Jump to content
oldboy332

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

είναι τόσο δυναμιτισμένη η  κατάσταση έξω που η ανάπτυξη κάνει αμόνι ήδη από νωρίς αφού φτάνει μέσα σε 10-15 λεπτά στην στρατόσφαιρα.. Πραγματικά όπου φτιαχτεί καλή καταιγίδα θα έχει χοντρό χαλάζι μέσα. Υπολογίζω πως η κεντρική και δυτική Θεσσαλία θα δεχτεί μια δυνατή καταιγίδα σήμερα. Για την Λάρισα δεν είμαι σίγουρος αφού το ρεύμα δεν πολυβοηθάει..

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εξαφανίστηκε ο ήλιος στην Λάρισα, τέρας στον Όλυμπο, χαλάλι οι 38 βαθμοί που έχουμε τώρα για ομορφιές με καταιγίδες!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Επιλέξτε..... 

Ζωγραφου  33. 4 βαθμοί και 31% υωρασια

Ποταμος Κέρκυρας 29.8 και 72% υγρασια

εδώ τώρα 37.4 βαθμοί και 30% σχετική υγρασία

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αμονοποιήθηκαν οι καταιγίδες προς Όλυμπο μεριά, όμως έχουμε δρόμο ακόμα. Η εικόνα της δορυφορικής είναι καλύτερη και από προχθές...

 

η μεγάλη καταιγίδα [και σε ζωή και σε μέγεθος ] είναι στην Πελοπόννησο όπως έδειξε και ο τζίφος εφβεβατος3 15.1...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38,6 βαθμοί εδώ στο Μακροχώρι πριν λίγο.... με αυξημένη την υγρασία και την δυσφορία..στους 45 βαθμούς η μέγιστη αίσθηση ζέστης!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

εκτός πραγματικότητας το ευρωπαικό

mcenergy_europa_rrr_500_024_201906140000_balkan.png

https://en.sat24.com/en/gr/visual5

 

 

Κάπου στο φεισμπουκ είδα ότι πέφτει μέσα το γφσ....ειδα χάρτες που μοιάζουν με την πραγματικότητα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sotos*snow είπε:

Κάπου στο φεισμπουκ είδα ότι πέφτει μέσα το γφσ....ειδα χάρτες που μοιάζουν με την πραγματικότητα

έτσι είναι Σωτήρη μόνο στην Θεσσαλία δεν έπεσε μέσα προς το παρόν, [αλλά μέχρι τις 9 έχουμε δρόμο για να βγει ο υετός  που δείχνει] Βέβαια ήταν πολύ λογικό να πέσει εκτός ο ευρωπαίος, καθώς και Cape έχουμε και έχουμε και την λίμνη που πλησίασε σε εμάς σήμερα [άρα απελευθέρωσε το cape σε κάποιο βαθμό]

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, sotos*snow είπε:

38,6 βαθμοί εδώ στο Μακροχώρι πριν λίγο.... με αυξημένη την υγρασία και την δυσφορία..στους 45 βαθμούς η μέγιστη αίσθηση ζέστης!!!!

Τι λες τώρα?????????

Πολύ ζεστη ρε φιλε... 

Και παραπονιέμαι εγώ με 33.8 μέγιστη ετους έως τώρα??? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το καλοκαίρι άρχισε με τον χειρότερο τρόπο. Συνεχή ζέστη κάθε μέρα. Πολύ κουραστικό. Και οι αστάθειες είναι της πλάκας εδώ..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είχαμε κι εδώ στην πεδινή Ημαθία καταιγίδες τελικά που σημειώθηκαν βορειοανατολικότερα και ανατολικότερα του Μακροχωρίου τοπικά και δυτικότερα κυρίως προς τους πρόποδες της Βέροιας....στη Βέροια που βρισκόμουν το απόγευμα έριξε αρκετά καλά για κανα 20λεπτο τουλάχιστον....ενώ στο Μακροχώρι στον σταθμό ίσα που έβρεξε τον δρόμο ...μόλις 0,2 χιλιοστά....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα σε ολη την παρεα, συστηθηκα και στο αλλο ποστ, ΔΕΝ ΦΑΝΤΑΖΕΣΤΕ ποσο χαιρομαι που ειμαι και παλι μαζι σας!!!!!!!!!

