Jump to content
Avalanche

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, fufutos είπε:

Εγώ πάντως δεν θυμάμαι να έχει μπει το -14 στο Αιγαίο κ να μην είχαμε φαινόμενα κ μάλιστα κ παράταση αυτών.

Σαν το 08. Τελος τα χιονια λεγαν , θαψιμο στην ελευσινα που ειναι ισα με την θαλασσα. Το αιγαιο επαιξε μπαλα. Κυκλωγεννεση κτλ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, fufutos είπε:

Εγώ πάντως δεν θυμάμαι να έχει μπει το -14 στο Αιγαίο κ να μην είχαμε φαινόμενα κ μάλιστα κ παράταση αυτών.

Σωστός! Επίσης δεν θυμάμαι ποτέ να έχει τζούφιες θερμοκρασίες στα 850, -6 ας πούμε, και να έχει στρώσει στην Αθήνα στο κέντρο!

Επεξεργάστηκε από snowgiann
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πωω με εχει αρρωστησει .εχω να ξυπνησω αυριο στις 5 το πρωι , θα βαλω ξυπνητήρι στις 12 να δω το 00 δε αντεχω να περιμένω ως το πρωι😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ελα βρε παιδες..Κριμα ειναι...Ολα καλα και παμε...Ευκολα ο γραφικος χαρακτηρας μπορει να παρεξηγηθει...Δεν υπαρχει λογος απο το τιποτα...Παμε παρακατω..Ολοι το ιδιο θελουμε...Παμε γερα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αντε να συμμετασχω και εγω εχει μπει πολλες φορες στα τελευταια χρονια το -12 στο αιγαιο και δεν υπηρχαν φαινομενα και προφανως και δυτικοτερα να ερθει δν θα υπαρξουν φαινομενα δεν ειναι δεδομενο επειδη μπαινει ψυχρη μαζα οτι θα υπαρξει λεικ εφεκτ ..ειναι λαθος η κλιση του αυλωνα και για να αλλαξει χρειαζονται θαυματα...οποτε η δυτικισει δεν λεει κατι και σε εναν καταξερο χειμωνα εγω προσωπικα ελπιζω να ανατολικισει η φασηγιατι χιονι δεν θα δει κανεις και θα φαμε τζαμπα κρυο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Αντε να συμμετασχω και εγω εχει μπει πολλες φορες στα τελευταια χρονια το -12 στο αιγαιο και δεν υπηρχαν φαινομενα και προφανως και δυτικοτερα να ερθει δν θα υπαρξουν φαινομενα δεν ειναι δεδομενο επειδη μπαινει ψυχρη μαζα οτι θα υπαρξει λεικ εφεκτ ..ειναι λαθος η κλιση του αυλωνα και για να αλλαξει χρειαζονται θαυματα...οποτε η δυτικισει δεν λεει κατι και σε εναν καταξερο χειμωνα εγω προσωπικα ελπιζω να ανατολικισει η φασηγιατι χιονι δεν θα δει κανεις και θα φαμε τζαμπα κρυο

συγγνώμη αλλά τώρα η τελευταία πρόταση είναι αχρείαστη... κριμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Αντε να συμμετασχω και εγω εχει μπει πολλες φορες στα τελευταια χρονια το -12 στο αιγαιο και δεν υπηρχαν φαινομενα και προφανως και δυτικοτερα να ερθει δν θα υπαρξουν φαινομενα δεν ειναι δεδομενο επειδη μπαινει ψυχρη μαζα οτι θα υπαρξει λεικ εφεκτ ..ειναι λαθος η κλιση του αυλωνα και για να αλλαξει χρειαζονται θαυματα...οποτε η δυτικισει δεν λεει κατι και σε εναν καταξερο χειμωνα εγω προσωπικα ελπιζω να ανατολικισει η φασηγιατι χιονι δεν θα δει κανεις και θα φαμε τζαμπα κρυο

φιλε δες το λιγο θετικα ολα αρνητικα τα βλεπεις πια..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

συγγνώμη αλλά τώρα η τελευταία πρόταση είναι αχρείαστη... κριμα

Αν ειναι να δειτε χιονι να ερθει αλλα δν θα δειτε ουτε εσεις οποτε τι το θες το κρυο με ηλιο και να ψαχνει τα συννεφα στο αιγαιο?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

στον -8 ο μ.ο. στα 850 για Σαββατο μεσημέρι για την περιοχή μου. 

EDG0-144.GIF?02-0

Με τετοια εικόνα για 6 ημερες μετά θα το παλέψω μέχρι τέλους!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Αν ειναι να δειτε χιονι να ερθει αλλα δν θα δειτε ουτε εσεις οποτε τι το θες το κρυο με ηλιο και να ψαχνει τα συννεφα στο αιγαιο?

