Jump to content
Ευαγγελος

AΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eπος ο υετός του Ευρωπαίου....δεν έχω ξαναδει τέτοιο υετό μέσα σε ψυχρή εισβολή πραγματικά.....Καλές απολαύσεις!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, giorgoscorfu είπε:

Ο Ευρωπαίος βγάζει περισσότερο υετό αλλά στις λάθος ώρες. Ίσως δούμε να πέφτει καμία νιφάδα στο βουνό Κυριακή απόγευμα.

Ελάχιστες οι πιθανοτητες αλλά θα πάω την βόλτα μου προς τα πάνω αν έχει κλείσει ψηλά. Έτσι ξεχαρμανιάζουμε εμείς εδώ.😀

 

Σε νιώθω,εγω σκεφτομαι μηπως παω χαλκιδικη στο χολομωντα για να δω καμια νιφαδα. Αλλα και απο την αλλη 70 χιλιομετρα για λιγες νιφαδες ειναι πολλα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο χιονιάς είναι δυναμικής -2 βαθμούς από όσο θέλετε να βλέπετε ο καθείς στα μοντέλα....γενικά έχει ένα -6 με -7 και με απίστευτο υετό....το πάρτυ θα φτάσει μέχρι το κέντρο.....και βλέπουμε.....τα ΒΠ πάνε για θαψάρια μεγάλα!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, vasilis-evia είπε:

Δημήτρη πιστεύεις βάσει ευρωπαιου, καλή διάταξη κουτσουρεμενες θερμοκρασίες, η στενή υπάρχει περίπτωση να δυσκολευτεί να βάλει πράμα; 

Σκέφτομαι αν αξίζει τελικά να ανέβω.

Να ανέβεις πιστύω θα βαλει καλο χιονι η Στενη ασχετα με αυτό που ειπα παραπανω γιατί τωρα ειναι διαφορετικες οι συνθηκες απο την Ζηνοβια (εκτος και εαν χαλασουν πολυ αυριο τα μοντέλα)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Eπος ο υετός του Ευρωπαίου....δεν έχω ξαναδει τέτοιο υετό μέσα σε ψυχρή εισβολή πραγματικά.....Καλές απολαύσεις!!!

Την προηγούμενη εβδομάδα Κώστα είχε καλύτερο . 

SmartSelect_20191228-213139_Samsung Internet.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Να ανέβεις πιστύω θα βαλει καλο χιονι η Στενη ασχετα με αυτό που ειπα παραπανω γιατί τωρα ειναι διαφορετικες οι συνθηκες απο την Ζηνοβια (εκτος και εαν χαλασουν πολυ αυριο τα μοντέλα)

δυσκολα χαλανε απο δω και περα. θα συγκλινουν μονο μεταξυ υετου και Τ θεωρω σε κατι καλυτερο εν τελη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ECM1-240.GIF?03-0

 

Αυτός ο χάρτης είναι αυτό που λέμε το ανάποδο του στόχου..  Ειλικρινά πόση υπομονή να κάνει κάποιος αν μένει Γιάννενα, όταν είχε πέρσι 20 μέρες χειμώνα??

Κουράστηκα, αλλά από την άλλη ποτε δεν κάνω αποχή από τους χάρτες, γιατί πολύ απλά χάνονται σημαντικά στοιχεία για το ποιο επαληθεύεται και ποιο όχι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δημήτρη από το συγκεκριμένο που κοιτάζω, τέτοιο υετό δεν έχω ξαναδεί για τέτοιο αντίστοιχο κρύο.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι Τ πολύ οριακές για κάτω από τα 300 μέτρα. Τα πεδινά παραθαλάσσια θα παλεύουν με τα χιονόνερα . 

Πιστεύω οι άνω των 200 την έχουν την χιονοπτωση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Santa snow είπε:

Οι Τ πολύ οριακές για κάτω από τα 300 μέτρα. Τα πεδινά παραθαλάσσια θα παλεύουν με τα χιονόνερα . 

Πιστεύω οι άνω των 200 την έχουν την χιονοπτωση

χιονοστρωση ενοεις; γιατι χιονοπτωση ανετα θα κανει μεχρι τα 100 ( οχι νοτια του νομου (καλλιθεα και νοτιοτερα πχ)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

κάτι που κανουμε ολοι λαθος -συνεχεια - συγκρινουμε ανομοιες κακοκαιριες μεταξυ τους - οταν συγκρινουμε, η προσπαθουμε, να συγκρινουμε Ζηνοβειες κ σια με αυτη που ερχεται ειναι σα να συγκρινουμε μηλα με πορτοκαλια - ναι, ναι, κ τα 2 φρουτα ειναι (χιονιαδες) αλλα τα χαρακτηριστικα τους ειναι ΤΟΣΟ ανομοια, που δεν υφισταται η συγκριση. 