Εχω να γραψω αρκετα για την υπεροχη Ανοιξη που ζησαμε μεχρι αρχες Ιουνιου....εχω να γραψω καιρικη εμπειρια απο 2 συνεχομενα ΠΣΚΔ Αγραφα - εκλογες, με καιρο Μαρτιου !!!!!!

Προς το παρον απο τις πιο ζεστες βραδιες του καλοκαιριου μεχρι στιγμης χθες και σημερα επισης, με 26,2 βαθμους τετοια ωρα και απνοια !!!!!!

Επισης χθες Παρασκευη πρεπει να ηταν η πλεον ζεστη ημερα, 34αρι στρογγυλο εγραψα και φουλ 35-36 τα κεντρικα και νοτιοτερα Αττικα προαστεια...

Αντε απο αυριο να μπει το βορειο ρευμα να ανασανουμε λιγακι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΤΡΟΜΕΡΗ και ΠΟΛΕΜΙΚΗ η καταιγιδα της Τριτης 11-06-2018 που μας περασε στην Αττικη....μπαινει ανετα στο τοπ-5 το δικο μου, Ζωγραφου εριξε απιστευτο νερο με τρομερες ριπες αερα απο το μετωπο της καταιγιδας....και με χαρα βλεπω τα 35-40 mm που υπολογιζα τοπικα να ειναι πραξη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το πρώτο μου post λοιπόν! Αρχίζει σταδιακά να επικρατεί επιφανειακός βοριάς με αποτέλεσμα η θερμοκρασία αυτή την ώρα σε κεντρικές περιοχές της Αθήνας καθώς και σε δυτικά & νότια προάστια να μην λέει να πέσει κάτω από 27-28°C. Αν είχαμε Ν-ΝΔ επιφανειακό άνεμο, θα ήμασταν σίγουρα σε πιο χαμηλά επίπεδα. Ένα δύσκολο ΣΚ μας περιμένει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 hours ago, sotos*snow said:

38,6 βαθμοί εδώ στο Μακροχώρι πριν λίγο.... με αυξημένη την υγρασία και την δυσφορία..στους 45 βαθμούς η μέγιστη αίσθηση ζέστης!!!!

Ε καλά ντε.  Μη κάνεις κι εσύ σαν τον Χελμο.  75c η αίσθηση της ζέστης. 53c η αίσθηση της ζέστης. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 hours ago, ΧΕΛΜΟΣ said:

Τι λες τώρα?????????

Πολύ ζεστη ρε φιλε... 

Και παραπονιέμαι εγώ με 33.8 μέγιστη ετους έως τώρα??? 

Χαχαχαχα . Διάβαζα τα μηνύματα με τη σειρά. Απάντησα στο πρώτο που είδα, κάνω σκρολ προς τα κάτω και βλέπω αυτό.  

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 31.2c ηδη εδω και ενα βοριαδακι 3-4 bf που κρατα χαμηλα την υγρασια.

Εν τω μεταξυ κατι ασχετο.Εχει ερθει απο κατω στη cosco ενας γιγαντας.Απο αυτα τα πλοια μεταφορας container που δε περνουν απαρατηρητα.Φορτωνει στην 3η προβλητα αυτη τη στιγμη.Φτανει σε μηκος τα 400μ και πλατος τα 58.6μ  καθιστωντας το,ενα απο τα μεγαλυτερα πλοια αυτου του ειδους παγκοσμιως και το μεγαλυτερο της Κινας (μαζι με το Cosco Taurus) 

https://www.marinetraffic.com/en/ais/details/ships/shipid:5798565/mmsi:477269300/imo:9795634/vessel:COSCO_SHIPPING_GALAXY

showphoto.aspx?photoid=3499653

DSCN5027.thumb.JPG.f5e56f06447abada940e89d85f318152.JPG

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...