Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

45 minutes ago, icestorm said:

Για τοσο μακρυα τα σκαμπανεβάσματα ειναι αναμενόμενα. Τωρα αν συνεχιστεί η ανηφορα θα ανησυχουμε 

Ναι ισχύει αλλα θελουμε πιο δυνατα σηματα…μην εχουμε παλι ρετάλια και ξεροβορια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο χειμώνας έρχεται ,τα 500αρια ούτε να μας φτύσουν . Σταθερά τόσες μέρες φαίνεται ότι μόνο με αποκοπή και πολύ τύχη αν δούμε προκοπή. 

Το μεγαλύτερο κακό είναι ότι δεν φαίνεται υετός πουθενά. Προσπαθώ να κρατήσω ένα επίπεδο αλλά γ...ται ο Δίας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για Λάρισα και δη ανατολικά μην περιμένετε πράγματα σήμερα, θα φυσήξει δυνατός βάκος δυστυχώς βάσει μοντέλων. Αν είχαμε βορειοδυτικό θα. Ήμασταν και εμείς στο παιχνίδι με περισσότερο υετό και κρύο, για μια πέτσα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα. Ταβάνι το -8 στην δυναμική των μακρινών, οπότε μιλάμε για ρετάλια στα νότια. Οι ρεταλοχειμώνες, συχνά χειμώνες Κεντρικής Ευρώπης, ευνοούν συνήθως κεντροβόρεια λόγω ευκολίας στις Τ. Ελπίζω να επιβεβαιωθεί αυτό πανηγυρικά απόψε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Ο χειμώνας έρχεται ,τα 500αρια ούτε να μας φτύσουν . Σταθερά τόσες μέρες φαίνεται ότι μόνο με αποκοπή και πολύ τύχη αν δούμε προκοπή. 

Το μεγαλύτερο κακό είναι ότι δεν φαίνεται υετός πουθενά. Προσπαθώ να κρατήσω ένα επίπεδο αλλά γ...ται ο Δίας.

Φορτωμενο σε βρισκω.Τελειωσε το στο μυαλο σου και ολα θα κυλησουν πιο ομορφα,χωρις αγχος.Ειμαι αισιοδοξος για καταιγιδουλες φετος τον Μαιο-Ιουνιο.Τα σημαδια μιλησαν προχθες που φορτωσε η Παρνηθα για πλακαχαχαχαχχαχχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Για Λάρισα και δη ανατολικά μην περιμένετε πράγματα σήμερα, θα φυσήξει δυνατός βάκος δυστυχώς βάσει μοντέλων. Αν είχαμε βορειοδυτικό θα. Ήμασταν και εμείς στο παιχνίδι με περισσότερο υετό και κρύο, για μια πέτσα.

Πέσαμε από τα σύννεφα!!! Πρώτη φορά ξανασυμβαινει! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, athper είπε:

Πέσαμε από τα σύννεφα!!! Πρώτη φορά ξανασυμβαινει! 

Το σπάνιο της υπόθεσης είναι ότι θα έχουμε βακο, αλλά θα χιονίζονται τα βόρεια, συνήθως όταν γίνεται αυτό τα βόρεια έχουν λίγο υετό, ενώ τα νότια μαξιμουμ, όπως ο Βόλος. Ωστόσο συμβαίνει το σπάνιο σημερα το κέντρο του επιφανειακού χαμηλού να είναι αρκετά νοτιότερα από τα μέτωπα του

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανοίγεται μεγάλο διάστημα κρύου και ψύχους.....Τα υπόλοιπα θα έρθουν.....Η φέεεεετα ξεκίνησε από σήμερα!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ωστόσο συμβαίνει το σπάνιο σημερα το κέντρο του επιφανειακού χαμηλού να είναι αρκετά νοτιότερα από τα μέτωπα του

Γιατί δεν έχουμε καλά γεωδυναμικά, καλά 500άρια. Ωστόσο εάν βγει ο ευρωπαίος, θα χιονιστεί και η πεδινή δυτική Θεσσαλία και πιθανότατα θα το δουν να πέφτει και πεδινές περιοχές στη Λάρισα, όπως Αγιά, Συκούριο, Τέμπη.

Επεξεργάστηκε από LarissaSnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Για Λάρισα και δη ανατολικά μην περιμένετε πράγματα σήμερα, θα φυσήξει δυνατός βάκος δυστυχώς βάσει μοντέλων. Αν είχαμε βορειοδυτικό θα. Ήμασταν και εμείς στο παιχνίδι με περισσότερο υετό και κρύο, για μια πέτσα.

Βορειοανατολικό δεν θα χούμε Μιχάηλ αν.κισσαβου;εμείς έτσι έχω την εντύπωση ότι παίρνουμε τα μέγιστα κι από υέτο σίγουρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Evan είπε:

Βορειοανατολικό δεν θα χούμε Μιχάηλ αν.κισσαβου;εμείς έτσι έχω την εντύπωση ότι παίρνουμε τα μέγιστα κι από υέτο σίγουρα.

