Jump to content
gakhun

Ελληνική επικαιρότητα

Message added by teo_73

Καλησπέρα σας. Σας ενημερώνουμε οτι στα τόπικ Ελληνική επικαιρότητα και Διεθνείς Ειδήσεις,εφεξής θα μπαίνει μονο η είδηση με το λινκ,χωρίς περαιτέρω σχολιασμούς.Οποιαδήποτε άλλου είδους ανάρτηση θα σβήνεται.

Ευχαριστούμε για την κατανόηση.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

“Εχθρός της ανθρωπότητας ο κορονοϊός” δηλώνει ο γενικός διευθυντής του ΠΟΥ

https://www.militaire.gr/quot-echthros-tis-anthropotitas-o-koronoios-quot-dilonei-o-genikos-dieythyntis-toy-poy/

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πρόβλεψη γερμανικού Ινστιτούτου: “Αν δεν τηρηθούν τα μέτρα μπορεί να μολυνθούν μέχρι 10 εκατ. πολίτες”

https://www.militaire.gr/provlepsi-germanikoy-institoytoy-quot-an-den-tirithoyn-ta-metra-mporei-na-molynthoyn-mechri-10-ekat-polites-quot/

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι υψηλές θερμοκρασίες και υγρασίες επιβραδύνουν τη μεταδοτικότητα της νόσου.

Οπότε ΘΕΛΟΥΜΕ υψηλές t όσο γίνεται γρηγορότερα.Βεβαια με την αύξηση των θερμοκρασιών στο βόρειο ημισφαίριο,θα πέσουν στο νοτιο και εάν δεν έχει βρεθεί έως τότε το εμβόλιο θα έχουν και εκεί ραγδαία αύξηση των κρουσμάτων.

https://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?abstract_id=3551767

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μην πτοεισθαι φιλοι μου!

Εν μεσω καταιγισμου τερατολογιας, η Ελλας ενωμενη και αποφασιστικη θα ξεπερασει και αυτον τον σκοπελο.

 

Αυτο που με ανυσηχει περισσοτερο, ειναι οι επιπτωσεις της πανδημιας σε οικονομικο επιπεδο.

Εκει πλαναται η δαμοκλειος σπαθη μιας τρομακτικης συστημικης κρισεως.

Ιδωμεν...

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σήμερα είμαι αποφασισμένος να βγω έξω με το ποδήλατο. Έχω πάρα πολύ καιρό να βγω έξω, βγήκα μέσα σε 50 μέρες 2 φορές με φίλους.. Σήμερα μόνος. Με όλα τα σύνεργα. Γάντια μάσκα και εδικά γυαλιά που καλύπτουν όλη την περιοχή των ματιών. Φυσικά πριν μπορώ στο σπίτι τα παπούτσια βγαίνουν [κάτι που δεν κάνουμε γενικά σαν οικογένεια] και μένουν στο κλιμακοστάσιο. Στην γραμμή της πόρτας αυτόματα μπαίνουν οι παντόφλες και κατευθείαν για μπάνιο με καυτό νερό, και έτοιμη η "αποστείρωση". Νομίζω πως αν κολλήσω εγώ θα κολλήσουν όλοι. Δεν γίνεται να κάνει κάποιος περισσότερα πράγματα αν τελικά βγει έξω.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Σήμερα είμαι αποφασισμένος να βγω έξω με το ποδήλατο. Έχω πάρα πολύ καιρό να βγω έξω, βγήκα μέσα σε 50 μέρες 2 φορές με φίλους.. Σήμερα μόνος. Με όλα τα σύνεργα. Γάντια μάσκα και εδικά γυαλιά που καλύπτουν όλη την περιοχή των ματιών. Φυσικά πριν μπορώ στο σπίτι τα παπούτσια βγαίνουν [κάτι που δεν κάνουμε γενικά σαν οικογένεια] και μένουν στο κλιμακοστάσιο. Στην γραμμή της πόρτας αυτόματα μπαίνουν οι παντόφλες και κατευθείαν για μπάνιο με καυτό νερό, και έτοιμη η "αποστείρωση". Νομίζω πως αν κολλήσω εγώ θα κολλήσουν όλοι. Δεν γίνεται να κάνει κάποιος περισσότερα πράγματα αν τελικά βγει έξω.

Αστα Μιχαήλ και εγώ έχω τρελαθει στο σπίτι. Δεν αντέχω άλλο. 

Μην φοβάσαι δεν κολλάς τίποτα πηγαινε τη ποδηλατάδα σου. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Αστα Μιχαήλ και εγώ έχω τρελαθει στο σπίτι. Δεν αντέχω άλλο. 

Μην φοβάσαι δεν κολλάς τίποτα πηγαινε τη ποδηλατάδα σου. 

Βασίλη, όποιος έρθει σε επαφή με τον ιό κολλάει.. 100% μεταδοτικότητα.. Απλά εγώ αν υπάρξει ιός σκοπεύω να κολλήσει μόνο στην εξωτερική προστασία μου.. Πραγματικά ήταν οι μέρες που .΄ήθελα να βγω γιατί 4 Μαρτίου τελείωσε η εξεταστική μου. Νιώθω σαν να είμαι εγκκλωβισμένος. Δεν έχω θέμα ε τις 14 μέρες γιατί έτσι και αλλιώς στην εξεταστική είναι πολύ περισσότερες. ΑΛλά έχω θέμα με τις 50..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Η κοινωνικη συνοχη δεν κινδυνευει αν χαρακτηριστουν οι συγκεκριμενοι βλακες ως βλακες.Η κοινωνικη συνοχη στη συγκεκριμενη κριση κινδυνευει απο τιυς ιδιους τους βλακες,που αν διασπειρουν τον ιο με τις μαγκιες τους,θα αρχισουν να γεμιζουν οι σακουλες των πτωματων.

