Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την περνάει από πολύ βόρεια την σφήνα ο παιος...το Τζεμ τρύπησε τον αζορ ο παιος την πέρασε από βόρεια...για να δουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Εν τω μεταξύ το έπος @[weathermaniac] 

 

 

 

για το αμέσως μετά το λέει βρε ο Μιχάλης, έτσι κι αλλιώς μέχρι τις 200 ώρες περίπου δεν υπάρχει τίποτα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Άκυρος ο ευρωπαιος στις 168 είναι μακριά από όλα τα άλλα μοντελα αρα μονος ρου θα φανεί και στο μεσο ορο λογικά 

ναι συμφωνώ σε αυτό, έκανα σύγκριση και εγώ και είναι τελείως μόνος του αυτές τις ώρες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Εν τω μεταξύ το έπος @[weathermaniac] 

 

ECM0-216.gif

ECG0-216.gif

Κοίτα καλύτερα, δεν μιλάω για αυτό έτσι και αλλιως

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παντως ο παιος αποτυπωνει σε χαρτη τους δεικτες ναο αο του τζιφου... ισως και μακαρι πανε τα υπολοιπα προς αυτον.. ας δουμε και μ.ο. βεβαια,πολυ ωραιο ραν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Κοίτα καλύτερα, δεν μιλάω για αυτό έτσι και αλλιως

Ε σωστά... Η αναδίπλωση για μετά είναι το ζητημα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Έπος ο Ευρωπαίος!!!

ταυτίζομαι απόλυτα μαζί σου γιατί θα ήταν έπος το μετά αλλά κρίμα που δεν θα βγει έτσι όπως το δείχνει τώρα, πρέπει να δείξει κάποια στιγμη στις <120 ώρες τέτοιους χάρτες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το ευρωπαϊκό είναι η διάταξη που θέλουμε εμείς οι ΚΒορειοι για να χιονιστουμε.. Με στριφτο αζορ που τραβιέται από τον Γροιλανδικό και αυλωνα που βγαίνει β Ιόνιο... Είναι αυτό που φωνάζει ο Μιχαήλ.... Για, αυτό καθηστε καλά οι ΚΒορειοι... Μακάρι να πάμε ετσι😃

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για να δούμε μέσο όρο τώρα...πρέπει μέχρι Κυριακή πρωί να συμφωνήσουν αν υπάρχει δεύτερη σφήνα η όχι και να έχουμε αρχή τάσης μετά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Antrious Antrious είπε:

φαινεται οτι ειμαστε σε παρα πολυ καλο δρομο μετα το τρεξιμο απο το ευρωπαικο λογικα και ο μεσος ορος θα ειναι παρα πολυ καλος

Έτσι πιστεύω φίλε μου...οι μέσοι όροι άλλωστε είναι σταθεροτστοι εδώ και πολλές μέρες απλά όπως το περίμενα για σήμερα αυτό άρχισε να περνάει και στα κύρια πλέον...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά πάω στοίχημα ....πια...την διαγραφή μου από εδώ δείτε τους χάρτες στα 10hpa αλλά και στο άρθρο που σας παραμπέμπω....ο βόρειος πόλος στην στρατόσφαιρα κατεβαίνει στην Ευρώπη,αποτέλεσμα εμποδισμός στον αντλαντικό και ψύχος αρχικά στην κεντρική Ευρώπη και μετά σε εμάς....χιόνια πρωτα ΒΔ και κατεβαίνουν....παραμπομπή εδώ.https://www.aer.com/science-research/climate-weather/arctic-oscillation/.Ξεχαστε τις συμβατικές αναλύσεις...πρώτη φπρά είμαι τόσο αισιόδοξης

Το γράψα το μεσημέρι και επιμένω,όσο για τον Ευρωπαίο είναι μεν ονειρικός είναι ομως αυτον τον χειμώνα αναξιόπιστος...περιμένετε τζίφο και κυριως Αγγλο.....νομίζω από  την Κυριακή θα ετοιμάζουμε...κινητά κλπ...εγώ αν δεν μας έρθει το -10 στα 850 hpa θα ανέβω πάνω.....δεν κάθομαι να κυνηγώ υετό στην Θεσσαλονίκη,αν σκάσει το -10 που είναι πολύ πιθανό...κάθομαι εδώ..και κοιτώ Αθήνα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...