Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, menidi είπε:

Ε ναι!! Είναι!!! Αλλα μωρέ εγώ εχω στο μυαλό μου τα εντελώς πεδινά, όπως Βόλο. Λαμία, Χαλκίδα, Αθηνα

Πλην Λαμίας είναι παραθαλάσσιες περιοχές 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Καμία σχέση. Θα είναι πιο κάτω. Κάνει μπαμ. Θέλει σημαντική άνοδο σε πολλά σενάρια στα 850 από όλα τα μοντέλα. Δύσκολα τα επόμενα ραν να ανεβάσουν σημαντικά τις Τ. Ίσως λίγο ακόμα αλλά μέχρι εκεί. 

Μακάρι αλλά κι αυτό το λίγο στοιχίζει.. 

Επεξεργάστηκε από Snowy Stathis
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Snowy Stathis είπε:

Από το τρέξιμο του icon. Εντσξει δεν είναι το, πλεον έμπιστο αλλά βλέπω πετσόκομμα και στις θερμοκρασίες τρέξιμο με τρέξιμο 

Το Icon κατεβασε αν δεν κάνω λάθος περισσότερο κρύο στις 120ωρες σε αυτο το τρέξιμο. 

SmartSelect_20240108_171725_Chrome.jpg

SmartSelect_20240108_171709_Chrome.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, oldboy332 είπε:

Το Icon κατεβασε αν δεν κάνω λάθος περισσότερο κρύο στις 120ωρες σε αυτο το τρέξιμο. 

SmartSelect_20240108_171725_Chrome.jpg

SmartSelect_20240108_171709_Chrome.jpg

Δες βόρεια τις διαφορές όμως, άλλες προοπτικές έχει το ένα άλλες το άλλο, πολύ ανατολικά βγηκε

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραίο για την συνέχεια το αϊκον, θα εβγαζε βροχοχαμηλο. Ευελπιστω να ξαναέχουμε περάσματα καταιγίδων μέσα στον μήνα όπως αυτό του Σαββάτου. Θέλω ο Γενάρης να βγει τροπικός όπως μας αρμόζει σαν χώρα, αφού να χιονίσει πλέον είναι κάτι απίθανο🙃

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, SNOWMANIAC είπε:

Χθες 20ποντο Θεσσαλονίκη έδινε το αικον στο 12αρι μόνο αυτό λέω🤣🤣🤣

σημερα το μεσημερι υστερα απο καποια χρονια εμφανιστικε κοκκινολαιμης στην αυλη του σπιτιου μου τωρα σημαδι δυνατο    Τωρα αυριο θα ειναι παρασκευη- σαββατο θα ειναι  συνηθως εχοναται χιονια μετα απο 5-6 ημερες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

@yiannis_volos αυριο το βραδυ παντως το ευρωπαικο μας δινει 2 βαθμους με βροχη καλης εντασης και βοριοδυτικο... βρε λες να δουμε καμια ξεμπαρκη;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ζιακόπουλος¨

ΣΑΒΒΑΤΟ (13/1)

Πέρα από την πτώση της θερμοκρασίας και την επικράτηση ισχυρών Β-ΒΑ ανέμων, η νέα ψυχρή εισβολή δεν φαίνεται ικανή να προκαλέσει αξιόλογο υετό στη χώρα. Στις εξαιρέσεις οι ανατολικές και νότιες προσήνεμες στο ρεύμα περιοχές, θέμα που θα δούμε με περισσότερες λεπτομέρειες στα μέσα της εβδομάδας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Το Icon κατεβασε αν δεν κάνω λάθος περισσότερο κρύο στις 120ωρες σε αυτο το τρέξιμο. 

SmartSelect_20240108_171725_Chrome.jpg

SmartSelect_20240108_171709_Chrome.jpg

Αυτό έγινε γιατι ειναι πιο ανατολικα περισσοτερο κρυο λιγότερη διάρκεια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, PAIONAS είπε:

σημερα το μεσημερι υστερα απο καποια χρονια εμφανιστικε κοκκινολαιμης στην αυλη του σπιτιου μου τωρα σημαδι δυνατο    Τωρα αυριο θα ειναι παρασκευη- σαββατο θα ειναι  συνηθως εχοναται χιονια μετα απο 5-6 ημερες 

Η μετα απο 15 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Αν βλέπω καλά το 12αρι του τζίφου παίζει και να ψύχρανε και να αύξησε τον υετό για την περιοχή του Βόλου για αύριο το μεσημέρι… σημαντική ημέρα όπως και να’χει για το Πήλιο! 

