Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ ''ΖΗΝΟΒΙΑ'' 27-31/12/2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στα νταμάρια της Πετρούπολης για όσους ξέρουν στρωμένο χιονακι στις εύκολες επιφάνειες (χόρτα και τα λοιπά) ενα βιντεάκι... 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νοn stop ποτιστικη βροχη..Η θερμοκρασια κολλημενη μεταξυ 2.9 και 3.1..Το υετικο ρεκο εσπασε..Αντε αλλα 4mm για τα 600mm...Στους 2.8 η Τ...Μαγεια...

Με πηρε ο κασπερ με τον Χαρη..Στα ψηλα του Κορυδαλλου κοντα στους 10 ποντους..Μαλιστα κολλησαν για λιγο με το τζιπ του Χαρη...Ρε τι γινεται αποψε...Ο καιρος μιλησε τελευταιος...Και παντα θα γελαει τελευταιος!!!Αγνοει τους παντες..Ανθρωπους και μοντελα αψυχα..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συνεχίζει να βρέχει και να χιονονεράει και οδεύουμε προς 50mm….φοβερή μέρα, δώρο Θεού και καιρού....χιονοπτώσεις ως μηδενικά υψόμετρα και την θάλασσα….70-80 πόντοι στην Ιπποκράτειο και κοντά μέτρο στα Βίλλια….άνοιγμα χιονοπτώσεων ως κεντρικά και ΒΔ της χώρας παρακαλώ....Αριαδνικές υφές και δεν τελειώσαμε ακόμη....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, Beach-snow NG said:

Συνεχίζει να βρέχει και να χιονονεράει και οδεύουμε προς 50mm….φοβερή μέρα, δώρο Θεού και καιρού....χιονοπτώσεις ως μηδενικά υψόμετρα και την θάλασσα….70-80 πόντοι στην Ιπποκράτειο και κοντά μέτρο στα Βίλλια….άνοιγμα χιονοπτώσεων ως ΒΔ παρακαλώ....Αριαδνικές υφές και δεν τελειώσαμε ακόμη....

80 ποντους η Ιπποκρατειος δεν εχει σε καμμια περιπτωση, ειδα φωτος πριν λιγο. Τα βιλλια εχουν οντως πολυ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

λειπει το υψομετρο παιδια απο πολλες περιοχες της Αττικης δυστυχως αλλιως θα βλεπαμε πολυ περισσοτερα πραγματα...επισης και η γιετνιαση με την θαλασσα παιζει και αυτη τον ρολο της πολλες φορες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πήγα στο συκουριο Λάρισας (και πουρναρι) σήμερα το μεσημερακι και εριχνε κατα διαστηματα χιονι όταν έφυγα και πήγα Λεπτοκαρυά κοίταξα προς το Συκουριο και τα σύννεφα είχαν πύκνωσει παρά πολύ πρέπει αν έγινε χαμός.......Στην Λεπτοκαρυά την ώρα που πήγα τουλάχιστον γύρω στις 14:20 για κάνα 5λεπτο είχε αερομεταφερομενες νιφάδες απ Εκεί και έπειτα απλά συννεφιά Λεπτοκαρυά εδώ στο πλατύ τέλος καθάρισε ο καιρος και τώρα έχουμε 2 βαθμούς 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, gthomasandros said:

λειπει το υψομετρο παιδια απο πολλες περιοχες της Αττικης δυστυχως αλλιως θα βλεπαμε πολυ περισσοτερα πραγματα...επισης και η γιετνιαση με την θαλασσα παιζει και αυτη τον ρολο της πολλες φορες...