ας έρθει το κρύο και βλέπουμε φίλε μ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Gary είπε:

Θα δω χιονακι η κλείδωσε για μουφα εδώ σε μένα?

Βάλε μπόλικο μαιντανό στη φασολάδα να πάρει γεύση Gary..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, DIMITRIS είπε:

στον -8 ο μ.ο. στα 850 για Σαββατο μεσημέρι για την περιοχή μου. 

EDG0-144.GIF?02-0

Με τετοια εικόνα για 6 ημερες μετά θα το παλέψω μέχρι τέλους!

χρόνια έχουμε να δούμε καλό μέσο όρο... και Σάββατο.. που σημαίνει θα σας έρθω για τσίπουρα.. χαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

συγγνώμη αλλά τώρα η τελευταία πρόταση είναι αχρείαστη... κριμα

Τα ιδια λεγανε και το 08 νικολα. Ηλιος και κρυο. Οτι χιονισε χιονισε στην πρωτη φαση τοτε. Και πιανει το σαββατο, νυχτα και μεχρι το ξημερωμα της κυριακης μας εθαψε. Ψαχναν την αιτια μετα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Athinaios είπε:

φιλε δες το λιγο θετικα ολα αρνητικα τα βλεπεις πια..

Τα βλεπω ρεαλιστικα οχι αρνητικα πες μου κατι απο αυτα που ειπα που δεν εγινε τις τελευταιες μερες...το πρωι τα ιδια ελεγα και σε εμας οτι χιονι πεδινο δεν υπαρχει λογω ενος τρεξιματος αφου η ταση ειναι χαλια για ολους μας τι να πω σοκ και δεος η επος?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Ski snow είπε:

Τα ιδια λεγανε και το 08 νικολα. Ηλιος και κρυο. Οτι χιονισε χιονισε στην πρωτη φαση τοτε. Και πιανει το σαββατο, νυχτα και μεχρι το ξημερωμα της κυριακης μας εθαψε. Ψαχναν την αιτια μετα. 

Καλα τη σχεση εχει ο αυλωνας του 2008 με αυτο που ισως με πολλα ισως να ερθει τωρα?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, HuxFlux είπε:

Βασικα δεν ειναι θεμα να ανατολικισει η δυτικισει. Το θεμα ειναι οτι ολη η χωρα εχει πολλα περισσοτερα να κερδισει με μια αποκοπη στην Μεσογειο ή το νοτιο Ιονιο στην πρωτη φαση, παρα με μια πιθανη καταβαση του συγκεκριμενου αυλωνα.

Ιδανικο σεναριο θα ηταν να εχουμε και αποκοπη στην πρωτη φαση αλλα και δυτικισμα αυτου του αυλωνα. Απλα επειδη το ενα λειτουργει εναντιον του αλλου, εγω θα ηθελα το σεναριο της αποκοπης.

η αποκοπή θα βοηθούσε στη β΄φάση??

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, HuxFlux είπε:

Βασικα δεν ειναι θεμα να ανατολικισει η δυτικισει. Το θεμα ειναι οτι ολη η χωρα εχει πολλα περισσοτερα να κερδισει με μια αποκοπη στην Μεσογειο ή το νοτιο Ιονιο στην πρωτη φαση, παρα με μια πιθανη καταβαση του συγκεκριμενου αυλωνα.

Ιδανικο σεναριο θα ηταν να εχουμε και αποκοπη στην πρωτη φαση αλλα και δυτικισμα αυτου του αυλωνα. Απλα επειδη το ενα λειτουργει εναντιον του αλλου, εγω θα ηθελα το σεναριο της αποκοπης.

Με σενα συμφωνω απολυτα απλα προσπαθω να τους εξηγησω οτι τα μπλε χρωματακια δεν σημαινουν χιονι και λεικ εφεκτ και παραταση φαινενων κλπ κλπ μακαρι να χιονισει καπου στην πεδινη ελλαδα καλα αλλα απο που..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

όλα είναι θέμα ατλαντικού.. αν έχουμε εκεί χαμηλότερες πιέσεις, τότε θα έχουμε δυτικο αποτέλεσμα.. η κυκλογέννεση τώρα είναι πολύ μακριά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Ski snow είπε:

Τα ιδια λεγανε και το 08 νικολα. Ηλιος και κρυο. Οτι χιονισε χιονισε στην πρωτη φαση τοτε. Και πιανει το σαββατο, νυχτα και μεχρι το ξημερωμα της κυριακης μας εθαψε. Ψαχναν την αιτια μετα. 

τοτε ο αυλωνας ηταν επικος τερατακι λεπτο ομως γιαυτο εκατσε...

τωρα το μονο που μας παρηγορει ειναι οτι ειναι 5-6 μερες μετα και ολα μπορει να φτιαξουν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...