Επεξεργάστηκε από g_ar
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Soto Weather είπε:

@yiannis_volos αυριο το βραδυ παντως το ευρωπαικο μας δινει 2 βαθμους με βροχη καλης εντασης και βοριοδυτικο... βρε λες να δουμε καμια ξεμπαρκη;

Κάνα χιόνερο παίζει, ανάλογα και την υγρασία βέβαια. Αν έχει 95% υγρασία π.χ. παίζει να βρέχει και με 0.5 βαθμούς χαχα (που λέει ο λόγος). Οποιαδήποτε εκπληξη τις Τ είναι καλοδεχούμενη γιατί αυτό θα σημαίνει ότι και τα χιόνια στο Πήλιο θα κατέβουν χαμηλότερα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, g_ar είπε:

Αν βλέπω καλά το 12αρι του τζίφου παίζει και να ψύχρανε και να αύξησε τον υετό για την περιοχή του Βόλου για αύριο το μεσημέρι… σημαντική ημέρα όπως και να’χει για το Πήλιο! 

Που είναι ο φίλος που μου έλεγε για -2 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, yiannis_volos said:

Κάνα χιόνερο παίζει, ανάλογα και την υγρασία βέβαια. Αν έχει 95% υγρασία π.χ. παίζει να βρέχει και με 0.5 βαθμούς χαχα (που λέει ο λόγος). Οποιαδήποτε εκπληξη τις Τ είναι καλοδεχούμενη γιατί αυτό θα σημαίνει ότι και τα χιόνια στο Πήλιο θα κατέβουν χαμηλότερα.

ναι... ξεμπαρκη εννοω εγω την μιξαρισμενη με νερο νιφαδα😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Η μετα απο 15 

δεν ειμαι σιγουρος καμια βδομαδα στο νπεριπου παντως οσες φορες εμφανιστικε ηρθε χιονιας ακομα κ το 2003 τον απριλιο ειχα δει καμια βδιμαδα πιο μπροστα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Panagiotis είπε:

Ζιακόπουλος¨

ΣΑΒΒΑΤΟ (13/1)

Πέρα από την πτώση της θερμοκρασίας και την επικράτηση ισχυρών Β-ΒΑ ανέμων, η νέα ψυχρή εισβολή δεν φαίνεται ικανή να προκαλέσει αξιόλογο υετό στη χώρα. Στις εξαιρέσεις οι ανατολικές και νότιες προσήνεμες στο ρεύμα περιοχές, θέμα που θα δούμε με περισσότερες λεπτομέρειες στα μέσα της εβδομάδας.

Καλά οκ, ο Ζιακόπουλος τα ίδια έλεγε και για τις μέρες των Χριστουγέννων και έπεσε παταγωδώς έξω.

Εγώ πάντως δεν καταλαβαίνω από που έχουν προκύψει τα χιόνια, ειδικά στην Αθήνα.

Πέρα από την ψυχρή εισβολή και την πτώση της θερμοκρασίας, δεν φαινόταν τίποτα άλλο, όπως ανέφερε και η ΕΜΥ.

Χιονόπτωση φαινόταν μόνο στην Πάρνηθα και σε Βίλια, Άγιο Στέφανο.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

δυτικοτερα ο τζιφτζιφ

εξαφανησε και τη μυξα της σκανδηναβιας! για να δουμ

φαινεται και στο τζετ στριμ η βελτιωση

ακυρο την εμφανισε ξανα αλλα μετα🙄

Επεξεργάστηκε από Soto Weather
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Soto Weather είπε:

δυτικοτερα ο τζιφτζιφ

πιστευω κουβα θα παμε. Εχω ξενερωσει ασχημα. Βεβαια ποτε δεν ξερεις...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 hours ago, fear777 said:

Τέλη του μήνα και αρχές Φεβρουαρίου. Πιθανά 2 κατεβάσματα αυλωνων με περιοδικοτητα εβδομάδας. Τώρα αν είναι προσηνεμα ή κεντροβορεια ή και τα δύο θα δούμε. Εγώ επιμένω ότι αν η βόρεια χώρα θέλει να δει κάτι οι φίλοι εκεί να μην ενθουσιαζονται όταν φαίνονται -8 ως -12 στα μοντέλα. Χρειάζεται μπάσιμο -5 ως -7 μάξιμουμ με δυτικιση ή ΒΔ σταδιακό κατέβασμα υπάρχοντος ψύχους κεντρικής Ευρώπης. 

Πέστα χρυσόστομε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Soto Weather είπε:

δυτικοτερα ο τζιφτζιφ

εξαφανησε και τη μυξα της σκανδηναβιας! για να δουμ

φαινεται και στο τζετ στριμ η βελτιωση

ακυρο την εμφανισε ξανα αλλα μετα🙄

Βλέπε τον υετο για την μυξα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ο τζίφος ενισχύει την διαταραχή που ήταν ο λόγος που χάλασε το σημερινό. Αντίθετα βήματα από 6αρι ευρωπαίου.

Γαλλικό κακό μεν, αλλά ίσως να ήταν καλύτερο για λίγο, με -12 στην Θράκη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...