Jump to content
GEORGE SNOWMAN

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΜΑΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

26άρι σήμερα εδώ στο Μακροχώρι αν και είχε συννεφιά έως το μεσημέρι και λογικά λειτούργησε ως αποτρεπτικός παράγοντας στο να καταφέρει να ανέβει περισσότερο....στους 17,2 τώρα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36 minutes ago, GEORGE SNOWMAN είπε:

15.5 εδω τωρα,στους 18 και 18.7 οι δυο σταθμοι στην Ιπποκρατειο,στους 20 ο Διονυσος!!!

Λογικά  Τους "σκοτώνει" ο νοτιάς φίλε αυτούς. Δες το Τατόι που έχει φτάσει στους 14 βαθμούς σχεδόν αλλά με άπνοια . Πάντως είσαι πολύ χαμηλά για τις συνθήκες που επικρατούν στην περιοχή. Εάν επάνω πιάνεις θερμοκρασίες σε συνθήκες αναστροφής  όπως το Κρυονέρι και το Τατόι ο μ.ο θερμοκρασίας θα είναι παρα πολύ χαμηλός !Δηλαδή θα κάψεις και τα  έπιπλα τον χειμώνα 😄😄😄👍.

Στο χωριό σήμερα η μέγιστη ριπή ΝΑ έφτασε τα 56km/h ,η μέγιστη Θ τους 24,6 ενώ μόλις τώρα έπεσε κάτω από τους 19 βαθμούς. Πιο χαλαρά από θέμα αέρα στο Κρυονέρι. Κάποια στιγμή το πρωι έριξε για λίγο και κάτι ψιχάλες .Άντε  καλή εβδομάδα να έχουμε και ελπίζω να έχει κάποιο καιρικό ενδιαφέρον. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα!Προφανως Μητσακο ειναι ο νοτιας που βγαζει αυτες τις διαφορες στις Τ.Ακομα και τωρα εχουμε 16.5 ενω η Ιπποκρατειος ειναι στους 18.Εχουμε πολλα να δουμε απο την περιοχη.

Αρκετη συννεφια τωρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Καλημερα!Προφανως Μητσακο ειναι ο νοτιας που βγαζει αυτες τις διαφορες στις Τ.Ακομα και τωρα εχουμε 16.5 ενω η Ιπποκρατειος ειναι στους 18.Εχουμε πολλα να δουμε απο την περιοχη.

Αρκετη συννεφια τωρα.

Tzortz κάνε και το πρώτο κρας τεστ με ΒΑ Πέμπτη και Παρασκευή πρωί.😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, teo_73 είπε:

Tzortz κάνε και το πρώτο κρας τεστ με ΒΑ Πέμπτη και Παρασκευή πρωί.😉

Ναι θα το δουμε με τον καιρο Τεο.Με βορειο ρευμα παντως ως εχει πανω κατω τις Τ του σταθμου της Ιπποκρατειου στα 568μ.Στις αναστροφες βεβαια εκεινος ο σταθμος ειναι πολυ πιο δυνατος.

Παντως με τη νοτιαδουρα και το ψιλοβροχο σημερα ειμαστε στους 17.5 ενω η Ιπποκρατειος στα 600μ στπυς 19.4 και ο Διονυσος στα 500 κοντα στους 20!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 minutes ago, GEORGE SNOWMAN είπε:

Καλα στον αλλο τον φλουφλη απο την Καλλιθεα δεν απανταω καν.Τα βουνα ειναι για τους αρσενικους

Μα δεν αμφεβαλλα.Ολοι αρσενικοι το παιζετε και μετα σας βλεπουμε στις ειδησεις χειροποδαρα...Ανωμαλαρες...Ποσες αθωες θα πνιξεις στην λιμνη μπελετση...??Μολογα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νεφελώδης καιρός σήμερα στην Χαλκίδα, ο ηλιος δεν έχει φανεί ούτε λεπτό, ενώ οι άνεμοι είναι ΝΑ και επικρατεί ψυχρούλα! 

