Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ ''ΖΗΝΟΒΙΑ'' 27-31/12/2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και χρόνια πολλα.  OLYMPUS MONS είσαι στο ρεύμα εξόδου; ρωτώ γιατί κάτι φίλοι επιστρέφουν.  Αν ρεύμα εισόδου  προχωρά. Συγγνώμη  για το άκυρο  παιδία. 

Και μια αναφορά από Κορυδαλλό. Η παγωμένη  βροχή συνοδεία αέρα  καλά κρατεί 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καματερο πυκνη χιονοπτωση τωρα φανταζομαι και πετρουπολη.. + μπολικο αερα

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η ραδιοβοληση στα 850hpa (1444m) εδειξε σημερα το μεσημερι -2.9c Δεν θυμαμαι ποτε να εχει ξαναχιονισει με μονο -2.9c σε χαμηλα υψομετρα. Ο ΒΔ επιφανειας,οι υγρασιες,καθως και η συγκλιση επαιξαν τον ρολο τους.

image.thumb.png.e12e91e9127aed52539085e2d5cb620d.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λοιπον εδω ανεβηκε λιγο η θερμοκρασια (2.7c) και το εχει γυρισει σε βροχουλα.Eιναι μια ανοδος που αναμενοταν.Μακαρι να το κρατησει σε οσους χιονιζονται στα χαμηλα καποια ωρα ακομα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, airfathaaaaa είπε:

moral of the story 3-4 βαθμους κατω να ηταν η αττικη θα ειμασταν ολοι με 10ποντο μεχρι τις βαρκες..

1-2 να λες ... 

(Γιατι οι 4 ειναι αρκετοι για να λες "****** στο τσακ")

Αλλα κυριολεκτικα για 2 βαθμους και για ενα ΒΔ αντι ΒΑ χανουν επικες καταστασεις οι οποιες δεν ηταν και προδιαγεγραμμενες πριν 5 μερες ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, airfathaaaaa είπε:

μονο στην καλλιθεα δεν εχει ριξει ουτε μια νιφαδα μεχρι τωρα?

Δυστυχως ουτε αιγαλεω ... 

Λιωμενες νιφαδες σε βροχη μονο ...

Χαμενος υετος δυστυχως ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, oldboy332 είπε:

Αγία νύχτα!

20191230_173615.jpg

Tι χανω ο μακακας...Α ρε μητσο...Ο πεθερος μου ειναι εν τελει εγκληματιας..Εβαλε την καροτσα και μαζεψε ολο το χιονι απο την αυλη..Θα τον σφαξω ρεεεε...Αν ημουν εγω κοκκινο ρουπι δεν θα κουναγε...Βρηκε ευκαιρια...Μητσο μαζεψε χιονι και τραβα το στην αυλη του...😂

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπορεί κάποιος να μου πει μια θερμοκρασία τρ για Νικαια γιατί δεν μου δείχνουν τίποτα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, yiannis_volos είπε:

Αυτό πως εξηγείται στην Λάρισα; Λόγω του ΒΑ; Πρακτικά δεν έχει καν ψυχρή εισβολή, 7 βαθμούς θα φτάσει σιγά σιγά..

 

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

αυτός σταμάτησε να φυσάει πάντως.. δεν έχω ιδεά...

Οι θερμοκρασιακές διαφορές στις πόλεις της Θεσσαλίας σήμερα, εξηγούνται εύκολα πιστεύω.

Αν πάρουμε τους μετεωρολογικούς σταθμούς του Ε.Α.Α., κατά τη διάρκεια της ημέρας, η Λάρισα σήμερα είχε διακύμανση θερμοκρασίας από 3,2 έως 6,6 βαθμούς, ο Βόλος αντίστοιχα χονδρικά από 2 έως 4, τα Τρίκαλα είχαν διακύμανση ακριβώς την ίδια με Βόλο, και η Καρδίτσα με το μετεωρολογικό σταθμό να βρίσκεται εκτός πόλης είχε διακύμανση από 1 έως 4,4 βαθμούς.

Ο μεν Βόλος είχε χαμηλότερες θερμοκρασίες λόγω συνεχών φαινομένων τα οποία σε συνδυασμό με το -7 που κουβαλούσαν από τα 850 hPa δεν άφηναν τη θερμοκρασία να ανέβει, σε αντίθεση με τη Λάρισα που λόγω βορειοανατολικού στα 850 hPa δεν είχε καθόλου φαινόμενα (μόνο κατά πληροφορίες από γνωστούς εθεάθησαν ελάχιστες σκόρπιες νιφάδες ανάξιες λόγου φυσικά), ενώ Τρίκαλα και Καρδίτσα είχαν λίγο σχετικά υετό (η Καρδίτσα περισσότερο από τα Τρίκαλα) με πιο βαριά συννεφιά και πιο κλειστό καιρό, αλλά είχαν όλη μέρα και ένα συνεχή, δυνατό, κρύο βόρειο άνεμο να πνέει (οι ντόπιοι εκεί τον ονομάζουν "ο Καλαμπάκας"), ενώ στη Λάρισα από τις 12 και μετά σταμάτησε να φυσάει και σε συνδυασμό με την κάπως σπασμένη συννεφιά  η θερμοκρασία γρήγορα ανέβηκε στους 6,6 βαθμούς.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...