Jump to content
Κώστας.

Αναφορές εξωτερικού - Weather reports all over the world

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτή είναι η παραλία στο Santa Cruz, CA (Καλιφόρνια)....Μια φίλη από το τουίτερ αναφέρει:
"Πέρασα όλη μου τη νεαρή ζωή σε αυτήν την παραλία. Ήταν το χαρούμενο μέρος μου που πήγα και την κόρη μου, θα κάναμε διακοπές εδώ τα καλοκαίρια όταν μετακομίσαμε στη NV, αλλά δεν έχω δει ποτέ χιόνι εδώ στα 58 μου χρόνια. Αυτό είναι φοβερό"!!
 
Μπορεί να είναι εικόνα κείμενο που λέει "Check out Santa Cruz Beach Board- walk!!!! This was tak- en today."
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δύο φαλακροί αετοί σε μια φωλιά στο Big Bear της Καλιφόρνια, εργάζονται σκληρά για να διασφαλίσουν ότι τα αυγά τους παραμένουν ζεστά καθώς η χειμερινή καταιγίδα φέρνει κρύο καιρό και χιόνι στην περιοχή.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εως και 2.5μ χιονιού περιμένουν στα Καλιφορνεζικα βουνα πανω απο τα 1200μ,ενώ το MountBaldy προβλέπεται ότι θα είναι το πιο χιονισμένο χιονοδρομικό κέντρο στη Γη τις επόμενες 5 ημέρες, οπου η χιονόστρωση πιθανων να φτασει και τα 3μ.

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η Νότια Καλιφόρνια μόλις έλαβε προειδοποίηση για χιονοθύελλα, για πρώτη φορά μετά από 30 χρόνια!!! Δείτε πώς μοιάζει η Υucaipa (πόλη 10 μίλια ανατολικά του San Bernardino, στην κομητεία San Bernardino της Καλιφόρνια / ΗΠΑ) κάτω από μια κουβέρτα χιονιού!!!

Southern California just got a blizzard warning for the first time in over 30 years. Here's what the Golden State looks like under a blanket of snow.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 2/26/2023 at 3:07 PM, Beach-snow NG said:

 

Και εδώ στα ανατολικά προάστια του Λος Άντζελες στο San Bernardino σε υψόμετρο 350 μέτρων περίπου...

https://www.theguardian.com/news/gallery/2023/feb/26/snow-in-la-baguettes-and-a-cup-final-the-weekends-best-photos

image.png.2135ae5d6d936cc672e97b71287b2350.png

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και εδώ επίσης από προάστιο του LA χθές 

Βασικά αυτό είναι διοικητικά μέσα στο Λος Άντζελες όχι ακριβώς προάστιο.

Στα 440 μέτρα υψόμετρο.

 

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυνατή κακοκαιρία στη δυτική Μεσόγειο και τα χιόνια έφτασαν στη Βαρκελώνη και τη Μαγιόρκα

https://www.athensvoice.gr/epikairotita/diethni/791191/ispania-i-kakokairia-juliette-eduse-sta-leuka-ti-varkeloni/

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 26/2/2023 at 11:54 ΜΜ, Beach-snow NG είπε:

Ζάγκρεμπ απόψε....

 

Εδώ στην Αθήνα σε μια τέτοια χιονόπτωση θα άκουγες από πολλούς ''έλα μωρέ σιγά το χιόνι''

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σχεδόν 13 μέτρα χιόνι στο Donner Pass στην ορεινή Καλιφόρνια. Το περισσότερο μετά το 1952 που κατέχει το ρεκόρ με 20 μέτρα. Και έχει ακόμα αρκετές βδομάδες να βάλει κι άλλο.

 

https://www.washingtonpost.com/national/california-beleaguered-by-earlier-storms-gets-fresh-snow/2023/03/01/98ea82dc-b7fd-11ed-b0df-8ca14de679ad_story.html

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα από την Πορτογαλία (η φωτό χθεσινή)από την Τρίτη έως χθες είχε καλό καιρό με κρύο όμως(γύρω στους 10-13β).Σήμερα το σκηνικο του καιρού αλλαξε και τα ξημερώματα έβρεξε αρκετά καλα, τώρα έχει συννεφιά

received_724534542668716.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now


×
×
  • Δημιουργία νέου...