Jump to content
[weathermaniac]

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και το ευρωπαικο  δινει βροχη για Αττικη αυριο για να δουμε..

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το καλοκαίρι από ότι φαίνεται θα κάνει ένα διαλείμματακι εκεί γύρω στις 3-5 του μήνα και μετά επανέρχεται δριμύτερο με φουλ ζωνικη αν επαληθευτούν τα μοντέλα .. φυσικά προτιμώ να χαθεί όλο το διάστημα μέχρι τις 15-20 Νοέμβρη παρά ο Δεκέμβρη σε ζωνικες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, sotos*snow είπε:

Το καλοκαίρι από ότι φαίνεται θα κάνει ένα διαλείμματακι εκεί γύρω στις 3-5 του μήνα και μετά επανέρχεται δριμύτερο με φουλ ζωνικη αν επαληθευτούν τα μοντέλα .. φυσικά προτιμώ να χαθεί όλο το διάστημα μέχρι τις 15-20 Νοέμβρη παρά ο Δεκέμβρη σε ζωνικες

 

6D3C6D3A-3DD2-411A-9F6F-B7A117B7E223.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Athinaios είπε:

και το ευρωπαικο  δινει βροχη για Αττικη αυριο για να δουμε..

To βλέπω κι εγώ τις τελευταίες μέρες, αλλά δε ξέρω κατα πόσο μπορεί να ισχύσει κάτι τέτοιο.. αν αύριο μας κάνει καμιά έκπληξη, θα χαρώ πάρα πολύ φυσικά...

xx_model-en-308-0_modez_2019092612_24_5017_84.thumb.png.6cc89a33e9f793419c8ded7a046bad97.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυριο στη γειτονια μας θα υπαρχει περιορισμενη ασταθεια.Οποτε ειναι πιθανο να αναπτυχθουν σωρειτες,οπου με τη σειρα τους θα ριξουν νερο τοπικα για λιγη ωρα.Μακαρι αυτο το τοπικα να ειναι οσο πιο εκτεταμενο γινεται.

Νυφιτσομερα η αυριανη:classic_rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ακόμα χειρότερο το 18αρι ικον... ελπίζω τ ο πισωγύρισμα να σταματήσει αυριο το απόγευμα γιατί δεν το κόβω νωρίτερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παραμένει καλός ο τζίφος στο 18αρι περιέργως. Ωστόσο αύριο το πρωί είμαι προετοιμασμένος για τα χειρότερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΑΝ η αποκοπή του 18αριού ήτα λίγο πιο ανατολικά θα έβγαζε supercells. Βέβαια και έτσι να βγει όχι ευχαιστημένοι πρέπει να είμαστε να χοροπηδάμε πρέπει..

Modele GFS - Carte prévisionsModele GFS - Carte prévisions

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

σόρρυ που άργησα να απαντήσω έλειπα σε βόλτα με το ποδήλατο. Κατά την γνώμη μου έχει κλειδώσει οποιοδήποτε είδος κακοκαιρίας αρχικά, δηλαδή αποκλείεται να μην έχουμε κακοκαιρία. Τώρα επειδή η διάρκειά της εξαρτάται αποκλειστικά από το τυφωνάκι νομίζω ότι μέσα θα έπεφτα μόνο κατά τύχη. Θα πω λοιπόν ότι δεν πιστεύω σε κακοκαιρία με μεγάλη διάρκεια.. Επίσης αρχικά  τα δυτικά της χώρας ήδη κλείδωσαν αρκετές βροχές και καταιγίδες.

Γενικά όμως και συγγνώμη αν σε στεναχωρήσω, σε τέτοιες διατάξεις υπάρχει η κλασσική υετότρυπα  Θερμαικού [εδώ νοτιότερα] ανατολικής Θεσσαλίας και ανατολικής Πελοποννήσου Αττικής και Σποράδων Εύβοιας. [υετότρυπα δεν θα πει δεν θα βρέξει καθόλου, αλλά ότι τα φαινόμενα δεν θα είναι τόσο έντονα όσο σε άλλες περιοχές.

 

 

Όμως ακριβώς επειδή υπάρχει ο τυφώνας στην μέση θα μπορούσαν να δημιουργηθούν όμως συνθήκες που να φτιάχνουν ευνοικό χαμηλό και για την περιοχή σου. Οπότε είδωμεν..

Να ρωτήσω και εγώ κάτι. .......... Μετά την πτώση της θερμοκρασίας θα ξανανεβει η θα μείνει σε αυτά τα φυσιολογικά επιπεδα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 ώρες πριν, sotos*snow είπε:

Το καλοκαίρι από ότι φαίνεται θα κάνει ένα διαλείμματακι εκεί γύρω στις 3-5 του μήνα και μετά επανέρχεται δριμύτερο με φουλ ζωνικη αν επαληθευτούν τα μοντέλα .. φυσικά προτιμώ να χαθεί όλο το διάστημα μέχρι τις 15-20 Νοέμβρη παρά ο Δεκέμβρη σε ζωνικες

Αυτό ακριβώς έλεγα παιδια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, oldboy332 είπε:

Μετριότητες πάλι από το  Τζίφο .Ας περιμένουμε κάνα δυο μέρες να δούμε που θα κάτσει 

Αναμενομενο ηταν το μαζεμα μητσακο μου...Το σκ πρεπει να εχουμε βελτιωσεις για να κλειδωσουμε την πρωτη χαμηλαρα της σεζον..Δεν θελω μετριοτητες...Θελω νερα..Οχι ψιχουλα...

Εγω παντως ριχνω κλεφτες ματιες και στη σημερινη μερα...Ισως εχουμε ομβρους...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σύντομη μεταβολή μετά από καυτές για την εποχή μέρες...

 

 

Επεξεργάστηκε από Άγγελος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τρομερά φαινόμενα βγάζει στα δυτικά ο παίος αν έβγαινε..

mcenergy_europa_rrr_500_156_201909270000_balkan.pngmcenergy_europa_rrr_500_168_201909270000_balkan.pngmcenergy_europa_rrr_500_180_201909270000_balkan.png

 

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, thanasismtrk είπε:

Να ρωτήσω και εγώ κάτι. .......... Μετά την πτώση της θερμοκρασίας θα ξανανεβει η θα μείνει σε αυτά τα φυσιολογικά επιπεδα

πιστεύω θα ξανανέβει πρόσκιρα και πάνω από τα κανονικά για την εποχή επίπεδα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 minutes ago, [weathermaniac] είπε:

πιστεύω θα ξανανέβει πρόσκιρα και πάνω από τα κανονικά για την εποχή επίπεδα

ποοοοοο χάλια αλλά τι να κάνουμε. ...............

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38 minutes ago, [weathermaniac] είπε:

τρομερά φαινόμενα βγάζει στα δυτικά ο παίος αν έβγαινε..

mcenergy_europa_rrr_500_156_201909270000_balkan.pngmcenergy_europa_rrr_500_168_201909270000_balkan.pngmcenergy_europa_rrr_500_180_201909270000_balkan.png

 

 

Για να δούμε ποτε θα βραχεί η πόλη μας... από τον Απριλιο έχουμε να δούμε νερό!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Άγγελος είπε:

Για να δούμε ποτε θα βραχεί η πόλη μας... από τον Απριλιο έχουμε να δούμε νερό!

Αν και στα Γιάννενα δεν έχει να βρέξει τόσο καιρό, αναλογικά είναι στα ίδια χάλια. Η λίμνη πάλι έχει χαμηλή στάθμη!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...