλαθι αλλα δεν βλεπω λογο απαισιοδοξιας😁

Εγώ προσωπικά είμαι συγρκατημένα απαισιόδοξος...🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

'Οσο μας το καθυστερείς καιρούλη τόσο μας πωρώνεις. Είθισται, τις περισσότερες φορές που μας κάνει τέτοια ναζάκια ο καιρούλης και να τρώει κολληματάκια, να έρχεται κάτι πολύ δυνατό, ή κάτι πολύ παρατεταμένο. Μου φαίνεται πως από τις 13 περίπου του Γενάρη, θα κάνουμε πάρτι. Πάρτι πιτζάμας και ξενυχτιού, πάρτι χιονιού και πάρτι βρόχας.....Ευχές κάνω για το νέο έτος παιδιά μην τα δένεται όλα αυτά κόμπο.😆

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παντως το παρεακι εδω μεσα είναι όλα τα λεφτά μπαίνω μέσα και μου φτιάχνει τη διάθεση...είναι η ψυχολογία χάλια από τα καιρικά είμαι και κρεβατωμένος με γρίπη και μπαίνω και διαβάζω τα μηνύματά σας και φτιαχνει η διάθεσή μου!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32 λεπτά πριν, icestorm είπε:

Νομίζω ότι δίνετε υπερβολική σημασία στους δείκτες. Αλήθεια στο σενάριο 8 που χιονίζει Αίγυπτο ο ΝΑΟ είναι η όχι αρνητικός; Οι δείκτες είναι μόνο ικανές συνθήκες για ψυχρή εισβολή σε μας  όχι όμως αναγκαίες!

Το καθε σεναριο εχει δικους του δεικτες οποτε το 8 δεν ξερουμε τι δεικτες εχει πχ μπορεις να δεις στην εικονα την διασπορα σεναρων των ενς εδω ειναι απο ευρωπαικο αλλα το ιδιο ειναι

received_2236141216589504.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ακούω να λέτε για κβ και προσήνεμους χιονιαδες...

Όταν ο Νικόλας άνοιξε το τοπικ ήταν πολύ συγκεκριμένος. Θέλουμε ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΌ. 

Θα χιονιζεται ταυτόχρονα Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Ποντικονησια, Γαύδος και Καστελόριζο 😎

Επεξεργάστηκε από Berdon
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Berdon είπε:

Ακούω να λέτε για κβ και προσήνεμους χιονιαδες...

Όταν ο Νικόλας άνοιξε το τοπικ ήταν πολύ συγκεκριμένος. Θέλουμε ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΌ. 

Θα χιονιζεται ταυτόχρονα Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Ποντικονησια, Γαύδος και Καστελόριζο 😎

Δεν αντιλέγω απλά δεν μπορώ να ακούω ανακρίβειες και άσχετα πράγματα 😇

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

παντως το παρεακι εδω μεσα είναι όλα τα λεφτά μπαίνω μέσα και μου φτιάχνει τη διάθεση...είναι η ψυχολογία χάλια από τα καιρικά είμαι και κρεβατωμένος με γρίπη και μπαίνω και διαβάζω τα μηνύματά σας και φτιαχνει η διάθεσή μου!

Περαστικά Δημήτρη...Σου εύχομαι μισο μετρο απο 9 μέχρι 12 του μηνα που ερχετξα 🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...