Α είσαι ανατολικά του κισσάβου σίγουρα θα έχεις υετό για περισσότερες ώρες, αφού δεν υπάρχει καταβατικός. Βέβαια τα υψόμετρα χιονόπτωσης εκεί θα πρέπει να είναι γύρω στα 300 μέτρα από τις 8 και μετά το βράδυ, πρόσκαιρα πιο χαμηλά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Φορτωμενο σε βρισκω.Τελειωσε το στο μυαλο σου και ολα θα κυλησουν πιο ομορφα,χωρις αγχος.Ειμαι αισιοδοξος για καταιγιδουλες φετος τον Μαιο-Ιουνιο.Τα σημαδια μιλησαν προχθες που φορτωσε η Παρνηθα για πλακαχαχαχαχχαχχ

Θα πάρουμε το αίμα μας πίσω ! Παρατηρητήριο από νωρίς , fredaki , ομπρέλα θαλάσσης και ομορφιές ! 

Ξέρεις, είμαι στην φάση που αρχίζει η απόγνωση...Θα πω στον παπά να κάνουμε λιτανεία !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, oldboy332 είπε:

Θα πάρουμε το αίμα μας πίσω ! Παρατηρητήριο από νωρίς , fredaki , ομπρέλα θαλάσσης και ομορφιές ! 

Ξέρεις, είμαι στην φάση που αρχίζει η απόγνωση...Θα πω στον παπά να κάνουμε λιτανεία !

Στα ελεγα αλλα δεν μ'ακουγες.Απο τελη Οκτωβριου.Θα περασουμε ομορφα παντως στο ξεφωτο με τις ξηρικες καταιγιδες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδες με Ρωσικο αντικυκλωνα μην ψαχνετε 500αρια. Το ψυχος ειναι επιφανειακο. Αν τραβηξουμε καμια μπιλια στα 500 εκει θα ειμαστε τζετ αλλα αυτο ειναι Λόττο. Με τις διατάξεις βέβαια που διαφαινονται μπορει να συμβεί

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Στα ελεγα αλλα δεν μ'ακουγες.Απο τελη Οκτωβριου.Θα περασουμε ομορφα παντως στο ξεφωτο με τις ξηρικες καταιγιδες.

Άμα γκρινιάξουμε ομαδικά κάτι θα γίνει... είμαστε σε αφασία οι προσήνεμοι. Έτσι κατέρρευσαν οι μεγάλες αυτοκρατορίες! Μας φάγανε τα τσιμπούσια και τα καιρικά όργια!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, oldboy332 είπε:

Άμα γκρινιάξουμε ομαδικά κάτι θα γίνει... είμαστε σε αφασία οι προσήνεμοι. Έτσι κατέρρευσαν οι μεγάλες αυτοκρατορίες! Μας φάγανε τα τσιμπούσια και τα καιρικά όργια!

Μονο προσευχη και μετανοια στο τσιμπουσι.Αλκοολ απαγορευεται.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όσον αφορά τα μακρινά πιστεύω θα έχουμε τις ευκαιρίες μας....

Αλλιώς όπως είπε ο Γιώργος πάμε σε καταιγίδες😁

Υ.γ. Είδα ένα όνειρο σήμερα το πρωί πως ήμουν σε μια τεράστια έκταση με φρέσκο χορτάρι και πως μπορούσα να πετάω(!) Ε λοιπόν στο κέντρο αυτής της τεράστιας κοιλάδας υπήρχε ένα μεγάλο σπίτι.. και από την άλλη πλευρά κάτι ψηλά βουνά. Αποφάσισα ένα μεσημέρι να πάω μια βόλτα ( πετώντας πάντα ) προς έναν βάλτο. Όταν ήμουν στα μισά τού δρόμου είδα κεραυνούς να σκίζουν τον ουρανό. Και εγώ σαν πετούμενο φοβήθηκα φυσικά μήπως και με χτυπήσουν... Γύρισα ξαφνικά και είδα τρεις καταιγίδες σε σχήμα UFO μεα στην κοιλάδα με τρια τεράστια wall - cloud. Πέταξα γρήγορα προς στο σπίτι εν μέσω τρελών κεραυνών και μπήκα μέσα βρεγμένος. Σε ένα δωμάτιο μες την ακαταστασία ήταν ο @[weathermaniac] ο οποίος κοιμόταν και τον ξύπνησα πως και πως για να του πω το τι έγινε. Και εκείνος μου λέει ναι τα είδα όλα από το παράθυρο αλλά δεν μπορούσα να βγω έξω γιατί έπρεπε να μαζέψω το δωμάτιο μου 😅

Σημαδιακά πράγματα τι να πω...

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ens_image.php?geoid=52137&var=201&run=0&ens_image.php?geoid=52137&var=201&run=0&

Ενώ οι μέσοι όροι είναι μια χαρά από τις 228 και μετά, εγώ θέλω να δω και σενάρια κοντά στο -15, για να μην καταλήξουμε για 5η φορά με -5 μόνο.

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...