16.4c ελάχιστη και γύρω στους 22c τώρα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 βαθμοί σήμερα στην Λάρισα, δεν τους ένιωσα καθόλου αφού άνετα περπατούσα με κοντομάνικο και λεπτό μουφάν σήμερα στις 3 το μεσημέρι. Δεν είναι ζέστες αυτές. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ναι θα το δουμε με τον καιρο Τεο.Με βορειο ρευμα παντως ως εχει πανω κατω τις Τ του σταθμου της Ιπποκρατειου στα 568μ.Στις αναστροφες βεβαια εκεινος ο σταθμος ειναι πολυ πιο δυνατος.

Παντως με τη νοτιαδουρα και το ψιλοβροχο σημερα ειμαστε στους 17.5 ενω η Ιπποκρατειος στα 600μ στπυς 19.4 και ο Διονυσος στα 500 κοντα στους 20!

Ο Διονυσος μου φαινεται καπως λογικο εδω που τα λεμε,να εχει παραπανω απο σενα με Ν και ΝΔ καθως πρεπει να φοενιαζει εκ Πεντελης. Σημερα απ οτι βλεπω στον cozak ειχε ΝΔ και εφτασε μεχρι 24.6c! (22.9c ειχα μεγιστη εγω🙂)

Τωρα που θα κανουνε σταθμο τρενου στο Κρυονερι εφυγες! Θα ρχεσαι να με παιρνεις βρε δε το γλιτωνεις το Κρυονερι😋

7 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Αμα ζει μεχρι τοτε...😋

Παντως εγω φιλαρακι με ολη την εκτιμηση που σου εχω,εκει με το τουτου σου δε παω.Εκτος αν παμε Παρασκευη οποτε να εχουμε 1-2 μερες να βρουμε το δρομο της επιστροφης😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, teo_73 είπε:

Ο Διονυσος μου φαινεται καπως λογικο εδω που τα λεμε,να εχει παραπανω απο σενα με Ν και ΝΔ καθως πρεπει να φοενιαζει εκ Πεντελης. Σημερα απ οτι βλεπω στον cozak ειχε ΝΔ και εφτασε μεχρι 24.6c! (22.9c ειχα μεγιστη εγω🙂)

Τωρα που θα κανουνε σταθμο τρενου στο Κρυονερι εφυγες! Θα ρχεσαι να με παιρνεις βρε δε το γλιτωνεις το Κρυονερι😋

Παντως εγω φιλαρακι με ολη την εκτιμηση που σου εχω,εκει με το τουτου σου δε παω.Εκτος αν παμε Παρασκευη οποτε να εχουμε 1-2 μερες να βρουμε το δρομο της επιστροφης😜

Γιατι νομιζεις οτι θα παω εγω με το τουτου μου??🤪

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μολις στους 23 βαθμους η μεγιστη στο γκαζι..Εδω τουλαχιστον καμια θερμη εισβολη..Και απο μεθαυριο επιστρεφουν σταδιακα οι βροχες...Το καλοκαιρι υποβιβαζεται στην Α2...Ετσι για να μην ξεχνιομαστε...🤗

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πραγματική μέγιστη σε μας 20-21οC...23oC+ πήγε μόνο όταν βγήκε για λίγο μετά το μεσημέρι ο ήλιος....η μέση δλδ της ημέρας αρκετά πιο κάτω από χθες.....14,6oC η ελάχιστη....ειχαμε και ψιλόβροχο το μεσημέρι παρακαλώ!!!

 

ΥΓ Πολλοί επίσημοι μετεωρολόγοι, πρέπει να ετοιμάζονται για επανεξέταση το Σεπτέμβριο....θα ξεχάσουμε ό,τι ξέρουμε, με αυτά που διαβάζουμε και βλέπουμε εσχάτως!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το πρώτο 30αρι είναι γεγονός για εδώ για τον κάμπο της Ημαθίας..30,2 βαθμοί η μέγιστη εδώ στο Μακροχώρι νωρίς το απόγευμα...στους 22,4 τώρα με δυνατό καταβατη δυτικό άνεμο....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά! 12,1 η ελάχιστη σήμερα εδώ στο Μακροχωρι αρκετή ψυχρα ... στους 20 ήδη τώρα με πλήρη ηλιοφάνεια ....να δούμε που θα φτάσουμε σήμερα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...