Τοσο απλα!

15 ώρες πριν, evonimos είπε:

Σακουλες πτωματων... βλακες.....

Οπως επισης καλο θα ηταν να μην φανταζεσαι σκηνες αποκαλυψης με 'σακουλες πτωματων'...

Καταλαβαινω τον φοβο σου, ομως δεν βοηθαει, πραγματικα στο λεω.

 

 

Κορωνοϊός – Μπέργκαμο: Συγκλονίζει η εικόνα με το κομβόι στρατιωτικών οχημάτων που μεταφέρει τους νεκρούς [βίντεο]

https://eleftherostypos.gr/diethni/542232-koronoios-mpergkamo-sygklonizei-i-eikona-me-to-komboi-stratiotikon-oximaton-poy-metaferei-toys-nekroys-binteo/

 

 

...είμαι σίγουρος ότι  στην Ιταλία, πριν λίγες εβδομάδες, δεν φαντάστηκαν ότι θα μπορούσε να συμβεί αυτό...

Επεξεργάστηκε από gakhun
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, gakhun said:

..είμαι σίγουρος ότι  στην Ιταλία, πριν λίγες εβδομάδες, δεν φαντάστηκαν...

Αυτο δηλαδη θα επρεπε να κανουν ολες τις ημερες οι Ιταλοι πολιτες??

Να φανταζονται αδιαλειπτως, εκατομβες μελλοντικων πτωματων!!??

 

Κατι τετοιο... θα βοηθουσε παρα πολυ κατα την γνωμη σου..?

Τι να πω..?

 

Επεξεργάστηκε από evonimos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, evonimos είπε:

Αυτο δηλαδη θα επρεπε να κανουν ολες τις ημερες οι Ιταλοι πολιτες??

Να φανταζονται αδιαλειπτως, εκατομβες μελλοντικων πτωματων!!??

 

Κατι τετοιο... θα βοηθουσε παρα πολυ κατα την γνωμη σου..?

Τι να πω..?

 

Εννοει οτι υποτιμησαν τον ιο στο στυλ " ελα μωρε , μια γριπουλα ειναι " και συνεχισαν την ζωη τους χωρις κανενα μετρο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

...όποιος δεν αντιλαμβάνεται τη σοβαρότητα της κατάστασης .... θέτει σε κίνδυνο τον εαυτό του,την οικογένεια του,την κοινωνία που ζει ....όλα τα άλλα είναι ''κουλτουριάρικες φιλοσοφίες'' .... τελεία και παύλα !!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν βγάζω ποτέ σελφι γιατί τις θεωρώ λίγο γελοίες πλην κάποιων περιπτώσεων,αλλά για εσάς παιδάκια ορίστε πως βγήκα έξω για το ποδηλατο

IMG_20200319_172856.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προφανως, ο καθενας επιλεγει να εστιασει οπου νομιζει καλυτερα.

 

Αλλοι σ'εκατομβες πτωματων κι'αλλες τετοιες σκηνες αποκαλυψης, ενω αλλοι (μεταξυ αυτων και εμου) σ'οσα μας ενημερωνει σχετικως ο καθηγητης κ. Τσιορδας.

Ο οποιος τυγχανει να ειναι και ο καθ'ύλην αρμοδιος ως προς αυτου.

Σας προτρεπω να κανετε το ιδιο φιλοι μου.

 

Καλο βραδυ και καλη δυναμη σ'ολους!

 

https://www.youtube.com/watch?v=3nca-WZi0ok

 

Επεξεργάστηκε από evonimos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα καλά και κακά σενάρια της διασποράς του κορονοϊού στην Ελλάδα – Η “μαθηματική” τους απεικόνιση

https://www.militaire.gr/ta-kala-kai-kaka-senaria-tis-diasporas-toy-koronoioy-stin-ellada-i-quot-mathimatiki-quot-toys-apeikonisi/

.....τονίζω το δια ταύτα....

''Αν αυτή η επιδημία έχει μεγάλη διάρκεια , τόσο πιο μεγάλη θα είναι η ζημιά που θα προκαλέσει στην οικονομία μας , που η επιστροφή της στην κανονικότητα θα είναι πολύ δύσκολη , δεδομένου ότι θα έχουν πληγεί παράλληλα σε ένα βαθμό και όλες οι χώρες της Ευρωπαϊκής οικογένειας που ανήκουμε .

” Οφείλουμε να μείνουμε όλοι μας κατά το δυνατόν σπίτι μας , τώρα ! Αύριο θα είναι αργά !''

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Orinos said:

Ναι.

Ειναι Live στο  youtube τωρα:

https://www.youtube.com/watch?v=7JG9vG5rujA&feature=emb_logo

Επεξεργάστηκε από evonimos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

.... δεν έχουμε μόνο εμείς χ#στει από το φόβο μας .....🙂 ....

Κορονοϊός-Πρωθυπουργός Ολλανδίας: Χαλαρώστε υπάρχει χαρτί υγείας για 10 χρόνια

https://www.enikos.gr/international/708759/koronoios-prothypourgos-ollandias-chalaroste-yparchei-charti-ygei

.... για να γελάσουμε και λίγο .....😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

43 λεπτά πριν, Orinos είπε:

ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΕΚΦΡΑΣΗ "ΑΠΕΛΠΙΣΙΑΣ" ......

Αφού δεν μπορουμε να κάνουμε το 'σωστό'. Ας τα υποστούμε. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 

ένα κανάλι που ασχολείται κυρίως με θέματα φυσικής-αστροφυσικής, αλλά κατά περιόδους και με άλλα όπως τώρα. Βίντεο για κορωνοιό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now


×
×
  • Δημιουργία νέου...