οπως εχω ξαναπει - παμε για κατι καλο - συντομο αλλα δυνατο! θα εχουμε εκπληξεις που δεν θα περιμενουμε (ευχαριστες) ακομα κ εμεις οι μονιμα υπεραισιόδοξοι (ονοματα δε ξανα λεμε)

καλο βραδυ παιδες - παω να προλαβω τη βραδινη πτηση απο Χιθροου, 5 το πρωι LA (lekanopedio Attikis)

τα μελε απο κοντα,

φιλικα

Gio 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40 λεπτά πριν, Άγγελος είπε:

Ουφφφφφφ... ο ένας έχει θερμοκρασίες οριακές, δεν έχει υετό... 

Το άλλο μας πνιγεί αλλά δεν έχει θερμοκρασίες... ΕΛΕΟΣ!

Αγγελε, θα ριξει χιονι στη Χαλκιδα κι ας πετσοκοψε τις Τ. Με ενα -7 θα ειμαστε σουπερ, αλλα η ταση πηγαινει προς το  -6 δυστυχως! Εχουμε ομως στα 500  -34 , πολυ καλο υετο και ΒΔ επιφανειας που ειναι το ζητουμενο σχεδον παντα στη Χαλκιδα! Νομιζω πως αυτη τη φορα θα το δουμε εστω να πεφτει με την ευχη να τσιμπισουν 1-1,5 βαθμο οι Τ σε πραγματικο χρονο ωστε να ελπιζουμε και σε κατι καλυτερο.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ακομα δεν εχουν κλειδωσει οριστικα ουτε το 500αρι 

Αλλα ουτε και τα 850

Αν εβγαζε ενα -6 καθαρο με 34 στα 850 υποστηριξη ,χιονια θα ειχαμε σε ολο τον νομο

Καμια σχεση οι θερμοκρασιες στα 850  με την ζηνοβια

Εκει χιονισε και με -4 στα 850

λογω επιφανειακου βδ ανεμου στα ανωτερα στρωματα

Κανω λαθος?

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

periptoseis_xioniou.png

Και ενα εξαιρετικο γραφημα.Με αναλυτικα στοιχεια ,για περιπτωσεις χιονιου στον νομο μας

https://antisimvatikos.blogspot.com/2015/01/blog-post.html

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Spartan είπε:

Ακομα δεν εχουν κλειδωσει οριστικα ουτε το 500αρι 

Αλλα ουτε και τα 850

Αν εβγαζε ενα -6 καθαρο με 34 στα 850 υποστηριξη ,χιονια θα ειχαμε σε ολο τον νομο

Καμια σχεση οι θερμοκρασιες στα 850  με την ζηνοβια

Εκει χιονισε και με -4 στα 850

λογω επιφανειακου βδ ανεμου στα ανωτερα στρωματα

Κανω λαθος?

με -2.9 χιονισε μεχρι τα 150 μετρα... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Hlioupolitis98 είπε:

με -2.9 χιονισε μεχρι τα 150 μετρα... 

Εγω ειμαι 100 μετρα και ειχα κατα διαστηματα χιονοπτωσεις

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Spartan είπε:

Εγω ειμαι 100 μετρα και ειχα κατα διαστηματα χιονοπτωσεις

 

αρα κατι να μας λεει ολο αυτο. οτι πραγματικα δεν εχουμε ιδεα τι θα γινει οτι και να δειχνουν ιδιως σε κατι πιο δυνατο απο την ζηνοβια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Hlioupolitis98 είπε:

αρα κατι να μας λεει ολο αυτο. οτι πραγματικα δεν εχουμε ιδεα τι θα γινει οτι και να δειχνουν ιδιως σε κατι πιο δυνατο απο την ζηνοβια.

Eγω πιστευω οτι θα κλειδωσει κοντα στο -7  στα 850 αυτη η κακοκαιρια

Και το 500αρι  -32 με -34 ευελπιστω οτι θα κλειδωσει και αυτο

Αυτο θα ηταν ευχη εργον αν εβγαινε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...