Οι περιοχες περιξ πεντελης (παλαια πεντελη, διονυσος) με 500m υψομετρο φαγανε επικη φολα. Διονυσος εχει 3 βαθμους τωρα και λιωνει τα λιγοστα που εβαλε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΛΟΙΠΌΝ..... ΚΆΝΤΕ ΤΟ ΕΙΚΟΝΑ

Κάθομαι πόση ώρα στο μπαλκόνι και αγναντεύω στη λάμπα με 2 βαθμους το χλαπατσοχιονο και τα 3 χελμακια είναι πάνω από το σταθμό και πανηγυρίζουν κάθε φορά που πέφτει 0.1 βαθμους η θερμοκρασία με την προσμονή να γυρίσει σε χιόνι ενώ ήδη τα έχω πάει και έχουν χορτάσει χιόνι στον Υμηττο

Τελικά είναι παιδιά μου... Δεν έχω αμφιβολια😂😂😂

Η γυναίκα μου απλά κουνάει το κεφάλι της.. 

Υ. Γ. Πριν λίγο συνηδητοποιησα ότι από χθες δεν έχω βάλει μπουκιά στο στόμα μου.... Τα μάτια μου έχουν μαύρες σακούλες από την αϋπνία και την αγωνία 

Δεν είμαι καλά στα μυαλά μου κάθε φορά που περιμένω χιόνι.... 😁😁😁😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η Παρνηθα τσιμπησε 3c και γενικα υπηρξε μια ανοδος (3.3c εδω τωρα) Υπαρχει πιθανοτητα να σταθεροποιηθουμε εκει γυρω.Ο καθενας βεβαια και αναλογως με το υψομετρο του την υγρασια του,και τον ανεμο του.Οι χαμηλοτερες t στα πεδινα βαση μεταρ εξακολουθουν να υπαρχουν εκει που εγινε και γινεται η συγκλιση σε μια νοητη γραμμη απο Μανδρα μεχρι Ποικιλο. Συνεχιζεται η βροχα μαλλον παει για 40αρι σημερα εκ των οποιων τα μισα περιπου σε χιονουετο. 

image.png.0db6750cbf818fad235b919e626a0f8d.png

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα σε όλους ... Με εχει φάει η δουλειά και δεν μπορώ να απολαύσω...

Ποσο γουστάρω ...Ποσό χαίρομαι με αυτά που διαβάζω ....

Ζαρουχλα χθες μετά τον πανικό μεχρι το πρωί (που έβαλε κανά 30αρι εκατοστά) , ημέρα συνεχίστηκε με πολυ ασθενή χιονόπτωση .... νωρίς το βραδυ η χιονόπτωση εντάθηκε μεχρι τις πρώτες πρωινές ωρες και έτσι σημερα ξυπνήσαμε με  +5 εκατοστά ....

Απο σημερα το μεσημέρι σημαντική υποτροπή με αρκετά καλή χιονόπτωση που μεχρι τώρα εχει βάλει τουλάχιστον + 10 εκ. . Επίσης απο το μεσημέρι δεν κουνιέται φύλλο ...καθόλου αέρα .... και το χιονι πέφτει μαγικά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

-0.9 ελαχιστη Καλάβρυτα στα 730μ

1.6 μέγιστη με λιακάδα μέχρι το μεσημέρι και λίγο φρέσκο χιόνι το απόγευμα μέχρι τώρα που μιλαμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απιστευτοι κουβαδες....ανελεητη βροχη με 3,5οC....πανω απο 50mm κσι βαραει σε ρυθμους Στενής!!

Θαβονται τα βουνα μας!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

60mm και storm total 90mm... μας έσωσε η ποτιστική αλλιώς δεν θα είχε μείνει τίποτα όρθιο... εάν συνεχίσουμε έτσι θα ξεπεράσουμε τα 100μμ... 4,2 βαθμοί τώρα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21.4 χιλιοστά πεταμένα στα σκουπίδια πραγματικά..

7.2 βαθμοί, αν είναι δυνατόν..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γκαζι 10.4mm και καλλιθεα 15.2mm.Θερμοκρασια σταθερα απο 2.7 εως 3.1...

Και βεβαια τα βιλια ειναι η χιονομανα και ο χιονοπατερας της Αττικης....

Απορω μεχρι το πρωι πως θα ειναι η Παρνηθα και ο Κιθαιρωνας...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ουπς λάθος . 1,8 πλέον  η θερμοκρασία . 63 km/h οι ριπες ΒΑ ανέμου .βροχή φουλ .

Επεξεργάστηκε από oldboy332
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...